Şimdi Ara

Psn hesabımdan 1000 lira çekmiş izin almadan(çözüldü suç Sony nin değilmiş)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
53
Cevap
0
Favori
1.884
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> PSN ve Arcade >> Psn hesabımdan 1000 lira çekmiş izin almadan(çözüldü suç Sony nin değilmiş)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    614 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yunusay

quote:

Orijinalden alıntı: mizyaz

quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

quote:

Orijinalden alıntı: -Mudvayne-

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.FranzZ

Bankayı arıyıp itiraz edin inceliyip iade ederler

Öyle yapıcaz zaten galiba hata oldu çok Saçma

Hevesini kırmak istemem ama psn den çekilen paranın iadesi yapılmaz.dijital içerik der geçerler.Bankada cebinden ödemez.kredi kartını tanımlı bırakmayın bundan sonrası için en garanti yol bu.

Arkadaş nasıl da sallamışsın.

Bankayı arıyorsun benim kartımdfan böyle bir işlem görünüyor ama ben yapmadım diyorsun. Uluslararası ödemelerde belli bir saat sonra yansıyor karşıya, ama banka senin alışveriş yaptığın kadar kısmı bloke liyor. İşte o bloke tuttuğu sürede ararsan hemen işlemi iptal ediyorlar. Diğer türlüde karşılıklı yazışma filan biraz uzuyor ama parayı kurtarabiliyorsun.

Sony böyle durumlarda genelde hesabı uçuruyor, öyle bir sıkıntı var.

Dijital içerik deyip satıcıyla anlaşın diye paypal.

Trophy ler de gider mi 12 lvl olmuştum umarım silmez

Hesabı uçurursa Sony Trophyler gider malesef. Yeni hesap açarsın yeni psn id ile

Ps de olmamış galiba ve Temmuz Da da çekmiş 500 lira eğer ps den olsaydı mailde ps network yazması gerekli değil mi
    Işin sonunda ne çıkacak acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    12316 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yunusay

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hevesini kırmak istemem ama psn den çekilen paranın iadesi yapılmaz.dijital içerik der geçerler.Bankada cebinden ödemez.kredi kartını tanımlı bırakmayın bundan sonrası için en garanti yol bu.

Bankayı arıyorsun benim kartımdfan böyle bir işlem görünüyor ama ben yapmadım diyorsun. Uluslararası ödemelerde belli bir saat sonra yansıyor karşıya, ama banka senin alışveriş yaptığın kadar kısmı bloke liyor. İşte o bloke tuttuğu sürede ararsan hemen işlemi iptal ediyorlar. Diğer türlüde karşılıklı yazışma filan biraz uzuyor ama parayı kurtarabiliyorsun.

Dijital içerik deyip satıcıyla anlaşın diye paypal.

Trophy ler de gider mi 12 lvl olmuştum umarım silmez

Hesabı uçurursa Sony Trophyler gider malesef. Yeni hesap açarsın yeni psn id ile

Ps de olmamış galiba ve Temmuz Da da çekmiş 500 lira eğer ps den olsaydı mailde ps network yazması gerekli değil mi
    Işin sonunda ne çıkacak acaba

Evet ps network yazar.

|
    |

• Yarbay
    2781 Mesaj
    E kredi karti ekstrende yazmiyor mu ne oldugu?

|
    |

PSN store online sisteminden (bilgisayar üzerinden girileni kastediyorum) Plants vs Zombies oyununu almaya çalışırken yanlışlıkla ps 3 versiyonunu satın almıştım. İnternette baya araştırdım para iadesi işlem iptali için, her yerde üstüne soğuk su iç, geçmiş olsun, iade almak imkansız, dijital içerik falan diyorlardı. Tabi insanları bilirsiniz şanslarını bile denemeden ezbere yorum yapmayı çok severler. Her neyse ben PSN Avrupa müşteri hizmetlerini aradım, İngiltere numarası, çünkü bizim psn store İngiltere PSN üzerinden destekleniyor aslında. Bunu da küçük bir araştırma sonucu bulabiliyorsunuz zaten. Aradım anlattım. Böyle böyle dedim yanlışlıkla aldım dedim - ki seninki senin bile yapmadığın bir işlem.- garanti vermiyorum ama konuyu ileteceğim büyük ihtimalle iadeniz yapılır ancak garanti veremiyorum dedi. 1 hafta bile sürmeden parayı psn hesabıma geri yüklediler. İsteyene iadenin yapıldığına dair maili de buraya koyabilirim.

