Şimdi Ara

PSN isim ve bölge değiştirme, hesap kapatma ve trophy transferi. (Sony'den yanıt geldi.) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
3
Favori
20.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: I-C-O

Witchdoktor

Sanmıyorum PSN paralı olsun. Sony'nin Microsoft'a karşı önemli kozlarından biridir "nerede beleş, oraya yerleş"
    />

Plus zaten harika bir sistem.
    Sony diyor ki PSN tamamen ücretsiz bir servis, al tepe tepe kullan.
    />
    Eğer her yıl 40 küsür oyunu beleş oynamak ve bir kaç ekstra özellik daha istersende yılda 100 TL ver.
    />

Ben bu sistemi takdir ediyorum.

İsim-bölge değiştirme - hesap kapatma ya da trophy transferi gelsin, varsın 50$ olsun. Razıyım.

Blizzard olayını bilmiyordum ama sonucu merak ettim.
    Blizzard, Sony ile alâkasız ama yine de isim değiştirme özelliği gelmişse moral veriyor, umut veriyor.

Sony geçtiğimiz yıl PSN'deki 5 sistemlik oyun paylaşımını 2 sisteme düşürmesi ile ciddi anlamda gözümden düşmüştü.

Üstüne üstlük PS Vita sisteminde sadece tek kullanıcı aktiflenebilme kısıtlaması getirmesi rezaletin daniskası oldu ve sinirimi bozduğu için Vita almadım.

Düşünün evinizde 2 tane PS Vita'nız var ve her bir makine için aynı oyunun 2 kopyasını satın almak zorundasınız. Bu çakallığı ancak Sony düşünebilir.

20 Şubat'taki PS4 duyurusunu iple çekiyorum, PS3'den önce aldığım Xbox 360'ımı 3 yıldır kutusundan çıkarmadım ve evde 2 PS3 sistemim var. Ama Sony'nin vadesi ne yazık ki dolmuştur. Kendi mezarını kendisi kazmıştır. Her türlü standarda karşı çıkarak milleti sömürmek için para karşılığı kendi standartlarını dayatması da bir Sony klasiğidir ne yazık ki.
  • Okurken ben yoruldum,bu kadar smileı nerden buluyorsun?
  • Witchdoktor

Hesap aktif etme sayısını 5'ten ikiye düşürmesi zorunluydu. Çünkü yapımcılar ciddi zarar ediyordu.

Ama PS Vita konusunda çok haklısın.

quote:

Orijinalden alıntı: |Mafia|

Okurken ben yoruldum,bu kadar smileı nerden buluyorsun?

Ama ben yorulmadım.
    Gif sitelerinden ya da Google görsellerden buluyorum.
  • PSN ID degistirme olmamasi sacmaligin daniskasi.
    Live da belli bir puan karsiliginda herturlu degistiriyorsun ayrica yeni bolgeler icin migration secenegide sunuyor ama Sony israrla ilerleme yok.

Sony nin bu PSN departmani ciddi olarak ya vizyon yada yetenek yoksunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle gelmeli.
    ben1997hasan diye id ile dolaşıyorum yollarda daha ne olsun.Hadi yabancılar çakmıyor ben kısmını da, Türk arkadaşlarla oynarken rezil hissediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: I-C-O

Merhaba ey ahali.

Malûm hacılar, yıllardır bir sürü kullanıcı bu özellikleri bekliyor.
    />
    />
    />

Özellikle güzel ülkemizde Türkiye PSN çok geç açıldı.
    />

PS3 2006'da satılmaya başladı, Türkiye PSN 2010'da açıldı.
    Bu yüzden çoğu Türk kullanıcı ya Us ya da Uk PSN kullanıyorlar.(Üşüyoruz reis.)

Sadece biz değil, dünyada bir çok ülkenin PS3 kullanıcıları da aynı derdi çekiyor.
     PSN isim ve bölge değiştirme, hesap kapatma ve trophy transferi. (Sony'den yanıt geldi.)
    />
     PSN isim ve bölge değiştirme, hesap kapatma ve trophy transferi. (Sony'den yanıt geldi.)

