Şimdi Ara

*Psikolog* adamı iyi mi eder? Yoksa daha fazla deli mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

*Psikolog* adamı iyi mi eder? Yoksa daha fazla deli mi?

(En Son Oy Tarihi: 10.8.2019)
Giriş

Orjinalden alıntı: crow

quote:

Orjinalden alıntı: pharmabiotech

quote:

Orjinalden alıntı: crow

e peki ozaman diğer doktorlarada aynı suçlamayı yapabiliriz..onlarda bizim iyi olmamızı istemiyorlar demekki...böylece daha fazla para kazanabilirler..eczacılarda bozuk ilaç satıyorlar,öğretmenler kötü öğretiyorlar...

var mı başka şüphelendiğiniz meslek?

Doktor kısmı doğru olabilir ama sadece özeldekiler. Devlette çalışanlar zaten tedaviden para kazanmıyor. Ayrıca eczacı bozuk ilaç satmaz çünkü o da doktordan geleni hastaya veriyor ve ilacı ilaç firmasından alıyor. Ama devlette çalışan bazı doktorlar şu yolsuzluğu yapabiliyor. Örneğin bir yolsuzluk dosyasında kalp doktorları bir medikal firmayla anlaşmış ve çok ucuza gelen kalp cihazlarını faiş fiyata hastaya taktırmışlar. Aslında bir hastaya bir tane takılmaı gereken bu aletten kimi hastaya dört adet satmışlar.

Ayrıca öğretmenler kötü öğretselerde iyi öğretselerde aynı parayı alıyorlar.

Eğer işin için para giriyorsa insan kendi kardeşi bile satıyor, hatta anne babasını bile öldürebiliyor. Lütfen insanı tanımıyor gibi yorum yaptığınız mesaj atmayın.

valla psikolog olmadığım için tam bilemiyorum ama sende PARANOYA var gibi me geliyor...bir psikoloğu ziyaret et istersen...

saygılar...

Bence işin hakkikatini bilmek tecrübe etmek lazım. Ben tecrübe ettim. Sen de istersen bir psikolağa git. İyi mi edecek yoksa daha fazla deli mi. Bak eğer psikolog arkadaşın varsa ve parasız muayene ediyorsa iş başka. O zaman gerçekten sorunlarına çare bulabilirsin. Ama işin içine para girerse, insandan her türlü kazığı bekle. Bunlar tecrübeyle sabittir. Aksini iddia eden hayal aleminde yaşıyordur bence.

• @pharmabiotech

"Bence daha fazla deli eder. Bunun nedenlerini şöyle sıralayabiliriz.

1- Psikolog için sen bir müşterisi ve her esnaf gibi ''Müşteri veli nimettir''. O nedenle doğal olarak, psikolog müşterisini kaybetmemek ve olabildiğince o kişiden para kazanmak ister. YANLIŞ
    Böyle bir şey düşündüğüne inanamıyorum. Hiçbir psikolog bu amaçla yaklaşmaz. Gerekiyorsa 8 yıl da devam eder 18 yıl da. Silah zoruyla yapmıyor bunu. Ve o adam 8 yıl devam ettiyse fayda gördüğü içindir. Adama 8 yıl daha ömür vermiş. Ölümünü 8 yıl geciktirmiş. Neden bu yönüyle bakmıyorsun? Hiç kimse sana ne kadar para verirsen ver 8 yıl veremez.
    2- Eğer hasta (müşteri) iyileşirse bir daha o kişiden para kazanamayacağı için psikolog, mümkün olduğunca tedavi yerine daha fazla deli etme yolunu seçecektir. YANLIŞ
    Hiçbir psikolog bile bile bubu yapmaz. Aksine kısa sürede iyileşen hasta sayısı arttıkça reklamı olur ve daha fazla hastası olur. Hiç kimse kendi başarısızlığı için çaba göstermez. Başardıkça çevresi genişler, ün yapar, müşterisi ve fiyatı artar.
    3- Dünya üzerinde hiçbir iş bu kadar kolay ve bol kazançlı değildir. Kaç kişi oturduğu yerden insanların dertlerini dinleyerek saati 20-200 milyon lira arasında para kazanabiliyor. YANLIŞ
    Sen kaç kişinin dert babası olduğunu biliyor musun? Bazen öyle şeyler anlatılıyor ki, bunlar seninle mezara kadar gidecek. Sen ona buna anlatabiliyorsun, içini döküp rahatlıyorsun, ya o ne yapsın? Onun da bir insan olduğunu unutma. Ne kadar riskli bir meslek olduğunu, kafa yorucu ve stresli olduğunu bilemezsin. Uzaktan davulun sesi hoş gelebilir. Yakından dinlemeni öneririrm.

