Şimdi Ara

*Psikolog* adamı iyi mi eder? Yoksa daha fazla deli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

*Psikolog* adamı iyi mi eder? Yoksa daha fazla deli mi?

(En Son Oy Tarihi: 10.8.2019)
Giriş
  • Bence daha fazla deli eder. Bunun nedenlerini şöyle sıralayabiliriz.

1- Psikolog için sen bir müşterisi ve her esnaf gibi ''Müşteri veli nimettir''. O nedenle doğal olarak, psikolog müşterisini kaybetmemek ve olabildiğince o kişiden para kazanmak ister.

2- Eğer hasta (müşteri) iyileşirse bir daha o kişiden para kazanamayacağı için psikolog, mümkün olduğunca tedavi yerine daha fazla deli etme yolunu seçecektir.

3- Dünya üzerinde hiçbir iş bu kadar kolay ve bol kazançlı değildir. Kaç kişi oturduğu yerden insanların dertlerini dinleyerek saati 20-200 milyon lira arasında para kazanabiliyor.

Bu deli etme ve psikologların işi ticarete dönüştürdükleri ile ilgili canlı bir şahit bizzat benim. Ayrıca bir tanıdığım intihar etmek istiyordu. Yaşamak ona çok ağır geliyordu. Sonunda bir psikoloğa gitti ve tedaviye tam 8 yıl devam etti. Sonunda psikolog kendisinden milyarlarca lira para kazandı. Ama tanıdığım 8 yılın sonunda intihar etti ve tedaviye başladığından daha kötü bir halde....

Evet dostlar. Benim düşüncelerim ve gördüğüm gerçekler bunlar. Sizlerin görüşlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

Sevgiler........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pharmabiotech -- 21 Şubat 2005, 11:29:52 >

• Daha önce psikolog ya da psikatriste giden var mı?
  • bılıosun kı okullarda rehber lıklerde daha cok psıkologlar bulunuo.bızım okuldada bı dene vardı..adama bız yardımcı oluoduk..artık kendı delırmıstı
  • piskolog ne yapabilir deli adama
  • ayrıca anti depresanlarında bi işe yaradığını zannetmiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: krite

ayrıca anti depresanlarında bi işe yaradığını zannetmiyorum

Kesinlikle katılıyorum. Ayrıca çoğunlukla ilaçlar iyileştirmek için değil de sanki daha kötü etmek için dizayn edilmiş. Yığınla yan etkileri var. Yani iyileşicem derken daha beter hasta oluyorsunuz. Zaten bu durum ilaç firmalarının da işine geliyor. Yeni hastalık yeni müşteri demek...

• quote:

Yığınla yan etkileri var. Yani iyileşicem derken daha beter hasta oluyorsunuz. Zaten bu durum ilaç firmalarının da işine geliyor. Yeni hastalık yeni müşteri demek...

Hatta bu konuda eminim çünkü ilaç alanında master yaptım. Gerçi benim yaptığım anabilimdalı ilacın yan etkilerini azaltmaya yönelikti.
  • BEN KALP AMELİYATI OLMUŞTUM
    KULLANILAN BİR İLAÇ YÜZÜNDEN ŞEKER HASTASI OLDUM..
    BEYİN AMELİYATINDADA KULLANDIĞIM BİR İLAÇ KOMAYA SOKTU..
    DUYDUĞUMA GÖR BU İLAÇ İNSANI ÖLDÜREBİLİYORMUŞ..
    SANIRIM KAN GAZINI ÇIKARIYORMUŞ..
    VE KULLANDIĞIM ZAMANLAR KORKARDIM HERŞEYDEN TV SESİNDEN FALAN
  • ......:::::: " *Psikolog* adamı iyi mi eder? Yoksa daha fazla deli mi? " . Beni en iyi anlayan benim en iyi pskoloğumdur..
  • quote:

Orjinalden alıntı: manyak

BEN KALP AMELİYATI OLMUŞTUM

Manyak doğru mu söylüyorsun yoksa yine manyaklık mı yapıyorsun, ya da bu sağlık sorunlarından sonra mı manyak oldun?

• YALAN NİYE KONUŞAYIM DOSTUM
    BU KONULARIN ŞAKASI OLMAZ
    AYRICA O İLACI NASIL VERDİLER BİLİMYORUM HATIRLADIKÇA KÖTÜ OLUYORUM
    quote:

Orjinalden alıntı: pharmabiotech

quote:

Orjinalden alıntı: manyak

BEN KALP AMELİYATI OLMUŞTUM

Manyak doğru mu söylüyorsun yoksa yine manyaklık mı yapıyorsun, ya da bu sağlık sorunlarından sonra mı manyak oldun?

• quote:

Orjinalden alıntı: universty

......:::::: " *Psikolog* adamı iyi mi eder? Yoksa daha fazla deli mi? " . Beni en iyi anlayan benim en iyi pskoloğumdur..

Bana da o kadar para ver inan psikoloğundan daha iyi anlarım seni. Hatta sorun yaşadığın insanlara de ki ''Sana psikoloğuma verdiiğim parayı vereyim, sen de bir daha bana sorun çıkarma''. İnan bana bütün sorunların biter!!!!!!!!

• pharmabilmemne sen hipokrat yemini diye birşey duymadın heralde.ha şimdi hangi doktor ipler o yemini dersen.her insan ahlaksızdır demekle aynı olur benim nazarımda.sonuçta her mesleğin topluluğun içinde istisnalar vardır fakat bunu o camianın hepsine yıkmak ya cehaletdir yada artniyet.
  • quote:

Orjinalden alıntı: klonajinsky

pharmabilmemne sen hipokrat yemini diye birşey duymadın heralde.ha şimdi hangi doktor ipler o yemini dersen.her insan ahlaksızdır demekle aynı olur benim nazarımda.sonuçta her mesleğin topluluğun içinde istisnalar vardır fakat bunu o camianın hepsine yıkmak ya cehaletdir yada artniyet.