Dünyada bir sürü insan ülke değiştiriyor, taşınıyor vs bunlar da var. Bu bir ihtiyaçtır.
    />
    />
    />

İkinci dert ise PSN ismimizi değiştirememek. Bir sürü kullanıcı online ismini değiştirmek istiyor (Bende dahil. Caniko'nun suçu ne?) ama Sony'den hâlâ bir atak yok.
    />
    />

PSN isim değiştirme kısmen Japon PSN'de var sayılır ama pek kapsamlı değil. Hemen anlatayım;
    Hesap Yönetimi / Hesap Bilgileri bölümünde online kimliği değiştirebiliyoruz ama sadece oyunlarda değişiyor. Onun dışında herşey aynı kalıyor.

Örneğin Japon PSN'nizin ismi "SonyyiDürtek", Hesap Yönetimi bölümünden Japonca harflerle bir isim alıyorsunuz ama sadece oyunlarda geçerli.
    Mesela birine mesaj attığınızda ya da arkadaş eklediğinizde ya da "Karşimmm ekleeee" dediğinizde yine "SonyyiDürtek"i kullanacaksınız.

Bu PSN isim değiştirmeden çok, klan
    />
    adı vermeye benziyor. Yani gereksiz birşey.

Biz Sony'den gerçek PSN isim değiştirme bekliyoruz.

(Ver gazı) Hadi Sony'm aslansın
    />
    , Sen Allah tarafından gönderilmiş büyük bir kılıç ustası
    />
    , büyük bir samuraysın.
    />
    />
    />

Hesap kapatma olayı da önemli. Sonuçta bir sürü saçma sapan yan hesap açıldı.
    Hesap kapatmada aslında direk PSN isim değiştirme ile bağlantılı; Çünkü sevdiği isimdeki PSN'yi sonradan benim gibi açanlar var.
    Şimdi ben geçenlerde IcoTurk diye ID açtım. (Yan hesap olarak duruyor şuan belirsizlikten dolyı.) PSN isim değiştirme gelse de ben bu ID'yi kullanmak isterim. Bunun içinde İcoTurk hesabımı tamamen kapatırım ve ana hesabımın isminİ "IcoTurk" yaparım. (Adını İcoTurk koydum)
    Bu yüzden hesap kapatma olayı da çok önemli. Ayrıca etraf hesap çöplüğüne
    />
    />
    döndü resmen.

Trophy transferi... Bilirsin Joe...
    />
    Aslında en önemlisi bu sayılabilir. Yukarıdakileri tamamen boş verelim. Bu özellik ile hem isimlerinden hemde bölgelerinden memnun olmayan kullanıcılar tüm bilgilerini, oluşturdukları istedikleri hesaba taşıyabilirler.

Bunlar gerçekten önemli eksiklikler. XBOX 360' ta achievement transferi dışında bu özelliklerin hepsi var. Sony'de artık bu açıkları kapatmalı. Online olarak bu yönden biraz geri kalıyor. Onun dışında şahsen memnunum.

Sony'den istediğimiz;

PSN bölge değiştirme
    PSN isim değiştirme
    PSN hesap kapatma
    Ya da direk PSN trophy transferi.

Yıllardır PSN'im Amerika
    Yazarım sana matbaada tuka taka
    Tak beni Kaz abi, gömleğin polo yaka
    İsterim bunları yoksa Sony tüü kaka

İsterim ICO'lu aydi (ID)
    Kırma beni Sony haydi
    Olurum sevinçten tatlı Bambi
    Gözlerim oldu şeker Candy
    />
    />

Evet hacular, sizin de fikirlerinizi bekliyorum.

Bu arada yakında Sony ile bu konu hakkında iletişime geçmeyi düşünüyorum.

Artık bir mücahid şart.
    />

Güncelleme:

/>

Pek resmi konuşmacı değilim ama Sony'ye mektup yazdım.
    />
    />
    (Gerçi pek mistik bir ortam oluşmayacak, Sony "Yuppi mektup aldım.
    />
    " demeyecek. Alt tarafı "Bildirim
    />
    uyarısı alacak.)
    Haydi mesaja.
    />

Sony, uzun yıllardır Playstation konsollarını ve Sony ürünlerini kullanan bir kullanıcı olarak bazı eksiklikleri ve mağdur olduğumuz konuları belirtmek istiyorum.

Öncelikle bazı ülkelerde PS3 ilk günden satıldı ama Store yıllar sonra açıldı. Ben bir Türküm ve Türkiye'de PS3 ilk günden satıldı ama Türkiye PSN Store 2010 yılında açıldı.
    Ayrıca düntada bir çok insan ülke değiştirip taşınıyor.
    PSN'de bölge değiştirme olmaması bir eksik.

