Şimdi Ara

PSU voltajları görelim beyler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar cpuid HW monütörden (laptop hariç) voltaj değerleri atabilir misiniz

Cooler master lite 700w voltajlarım neden yüksek gibi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 23 Temmuz 2020; 21:3:22 >

• program yanlis okur, anakart yanlis algilar sen en iyisi multimetre ile ölcüm yap.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunGFu

program yanlis okur, anakart yanlis algilar sen en iyisi multimetre ile ölcüm yap.
    aynen unit marka avo metrem var ölçeceğim bi ara, konuya yazarım ama yine de bi etkileşim olsun dedim. sıcaklık değil bu sonuçta voltajı da doğru görsün anakart bey.
  • hwmon cozurt hwinfo kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

hwmon cozurt hwinfo kullanın
    eyvallah cidden öyleymiş..

• focusrite kullanıcısına yanıt
    tabi hocam öyle voltajlar mı olur pcnin kapanası lazım %5 değerini bile aşmış. hwmon benim gözümde bitti, mesela bazen işlemciyi 7 ghz gösteriyor, bazen cpu voltajına 2.5v diyor, biraz şaşırmış yolunu o program

bu arada kungfu hoca haklı , aslında bu konuda yabancı forumlarda da bu değerleri attığınızda hemen "o programların bi anlamı yok" diyorlar

bizim arkadaşta silverstne 600w bi psu var. 5700xt taktı bu psuya. bi sorun da yok ama ben de merak ettim noluyor ne bitiyor diye

boştayken sizdeki gibi 11.8-11.9 gösteriyor, gpuya yük bindiğidne 11.56ya kadar düşüyordu

çok merak etti arkadaş gitti bir tane multimetre aldı, boştayken 12 civarı okudu, yük altında ise 11.8. hwinfo 11.56 gösterirken boştaki pcie kablosunun +12v kısmı 11.8 gösteriyordu

kısacası anakart çok hassas olabiliyor galiba düşüşlere karşı, neye göre ben de bilemiyorum keşke daha tutarlı bilgi olsaydı ama mümkünse multimetre kullanarak ölçün programlara güven olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 21 Temmuz 2020; 1:59:24 >

• Rm1000
  • Hocam HW yi senelerdir güncellememisler yanlış ölçüyor.

X570 anakartım var boşta 70 derece gösteriyor program.

aida64 daha iyi bu konuda

edit:aida64 anakartı boşta 39 derece ölçtü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzmanAga -- 21 Temmuz 2020; 8:28:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UzmanAga

Hocam HW yi senelerdir güncellememisler yanlış ölçüyor.

X570 anakartım var boşta 70 derece gösteriyor program.

aida64 daha iyi bu konuda

edit:aida64 anakartı boşta 39 derece ölçtü.
    Yanlışınız var Hwinfo güncelleniyor ?

• PSU voltajları görelim beyler

Asus B450İ Strix Gaming
    750W SF Corsair Platinum
    Ryzen 1200AF

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 21 Temmuz 2020; 23:53:29 >

• Corsair cx750m 2018 model olan aldım sonuçları böyle çıktı. PC de yük altında reboot olmaya başladı. Ben de iade ettim psu ile ilgili nette aynı şeyleri yaşayanlar varmış yorumları görünce şüphelendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 22 Temmuz 2020; 0:19:39 >

• Corsair'e bakılırsa ne yazıyorsa veriyorum diyor ama diger taraftan hwinfo baska sonuclar gosteriyor.

Cougar 850w

Psu imzada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 22 Temmuz 2020; 9:48:6 >
  • pek anlamam ama insallah kotu bişi cıkmaz :(
  • high power performance gd750w

outer worlds oynarkene

• SecondSister S kullanıcısına yanıt
    Hocam diğer arkadaşların yaptığı programdan yap. Aidata64 doğru sonuç vermiyor. Birde markasını yazar mısın.

• Redrock 450W
  • Bu arada PSU tam 7 yıllık. İmzada var.

• Simdi sana bu degerlerin absurt olmamasi durumunda %10-15'lik oynamalar yapmasinin hicbir performans veya arizaya neden olmadigini yazsak kavga ederiz surda ama durum bu.

SFF kullanmaya basladigimdan beri farkettigim bir durum bu cunku bir suru sittiriboktan psu kullanmak durumunda kaldim. Aranizda 100 dereceye cikan VRM'li cihaz kullanan var mi mesela? Yok. Neden yok? Cunku kimsenin VRM'leri zorlanmiyor. VRM ne? VOLTAJ REGULATOR MODULU. Voltajini regule ediyor. Voltajinda dalgalanma oldugunda bunu VRM'ler zaten duzeltecekler. Duzeltirken de isinacaklar. Isinmiyorlarsa demek ki sorun yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.