Şimdi Ara

'PSA Peugeot Citroën' hakkında gelişmeler, yeni modeller, şirket haberleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
13
Favori
7.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: airarmada

Yil sonunu gormek lazim bakalim kim ne kadar fiyat kiracak, 50bine polo dsg tsi surus konforpaketiyle gelirse alinabilir aksi halde hic gerek yok.
    Ibiza icin tsi dsg gecen seneki gibi 40a gelirse olabilir yada 55 benzinli cvt corolla..

Hep böyle konuşsan nolur sanki

Ne güzel anlaşıyoruz bak. Zaten kimse sana PSA grubundan araba almanı söylemiyor. Harika veya mükemmel de demiyoruz.

Geçmişteki belli başlı sorunlarını da herkes kabul ediyor zaten.

"Ondan daha iyi" "Şunu gömer" muhabbeti de yok. E daha ne olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

quote:

Turkiye ve dunya aptal siz akillisiniz degil.mi ?
    Leonun golfun i30un aurisin rakibi 308in satis rakamini koysana bi suraya. Kim akilli kim aptal gorelim.
    Sakin c4unkini koyma bildigin ucuz rent a car arabasi oldu.

Yav arkadaş, konu PSA konusu. Neden başka markalarla kıyasa girmek zorunda hissediyorsun kendini?

Onu geçtim, bu satış adetleri takıntınız nereden geliyor? Sürekli bir satış ve ikinci el kıyası.

Yani şunu bilmenizde fayda var, arabasını binmek için alan insanlar da mevcut bu ülkede. Satacağı günü düşünmeyip edeceği zararı hesap etme gereği duymayan bir kitle de var.

Yoksa hepimiz Renault, Fiat, VW binerdik dimi?

Ben de onlardanım sanırım. Sırf ön tasarımı keskin hatlara sahip olduğu için Touareg alırım,uzun süre kullanırım.Satış rakamlarını pek takmıyorum. Ama uzun süre kullanacak kişiler de takmaz o rakamları.

Bence de o doğrusu. Sırf çok satıyor diye araç almazdım ben şahsen.

• quote:

Sence insanlar neden 308 almiyorlarda i30 auris leon golf gibi araclari aliyorlar ?
    Insanlar neden 208 almiyorda clio ibiza polo fiesta aliyorlar ?
    Insanlar neden 508 almiyorda jetta corolla focus aliyorlar ?
    Bak pejo ve citroenin rakibi olarak reno toyota vw seat hyundai ford saydim.bukadar marka turkiye ve dunya genelinde neden daha cok satiyor ?

Çünkü PSA grubu 2000'den itibaren anlamsız bir maliyet kaygısı içerisine girdi. Geçmişteki yeniliklerine güvenerek sadece tasarım ve motor ile işi götürebileceğini sandı.

Ama olmadı tabiki. VAG'ın bugün yaptığı gibi, olmayacak şeylerden maliyet kırpmaya başladılar. Camı tutan tırnakların plastik kalitesinden çalar mı bir grup? Yaptılar. Ondan sonra haliyle satamadılar doğru dürüst.

Şimdi ise toparlanma sürecine girdiler. 2014-2018 arasında "Back in The Race" adında bir stratejiyi uygulamaya koydular.

Bu strateji kapsamında Peugeot'ya inanılmaz bir yatırım söz konusu. Zaten ilk meyveleri 208, 2008 ve 308. Satış adetleri diyorsun ama yanlış bilmiyorsam Avrupa'da 208 kendi sınıfında satış lideri, veya öyleydi. Ben bilmiyorum satış adetleri nereden takip edilir, bilen biri yazsın doğru veya yanlış diye.

Kalite, altyapı, elektronik aksam, konfor, yol tutuş, tasarım, verimlilik, yeni teknolojiler konusunda sürekli bir ar-ge söz konusu.

Bu hamlelerin meyvesini toplamak için de biraz zamana ihtiyaç var. İlk sayfada bazı veriler paylaşmıştım. 4 senelik planın ilk senesi için azımsanacak değerler değil hiçbiri.

Bu arada 508 modeli Focus, Corolla değil; Mondeo, Avensis rakibi.

• DolceVita. kullanıcısına yanıt
    Yatirimi yapsinlar kendilerini kanitlasinlar ondan sonra ilk ben bu gruptan araba alacagim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yatirimi yapsinlar kendilerini kanitlasinlar ondan sonra ilk ben bu gruptan araba alacagim :)

Haydi bakalım :)
  • Citroen DS3 yeni Full LED aydınlatma opsiyonunun reklamı;

Reklamın ismi de: "Işık seni açığa vurur"

• arkadaşlar biliyorsunuz 208 ve yeni 308 ile birlikte peugeot artık direksiyonu küçültüp daha aşağıda konumlandırmaya başladı. ben bayide 308'e oturdum ve kendime göre ayarladım her şeyi ve çok iyi bir fikirmiş gibi geldi. arabaya çok hakim hissettim kendimi, hani bisiklet kullanırken her şey gözünüzün önündedir ya onu gibi.