Ve bir çok PSN kullanıcısı online ID ismini değiştirmek istiyor. Ama sadece PSN ismi değiştirme gelmesi yetmez. Bunun yanında hesap kapatmada gelmeli.
    Benim gibi sevdiği isimde hesabı çok sonradan açıp yedekte tutan onbinlerce kullanıcı var.
    PSN isim değiştirme ve hesap kapatma sayesinde sonradan açıp yedekte tuttuğumuz sevdiğimiz isimdeki hesabı kapatıp, ana hesabımızda PSN ismimizi değiştirerek o kapattığımız sevdiğimiz hesabın ismini verebiliriz.

Ya da en azından trophy transferi gelmeli.
    Böylece yanlış bölge PSN hesabı kullanalar & PSN isminden memnun olmayanlar direk trophylerini istedikleri bir hesaba taşıyıp, içleri rahat bir şekilde kullanabilirler.

Bu özellikler paralı olsalar da sorun değil, yeter ki gelsinler. Ve karışıklıkların önüne geçmek için her kullanıcıya bir hak verilebilir.

Ve PS4'te trophyler sıfırlanacak mı? PS3 trophylerini görebilecek miyiz?

Bu arada buda konu ile ilgili forumdaki konumuz:
    http://forum.donanimhaber.com/m_71295387/mpage_1/f_/key_//tm.htm#71332038

Teşekkürler.

Bunu İngilizce'ye çevirebilecek bir hacito var mıdır? Alamancı İngilizcem (Gerçi buna Alamancı Türkçesi diyorlar ama olsun.) ile vasat bir çeviri yapmak istemiyorum.

hocam yaptın gene yapıcağını gözümüz gönlümüz açıldı sabah sabah
  • Bölge değiştirme olursa harika olur. UK gözükmek istemiyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasar177

hocam yaptın gene yapıcağını gözümüz gönlümüz açıldı sabah sabah

Havalandım haniiii.
    />

Bu arada düzgün çeviri için uğraşıyorum.
  • Çeviri tamamlandı:

I want to describe about some problems and the subjects which we are aggrieved, as a user of Sony products and Playstation consoles for years.

First of all, PS3 has been sold at the first day but PSN Store has been opened many years later. For example; in Turkey, PS3 has been sold at the first day but PSN Store has been opened in 2010.
    As well as too many people in the world, move and change their location. It’s the biggest problem that cannot change location at PSN.

Also many PSN users want to change their online IDs. However it’s not enough to change it only. There should come an account deleter too. There are too many users who get an account with their names which they want and keep it stand-by like me.
    Because of changing names and deleting accounts, we may delete our stood-by accounts and change PSN name of our main account.

Or hereby, there should come a trophy transfer, so the PSN users who are using wrong locations and not glad of their names, may move their trophies to another account which they want to, and use it happily.
    These properties are not important even we pay some, they come as long as. And to solve these problems, users should have only one chance.

Will trophies be reset at PS4? Will we see the PS3 trophies? It’s going to be very good for too many users if trophies will be reset. Hereby everybody may leave their accounts which they are not glad of, and they may use account which they want.

Bunu gönderelim, Sony'yi bombardımanı tutalım millet.

UK Destek.
    You can contact us by email at: help@uk.playstation.com
    For PSN related queries: networksupport@uk.playstation.com

Destek sayfası
    https://support.us.playstation.com/app/ask

Türkiye Destek.
    networksupport@tr.playstation.com

Playstation Facebook
    Playstation Twitter.
    Playstation Forum.

Burada da tüm ülkeler için destek adresleri var.
    http://faq.en.playstation.com/app/answers/detail/a_id/842/locale=en_GB
  • Hacılar, Sony'nin PSN adresi ile girilen resmi forumuna yan PSN hesabım IcoTurk ile konu açtım. Hiçbir forum DH'nin çeyreği etmez, DH candır vallahi. Takip ettiğim ve yazdığım tek forum: DH.

http://community.eu.playstation.com/t5/PlayStation-Network-General/PSN-location-name-change-account-delete-amp-trophy-transfer/td-p/18286842
  • pcye gecince.15 20 mail atarim

• quote:

Orijinalden alıntı: YusufTaziM.

pcye gecince.15 20 mail atarim

Eyvallah Ezyo.
  • Oyun dunyasının devrimcisi:ICO Reis

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekulac

Oyun dunyasının devrimcisi:ICO Reis

DEV-ICO'yum ha.
    Yok be hacu, ben Mücahidim.

