Şimdi Ara

PTT Cell / Hy 200 Dk - 250 SMS - 250 Mb +Sınırsız internet 14 Lira ! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.443
Cevap
78
Favori
273.708
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar bende az önce erzurum ptt ye gittim
    Kimsenin bişeyden haberi yok. Nasıl yapılır nasıl geçilir bilen yok. Güvenlik görevlisi evrak getirdi üç tane dedi bunları doldur. Neyin nasıl dolacağı belli değil. Doldurulacak yerleri doldurdum sonra içeride şefin yanına gittim; Şefinde bişeyden haberi yok. Neyse bunlara gönderdikleri evrak doldurma örnek kartonlarına bakarak doldurduk ama bunlar bu zihniyetiyle bu işi zor başarırlar. :))
  • Yemin ediyorum, ömrümden ömür gitti.

Bu kadar geri kalmış başka bir kurum görmedim hayatımda.

Hat taşıyacak insana, kimlik fotokopinizi getirmeniz lazım ; biz çekmiyoruz denir mi ?
    Faturalı hatta geçerken fatura ibra etmek gerekiyormuş dedim. Yok yok, gerek yok dedi. Sonra bir yerleri aradı fatura lazımmış evet dedi. Verdim.
    Sonra doldurulacak kağıtları aradı 2 3 dakika kadar.
    3 farklı belgeyi kendim doldurdum. Şurayı doldurayım mı diyorum, kadın diğer kağıtlara bakalım, nereleri doldurmuşlar diyor :)

Arada bir mühür vurdurmam gerek üst kata gidip dedi.
    Sıkıntı üstüne sıkıntı valla ya.
    İşlemi iptal edelim diyecektim de, ayıp olmasın dedim.

Abartmıyorum 30 dakikayı aştı işlem.

Taşımak ya da bu tarifeden yararlanmak isteyenler ptt'de yaşayacakları psikolojik işlem maliyetini düşünsün bence

• quote:

Orijinalden alıntı: terminator282

Ben 5 aydır Avea faturalıyım. Bence faturalı daha avantajlı hele interneti ok kullanan biri iseniz. Size örnek verim. 2gb internet 25 tl l siz 2gb yi 2 günde bitirip iptal ederseniz faturanıza 1,5tl falan yansır . Bu yuzden faturalı kullanılır

dahice
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evrekas

Yemin ediyorum, ömrümden ömür gitti.

Bu kadar geri kalmış başka bir kurum görmedim hayatımda.

Hat taşıyacak insana, kimlik fotokopinizi getirmeniz lazım ; biz çekmiyoruz denir mi ?
    Faturalı hatta geçerken fatura ibra etmek gerekiyormuş dedim. Yok yok, gerek yok dedi. Sonra bir yerleri aradı fatura lazımmış evet dedi. Verdim.
    Sonra doldurulacak kağıtları aradı 2 3 dakika kadar.
    3 farklı belgeyi kendim doldurdum. Şurayı doldurayım mı diyorum, kadın diğer kağıtlara bakalım, nereleri doldurmuşlar diyor :)

Arada bir mühür vurdurmam gerek üst kata gidip dedi.
    Sıkıntı üstüne sıkıntı valla ya.
    İşlemi iptal edelim diyecektim de, ayıp olmasın dedim.

Abartmıyorum 30 dakikayı aştı işlem.

Taşımak ya da bu tarifeden yararlanmak isteyenler ptt'de yaşayacakları psikolojik işlem maliyetini düşünsün bence

ee devlet çalışanları hiçbirşey bilmiyor normaldir onlar yatarak çalışırlar genellikle

• Pttcell’den hesaplı 14’lük tarife...

Peki TAAHHÜT SÜRESİ ne kadar?24 ve 44 lük pakette taahhüt yok yazıyor.14 de ise herhangi açıklama yok bu konuda
  • quote:

Orijinalden alıntı: T1

Pttcell’den hesaplı 14’lük tarife...

Peki TAAHHÜT SÜRESİ ne kadar?24 ve 44 lük pakette taahhüt yok yazıyor.14 de ise herhangi açıklama yok bu konuda

herhangi bir taahhüt imzalatmadılar.
    sıkıntı yok
  • quote:

quote:

sıkıntı yok

O zaman sinirlerimi aldırıp yarın ptt e gidiyorum
  • quote:

quote:

quote:

sıkıntı yok

ama orada yaşadıklarımı düşününce,

imzalatmayı unutmuş olabilecekleri ihtimali de olduğu ortaya çıkıyor

• abonelik işlemlerini nerde yaptınız?
    numara taşıma mı yoksa yeni hat mı aldınız?
    micro sim talep etsek verirler mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GulfStream

abonelik işlemlerini nerde yaptınız?
    numara taşıma mı yoksa yeni hat mı aldınız?
    micro sim talep etsek verirler mı?

internet sitelerindeki pttcell işlemi yapan şubelerine bakıp, kendime en yakın şubeden; numara taşıma işlemi şeklinde gerçekleştirdim.