Demem o ki, belki nakit iade olarak değil ancak psn hesabına iade alabilirsin 1000 TL'ni. Ancak ihtiyacın olan işlemin numarası veya psn store üzerinden alınan her işlemde gelen şunu bunu aldınız onay numarası şu denen maildeki o onay numarası ve biraz ingilizce konuşmak. Gerisinde bir problem yaşayacağını sanmıyorum. Satın alınan içerik hakkında bir şey yazmamışsın ama, kendinin yapmadığını sistemsel bir hatadan kaynaklandığını düşündüğünü söylersen, accountına baktıklarında indirmenin yapılmadığını görebileceklerini söylersen çok zorluk çıkaracaklarını sanmıyorum.

Umarım işin hallolur.

Not: Sony'nin hesap uçurması durumu da kolpanın kolpasıdır. Gayet güzel şekilde yardımcı oluyorlar. Tek ihtiyacınız olan iletişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Durulba -- 5 Eylül 2015; 11:27:17 >
    |
    |

• Binbaşı
    1212 Mesaj
    Benim başıma buna benzer bir durum geldi. Ps3 ü veledin birine sattım internetten iyilik yapıyım diye hesapları silmedim oynasın çocuk dedim. Aleti gönderdim parayı aldım aradan 1 hafta sonra cepten hesap özetlerime bakarkan kafamdan aşağı kaynar sular indi. 5 kere 300 lira çekilmiş psn store olarak. sanırım kredi kartı bilgilerim kayıt olmuş tamamen benim hatam farkındayım adamı aradım böyle böyle falan dedim tamam gardaş hallederiz falan dedi neyse bankayı aradım haberim olmadan kredi kartımdan bu işlemler gerçekleşmiş dedim itiraz formu gönderdiler bunu doldurun dediler, dediklerini yaptım doldurdum formu gönderdim aradan 15 gün sonra paranın hepsi kredi kartına geri yatırıldı. hesabı da sony banlamış.
    |
    |

quote:

quote:

quote:

Dijital içerik deyip satıcıyla anlaşın diyen paypal.

Söyledikleriniz bir kısmı doğru bir kısmı ise tamamen yalnış.

|
    |

• Binbaşı
    1023 Mesaj
    geçen sene sony hacklendiği zaman psn bikaç gün kapalı kalmıştı o olaydan beri tanımlı kredi kartı bırakmıyorum her işlemde 2 dakika uğraşıp yeniden yazarım bilgileri. gerçi bizim 100-200 liralık hesabımızla kim uğraşır bilemem ama bizimki de önlem işte
    |
    |
    psnden iade olur ayrıca bankadan da olur. sonuçta 3d secure kullanmak zorundalar. işlem bilgim dahilinde değil dersiniz size alışveriş onayı sunmak zorunda banklar
    konuyla alakasız ama ben us psnden aldığım nba2k15 i iade etmiştim oyunun sesleri bozuktu bilen bilir. anında iade yaptılar

Orijinalden alıntı: Cell_master

Yanlış anlaşılmasın ama arkadaşın yalan söylediğini düşünüyorum.Ne SS var ne dekont. Psn de hangi içerik 1000 tl merak etmedimde değil açıkcası.