Son olarak sana söyleyeceğim şey ise, saati 20 milyondan danışma ücreti alan bir psikolog tanıyorsan bana adresini verebilirsin. Şu günlerde benim de ihtiyacım var ama bu fiyata çalışan tanımadığım için gidemiyordum

Bu deli etme ve psikologların işi ticarete dönüştürdükleri ile ilgili canlı bir şahit bizzat benim. Ayrıca bir tanıdığım intihar etmek istiyordu. Yaşamak ona çok ağır geliyordu. Sonunda bir psikoloğa gitti ve tedaviye tam 8 yıl devam etti. Sonunda psikolog kendisinden milyarlarca lira para kazandı. Ama tanıdığım 8 yılın sonunda intihar etti ve tedaviye başladığından daha kötü bir halde....

Evet dostlar. Benim düşüncelerim ve gördüğüm gerçekler bunlar. Sizlerin görüşlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

Sevgiler........"

• Uzm.Psk.Danışman benim hemşerim, onun mesleğine laf sokmak demek, bana hakaret demek. Hocam "Çocuklar Duymasın Fobisini" senden sonra yıkmayı başardım.
  • bence tozutmuş adama kimse hiçbişi yapamaz
  • doktordan doktora fark var ikinci doktorum bayan bana isabetli ilaç verdi
  • Kimi gördüysem psikoloğum iyi değil diyor, değiştiriyor, yine olmuyor. "Sanki beni öylesine dinliyormuş gibi, paramı alıym da gidiym mantığında, o zaman ben de sömürüldüğümü hissettim" diyen bir arkadaşım var. Hele ritalin denilen ilacı herkese yapıştırmıyorlar mı? İlaç firmaları para basıyor bunlardan.

• quote:

Orjinalden alıntı: icg

Kimi gördüysem psikoloğum iyi değil diyor, değiştiriyor, yine olmuyor. "Sanki beni öylesine dinliyormuş gibi, paramı alıym da gidiym mantığında, o zaman ben de sömürüldüğümü hissettim" diyen bir arkadaşım var. Hele ritalin denilen ilacı herkese yapıştırmıyorlar mı? İlaç firmaları para basıyor bunlardan.

İşte tecrübe konuşuyor. Burada yorum yapanlar sadece duygusal yaklaşıyorlar. Hele Samray'ın yorumu ilginç. Ben bütün mesleklere saygılıyım. Ama işin gerçeğini icg arkadaşımın anlattığı gibi. Hayatında psikoloğa gitmemişler ya da ticaretin mantığını bilmeyenler lütfen yorum yapmasın. İyi doktorlar, ilaç firmalrı ve psikologlar vardır. Ama işin içine para ve ticaretin girdiği yerde durum tamamen değişir. Eğer bir firma ya da kişi yaşamak istiyorsa her türlü yolu mübah görür. Duygusal takılanları anlıyorum. Ama lütfen pembe gözlükleri şu topicte birazcık aralayalım.

• bu kişisye göre değişir.

ailem noraml olmadığı düşünüp sonunda pskloğa giitk hemde ikikez ikiside pes etti.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: icg

Kimi gördüysem psikoloğum iyi değil diyor, değiştiriyor, yine olmuyor. "Sanki beni öylesine dinliyormuş gibi, paramı alıym da gidiym mantığında, o zaman ben de sömürüldüğümü hissettim" diyen bir arkadaşım var. Hele ritalin denilen ilacı herkese yapıştırmıyorlar mı? İlaç firmaları para basıyor bunlardan.

