Şimdi Ara

--Psikolojik Nefes darlığı böyle illet birşey olamaz--CORONA evhamı maf etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
3
Favori
8.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dönem dönem olur bende zati ağır okb ve anksiyete iletinden yıllardır çok çektim,,tam düzeldim derken bu illet çıktı sürekli aklımda ,aslında deneyimliyim üstüne düşmüyorum ama illede aklıma geliyor,berbat birşey düşmanımın başına gelmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 7 Nisan 2020; 20:15:26 >

• Nasıl bir şey?Belirtileri ne?
  • nefes darlığı bende hiç olmadı, anksiyete var bende de. benim de çok kaygılandığımda vücudumda garip batışmalar oluyor, herkeste farklı demek ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

Nasıl bir şey?Belirtileri ne?
    belirtileri berbat kardeşim göğüs kafesinde sanki baskı uygulanmış ve esniyemiyorsun ciğerlerin hava dolmuyor..sürekli aklında nasıl nefes alıyorum neden alıyorum nefes açlığı yani piskolojik..bende çoçukluktan beri var bazen 5 sene olmaz ama bir geldimi 2 ay gitmez.uyutmaz gününü zehir eder
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyi birisiydim

nefes darlığı bende hiç olmadı, anksiyete var bende de. benim de çok kaygılandığımda vücudumda garip batışmalar oluyor, herkeste farklı demek ki.
    vücudunda ne oluyor kardesim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

belirtileri berbat kardeşim göğüs kafesinde sanki baskı uygulanmış ve esniyemiyorsun ciğerlerin hava dolmuyor..sürekli aklında nasıl nefes alıyorum neden alıyorum nefes açlığı yani piskolojik..bende çoçukluktan beri var bazen 5 sene olmaz ama bir geldimi 2 ay gitmez.uyutmaz gününü zehir eder

Alıntıları Göster
    Bronşların daralıyor. Ventolin kullan öyle anlarda.
  • MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    hocam bir yerlerim karıncalanmaya başlıyor önce. sonra garip acılar hissediyorum böyle batma tarzı.
  • Hocam bende 14 senedir var ve üzerimden hiç gitmedi abartısız belki 30-35 tane göğüs doktoruna gittim ama çaresi yok hepsi temiz diyor şahsen ben piskolojik olduğunada inanmıyorum çünkü aşırı balgam oluyor konuşurken dahi nefesim tıkanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Change1 -- 20 Ekim 2019; 16:27:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bendede küçüklüğümden beri var,sıkıntılı bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaYWaLkeR

Bronşların daralıyor. Ventolin kullan öyle anlarda.

Alıntıları Göster
    kullandım kardeşim ..demem oki piskolojik ise yandın gittin
  • sanki nefes alamıyorsun göğüs kafesine ökz oturmuş gibi bir his nefes açlığı tam doyamıyorsun ...illetin iletti
  • Rüzgar esince bogulacakmis gibi mi oluyorsun?

• 3 yıldır çarpıntı nefes darlığı hızlı nabız problemleriyle boğuşuyorum. defalarca ekg ultrason ve 1 kez efor testine girdim herşey normal diyorlar. 2 defa farklı zamanda akciğer filmi çektirdim solunum testi yaptırdım normal diyolar kan testleride normal ama benim nefes darlığı başladınmı aylarca sürüyor kronikleşti artık 1 hafta geçse sonra başlayıp tekrar oluyor artık tüm gün sürüyor zaten. doktorlar panik bozukluğu diyor. ayağa kalkınca nabız 120 lere fırlayıp hemen nefes darlığı artıyor. bazern hiç bir şey olmuyor. ağır bir şey kaldırınca tetikleniyor günlerce nefes darlığı yapıyor. xanax dışında hiç bir şey iyi gelmiyor dideralde bi ara iyi geliyodu ama oda ağır bir ilaç yan etkileri var. kafamda sürekli acaba damar mı tıkalı düşüncesi var atamıyorum bunu kafamdan. doktorlar psikolojik diyor 35 kere felan gitmişimdir doktora acillere. çok sıktı artık ne olacak bilmiyorum. içimden yürümek bile gelmiyor. nerde boktan şey var beni bulur. hatta kulaklık takıp müzik açarsam kendi nefesimi duyamadığım için göğsüm falan sıkışıyor nefes gidiyor kulaklığı çıkarınca rahatlıyorum. acayip acayip şeyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostweb -- 20 Ekim 2019; 17:6:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

3 yıldır çarpıntı nefes darlığı hızlı nabız problemleriyle boğuşuyorum. defalarca ekg ultrason ve 1 kez efor testine girdim herşey normal diyorlar. 2 defa farklı zamanda akciğer filmi çektirdim solunum testi yaptırdım normal diyolar kan testleride normal ama benim nefes darlığı başladınmı aylarca sürüyor kronikleşti artık 1 hafta geçse sonra başlayıp tekrar oluyor artık tüm gün sürüyor zaten. doktorlar panik bozukluğu diyor. ayağa kalkınca nabız 120 lere fırlayıp hemen nefes darlığı artıyor. bazern hiç bir şey olmuyor. ağır bir şey kaldırınca tetikleniyor günlerce nefes darlığı yapıyor. xanax dışında hiç bir şey iyi gelmiyor dideralde bi ara iyi geliyodu ama oda ağır bir ilaç yan etkileri var. kafamda sürekli acaba damar mı tıkalı düşüncesi var atamıyorum bunu kafamdan. doktorlar psikolojik diyor 35 kere felan gitmişimdir doktora acillere. çok sıktı artık ne olacak bilmiyorum. içimden yürümek bile gelmiyor. nerde boktan şey var beni bulur. hatta kulaklık takıp müzik açarsam kendi nefesimi duyamadığım için göğsüm falan sıkışıyor nefes gidiyor kulaklığı çıkarınca rahatlıyorum. acayip acayip şeyler.
    Bunların hepsi şer gudubet..ben az önce 7 kere inirah suresini okudum bir ferahlık geldiki çok şükür ..ha işi sakın dinciliğe yobazlığa getirmiyorum inanç zaten kişisel ama benim inancımda bu durumlar böyle .geçmiş olsun kardeşim zaten bende defalarca doktora gittim tahliller vs hiç birşeyin yok dedi,inan beyin neye odaklanırsa onu yaşıyoruz

eyvallah sağolasın ama ben dinlere inanmadığım için bende etkili olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

eyvallah sağolasın ama ben dinlere inanmadığım için bende etkili olmaz
    Anladım kardeşim ..şu an nasıl hissediyorsun
    hafif hafif hala var. bazen 1-2 ay geçer gibi oluyor sonra sinir stres falan olursa bi başladımı kolay kolay geçmiyor.
    Bende de vardı hocam 3-4 sene çektim şükür geçti şimdi. Spora başladığım da oluşmuştu çok illet bir şey. Söyle rahat rahat esneyemiyorsun, derin nefes vs alamıyorsun. Inşallah seninde geçer bir an evvel.

panik atak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

panik atak.
    panik atak ne dostum ohooo keşke panik atak olsa onları aştık biz..bu farklı birşey atakla felan ilgisi yok
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.