Tek işlem değil zaten Parça Parça 230 lira filan çekmiş mailde bişey yok ödeme yazıyor sadece o Yüzden atmadım hem niye yalan Söyleyeyim eğer yalan söyleseydim daha abartılı bir şey olurdu

quote:

Orijinalden alıntı: Cell_master

Yanlış anlaşılmasın ama arkadaşın yalan söylediğini düşünüyorum.Ne SS var ne dekont. Psn de hangi içerik 1000 tl merak etmedimde değil açıkcası.

Tek işlem değil zaten Parça Parça 230 lira filan çekmiş mailde bişey yok ödeme yazıyor sadece o Yüzden atmadım hem niye yalan Söyleyeyim eğer yalan söyleseydim daha abartılı bir şey olurdu

Mailin ayrıntılarında yazar hocam. Bi ss ekleyin biz çözelim.

|
    |

|
    |
    |
    |

PSN: Cool_Football-Tr
  • Yarbay
    12302 Mesaj
    Gerçekten başınıza geldiyse geçmiş olsun umarım paranızı geri alırsınızı fakat kusura bakmayın bende inandırıcı bulmadım her iki kartımda PSN hesabımda kayıtlı yıllardır ve hiç bir sorun olmadı. Hack olayı olmadığı sürece Sony gibi bir firmanın öyle para çekeceğini sanmıyorum.
    |
    |

STEAM ID
    ORIGIN:Bandoper
    uPlay: Bandoper32
    PSN:bandoper
  • Yüzbaşı
    614 Mesaj
    olayn sony nin suçu değilmiş başka bir yerden kaynaklanmış çözdük ve geri geldi para

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

TOGG
    [2018] Honda Forza - [2012] Opel Astra J Cosmo - [2012] VW Polo 1.6 TDI DSG - Huawei P30 Pro - Huawei Watch GT2 - Sony PS4 Pro - Sony PS VR - PS4 20. Yıl Özel Sürümü - Vestel 43UD9300 - Canik TP9 Elite S Combat - Remington Model 870
  • Yarbay
    9729 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Müesses Nizam

Kaynak alalım hocam, gerçi dün ben de Xbox Live'da birinin kredinin kartının hem kopyalandığını, üstüne de 18.000 dolarlık harcama yapıldığını duydum, umarım doğru değildir(?)

Keşke bir üst mesajı okuyup, sonra yazsaydın. Aynı 2010 hack olayından kimsenin kredi kartı bilgileri çalınmadığı halde herkesin kredi kartı bilgileri çalınmış gibi hala yazılması gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OldReview -- 7 Eylül 2015; 0:07:04 >
    |
    |
    Source kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Müesses Nizam

quote:

olayn sony nin suçu değilmiş başka bir yerden kaynaklanmış çözdük ve geri geldi para

Hocam siz de konu başlığını değiştirin, bu tip haberlerden mutlu olan, yıllarca bunları konuşan insanlar var maalesef bu forumda.
    |
    |

Orijinalden alıntı: d3vstator

Kaynak alalım hocam, gerçi dün ben de Xbox Live'da birinin kredinin kartının hem kopyalandığını, üstüne de 18.000 dolarlık harcama yapıldığını duydum, umarım doğru değildir(?)

Keşke bir üst mesajı okuyup, sonra yazsaydın. Aynı 2010 hack olayından kimsenin kredi kartı bilgileri çalınmadığı halde herkesin kredi kartı bilgileri çalınmış gibi hala yazılması gibi...

Hocam yalan söyleyecek halimiz yok inşallah gerçek değildir diye belirttim çünkü benim kartta ekli store'a

https://store.donanimhaber.com/ad/0f/f7/ad0ff77280645a4d24467205e4a2c667.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Source -- 7 Eylül 2015; 0:43:31 >

TOGG
    [2018] Honda Forza - [2012] Opel Astra J Cosmo - [2012] VW Polo 1.6 TDI DSG - Huawei P30 Pro - Huawei Watch GT2 - Sony PS4 Pro - Sony PS VR - PS4 20. Yıl Özel Sürümü - Vestel 43UD9300 - Canik TP9 Elite S Combat - Remington Model 870

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
bankalar.org
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.