İşte tecrübe konuşuyor. Burada yorum yapanlar sadece duygusal yaklaşıyorlar. Hele Samray'ın yorumu ilginç. Ben bütün mesleklere saygılıyım. Ama işin gerçeğini icg arkadaşımın anlattığı gibi. Hayatında psikoloğa gitmemişler ya da ticaretin mantığını bilmeyenler lütfen yorum yapmasın. İyi doktorlar, ilaç firmalrı ve psikologlar vardır. Ama işin içine para ve ticaretin girdiği yerde durum tamamen değişir. Eğer bir firma ya da kişi yaşamak istiyorsa her türlü yolu mübah görür. Duygusal takılanları anlıyorum. Ama lütfen pembe gözlükleri şu topicte birazcık aralayalım.

Buna da katılıyorum, her meslekte olduğu gibi kişisel suistimal burada da vardır. Ama bence bu bilim gerktiği kadar gelişmedi. Gelişti mi?

• psikolog bir doktor değildir gördüğüm kadar çoğu arkadaş bunu karıştırıyor
    psikiyatr bir doktordur 7 sene okuyup doktor olunduktan sonra dahada 2 veya 3 sene okunup psikiyatr olunur
    psikolog 4 senelik bir yüksek okul veya üniversite eğitiminden sonra olunur doktorlukla ilgisi yoktur
  • paranoyaklık kokan cümleler!!!

Dediklerin kısmi doğru olabilir ama bu düşünce tarzıyla çok uzun süre yaşamazsın sen
    quote:

Bence daha fazla deli eder. Bunun nedenlerini şöyle sıralayabiliriz.

1- Psikolog için sen bir müşterisi ve her esnaf gibi ''Müşteri veli nimettir''. O nedenle doğal olarak, psikolog müşterisini kaybetmemek ve olabildiğince o kişiden para kazanmak ister.

2- Eğer hasta (müşteri) iyileşirse bir daha o kişiden para kazanamayacağı için psikolog, mümkün olduğunca tedavi yerine daha fazla deli etme yolunu seçecektir.

3- Dünya üzerinde hiçbir iş bu kadar kolay ve bol kazançlı değildir. Kaç kişi oturduğu yerden insanların dertlerini dinleyerek saati 20-200 milyon lira arasında para kazanabiliyor.

Bu deli etme ve psikologların işi ticarete dönüştürdükleri ile ilgili canlı bir şahit bizzat benim. Ayrıca bir tanıdığım intihar etmek istiyordu. Yaşamak ona çok ağır geliyordu. Sonunda bir psikoloğa gitti ve tedaviye tam 8 yıl devam etti. Sonunda psikolog kendisinden milyarlarca lira para kazandı. Ama tanıdığım 8 yılın sonunda intihar etti ve tedaviye başladığından daha kötü bir halde....

Evet dostlar. Benim düşüncelerim ve gördüğüm gerçekler bunlar. Sizlerin görüşlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

Sevgiler........

• Burada yanlış anlaşılmasın ben psikoloğa karşı değilim, yalnızca başarısız tedavilerden ve gereksiz ilaç kullanımından yakınıyorum.
  • walla pes diyorum . çok önyargılı ve tutarsız yorumlar

quote:

1- Psikolog için sen bir müşterisi ve her esnaf gibi ''Müşteri veli nimettir''. O nedenle doğal olarak, psikolog müşterisini kaybetmemek ve olabildiğince o kişiden para kazanmak ister.

2- Eğer hasta (müşteri) iyileşirse bir daha o kişiden para kazanamayacağı için psikolog, mümkün olduğunca tedavi yerine daha fazla deli etme yolunu seçecektir.

3- Dünya üzerinde hiçbir iş bu kadar kolay ve bol kazançlı değildir. Kaç kişi oturduğu yerden insanların dertlerini dinleyerek saati 20-200 milyon lira arasında para kazanabiliyor.

Sevgiler........

• quote:

Sevgiler........

özür dilerim ama çok cahilce bence bu konuşmalar....pharmabiotech lafım sırf sana diil alınma sakın....