Yabancı yaban ellerin forumlarında dostlarla Türkçe sohbet etmek pek hoşmuş ha. (Link)

Bu arada Sony'ye dört koldan 8 bacaktan mesajlar güdümlendi, cevap bekleniyor.
  • Sony'den yanıt geldi.

Hello Murat,

Thank you for taking the time to contact PlayStation® Technical Support with your ideas. My name is Ken, I will be assisting you today.

We truly appreciate your enthusiasm and continued support for our PlayStation® family line of products. We are always happy to receive new ideas and suggestions. I am going to take note of this for you today, and I highly recommend posting your suggestions our Share Blog so it can be viewed there as well. I suggest this because we are constantly reviewing this forum to see what our consumers are requesting.

This link will provide you with the opportunity to give us feedback on a daily basis. Feel free to submit any of your ideas for games, or suggestions that will make the PlayStation®3 system more enjoyable.

http://share.blog.us.playstation.com/

Unfortunately, as much as I would like to answer your question regarding trophies on the PS4, I am unable to. We cannot comment on future PlayStation® developments, projects, or products. We hope you understand our position. You may however, visit our website athttp://www.us.playstation.com/ and view our current press releases and future updates.

Thank you for contacting PlayStation Support today. You may receive a brief email survey. Please feel free to answer some questions regarding your email experience with us today.

Sincerely,
    Ken O.
    PlayStation® Technical Support
    1-800-345-7669
    http://us.playstation.com

Meali:

Fikirlerinizi Playstation Support'a iletip zaman ayırdığımız için teşekkür ederim.
    İsmim Ken, bugün sana yardımcı olacağım.

Biz her zaman yeni fikir ve önerileri almaktan mutluluk duyuyoruz.
    Bugün senin için bu konuya dikkat çekmek için gidiyorum. (Eyvallah Ken)

Bu bağlantı bize geribildirim vermek için iyi bir fırsat. Oyunları ya da PS3 sitemini daha eğlenceli kılacak öneri ve fikirlerinizi göndermekten çekinmeyin.
    http://share.blog.us.playstation.com/

Ben ne kadar PS4 ile ilgili trophy sorularınıza cevap vermek istesemde ne yazık ki yapamam.Biz gelecekteki Playstation projeleri, gelişmeleri ya da ürünler hakkında yorum yapamayız. Umarım bizi anlıyorsundur. (Anlıyorum tabii hacı, Mazallah işinizden olursunuz.)
    Fakat bizimhttp://www.us.playstation.com/ adresindeki web sitemizi ziyaret edip bizim güncel basın bültenlerimizi ve gelecekteki güncellemelerimizi görebilirsiniz.

Bugün Playstation Support'a ulaştığınız için teşekkür ederim. Bizimle postalaşmaktan çekinmeyin.

İçtenlikle,
    Ken O.
    PlayStation® Technical Support
    1-800-345-7669
    http://us.playstation.com

Anlayacağınız hacılar, PS4 çıkmadan bunları öğrenmemiz çok zor. Ama en azından böyle bir çalışmaları var mı yok mu onu söyleseydiler.
  • Yani, 20 şubatta belli olacak. Adam böyle konuştuğuna göre kesin gelecek.Tabi bu sistemde paralı olacak.
  • İsim değişikliğine izin vereceklerini sanmıyorum, verirlerse ortaya muazzam bir cümbüş çıkar.. Ama bölge değiştirme artık olması gerekiyor.. Allah'tan TR PSN açıldığında almıştım PS3'ü de hesabımıda..
  • Ken e Bak Sen Kacamak Cevaplar vermis tahi kendisi almistir iyi bir psn o keni varya

• ico'cum göriyim seni. bizim sözcümüz olarak çık anlat bu olayları sony'e anlasınlar oyuncunun derdini
  • quote:

Orijinalden alıntı: itachi237

ico'cum göriyim seni. bizim sözcümüz olarak çık anlat bu olayları sony'e anlasınlar oyuncunun derdini

Anlattım Hacitachi. Bilgi veremeyiz dediler ama tabii her daim anlatacağım ve bu işin peşini bırakmayacağım.

quote:

Orijinalden alıntı: YusufTaziM.

Ken e Bak Sen Kacamak Cevaplar vermis tahi kendisi almistir iyi bir psn o keni varya

Allah Allah, Ezyo niye çizilmiş?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.