Şimdi Ara

Psu ve Kasa tavsiyesi (750w )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Mevcutta corsair 350d kasa var değiştirmeyi düşünüyorum.

Kasa olarak Corsair iCUE 4000X veya 4000d airflow düşünüyorum. Bu konuda da önerilere açığım

3060ti veya 3070 için 750 w psu yeterli sanırım. En az gold olmak üzere hangi marka model önerirsiniz_?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainmanstern -- 25 Şubat 2022; 15:25:13 >

• Asus tuf serisi, XPG core reactor, sharkoon silent storm serisi f/p bunlar.
    Ya da forumdan ikinci el 700 900 arasına denk gelir öyle alın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JackWondo kullanıcısına yanıt

önerilerinizi inceleyeceğim.rm750x düşünüyordum fakat onunda fiyatları 2bin tl civarında

• rainmanstern R kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle değmez sharkoon silent storm alın cebinize 700 TL kalır üste artan parayla 300 400 daha ekleyip 240mm sıvı soğutma alırsınız.
    Sıvı soğutma için arctic liquid freezer modelini öneririm.
    Vram soğutması olan tek sıvı soğutma.

rm550x kullanıyorum çok memnunum.bu yüzden rmx serisine bakıyordum.

Ekran kartını değiştirince mecburen psu ihtiyacı oldu.

Mantıklı bir seçim olursa kasayı da yenileyim istiyorum.

Soğutucu olarak Scythe Fuma 2 var.

Bahsettiğiniz modeli araştırayım.teşekkürler

• Selamlar . rm 550 x varsa elinz de eski versiyon mu bilmiyorum elinizdeki. Ben yeni versiyonu rm550x olanı ryzen 3600 işlemci ile 3070 i 2 k da aylarca kullandım. Sorunsuz bir şekilde. Eğer elinizdeki çok yıpranmış deilse gerek yok hele ki 3060 ti için o daha az watt çektiği için. Kartı alıp elinizdeki ile denemeden bence hemen almayın , çünkü ben uzun süre yeni versiyonla bayağı kullandım.

İşlemci falan ne ? acaba, çok yüksek tdp değeri olan işlemci mi ? He illa yeni bir şey alacam diyorsanız yine bir şeyler önerilir bütçe doğrultusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erhan1982DZC -- 25 Şubat 2022; 16:42:23 >

Güc kaynagin bence yeterli, degistirmene gerek yok. Al tak kullan, yetmez ise reset atar, yeniden baslatir, kapatir. Ondan sonra düsünürsün psu almayi... Sistem stok ayarlarda olunca, fazla bile gelir... islemci 12/24 yahut 16/32 olacak oc basacaksin, ekrankartinda da oc olacak falan ki yetmesin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendeki rm550x eski versiyon ve sorunsuz kullanıyorum. İşlemci 10400f ..

rtx 3070 ile sorun olmazsa işlemciyi şimdilik değiştirmeyi düşünmüyorum.belki ilerde 11.nesil i7 işlemci olabilir. yorumlarınız için teşekkürler

@kunGFu

• Yukarda da belirttiğim gibi rmx serileri 550 olmasına rağmen bir çok markanın iyi modellerinin 600- 650 sine neredeyse denktir. En kaliteli serilerdendir. İşlemciniz 10400 bende daha önce kullandığım 3600 le hemen hemen eşdeğer TDP konusunda. Kartı 3070 ile bile deneyin sistem de bir sıkıntı yoksa bir şey olmayacaktır , ben de olmadı hiç aylarca. Reset veya kapanma , FPS düşmesi . Birde şunu diyim güç kaynakları nda watt her şey demek değildir. Belki biliyorsunuz. Önemli olan iç kalitesi ve yapısıdır. İyi bir güç kaynağının 550 - 600 ü bir çok markanın 700 - 750 liğinden daha iyi olabilir. Bunları yıllarca kendim de gördüm . Bir çok arkadaşımzda benle aynı fikirdedir. İşlemci 11900 k gibi watt canavarı olmayan bir şey ler taklmadığı sürece ( zaten gereksiz olur ) elinizdeki güç kaynağı 3070 ile bile sorunsuz çalışacaktır. ( İçerden bir sıkıntısı yoksa) : )

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Hic bir sorun yok, ekrankartini al tak, keyfine bak, devamkee :)

https://www.hepsiburada.com/sharkoon-ss-coolzero-750-750w-80-gold-modler-g-kaynai-p-HBCV000003DBC2?magaza=Aptek&url_src=and-product-detail

Indirime girmiş elindekini 500 600 e satarsan bi 5 yıl daha kafan ağrımaz hocam

Suan arkadasin elindeki modelin 10 yil global garantisi var, birebir degisim yapiyorlar. Cool zero iyi modellerden biri evet ama 10yil degil garantisi, globalde 3 yil ve fiyati 1399 lira... Biraz pahali degil mi? Xpg core reactor 650w 1100liraydi en son... Arkadastakinin kac yillik oldugunu bilmiyorum ama 5 yil kafa rahatligi hic olmuyor ya :) 5 yil sonra kim bilir neye gececek, hangi gpu alacak. rtx 3070 + 10700f (stok hiz - pl1) li sistemi 500w lik psu ile kullaniyoruz. Hem islemcisi 10400d hemde psu su kaliteli 550w, full japon kapasitörlere sahip... Elindekini 500-600 e satmak zarar olur, o paraya yakin kaliteyi birak idare eder birsey bulamiyor insan.

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    Core reactor varsa tabi daha iyi hocam değiştirmeye kafaya koymuş diye dedim yoksa elindeki de kalite dediğiniz gibi.

• kunGFu kullanıcısına yanıt

Merhaba .rm550x den çok memnunum. ses yok problem yok 4 yıldır kullanıyorum.

3070 için psu yeterli olursa veya ilerde işlemci değiştirme ihtiyacı olmadığı sürece değiştirmem hocam

@JackWondo

• 2K bütçeye MSI Gungnir 110 R alınabilir.

inventus
    MSI MPG GUNGNIR 110R Tempered Glass USB 3.2 4 adet 120mm ARGB FAN ATX GAMING Kasa - inventus
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=11107
  • amazon
    Seasonic FOCUS GX-750 tam modüler PC güç kaynağı 80PLUS altın 750 Watt
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B077J9G9CH/ref=ox_sc_saved_title_6?smid=A3O5TP4R0OZYXZ&psc=1

Toplam 1800 tl .sizce nasıl bir tercih

rm750x e göre kıyas yapabilirmisiniz arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainmanstern -- 11 Mart 2022; 23:54:38 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyhndnz -- 14 Mart 2022; 21:56:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.