Şimdi Ara

PSN Türkiye Fiyatlarını PROTESTO Ediyoruz !!! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
686
Cevap
4
Favori
34.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
246 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle bu oluşum için teşekkürler, ben de gönderiyorum şu an maili. Sıkça İngilizce dilekçe yazdım yıllarca işim dolayısıyla o yüzden sadeleştirilmiş ve üslup olarak düzeltilmiş halini ekliyorum, sevgiler selamlar

-About Turkish PSN prices-

Dear PlayStation UK staff,

Value of Turkish currency has been decreasing critically for 2 years thus game prices are increased dramatically. Just yesterday some game prices increased noticeably again. Turkish gamers are not able to afford to buy games anymore. The minimum wage of Turkey is 3000TL (apx 280 Euros) and the average game price on PSN is around 600-700TL. We kindly ask you to implement local pricing on PSN Turkey. Turkish community needs it more than ever.

Yours faithfully,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo-wan -- 24 Haziran 2021; 1:23:49 >
  • elin ingilizi en azından durumu anlıyoruz vs demiş bizim kendi milletimizden biri de birşey yapamayız diyor net bir şekilde.

• bu kadar dar bir pazarı kimse iplemez. hele UK hiç iplemez,adamlar farklı bir dünyada yaşıyor. 1 gbp = 12 TL

• Bende gönderdim hayırlısı bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bir tepki arkadaşımada atıcam

• Selamımı da söyleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blazk0wicZ

Selamımı da söyleyin.

Aklıma nedense bu sahne geldi.    

• Size tavsiyem asgari ücretten bahsetmenin yanında ( minimum wage ) Türkiye'de nasıl bir çoğunluğun asgari ücretle çalıştığından bahsetmeniz yerinde olur. Çünkü yabancı ülkelerde minimum wage ile çalışan insan sayısı çok az, çok büyük bir kesim çok daha fazla ücrete çalışıyor.

O yüzden bu adamlara bu mailleri attığınızda kendi ülkelerindeki durumdan dem vurup " E , bu yüzde 10 anca eder zaten" deyip takmamaları olası.

İnternette "minimum wage earners proportions/rate" vs diye aratırsanız sonuçlar gelir zaten. Bizde sorun halkın büyük kesiminin ve bilhassa yeni iş hayatına atılmış olan genç ve oyunlarla ilgilenen kesimin bu kısımda olması.

Ayrıca BigMac endeksi denen zımbırtının bu kur farkı karşısında bir işe yaramayan, eski bir metod olduğunu da belirtin ( gerçi bunu uygulamıyor zaten PS ).

Son olarakta Xbox TR cephesinde fiyatların nasıl olduğundan bahsedin ve GamePass ile birlikte PS sahibi olmanın astarı yüzünden pahalı hale geldiğini belirtin.

Bu haliyle şu mailler çok yavan bence, adamların araştırmadıktan sonra buradaki durumu kavramalarına olanak yok. Ki araştırmazlar, bu durumda bilgiyi kaşıkla boğazlarından aşağı yollamanız lazım.

• Arkadaşlar malum bu mail olayında bazen Türkiye bazen de uk geri dönüyor. İki tarafa da memnuniyetsizliğimiz gitmişken pazar günü Twitter’dan uk ve tr’ye yazsak güzel olmaz mi ? (Bir arkadaşımıza uk’den geri bildirim olarak sosyal medyadan yazın geldi) Pazar gününe kadar oyuncu dostu yayıncılar konumuzdan haberdar olmuş olur.

Yine aynı şekilde 2/3 taslak oluşturmak lazım sadece.

• Kaç yıl geçti bıkmadiniz email atmaktan yavaş atın. yada hiç atmayin ziyalar :D yukarda bi ultra zekanin tekide asgari ücretten bahsedin demiş bide. en çok ona güldüm. elin ingilizinin umrunda mi la senin kaç kagit kazandigin.

Biz size niye anlatamiyoruz olm. Siz müşterisiniz. Birakin adamlar sizin peşinizden koşsun. Haksizliga ugradigini mi dusunuyorsun. çek xboxı veya al ekran kartini. Verecegin en büyük tepki bu olur. Yok ama yapmazsiniz. Nerde bizim millette o birliktelik.

Hem gidip yeni nesilde tercihini ps5 den yana yapip hemde yıl olmuş 2021 emaille İngilizler'e aglayip dur. Neymiş ps5 özel oyunu oynayacakmış beyfendi. Yıllar sonra gelecek bi last of us. oda gelir mi gelse güzel mi olur ne zaman gelir belli degil. adam gamepass gibi bir nimet dururken hemde 3 te 1 i fiyatina storeda oyunlar satilirken gelmiş burda emaille agliyor.

valla agir losersiniz olm siz. agladiniz agladiniz adamlar daha fazla zam yapti. şimdi gene zam yapmislar yine aglamaya baslamissiniz bir zam daha gelecek ekstra zuahahhaha

ya insanin kendine saygisi olacak bir kere şu sony denen illet firmanin dandirik konsolunada bütün dünyadan fazla para ödeyip alip emaille aglamaya. valla ben utanirim kendimden.

işin özeti bizim milleti diken yaranir. devam brolar. emaillere bakmiyolar. mektup gonderin ingiltereye dhaa etkili olur. hatta güvercinde salabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrT4ngo -- 24 Haziran 2021; 2:37:45 >

• change.org'ta imza kampanyası başlatsanız daha etkili. e-mailler kolay kulak arkası edilir. açık platformlara toplu şekilde tepki basmak daha mantıklı.Not : ps kullanıcısı değilim fakat bende mail atarak destekte bulundum.