Dediklerini hatta daha ayrıntısını biliyorum. Çünkü sağlık sektörünün içindeyim. Bence insanları iyice tanımadan öyle her yemine güvenme. Adamlar Allah üzerine yemin edip yalan söylüyor, Hipokratı kim takar.

• quote:

Bana da o kadar para ver inan psikoloğundan daha iyi anlarım seni. Hatta sorun yaşadığın insanlara de ki ''Sana psikoloğuma verdiiğim parayı vereyim, sen de bir daha bana sorun çıkarma''. İnan bana bütün sorunların biter!!!!!!!!

yukarıda yazdığımın haricinde buradanda anladığım kadarıyla sen adamların kolay para kazandığını sanıyorsun ama bütün gün ortalama 1 er saat hasta dinlemek inanki normal insanın psikolojisini bozabilir.ayrıca psikologlar sadece iyi bir dinleyici değildir.dinledikten sonra terapininde nasıl yapılacağı konusunda uzmandırlar.birde psikiyatristler vardır ki onlar gerekli olduğunda ilaç yazma yetkisinede sahiptirler.inan psikologlar senin gibi düşünmüyor.

• sen şimdi yine dediklerini hatta daha fazlasını biliyorum diyip çekilirsin.kafanı adamların kazandığı paraya takmışsın.birde sağlık sektöründe çalışıyorum demişsin.senin gibi düşünen adam sağlık sektörünün eczane çırakçılığı diye bir bölümü varsa orada çalışabilir.oda iğne yapma yetkisi olmadan.zira gelen müşterinin hep sana gelmesi için sen iğneyi sokmaz "yaptım acımadı dimi" dersin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: klonajinsky

sen şimdi yine dediklerini hatta daha fazlasını biliyorum diyip çekilirsin.kafanı adamların kazandığı paraya takmışsın.birde sağlık sektöründe çalışıyorum demişsin.senin gibi düşünen adam sağlık sektörünün eczane çırakçılığı diye bir bölümü varsa orada çalışabilir.oda iğne yapma yetkisi olmadan.zira gelen müşterinin hep sana gelmesi için sen iğneyi sokmaz "yaptım acımadı dimi" dersin.

• e peki ozaman diğer doktorlarada aynı suçlamayı yapabiliriz..onlarda bizim iyi olmamızı istemiyorlar demekki...böylece daha fazla para kazanabilirler..eczacılarda bozuk ilaç satıyorlar,öğretmenler kötü öğretiyorlar...

var mı başka şüphelendiğiniz meslek?
  • quote:

Orjinalden alıntı: crow

e peki ozaman diğer doktorlarada aynı suçlamayı yapabiliriz..onlarda bizim iyi olmamızı istemiyorlar demekki...böylece daha fazla para kazanabilirler..eczacılarda bozuk ilaç satıyorlar,öğretmenler kötü öğretiyorlar...

Doktor kısmı doğru olabilir ama sadece özeldekiler. Devlette çalışanlar zaten tedaviden para kazanmıyor. Ayrıca eczacı bozuk ilaç satmaz çünkü o da doktordan geleni hastaya veriyor ve ilacı ilaç firmasından alıyor. Ama devlette çalışan bazı doktorlar şu yolsuzluğu yapabiliyor. Örneğin bir yolsuzluk dosyasında kalp doktorları bir medikal firmayla anlaşmış ve çok ucuza gelen kalp cihazlarını faiş fiyata hastaya taktırmışlar. Aslında bir hastaya bir tane takılmaı gereken bu aletten kimi hastaya dört adet satmışlar.

Ayrıca öğretmenler kötü öğretselerde iyi öğretselerde aynı parayı alıyorlar.

Eğer işin için para giriyorsa insan kendi kardeşi bile satıyor, hatta anne babasını bile öldürebiliyor. Lütfen insanı tanımıyor gibi yorum yaptığınız mesaj atmayın.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: crow

e peki ozaman diğer doktorlarada aynı suçlamayı yapabiliriz..onlarda bizim iyi olmamızı istemiyorlar demekki...böylece daha fazla para kazanabilirler..eczacılarda bozuk ilaç satıyorlar,öğretmenler kötü öğretiyorlar...

Doktor kısmı doğru olabilir ama sadece özeldekiler. Devlette çalışanlar zaten tedaviden para kazanmıyor. Ayrıca eczacı bozuk ilaç satmaz çünkü o da doktordan geleni hastaya veriyor ve ilacı ilaç firmasından alıyor. Ama devlette çalışan bazı doktorlar şu yolsuzluğu yapabiliyor. Örneğin bir yolsuzluk dosyasında kalp doktorları bir medikal firmayla anlaşmış ve çok ucuza gelen kalp cihazlarını faiş fiyata hastaya taktırmışlar. Aslında bir hastaya bir tane takılmaı gereken bu aletten kimi hastaya dört adet satmışlar.

Ayrıca öğretmenler kötü öğretselerde iyi öğretselerde aynı parayı alıyorlar.

Eğer işin için para giriyorsa insan kendi kardeşi bile satıyor, hatta anne babasını bile öldürebiliyor. Lütfen insanı tanımıyor gibi yorum yaptığınız mesaj atmayın.

valla psikolog olmadığım için tam bilemiyorum ama sende PARANOYA var gibi me geliyor...bir psikoloğu ziyaret et istersen...

saygılar...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.