• [Deleted by Admins]
  • Arkadaşlar her ikisii de görmüş biri olarak gerçekçi yorumlara başlayayım:
    Burada herkese yeni nesil antidepresanların(SSRI) nasıl çalıştığını açıklayayım:
    Serotonin geri alınım inhibirtörleri serotonin(yani duyguları hissetmemizi sağlayan madde,duygularımızı oluşturan,yoğunlaştıran,hissetmek diye ifade etttiğimiz şeyi yaşatan madde) geri alınımını engeller.Yani bu nasıl bir yara insanı acıtıyorsa depresyon da insan ruhunu acıtır.O zaman nasıl yaralar için ağrı kesici yada uyuşturucu kullanıyorsak aynı işe yarar antidepresanlar.Ama siz hiç uyuşturucu ile tedavi olanı gördünüz mü?İşte saçmalık da burada.Bu ilaçlar yalnızca hissizleşmenizi sağlar.Ama doktorlar bunu bir tedavi olarak görürler.İlaç firmalarının temel hedefi ise sizin iyi OLMANIZ DEĞİL İYİ OLMAMANIZDIR.Siz bu ilacı bırakırsanız yoksunluk belirtilerini çok şiddetli yaşarsınız ve ne olursa olsun acı çekeceğinize bu uyuşturucuları kullanmaya devam edersiniz.Ve sonuç:Siz altın yumurtlayan tavuksunuz.İlaç firmaları sizi neden iyi etsin.Eğer bu ilaçları bir kez kullanırsanız artık acı çekmemek için hep bu ilaçları kullanırsınız.Ve bu ilaçlar çok pahalıdır.Yani tedavinin ilk ayağı kof.
    Gelelim ikinci ayağa:Doktorlara gittiğiniz zaman size büyük ihtimal ne sorununuz olduğunu anlamadan(bir psikolojik sorun için ne az 5 seans harcanmalı) hemen bir ilaç verir.Bu ilaçlar yukarıda söylediğim gibi uyuşturucudur,duygularınızı uyuşturur.Dolayısı ile hastalığın teşhisi güçleşir.Daha da berbatı doktorlar çoğunlukla hastaya yaranmak için yeşil reçeteye sarılır.Bu ilaçlar nedir diyenlere cevabım:Bildiğimiz uyuşturucular yani yasal eroinler.Siz bunla yapay bir mutluluk yaşarken sizi iyi eden doktor başarılı olur.İşte sizi doktorun bakışı.Doktorlar nerede derseniz,doktorlar paranın olduğu yerde.Eğer bununla ilgili klinik yayınları takip ederseniz görürsünüz ki Türkiye'de bebekler üzerinde klinik olarak deneylerde(yani FAZ 3) antidepresanlar kullanılmaktadır.Bunun anlamını biliyor musunuz: Kendi paranızla aldığınız yabancı ilaç bebekleriniz üzerinde deneniyor, hem de bu bebeğin hayatı pahasına.Zira antidepresanların 18 yaş altında duygusal gelişimini tamamlamamış çocuklarda klinik etkinliği kanıtlanmamıştır.Ve senin .iç doktorun senin bebeğini laboratuar faresi olarak kullanıyor.İşte ben bu doktorların diplomasının içine edeyim.Avrupa'da bu ilaçların gençlerde kullanımı yasaklanmak istenmektedir.Bu da doktorların yalnızca para konumunda olduğunu açıkça gözler önüne sermiştir umarım.Zira bu konumu itibariyle psikiyatrlar gözümde yalnızca para doktorudur,iyi edemezler.Yani bu ayak da kof
    Gelelim üçüncü ayağa:Psikoglar para alınca iyi dinlerler ama tanıdığım bir psikoloğun devlet hastanesinde gözümün önünde sırf kocasıyla kavga ettiği için suçsuz ve zavallı bir hastaya bağırdığını, tartakladığını, hakaret ettiğini gözlerimle gördüm.Bu yaşlı hasta zannediyorsam birkaç kez hastaneye yatmıştı ve emekli bir polisti.Bu hasta kısa bir süre sonra konvulsiyon(yani hastalık nöbeti) geçirdi.Ve bunun sebebi o psikologdu.Sanırım eğer paranız varsa herkesin sizi rahatlıkla dinleyeceğini aklınız almıştır.
    Çok açık söylüyorum:Psikiyatrlar ve psikologlar için hasta tedavi edilecek,bir yerinde sorunu olan birisi değildir,aciz,aşağılık bir varlıktır.Bunu onlarca doktorun hastalarına davranışını gözlemleyen birisi olarak söylüyorum ve hastaların durumlarını gören birisi olarak. Onlara göre başarı hastanın toplumda göze çarpmaması,bir hiç olarak yaşayabilmesidir.Bunun için de dediğim ilaçları kullanıp uyuştururlar.Dolayısı ile toplumun bu hastalara bakışından çok daha önemli olan doktorların hastalara bakşıdır ve ne yazık ki bu doktorlar kördürler.Burada konu ile ilgili kendisini karşıt olarak gören herkesle tartışırım.Yalnızca şunu söylüyorum:
    Eğer bir sorununuz varsa bu ilaçları almak yada doktora gitmek için bir milyon kez düşünün.Bir aylık ilaç paranızla gisin bir tatil yapın çok daha iyi olacaksınız.Olmadı Guguk Kuşu yada Akıl Oyunu filmine bakın.Olmadı bilimadamlarının çoğunun bu çok bilenler tarafından hasta olarak nitelendirildiği ve eğer günümüzde yaşasalardı büyük ihtimal silik ve aciz birisi olarak göreceğinizi bilin.Olmadı bana ulaşın daha da ayrıntılı bilgi vereyim.
    Ama asla bu tedavinin faydalı olduğunu düşünmeyin