• Geçmişten haberi olmayip bu loser tayfaya destek olayim diye konuyla hiç alakasi olmayip email atan güzel kardeslerim. Atmayin. Bunlara müstehak hak ediyorlar. Birakin düdüklensinler. Hiç orali olmayin. Bu loserlar kendilerini tüm dünya'ya rezil etti. rezil olduklariylada kalmadi üstlerine sony bunlara bi kazık daha çakti zamlari kilitledi. Üstünede şikayet ettikleri Türkiye görevlisi terfi aldi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: MortalRide

Yalnız, nasıl ekleme yapmışsam bana hâlâ cevap maili gelmedi. Adamların eli ayağı dolandı herhalde Steam, Epic Games, PS Store ve kutulu versiyon arasındaki fiyat farklarını görünce. Hata yaptıklarını kendileri de anladı herhalde.

:D zuahahahahahahahah ulan kahkaha attim yemin ediyorum. siz beni güldürdünüz Allah'da sizi güldürsün elleri kollari baglanmis öyle mi

knka kim bu loser diyip silmislerdir emailini. sad but true.

• Bende yolladım.
    Pek bişi olacağını düşünmüyorum neyse.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • MrT4ngo kullanıcısına yanıt

Kardeşim senin işin mi yok? Burada bizimle troll muhabbeti yapacağına git oyun oyna başka bir şey yap kendine faydan dokunsun. Saçma sapan konuşmalar yapacağına biraz ciddi bir üslup takınmayı öğren. Burada herkes senin gibi boş beleş muhabbet yapmak için durmuyor. İstersek mail atarız, istersek sosyal medyadan yazarız, istersek yönetici kadrosuna bir şekilde ulaşıp direkt birinci elden konuşuruz, istersek başka bir şey yaparız seni ne ilgilendiriyor burada? Lütfen kardeşim yol al, sen de üzülme biz de üzülmeyelim. Konunun amacı belli. Burada troll neferlerine yer yok.

• arslan0058 kullanıcısına yanıt

amd fsr'da geliyor ulan keşke alaydım bir tane series s

• quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

Kaç yıl geçti bıkmadiniz email atmaktan yavaş atın. yada hiç atmayin ziyalar :D yukarda bi ultra zekanin tekide asgari ücretten bahsedin demiş bide. en çok ona güldüm. elin ingilizinin umrunda mi la senin kaç kagit kazandigin.

Biz size niye anlatamiyoruz olm. Siz müşterisiniz. Birakin adamlar sizin peşinizden koşsun. Haksizliga ugradigini mi dusunuyorsun. çek xboxı veya al ekran kartini. Verecegin en büyük tepki bu olur. Yok ama yapmazsiniz. Nerde bizim millette o birliktelik.

Hem gidip yeni nesilde tercihini ps5 den yana yapip hemde yıl olmuş 2021 emaille İngilizler'e aglayip dur. Neymiş ps5 özel oyunu oynayacakmış beyfendi. Yıllar sonra gelecek bi last of us. oda gelir mi gelse güzel mi olur ne zaman gelir belli degil. adam gamepass gibi bir nimet dururken hemde 3 te 1 i fiyatina storeda oyunlar satilirken gelmiş burda emaille agliyor.

valla agir losersiniz olm siz. agladiniz agladiniz adamlar daha fazla zam yapti. şimdi gene zam yapmislar yine aglamaya baslamissiniz bir zam daha gelecek ekstra zuahahhaha

ya insanin kendine saygisi olacak bir kere şu sony denen illet firmanin dandirik konsolunada bütün dünyadan fazla para ödeyip alip emaille aglamaya. valla ben utanirim kendimden.

işin özeti bizim milleti diken yaranir. devam brolar. emaillere bakmiyolar. mektup gonderin ingiltereye dhaa etkili olur. hatta güvercinde salabilirsiniz

senin gibi tiplemeler yüzünden zaten ülke bu halde ben sana buradan cevap yazmıyorum ama sen anladın kardeşim.

• MrT4ngo kullanıcısına yanıt

Aşağılamalarına katılmıyorum hocam   Lakin haklısın.. Karşı konsol firmasına bakıyorum adamlar 2 farklı cihaz satıyor gamepass v.s ucuz oyunlar şimdi fsr de geldi.. Konsolun ömrü otomatik daha fazla uzadı.. Gerçekten bana aşırı mantıksız geliyor bir iki tane özel oyun için bu kadar çile microsoft o kadar firma aldı ona da güzel oyunlar çıkacak bu kadar + varken değerlendirmemek mantıksız...

• Mail atsanız ne olacak adamlar senelerdir inek gibi sağıyor sizi  

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.