Şimdi Ara

PTT, 2018 yılında Drone ile kargo teslimatı yapacak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
3
Favori
5.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sistemli adam

Mesajlara bak.
    Bu ülkede hiç bir halt yapmayacaksın arkadaş. Bisikletle posta dağıtmaya devam edin.
    Yapılanı veya yapılmak isteneni aşağılamaktan haz alıp tatmin olan bir güruh var ki inceleme konusu olurlar.
    İnternete girmekten başka bir başarısı olmayan ergenlere malzeme vermeyin.

Milletin iki milyarının (daha üstü çıkabilir) çarçur edildiği Ankapark diyorum sana sadece başka örneğe gerek yok(çok var) daha sıcak.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-gokcekin-dev-projesini-halka-soracak-40652376

quote:

İlk gelen bilgilere göre 2 milyar civarında para harcanmış. Farklı işler, farklı birimler tarafından yapılmış. Ne kadarı nereden yapılmış onların topluca rakamları geldi ama daha da hesap devam ediyor. Melih Bey sağ olsun Ankara’ya turist gelsin, hareket olsun, ticaret olsun diye düşünüp böyle bir çalışmaya girdi. İşletme sorunları da aslında öngörülmüş ama şu an net bir tablo yok. Bazı oyuncaklar farklı ülkelerden gelmiş, gelecek işletmeci bunu biliyor mu, bilmiyor mu belirsiz. En azından alacak işletmecisi daha iyi bilirdi. ‘Şu marka daha iyidir, şu daha dayanıklıdır’ diyebilirdi.

MİLLETE SORARIZ, ONU UYGULARIZ

Bazı mallar Çin’den gelmiş, bazıları İtalya’dan gelmiş. Farklı imalatlardan dolayı tek elden yapılmamasının nedeni de bu galiba. Hadi bitirdik diyelim, asıl soru kim işletecek. Şu anda 300 personel çalışıyor. Faaliyete geçtiği zaman bu rakamın en az 10 katına çıkması gerek. Melih Bey de işletmecilerle ilgili bir takım görüşmeleri olduğunu söylüyordu. Şu an için bir şey görünmüyor. Millete sorarız ne istiyorlarsa onu uygularız. Millet ne karar verirse ben ona evet derim. En iyisini ben biliyorum diye bir yaklaşımımız yok. Ben bir şey yaptım millet de bunu beğensin gibi bir şey uymaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuverti

2 dron alip show yapicaklar.

Ona iki tanede memur verirler dron uzmani diye 10bin tl maas alirlar

Tamam iste.

Buyutmeyin bence. Daha adrese gelip kapiyi calmiyorlar bide pencereye dron mu ucuracaklar saniyorsunuz. Acizik realist olalim

Hemen kıskandın dron uzmanını, calış sen ol, tembel :)
  • şubeden şubeye teslimat için kullanılabilir

• PTT ne ara, zamanında teslimat yapmaya başladı da dronu kaldı bu işin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aklıma aliexpresten arkadaşımın aldığı çanta geldi
    çanta çinden 10 günde türkiyeye tam 9.5 ayda adrese gelmiş.
    Yer ankara merkez arkadaşlar dağ başıda değil.

• Ptt ile ülke içi kargolar 10 günden aşağı gelmiyor. Birde drone ile yapacaklar ha
  • Türkiye'de o drone ları çalıp pazarda satarlar.

• Daha memurları doğru düzgün teslimat yapamıyor kaldı ki drone'a yaptıracaklar teslimatı.

• Avusturyadan Türkiye'ye postayla paket gönderdim 7 günde vardı ben genelde PTT'den memnunum. Takipsiz kargoları dış kapının önüne bırakmaları kötü :(

Geliselim hemen önyargıyla yaklaşmayın drone teslimatı denesin nolcak

• Drone balkona mi bırakacak paketi? Herkes apartmanda yaşıyor, drone asansöre binip kapıma gelecek mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrik faturasi kuyruguna girilen ptt mi yapicak?

• evin kapısına atar kaçar,ptt elemanı yapıyor drone niye yapmasın

• quote:

Mesajlara bak.
    Bu ülkede hiç bir halt yapmayacaksın arkadaş. Bisikletle posta dağıtmaya devam edin.
    Yapılanı veya yapılmak isteneni aşağılamaktan haz alıp tatmin olan bir güruh var ki inceleme konusu olurlar.

Donanımhaber'de sıradan bir gün.
  • daha postayı posta kutusunu bırak binanın içine koymaktan acizler binanın dış kapısında her seferinde görüyorum kargolarımı drone eksik kalsın düzgün işlerini yapsınlar dağıtımda hafta boyu beklemeyelim en azından takipsiz kargoları bina içerisine koysunlar ona da kabülüm

• quote:

Mesajlara bak.

Bu ülkeye bişey yapacaksanız insanlara faydalı şeyler yapilmali. Drone ile kargo dagitimi henüz Türk milletinin anlayabileceği seviyede değil.

Drone satın almak , yedek parçası vs derken az bir maliyetten bahsedilmiyor burda. bu maliyeti (bana göre) Boş bir işe yatırmak yerine 3 tane kargo arabası alip , 10 tane de posta dagıtıcı alırsan daha faydalı olursun. (fiyatlar kişi sayıları örnekttir sadece.)

ben ptt'ye ne zaman kargo bıraksam 1 görevli ilgileniyor. sıra ise ekmek kuyrugundan farksız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 21 Kasım 2017; 21:23:59 >

• Önce takipsiz yurtdışı kaygıları kapıya fırlatmasınlar, adam gibi sahibine teslim etmeyi öğrensinler.

• ptt mi yanından geçmem. Babamın emekli maaşına promosyon vermeyi red etmişlerdi. Biz banka değiliz ne promosyonu dedi adamlar. Babam da başka bir bankaya geçirdi emekli maaşını. Promosyonunu da çatır çatır aldı. Başka bankaya hesabını geçirince arayıp isterseniz promosyon verelim demişler. Yani hakkını aramazsan hiç bir şey vermiyor adamlar. Ptt bu kafayla dronu ancak evlerin üstüne çaktırır.

• Kargoyu teslim etmeyi bırak, şubelerinde kargo teslim alması bir kişi için 10 dk. dan fazla sürüyor. Yani kargo bile teslim alamıyor, nasıl teslim etsin!
  • PTT A.Ş. Deseniz daha sağlıklı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih

Önce takipsiz yurtdışı kaygıları kapıya fırlatmasınlar, adam gibi sahibine teslim etmeyi öğrensinler.

Takipsiz yurt dışı kargoları bırak takipli kargoların bulunduğu çuvalları bile çalıyorlar. Şİkayet edince de taşeron firma iki tane çuvalımızı kaybetti ya da çaldı diyorlar. Bimer e kadar şikayet ettim bir şey çıkmadı. Ben paramı paypal den aldım ama malı gönderen çinli vatandaşın malı gitti. Ondan sonra Türkiye'ye neden kargo yok. Ben olsam ben de göndermem.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.