Şimdi Ara

PSU'm can çekişiyor. 1200 watt HighPower vs 850 watt seasonic veya alternetifiniz nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sistemim Özellikle Pugb steam oynarken sürekli crash yiyiyor. Geçen 4K tvye bağlıyken direksiyonla Eurotruckla oyun oynarken Rx 480 kartım yandı yani bozuldu. Yerine MSI 5700xt aldım. Fakat sürekli mavi ekran alıyorum. Sistem ansızın kapanıp tekrar açılıyor. Başlarda ramlerden driverlardan şüpheleniyordum. Ama sanırım güç kaynağı ömrünü tamamlamak üsere 3 ay sonra 5 yıllık olacak. (Xigmatek,silver , 1050 watt:12 voltluk 3 rail den 38 amper veriyor.)Tek rail olmaması sanırım problem oluyor.
    Şimdi en az 850 wattlık gold bir PSU almam lazım.
    X470 atx anakart
    ryzen 5 3600
    Msı 5700xt mech oc
    Sistemde toplam 6 fan ( RGB ışıklı)
    sıvı soğutmanın pompası
    7 usb ( direksiyon,vites,fare,klavye,Usb bellek, Harici disk, Kulaklık)
    Çift monitör (Birisi TV 2k ve 4k)(İkinci monitör ekran kartına 35 watt daha yüklüyormuş)
    Bu sisteme hangisini alayım...
    High Power Astro GD 1200W 80Plus GOLD Tam Modüler Güç Kaynağı (Tek 12V Kanal, 100A Akım) Japon kapasitörü kullanılmış ve single rail fanı daha büyük 13.5 cm

https://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/high-power-1200w-80-gold-astro-gd-serisi-tam-moduler-guc-kaynagi-hpj-1200gd-f14b.html

FSP 850 watt gold fan 12 cm
    https://www.hepsiburada.com/fsp-hydro-g-850-serisi-80plus-gold-850w-full-moduler-power-supply-p-HBV000002M0HU

Seasonic 850 watt gold fan 12 cm
    https://www.teknobiyotik.com/donanim/seasonic-focus-plus-850w-80-gold-tam-moduler-guc-kaynagi-ssr-850fx.html

Fsp 1000 watt platinium. Fan 13.5 cm
    https://www.sinerji.gen.tr/fsp-1000w-aurum-serisi-80-platinyum-tam-moduler-guc-kaynagi-p-13617

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerererara -- 1 Haziran 2020; 17:47:34 >

• High power gürültülü çalışır.
    Seasonic almayı düşünen adama başka psu tavsiyesi verilir mi bilemedim :). Paran varsa düşünmeden alınır.
    Fsb hydro da gözü kapalı alınır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bana kalırsa high power

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yine her zamanki gibi bütçeyi aştım ve sinerjiden 1000 watt platinium Fsp marka olanı aldım. 1660 tl. Gitti paracıklar... Cevaplar için tşk. Kargo gecikmesin diye hemen aldım
    https://www.sinerji.gen.tr/fsp-1000w-aurum-serisi-80-platinyum-tam-moduler-guc-kaynagi-p-13617

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerererara -- 1 Haziran 2020; 17:39:16 >
  • Seasonic alınır.

Ekleme: Hayırlı olsun çok daha iyisini almışsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 1 Haziran 2020; 17:40:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Seasonic alınır.

Ekleme: Hayırlı olsun çok daha iyisini almışsınız
    Saol kanki

• fsp hydro pro g ya da seasonic iyi bir şey istiyorsan

edit:fsp hydro pro g almıştım h.olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdmaniac -- 1 Haziran 2020; 17:49:15 >
  • hdmaniac H kullanıcısına yanıt
    Tşk dostum