ama bu iki aracı da henüz kullanmadım trafikte. deneyimi olan arkadaşlar biraz bahsedebilir mi? bu yeni konumlandırma trafikte de böyle hakim hissettiriyor mu araca?
    örneğin şehir içinde sert manevralarda veya park sırasında sorun oluyor mu? yüksek hızlarda hakimiyet nasıl oluyor?

kullanan arkadaşlar varsa cevaplarsa sevinirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

arkadaşlar biliyorsunuz 208 ve yeni 308 ile birlikte peugeot artık direksiyonu küçültüp daha aşağıda konumlandırmaya başladı. ben bayide 308'e oturdum ve kendime göre ayarladım her şeyi ve çok iyi bir fikirmiş gibi geldi. arabaya çok hakim hissettim kendimi, hani bisiklet kullanırken her şey gözünüzün önündedir ya onu gibi.

ama bu iki aracı da henüz kullanmadım trafikte. deneyimi olan arkadaşlar biraz bahsedebilir mi? bu yeni konumlandırma trafikte de böyle hakim hissettiriyor mu araca?
    örneğin şehir içinde sert manevralarda veya park sırasında sorun oluyor mu? yüksek hızlarda hakimiyet nasıl oluyor?

kullanan arkadaşlar varsa cevaplarsa sevinirim :)

Go-kart kullanıyormuş gibi ele oturuyor direksiyon

Tasarım konusunda biraz marjinal geliyor fakat kullanım rahatlığı ve hakimiyet açısından çok iyi cidden. Yalnız 208'deki direksiyon göstergeleri perdeliyor.

Öyle saçma bir mühendislik hatası mevcut. 308'de yok yalnız bu sorun.

• Gruba ait fabrikaların dünyadaki dağılımı;

'PSA Peugeot Citroën' hakkında gelişmeler, yeni modeller, şirket haberleri
  • DolceVita. kullanıcısına yanıt
    ben almanyada da fabrika var zannediyordum.

tatil dönüşü alman plakalı bir araba arkadan selektör yakarak durdurdu beni. arka sağ lastiğinizin civataları gevşemiş galiba sendeliyor kontrol edin dedi. kendisi almanyada peugeot fabrikasında çalışıyormuş.

sonra durduk bütün civataları kontrol ettik ama bir problem yoktu. hala da yok :) yanlış görmüş herhalde, ama iyi ki durdurdu kontrol etmiş olduk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

ben almanyada da fabrika var zannediyordum.

tatil dönüşü alman plakalı bir araba arkadan selektör yakarak durdurdu beni. arka sağ lastiğinizin civataları gevşemiş galiba sendeliyor kontrol edin dedi. kendisi almanyada peugeot fabrikasında çalışıyormuş.

sonra durduk bütün civataları kontrol ettik ama bir problem yoktu. hala da yok :) yanlış görmüş herhalde, ama iyi ki durdurdu kontrol etmiş olduk.

Bulabildiğim en güncel liste bu :))

Belki de Peugeot'ya ürün hazırlayan bir tedarikçi fabrikada çalışıyor olabilir.

• airarmada A kullanıcısına yanıt
    Fiyat/performans olarak 508 tercih ettik bizim gibi çoğu kişide tercih ediyor aracı babama aldık çok memnun .

• quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Şu uçan armadaya cevap vermezsek daha huzurlu bir konu olur kanaatindeyim.

Bu adamı takip edip hangi arabaya meylettiğini anlayabilirsiniz bu arada :)

VW'nin cengaveri bu ara. Polo hakkındaki görüşlerinizi kendisine ulaştırıp amme hizmetinde bulunabilirsiniz.

Ama yarın da Alfa Romeo falan savunabilir canla başla. O zaman da bilin ki Giulietta kovalıyor :)

Haklisiniz galiba..boyle dengesizler de denk geliyor iste..

• asdfg112 kullanıcısına yanıt
    Ayrıca Opel ve Peugeot; platform ve teknolojik altyapı ortaklığına gidiyor. Yeni nesil Opel Insignia, Peugeot 508 ile aynı platformu kullanacak mesela.

Bu konuda atılmış bazı adımlar, hazırlanan tesisler olabilir belki.
  • 1.6 litre THP motor ve 270 beygir güç

Peugeot RCZ R;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DolceVita. -- 10 Ağustos 2014; 14:52:39 >

• Survolt

i8 tokatlicak

•  'PSA Peugeot Citroën' hakkında gelişmeler, yeni modeller, şirket haberleri
  • Selamınaleyküm.

Konu hayırlı olsun. C4 ile takipteyim.

• PSA'nın yeni motorları sabırsızlıkla bekliyorum. Daha iyisi daha kuvvetlisini üretsin takipteyim.
  • 875 kg/875 HP oranına sahip Peugeot 208 T16 Pikes Peak

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.