Şimdi Ara

psu dan kaynaklı bir problem olabilir mi anlayan arkadaşlar lütfen yardımcı olun ..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 1 kaç ay önce bir kasa aldım i5 520m işlemci 8 gb ram 4 4 ayrı ayrı kingston 1333mh ve harici olarak amd rx550 og adında bir ekran kartı aldım. ilk 1 ay herhangi bir sorun yoktu. fakat son 1 aydır bir problemim var oyundayken veya youtube da dolaşırken pc donuyor ve hoparlörlerden 'tırrrrr' şeklinde bozuk ses geliyor. bazense ekran gidiyor sinyal yok yazıyor ve geri geliyor sağ üst köşede rgb falan yazıyor ama ses yine yok. herhangi bir hata falan gelmiyor ama ekrana hiçbirşey yazmıyor sadece pc donuyor reset atmam gerekiyor. 2 tane tamirciye götürdüm biri işlemci fanı bozuk dedi ama düzgündü onu değiştirmedim sadece macunu bitmiş 2 ayda nasıl bitiyosa onu sürdü yine de olmadı diğeri ise ramin biri bozuk dedi çıkardık denedim yine olmadı aynı sorun var yani 2 side yapamadı(orası da ayrı komedi,misal doktora gidiyorsun ben senin hastalığını çözemedim diyor. milyonda bir görülen bir hata heralde benim pcdeki neyse). psu 250 watt acaba psu yetersiz olabilir mi eğer öyleyse 2 tamircide bunu bilmiyor mu ya da sorun nedir lütfen yardımcı olun arkadaşlar... bu arada internet üzerinde psu hesaplayan bir siteden hesapladım benim pc için 300 watt bir psu gerekiyormuş öyleyse 1 ay sorunsuz nasıl çalıştı bunu da merak ediyorum saygılar.

• işlemcinin sıcaklık değerlerine bakabilirsin hwmonitor ile dediğin gibi psu da sikinti çıkarıyor olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam 1 ay once i5 520m almadan once buraya yazdiniz mi? Bundan 1 yil once milleti uyariyordum bu sistemleri almayin diye.. neyse gecmis olsun. Sahibinden.com daki elemanlar 1 yilda garanti veriyorlardi sizinkinde garanti yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    hocam aslında garantisi yok malesef. keşke daha önce bu foruma katılmış olsaydım. yalnızca cs go ve lol oynamak için almıştım pcyi.
  • İ5 520m laptop işlemcisi kasalı pcye nasıl takmış merak ettim.

Psuda kaynaklı sorunlarda genelde pc aniden kapanır burda bitip bir durum yok

Sizdeki PC donması ya ramle alakalıki bilgisayarcı sağlam ram takıp denedinizmi bu sorun olduysa ondan değildir. Yada işlemci anakartla alakalı

İlk iş core temp indirip yada başka sıcaklık ölçen program masaüstünde ikenki sıcaklık değerlerini buraya yazın ve cpu-z indirip bize kurun ve bize fotosunu atın daha sonra gene cpu-zden motherboard tıklayıp oranın fotosunu atın. Yada yazanları yazın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crysef -- 12 Ekim 2017; 0:59:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.