Şimdi Ara

PSU SEÇİMİ ÖNEMLİ ve ACİL!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba..Bayram indiriminden faydalanarak fsp' nin aurum pro 850w güç kaynağını almayı düşünüyorum ve almışken de iyi bir şey olsun ki uzun süre kullanayım istiyorum..Oldukça fazla araştırdım ve tr piyasasında özellikleri açısından en uygun psu nun bu olduğunu düşünüyorum..Corsair hx750, seasonic x serisi vs tüm psu ları detaylı inceledim..Seasonic zaten çok pahalı..Ürün 5 yıl garantili, gold sertifikalı, modüler ve oldukça kaliteli malzemeden üretilmiş..Bu zamana kadar fsp marka psu kullanmadım..İncelemerde de sonuçları oldukça güzel..Bu marka hakkında bilgisi olan, iyi ya da kötü tecrübe sahibi ya da başka bir önerisi olan abilerimden, dostlarımdan yorum bekliyorum..teşekkürler..

ürün linki:http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=PPA8500801

• fsb bu işin uzmanı seasonic uzmanı sayılır..fsb-tagan-seasonic gözü kapalı alabilirsiniz....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

fsb bu işin uzmanı seasonic uzmanı sayılır..fsb-tagan-seasonic gözü kapalı alabilirsiniz....

Ses deneyimi olmadan yorum yapmayalım hocam süpriz yaşamayalım sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuh

quote:

Orijinalden alıntı: ramazandeveli

fsb bu işin uzmanı seasonic uzmanı sayılır..fsb-tagan-seasonic gözü kapalı alabilirsiniz....

Ses deneyimi olmadan yorum yapmayalım hocam süpriz yaşamayalım sonra

açıkçası ses konusunun problem olacağını pek sanmıyorum..çünkü sistem bileşenlerim max 400w güç tüketir yük altında..eski psu' m olan coger 700cm'de bile 0 ses vardı..fakat benim kafam şurda karışıyor; yurtdışı inceleme sitelerinde örneğin corsair hx750 10-10-10 alırken, fsp aurum 9-9-10 alıyor diyelim..fakat arada fark olmasını sağlayan değerlerin tam olarak ne olduğu belli değil..kalite, dış görünüş, kullanılan bileşenler vs vs bunları bir kenara bırakıyorum fakat performans konusunda aralarında ne gibi farklar olabilir onları anlamak-öğrenmek istiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: allaturca89

açıkçası ses konusunun problem olacağını pek sanmıyorum..çünkü sistem bileşenlerim max 400w güç tüketir yük altında..eski psu' m olan coger 700cm'de bile 0 ses vardı..fakat benim kafam şurda karışıyor; yurtdışı inceleme sitelerinde örneğin corsair hx750 10-10-10 alırken, fsp aurum 9-9-10 alıyor diyelim..fakat arada fark olmasını sağlayan değerlerin tam olarak ne olduğu belli değil..kalite, dış görünüş, kullanılan bileşenler vs vs bunları bir kenara bırakıyorum fakat performans konusunda aralarında ne gibi farklar olabilir onları anlamak-öğrenmek istiyorum..

Hocam biz de ocz'den beklemezdim ama zx serisi traktör gibi çok kaliteli markalar bile bir seride hata yapabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuh

quote:

Hocam biz de ocz'den beklemezdim ama zx serisi traktör gibi çok kaliteli markalar bile bir seride hata yapabiliyor.

işte burda biraz da tecrübeli olmak, o markayı daha önce kullanmış olmak ön plana çıkıyor ve tabi ki biraz da şans..benim için sessizlik çok önemli, fsp nin bu konuda beni hayal kırıklığına uğratmayacağını düşünüyorum..o kadar para verip kaliteli ürün aldıktan sonra da fan sesi sorunu yaşarsak ee pes artık derim yani..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allaturca89 -- 20 Ağustos 2012; 2:31:22 >
  • quote:

Herkese merhaba..Bayram indiriminden faydalanarak fsp' nin aurum pro 850w güç kaynağını almayı düşünüyorum ve almışken de iyi bir şey olsun ki uzun süre kullanayım istiyorum..Oldukça fazla araştırdım ve tr piyasasında özellikleri açısından en uygun psu nun bu olduğunu düşünüyorum..Corsair hx750, seasonic x serisi vs tüm psu ları detaylı inceledim..Seasonic zaten çok pahalı..Ürün 5 yıl garantili, gold sertifikalı, modüler ve oldukça kaliteli malzemeden üretilmiş..Bu zamana kadar fsp marka psu kullanmadım..İncelemerde de sonuçları oldukça güzel..Bu marka hakkında bilgisi olan, iyi ya da kötü tecrübe sahibi ya da başka bir önerisi olan abilerimden, dostlarımdan yorum bekliyorum..teşekkürler..

ürün linki:http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=PPA8500801

Fsp epsilon 700w kullandım ama şimşekli bir gecede psu iptal oldu. Hata bendeydi, tecrübe olsun diye paylaşmak istedim. Ses konusunda ise basariliydi diyebilirim. Yani epey sessiz çalışıyordu. Bende bozulan fsp yerine cumartesi gunu seasonic sii 520 w bronze aldım, sabah monte etmeyi planlıyorum bakalım nasil olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 850W PSU'ya gerçekten ihtiyaç duyuyor musun. Sistem bileşenlerini (parçalarını) yazar mısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intricate

850W PSU'ya gerçekten ihtiyaç duyuyor musun. Sistem bileşenlerini (parçalarını) yazar mısın.

**intricate** hocam;

alacağım psu min 750 w olmalı ve en az 5 yıl garantili olmalı..2 yıl garantili vasat ürünlerin fiyatları 250-300 arası..bunlar da 300-350 arası..şu anda zaten 1200w psu kullanıyorum ama şu an satışta, fazla geliyor..bunu satıp 3 aşağı 5 yukarı aynı paraya yeni psu alıcam..yani donanım konusunda bilgisiz değilim fakat *fsp* markasını daha önce kullanmadığım için kullanan kişilerden fikir toplamaya çalışıyorum..yorumunu esirgemeyen herkese tekrar teşekkür ederim..

**kenai** hocam;

paylaşım için teşekkür ederim ama anladığım kadarıyla fsp değil ne olursa olsun o durumda iptal olurdu psu değil mi?..
  • Zaten ben de bunu anlatmaya çalışmıştım fakat kesintisiz güç kaynağı ile kullanıyordum, sanırım buna güvenerek pc yi açık bırakmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim power ı satayım sana kanka işitme cihazıyla bile sesini duyamazsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.