Mikro sim kart desem anlamayacağını düşündüğüm bir bayan ilgilendi benimle, sormadım ben de. Kendiniz keserek kolayca mikro sim kart haline getirebilirsiniz. Nano sim kart haline getirmek biraz sıkıntılı oluyor sadece..
  • Bende islemi baslattim 4 gibi. benim isim cok kolay oldu. fatura getirme eskidendi artik adres sirgulama sistemimiz var, tc no girip adredi goruyoruz dedi ve adrss ciktisini bana imzalati . 3 belge dolduruyorlar, sen imzalanacak yerleri imzala bosuna bekleme dedi, bende tesekkur ettim teni kartimi aldim ciktim :)

• Arkadaşlar ben trcell hattımı başkası adına kayıtlı iken kendi üstüme aldım ama ekim 2014e kadar hiçbir operatöre geçiş yaptıramıyorum. Bu tarife tam bana göre ancak yeni hat almam lazım. Başka hat alıp pttcelle taşıma yapmak için 90 gün geçmesi lazımdı değil mi? Direkt pttcell den yeni hat almak daha doğru olur değil mi?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sıkıntı yok

ama orada yaşadıklarımı düşününce,

imzalatmayı unutmuş olabilecekleri ihtimali de olduğu ortaya çıkıyor

açıkcası bende böyle düşünüyom daha konuya hakim olamadıklarından sözleşmeyi unutmaları büyük ihtimal..

yalnız benim anlamadığım bu ptt her sene yüklü miktarda memur alımı yapıyor..özellikle son 2 senede inanılmaz alım yaptılar..
    peki bu adamları hiçmi eğitime almazlar nasıl bir ali babanın çiftliğidir arkadaş yaa..

bildiğim kadarıylada gayet güzel maaşları var,yazık gerçekten bir kurumu bu çağda böyle öldürmek

• quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Arkadaşlar ben trcell hattımı başkası adına kayıtlı iken kendi üstüme aldım ama ekim 2014e kadar hiçbir operatöre geçiş yaptıramıyorum. Bu tarife tam bana göre ancak yeni hat almam lazım. Başka hat alıp pttcelle taşıma yapmak için 90 gün geçmesi lazımdı değil mi? Direkt pttcell den yeni hat almak daha doğru olur değil mi?

aynen dediğin gibi direk ptt den al hattı
  • Yeni hat ucreti ne kadar ki acaba? Aslinda bana en cok lazim olacak olan internet. oturdugum evde net yok Telefonu modem olarak kullanicam. 128 kbps ile video izlemesem bile nasil performans alirim. Kullanan olursa yorumlarini beklerim. Birde bense tek telefon oldugu icin trcell hattimi yeni alacagim pttcell hattima yonlendirme yapmak istiyorum Bunu yapabilmek icin trcell hattim illaki acik mi olmasi gerekir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ctrlshft

Yeni hat ucreti ne kadar ki acaba? Aslinda bana en cok lazim olacak olan internet. oturdugum evde net yok Telefonu modem olarak kullanicam. 128 kbps ile video izlemesem bile nasil performans alirim. Kullanan olursa yorumlarini beklerim. Birde bense tek telefon oldugu icin trcell hattimi yeni alacagim pttcell hattima yonlendirme yapmak istiyorum Bunu yapabilmek icin trcell hattim illaki acik mi olmasi gerekir?

128 ile video izleyemezsin ha şöyle yaparsan olur, açarsın videoyu yüklemeye bitinceye kadar beklersin 5dk. 10dk. artık videonun boyutuna göre değişir. yükleme tamamlanınca izlersin videoyu

• selamlar bu 128kb ile digiturkplay tv yi deneyen oldumu ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: righteous@

quote:

numara taşıma girişiminde bulunan yok mu dostlar

ben cayacam gibi zira aveanın aynı 3 lü paketine geçmiştim geçtiğimizin ertesi ayı 128 kpbs hızı sorgusuz sualsiz 96 kpbs ye çektiler...

bimcell de işimizi görüyor şu an ama bakalım

128 ile 96 kpbs arasındaki hız farkı hissediliyor mu ki ?

Belki aksini düşünenler olabilir ama bence çok farkeder surf yaparken, 128 kbps hiç kullanmadım (96 kullanıyorum) ama bir dönemler 64 kbps kullanmıştım ardından 96 kbps geçince bayram etmiştim. Bence şu yüzden; hızlar çok düşük olduğu için oldukça fark ediyor normal hızlar olsa 3 mbps 8 mbps gibi sayfalar yüklenirken pek farketmezsiniz. Karışık olduysa, iki bireyi düşünün bu insanlara maaş veriyorsunuz evi geçindirmesi için (aynı kentte yaşıyor bu bireyler ve harcamaları aynı) birine 640 tl den 960 tl ye maaş yükseltmesi yapıyorsunuz, diğerine 3 binden 8 bin e, Emin olun ilk olan daha çok sevinecektir zam aldığı için çünkü parası kısıtlı olduğundan dolayı rahat harcama yapamıyor.
    Bu arada, 96 kbps 1 dk da 720 kb indirir 128 kbps ise 960 kb.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarcan2000

selamlar bu 128kb ile digiturkplay tv yi deneyen oldumu ?

128 kb ile film,video izlemek biraz hayal olur
    yalnız günlük mailler, mesajlar, web gezinmeleri, ıvır zıvır için iyidir, iş görür..

• kimlik fotokopinizi alıp gidin. orada makina yoktur ya (!) yormayalım efendileri

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.