• Xpg core reactor 750w Gold model al bunu ardına bile bakma

Edit: Ürünü sipariş etmişsiniz hayırlı olsun güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThE LoSt -- 1 Haziran 2020; 18:15:21 >
  • Daha geçen hafta fsb aurum pt 1200w platinium psu'yu Amazondan 1320tl'ye almıştım. Süper kampanya yapmışlardı. Hayırlı olsun, pişman etmeyecektir.@rerererara
  • yük altında 350w seviyesini geçmeyecek bir sisteminiz var. Bu noktada gold 80+ herhangi bir psu işinizi rahat görür. Ben 1050w'lık thermaltake psuya 5 tane rx570 1 tane rx580 bağlarken duvardan 750w çekiyordum. Yani sistem de en fazla 680w çekiyordu :)
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    Bi yanlışınız olmasın. Ekran kartının satıcısı 750 watt tavsiye ediyor. Benim rx 480 geçen mefta oldu güç arızası verdi. O 3-4 senelik idi. Bu videoda 450 watt takmış bak neler oluyor hemi de corsair marka psu.https://www.youtube.com/watch?v=hzItg1GP-mI&app=desktop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerererara -- 1 Haziran 2020; 19:7:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeGetBe

Daha geçen hafta fsb aurum pt 1200w platinium psu'yu Amazondan 1320tl'ye almıştım. Süper kampanya yapmışlardı. Hayırlı olsun, pişman etmeyecektir.@rerererara
    Kanki fırsat kovalayacak doları bekleyecek vaktim yok. Geçen ekran kartım güç arızasından yandı. Şu anda sistem aniden reset atıyor mavi ekran veriyor. Geçen format atmadan önce olay görüntüleyicisinden baktım 50 den fazla sistem kapanması olmuş 3 -4 ayda. Yusuf yusufum yani...Ama sen iyi vurmuşsun voleyi tebrikler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerererara -- 1 Haziran 2020; 18:53:20 >
  • Bendeki biraz şans oldu. Eşimin bilgisayarına psu (yanmıştı) lazımdı. Ben bunu alıp kendi psu'mu eşime verdim. Fiyatlar biraz dolar, daha çok bitcoinciler yüzünden tavan yaptı işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rerererara

Bi yanlışınız olmasın. Ekran kartının satıcısı 750 watt tavsiye ediyor. Benim rx 480 geçen mefta oldu güç arızası verdi. O 3-4 senelik idi. Bu videoda 450 watt takmış bak neler oluyor hemi de corsair marka psu.https://www.youtube.com/watch?v=hzItg1GP-mI&app=desktop
    ekran kartı üreticileri her zaman psuların kalitesini göz önünde bulundurarak fazladan değerler söylerler. Ben size 600w psu yeter dedim sisteminiz için. Siz hangi oyunu oynarsanız oynayın r5 3600ü raminizi ve rx5700xtyi ocleseniz de duvara wattmetre taktığınızda 450w'ı geçemezsiniz. Attığınız linteki gpu rtx2080ti ve işlemci i7 9700k. Kullanılan psu ise corsairin en alt modellerinden olan vs450. Zaten sadece gpu oyun oynarken 300w asılır. Ancak sizin gpunuz stock halde 190 210w arasında güç harcar. O sisteme de 600w'lık gold plus bir psu takın hiç de birşey olmaz oc yapmadığın müddetçe ikisi 450w seviyesini geçmez. Senin sistemin de 350w seviyesini geçmez. Bende r5 3600 oc, 2 tane ramim oc, rx5700 gpu stock, 2 hdd 2 ssd olmasına rağmen oyunlarda 350 370w seviyesinde duvardan çekiyorum. Kısaca abartılıyor.

• FSP'den şaşma derim
  • O sisteme o psu gereksiz olmuş. Onun yerine daha makul bir psu alıp sisteme güncelleme yapılabilirdi.
  • Hayırlı olsun ama maalesef ki gereksiz fazla bi' PSU alımı olmuş. Akabinde tabii ki FSP kötü marka değildir ama bu kadar para verilecek bi' marka da değildir.

750-850W kaliteli bi' PSU işinizi rahatlıkla görürdü. Hatta yerine göre 650W 80+ GOLD bi' model de iş yapardı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.