• valla doktoruna bağlı vede hastaya bağlı
  • Bir psikolog adayıyım (2 sene sonra inşallah) ve bu niyeti belli soruya bi şeyler yazmakta ben istedim...
    Para kazanmak için hastasını daha fazla oyalayan bir psikolog varsa eğer bunu PSİKOLOG 'luk mesleğine değil o kişiye bağlanması gerekmektedir..Yarın dabah 8,45 de "Psikolojinin Etiği" dersini alacağım.yani bir psikoloğun ve psikolojinin sınırlarını ve ahlakını öğreneceğim...birçok meslekte olduğu gibi bu mesleğinde bir iş ahlakı vardır.. terapi sonrasında bile müşterisinin elinden para alınmaması daha uygundur mesela... birçok farklı unsurları da vardır da uzatmayalım.. soru zaten biraz temelsiz... ne istediği belli değil.. zaten psikologları denetleyen bir kurum var..Türk Psikologlar Derneği... bu kurum denetler,şikayeti olan varsa da buraya başvursun.. ama Psikoloji gibi dallı budaklı bir konuda çalışan bir uzmanın müşterisinden daha fazla para elde etmek için düşünülen şeyleri yapacağını sanmıyorum.. en azından insan psikolojisinin öğrenenen biri olarak bu işin ne kadar ciddi ve bıcak sırtı olduğunu gözönüne alarak böyle bir şeyi meslektaşlarımın yapacağını sanmıyorum,inanmak dahi istemiyorum...
    neden deli etsin ki..insan sanılanın aksine oldukca karmaşık ve birçok çooookkkkk farklı unsurların etkisi altındadır..bunun çözümlenebilmesi 2 ayda olacak diye bir kural yoktur... en yiyi terapinin ömür boyu terapi olduğu gözönüne alınırsa dediğim daha düzgün anlaşılacaktır..bu sebeple uzayan bir terapide psikoloğun değişik ithamlara maruz bırakılması hoş değil..kaldık ki sonlandırılmak istenirse de psikolog görüşmeleri sonlandıracaktır....
    saygılar...ii geceler...
    psikohijyeninize dikkat ediniz..

• ya ben bi seneler önce ÖSS yi kazanamicam diye pskolog a gittim

SONRA ANLADIM Kİ İŞ İNSANIN KENDİSİNDE BİTİYO
  • İnsan kendini açmadıkça ve gelişimi yürekten istemedikçe kimse yardım edemez.
    Irvın yalom gelse hava cıva.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.