Şimdi Ara

PSU da başlayan garip Cızırtı (Videolu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar böyle bir sorun başladı 1-2 aydır.

Dosya açarken kısa kısa cızlama sesi var.https://www.youtube.com/watch?v=m3tUoAZUaRg&feature=youtu.be
    Yük altında iken ise cızlama şu şekildehttps://www.youtube.com/watch?v=1ERJavJoRZ4&feature=youtu.be

Nedendir? Ne yapmak gerekir?

Not: Kondansatörlere baktım hepsi sağlam.

• Güç kaynağı yetersiz anakarta gereken tam gücü veremiyor ucu ucuna kurtarıyor bu yüzden dosya felan açarken cızlar.
    Herhangi bir oyun açtığında ses artıyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 18 Nisan 2015; 8:12:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Güç kaynağı yetersiz anakarta gereken tam gücü veremiyor ucu ucuna kurtarıyor bu yüzden dosya felan açarken cızlar.
    Herhangi bir oyun açtığında ses artıyor mu ?

Güç kaynağım 12 volt çıkışından kombine 300 watt verebiliyor (gerçek) ve şu an sadece onboard ekran kartı ve işlemci var. phenom b40. nasıl yetmeyebiliyor hocam anlamlandıramadım. Yani zamanında 4850 ile (110 watt) kullandım bu powerı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanla kapasitörlerde yıpranıyor ısıdan dolayı ses onlardan birinden geliyordur ya da kapasitörün biri şişme felan yapmış olabilir içini açıp göz atmanda fayda var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 18 Nisan 2015; 13:26:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Zamanla kapasitörlerde yıpranıyor ısıdan dolayı ses onlardan birinden geliyordur ya da kapasitörün biri şişme felan yapmış olabilir içini açıp göz atmanda fayda var

Hocam onları kontrol ettim. Şişen yok. Dediğiniz gibi 4 yıl oldu alalı. Yenilemek bir masraf (dolarda almış yürümüş), çızırtı rahatsız edici olmaya başladı, ne yapmak lazım diye düşünüyorum. Şu an güç anlamında bir yetersizliğini de görmedim.

• vesaire86 kullanıcısına yanıt
    Şansına biraz erken olmuş ama yapacak çok birşey yok yurtdışından bakabilirsin en azından burada extra fahiş vergi ödemezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Şansına biraz erken olmuş ama yapacak çok birşey yok yurtdışından bakabilirsin en azından burada extra fahiş vergi ödemezsin.

Anlamadım hocam yapacak yeni Psu mu al demek istediniz :)
  • Hocam denildiği gibi galiba yetmiyor PSU. Benim kasa şu an 11 senelik sen bir de benim duyduğum sesleri duysan... 11 senelik PSU kullanıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vesaire86

Evet öyle, bunun tamiriyle uğraşan biryer bulamazsın diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spycho

Hocam denildiği gibi galiba yetmiyor PSU. Benim kasa şu an 11 senelik sen bir de benim duyduğum sesleri duysan... 11 senelik PSU kullanıyorum...

Maşallah 11 sene çok iyi rakam, güya bu kaliteli bir Psu ama çok kullanmadan 4 yıl anca gittiyse vay bizim halimize..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Evet öyle, bunun tamiriyle uğraşan biryer bulamazsın diye düşünüyorum.

OCZ ZS Serisi OCZ-ZS550W düşünüyorum hocam, ne dersiniz ? bakalım bu ay bütçe ayırabilirsem alıcam, olmadı önümüdeki ay artık.
  • vesaire86 kullanıcısına yanıt
    Eskileri alma derim, bütçeni belirt bakarız.
  • Aynı seslerden benim güç kaynağından da geliyor, Coil whine sanıp ekran kartını servise göndermiştim fakat olay psu'daymış, Ben 2010 yılında almıştım Xilence 600W artık işi bitiyor galiba:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Capoeira19

Aynı seslerden benim güç kaynağından da geliyor, Coil whine sanıp ekran kartını servise göndermiştim fakat olay psu'daymış, Ben 2010 yılında almıştım Xilence 600W artık işi bitiyor galiba:)

Yaşıtlar desene. İşin garibi pek ölecek gibi de değil. Yani performans kaybından ziyade ses var bende. Belki böyle yıllarca gidecek ama işte donanıma zarar da verebilir.
  • Guc kaynaginin icindeki komponentler cok isininca veya yuk altindayken gelir. Bende Corsair Tx 850m var ve yuksek sicakliga ulasmadigi surece fan donmuyor. Mesela Psu fan 55 derece uzerinde donuyorsa bende 45 derecede ses cikmaya basliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Capoeira19

Aynı seslerden benim güç kaynağından da geliyor, Coil whine sanıp ekran kartını servise göndermiştim fakat olay psu'daymış, Ben 2010 yılında almıştım Xilence 600W artık işi bitiyor galiba:)

Yaşıtlar desene. İşin garibi pek ölecek gibi de değil. Yani performans kaybından ziyade ses var bende. Belki böyle yıllarca gidecek ama işte donanıma zarar da verebilir.

Aynen hocam, yani performansta sıkıntı yaşamıyorum sadece ufak ufak ses geliyor, kısa sürede yeni almak lazım bakalım bekliyoruz.
  • Peki. 80-120 TL arası en mantıklı power önerisi nedir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.