Şimdi Ara

PSİKOLOJİ YAZAN YOK MU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim için soruyorum psikoloji yazanlar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyaz sentor -- 14 Ocak 2024; 16:3:36 >

• Geleceği var mı sizce

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hocam ben de tercih listemi biraz umursamaz yazdım mezun kalıp mf den gırıcem zaten 46k sıralamam var 35k ıle kapattım 35k psıkolojı bolumu isyinye üniversitesi evimize yakın ve guzel bır üni bakalım ne olacak gelırse karlıyım gelmezse gıne karlıyım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bozkurt2727

Geleceği var mı sizce
    Her mesleğin geleceği vardır hocam. Siz işinizde iyi olursanız ve yenilikleri takip ederseniz (bu yenilikler genelde bilgisayar teknolojilerine geçiş oluyor) parmakla gösterilenlerden olursunuz. selamlar
  • derdesr333 D kullanıcısına yanıt
    tercihinizi umursamaz yapmayın hocam 46k sıralama oldukça iyi istinyeyi alırsınız diye tahmin ediyorum. önünüzde epey sayısal var
  • beyaz sentor kullanıcısına yanıt
    hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derdesr333 -- 9 Ağustos 2018; 11:47:19 >
  • Sıralaman kaç hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elione

Sıralaman kaç hocam
    ben değil kardeşim istiyor psikolojiyi hocam 67k yaptı o da
  • Ben de psikoloji istiyorum 38kdayım pek içime sinmiyor tercihimdeki okullar ama bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: howyoudoing

Ben de psikoloji istiyorum 38kdayım pek içime sinmiyor tercihimdeki okullar ama bakalım
    Size kesin olur gözüyle bakıyorum hocam. Kardeşiminki çok riskli büyük ihtimalle pdr gelir ona.
    Umarım hocam gönlünce olur kardeşinizin de. Benim özel tam burslu geliyor ağırlıklı pek içime sinmiyor ama bakalım

• howyoudoing kullanıcısına yanıt
    Hocam bende 37kdayim sizce hukuk gelme ihtimali var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I'mGroot -- 12 Ağustos 2018; 18:38:37 >
  • Devletde pek yok galiba

• Ben lisenin ikinci senesinden beri aklıma psikolojiyi koymuş durumdayım. İstanbul'daki her üniversiteyi tek tek gezdim, dekanlarıyla ve akademisyenleriyle statümün yettiğince konuşmaya çalıştım. Torbamdaki bilgiler hepinize yeter diye umuyorum. Okul ya da meslek hayatı hakkında herhangi bir sorunuzu yanıtlamaya hazırım.
  • Hocam iş bulma imkanı gerçekten anlatıldığı kadar düşük mü?

• en altlara dokuz eylül uludağ akdeniz yazdım. hukuklar yükselir de kazanamazsam açıkta kalmamak için
  • quote:

Orijinalden alıntı: umtutti

Ben lisenin ikinci senesinden beri aklıma psikolojiyi koymuş durumdayım. İstanbul'daki her üniversiteyi tek tek gezdim, dekanlarıyla ve akademisyenleriyle statümün yettiğince konuşmaya çalıştım. Torbamdaki bilgiler hepinize yeter diye umuyorum. Okul ya da meslek hayatı hakkında herhangi bir sorunuzu yanıtlamaya hazırım.
    Hocam iş imkanları söylendiği gibi kötü mü?

İş imkanları kötü diye bir şey yok, onu aklınızdan çıkartın. Şöyle bir durum var. Psikoloji fakültelerine giren öğrencilerin neredeyse %85'i klinik psikoloji alanında uzmanlaşma hayaliyle giriyor. Bu da bize her fakülteden klinik psikoloji alanında 50-60 rakip demek oluyor. Naçizane fikrim fakülteye başlamadan uzmanlık alanının seçilmemesidir. Çoğu üniversitede 3. sınıfta başlayan uzmanlık derslerinden sonra, uzmanlaşacağın alanı seçmen daha kolay olacaktır. Evet, doğrudur uzmanlık için yüksek lisans, hatta belki doktora şarttır. Yüksek lisans yapmadan devlette ya da özelde hastane veya polikliniklerde çalışabilirsin, devlet için KPSS'yi unutmamak şartıyla tabi ki. Özetle uzmanlık alanlarına bir göz at derim yaklaşık 10-15 civarı uzmanlık alanı vardır psikolojinin, çalışma alanı skalası o kadar geniş ki işsiz kalmak aklının ucundan bile geçmesin, kendini geliştirdiğin sürece.

• umtutti kullanıcısına yanıt
    merhaba,

Özyeğin üviversitesi ile ilgili bir bilginiz var mı peki?
  • Mrvüni M kullanıcısına yanıt
    Geniş bir akademik kadrosu var fakat bir tane profesör mevcut. Aklınızda başka üniversite varsa kıyaslama yapabilirim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.