Şimdi Ara

PSU Önerisi Corsair - Evga - Seasonic

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde Thermaltake Toughpower 675W XT mevcut.

ben daha yeni ve kaliteli bir psu arıyorum. Malum ekran kartını işlemci anakartı monitörü değiştirdim PSU da önem arz ediyor.

elimde 4 seçenek var;

Corsair Ax860i
    Evga 750 P2
    Seasonic prime 750W Titanium
    Seasonic prime 650W Titanium
    Seasonic Snow Silent 750W Platinum

ya da elimdeki ile devam mı etmeliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 8 Mayıs 2017; 18:0:14 >

• hepside kaliteli seçim yapmak zor bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

onun dışında kullanmış olduğunuz power'da kaliteli yani değiştirmeseniz de olur 12v kanalından 56amper 672w güç veriyor gayet iyi, verimlilik bronze seviye'de kullanılan kapasitörler solid japon malı 105 dereceye kadar dayanıklı yani değiştirmeseniz de olur.

http://www.thermaltake.com/Power_Supply/Toughpower_Series_/Toughpower_XT/C_00001570/Toughpower_XT_675W/design.htm
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    evet zaten kaliteli bir psuydu. 6-7 yıllık tık demedi.

ama şimdiki yeni psuları tercih etmeli miyim soru işareti uyandırdı kafamda.

zamanında iyi para vermiştim. o zamanlar şimdiki titanium o zaman gold idi sanırım.
  • Şuan kullandığın sistem nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serhdemir kullanıcısına yanıt
    İşlemci: Intel 4790K
    Anakart: Gigabyte Z97 Sniper
    Ekran K: Şuan Yok - 1080Ti alınacak. Duruma göre 1080 alınacak.
    Monitör: Acer Predator XB271HUA - Kargoda

Başka bilgiye gerek var mı ?
  • 1080 ti için 600w kaliteli bir psu bile yeter.Tam yükte 279w cekmiş

http://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-gtx-1080-ti-review,7.html

http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page362.htm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• serhdemir kullanıcısına yanıt
    bendeki psu yeter Watt bazında.

benim düşüncem daha kaliteli bir psu olması. tüm bileşenleri ile.

bu arada hofta mı tam yükte 279W çeker acaba

16 faz mıydı neydi.
  • günceldir.
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Güç kaynağınız tekli ekran kartlı güncel her sisteme yeter. İllaki güç kaynağı alacağım diyorsanız Corsair RM750i öneririm.

Seasonic Prime serileri çok pahalı. Bence gereksiz fazla lüks. AX860i kronik sorunlu. RM750i'den daha ucuza mal edilebilirse EVGA da iyi bir alternatif.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -dehşet- kullanıcısına yanıt
    açıkcası gönlümden prime 650w-750w geçiyor. prime 650w 160euro. prime 750w 210euro.

corsairde hx750i 160 euro.

evgada 750p2 var 155 euro.

prime 650w corsair ve evga için 750w fiyatları ile aynı. fakat 750w fiyatı yüksek haliyle.

evet bir de elimde kullandığım güç kaynaığından iki adet var. hiçbir sorunu da yok ikisinin. canavar gibi çalışıyor. fakat benim çekincem voltaj regülasyonu dalgalanmaları daha az olan bir psu gerek olabilmesi. malum coil whine psu ile de alakalı. yoksa çok çok iyi bir psu. peak değeri de 700den fazla zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 8 Mayıs 2017; 16:57:47 >
  • Psu 'da sıkıntı yok ise kullanmaya devam edin bence. Kullanım ömrü Mtbf(ne olduğuna netten bakabilirsiniz) diye nitelendirilmiş. Ama 120.000 saatten de fazla denilmiş. 6 yıl uzun süre değil yani. Şimdiye kadar herhangi bir sorun oluşmadı ise uzun bir süre daha idare edebilir sizi. Bir de fanlarının ses durumu nasıl?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    bu psunun fanından ses çıkmaz hocam. çok sessizdir halen de öyle.

120.000 saatse full çalışsa 13 yıl yapıyor hocam.
  • RM750i'de öten kart Seasonic Prime'da da öter. Yakın fiyatlarda olsalar hiç kuşkusuz Prime derim ama arada çok ciddi bir fark var ve bence değmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bence sorun yoksa kullanmaya devam edin derim. Daha önce hangi kart ile kullandınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    techniquest35 kullanıcısına yanıt
    o zaman şimdilik bekleyelim. seasonic en büyük dezavantajı uluslarası garantisi yok.

ama corsair alırsam hx serisi alırım üstad @-dehşet-

gtx1070 de kullandım. şimdi 1080ti ile kullanacağım nasip olursa.@techniquest35

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 8 Mayıs 2017; 17:32:22 >
    hocam bu arada hatalı söylemişim benim kart nereden baksanız 8-9 yılı var. yine abartılı bir süre değil gerçi

ayrıca listeye eklemi unutmuşum seasonic snow silent 750w da var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 8 Mayıs 2017; 18:1:1 >
  • Hocam bence de değiştirmeye pek gerek yok sanki. Elinizdeki PSU Thermaltake gibi bir markanın üst segmentlerinden bir ürün. Ben olsam ayrıca para ayırmazdım PSU için. Şu an o parayı dövize koyun bozulduğunda alırsınız
  • massacrer kullanıcısına yanıt

Genel yargı değiştirme yönünde sanırım çok iyi indirim yakalamadığım sürece değiştirmeyeceğim aksi durumda iyi bir fiyat yakalarsam prime serisinin 750W alacağım.

tabiki halen garantisi problem bu serinin.
    Genelden ziyade ortak yargı sanki değiştirme yönünde
  • massacrer kullanıcısına yanıt
    10yıllık psu olunca. kasayıda tümden yeniledim. dedim şöyle temiz bir psu alayım. ama deidğim gibi prime 750de ciddi bir indirim olmdan olmaz :)

şimdi de seasonic mail attım. en kötü biz size rma desteği veririz dedi ama bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.