Şimdi Ara

'PSA Peugeot Citroën' hakkında gelişmeler, yeni modeller, şirket haberleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
13
Favori
7.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Sırf sen rahat uyu diye 2012 tarihli buldum bir tane, direkt servislerden gelen gerçek dünya verilerini kullanarak oluşturulmuş bir sıralama. İş görür mü?

'PSA Peugeot Citroën' hakkında gelişmeler, yeni modeller, şirket haberleri

Yani vw Mercedesten daha mı az arıza yapıyor

Bu listelere olan güvenim günden güne azalıyor . Bi listede ilk üçte olan marka diğerinde sonlarda olabiiliyor .

Yani herkesin listesi kendine durumu olmuş

Pejo özelinde söylemiyorum yanlış anlama ama hakkaten bu listede Volvonun merconun yerine nasıl inanalım ?

Ayrıca şu detay da var liste başı toyota chevy gibi markaların basit arızaları az olabilir ama sürekli ölümcül hatalardan geri çağırma yapıyorlar .

Varsın cam açma tuşum bilmem ne sensörüm bozulsun ama kendi kendine hızlanan katil bi arabaya binmeyeyim derim ben mesela ...

Ayrıca hteknolojik yeniliklere karşı hep muhafazakar takılarak arıza düşürme moduna giren japonlara da gıcık olmaya başladım ,

Diğer markalar yapsın , biz on sene izleyelim sora olgunlaşınca biz de yaparız düşüncesi tüm markalarda da olursa bu sektör nasıl ilerleyecek ?

Avrupalı üretciler genel olarak daha yenilikçi daha fazla risk alıyor , japonların buna belki ihtiyacı da yok ama bu durum beni rahatsız ediyor ...

Kısacası "herkesin listesi kendine " listelerine çok itibar etmiyorum , daha doğrusu soruznsuzluk mevzusunun adeta bi fetisizme dönüşmesine karşıyım .

Araba alıyorsan , keyifli sürüyorsan , sana bi çok yenilik konfor rahatlık sunuyorsa arada bir de sıkıntı çıkardığında katlanacaksın ...

Ruhsuz , yenilik yapmayan , keyifsiz bir araba alıp ama hiç arıza yapmıyor demektense;
    tersi özelliklere sahip bi arabayla senede 1 2 kere servise gitmeyi tercih ederim , tabi abartmamak kaydıyla

• quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

Sitroyen ile peconun ariza siralamasindaki yerinide gorelim

Hacı bitti o dönemler be. Oradan hiç girme istersen.
    Hatta diğer taraflardan da girme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

Sitroyen ile peconun ariza siralamasindaki yerinide gorelim

Hacı bitti o dönemler be. Oradan hiç girme istersen.
    Hatta diğer taraflardan da girme.

kardeş o elemana dünden beri ulaşılamıyor yediği bir şey! dokundu herhalde aslan parçasına ya da internetten harıl harıl kendi iğrenç deyimiyle peco ve sitroyenin ne kadar dandik markalar olduğunu araştırıyordur...

• Arıza istatistikleri ülke yol ve iklim şartlarına göre değişiklik gösterebilir.araç motor ve yürüyen aksam ayarları da bu doğrultuda değişiyor

misal : ingiliz what car ın yaptığı arıza istatistiği ile alman adac nin yaptığı farklı çıkabilir

neticede japon araçları daha sorunsuz gözüküyor

@Disconnectus_Erectus
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

Sırf sen rahat uyu diye 2012 tarihli buldum bir tane, direkt servislerden gelen gerçek dünya verilerini kullanarak oluşturulmuş bir sıralama. İş görür mü?

'PSA Peugeot Citroën' hakkında gelişmeler, yeni modeller, şirket haberleri

Yani vw Mercedesten daha mı az arıza yapıyor

Bu listelere olan güvenim günden güne azalıyor . Bi listede ilk üçte olan marka diğerinde sonlarda olabiiliyor .

Yani herkesin listesi kendine durumu olmuş

Pejo özelinde söylemiyorum yanlış anlama ama hakkaten bu listede Volvonun merconun yerine nasıl inanalım ?

Ayrıca şu detay da var liste başı toyota chevy gibi markaların basit arızaları az olabilir ama sürekli ölümcül hatalardan geri çağırma yapıyorlar .

Varsın cam açma tuşum bilmem ne sensörüm bozulsun ama kendi kendine hızlanan katil bi arabaya binmeyeyim derim ben mesela ...

Ayrıca hteknolojik yeniliklere karşı hep muhafazakar takılarak arıza düşürme moduna giren japonlara da gıcık olmaya başladım ,

Diğer markalar yapsın , biz on sene izleyelim sora olgunlaşınca biz de yaparız düşüncesi tüm markalarda da olursa bu sektör nasıl ilerleyecek ?

Avrupalı üretciler genel olarak daha yenilikçi daha fazla risk alıyor , japonların buna belki ihtiyacı da yok ama bu durum beni rahatsız ediyor ...

Kısacası "herkesin listesi kendine " listelerine çok itibar etmiyorum , daha doğrusu soruznsuzluk mevzusunun adeta bi fetisizme dönüşmesine karşıyım .

Araba alıyorsan , keyifli sürüyorsan , sana bi çok yenilik konfor rahatlık sunuyorsa arada bir de sıkıntı çıkardığında katlanacaksın ...

Ruhsuz , yenilik yapmayan , keyifsiz bir araba alıp ama hiç arıza yapmıyor demektense;
    tersi özelliklere sahip bi arabayla senede 1 2 kere servise gitmeyi tercih ederim , tabi abartmamak kaydıyla

whatcar'ın servis kayıtları ile yaptığı liste o.

tüm dünya'da itiraz edilemeyecek tek liste oluyor kendisi. son 6 senede üretilmiş araçların servise gitme sebepleri, sorunları sıklığı ve maliyeti hesaplanarak oluşturuluyor.

evet son 6 senede üretilken vw volvo mercedes eskisi gibi sorunsuz falan değil zaten sadece siz farkında değilsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

Arıza istatistikleri ülke yol ve iklim şartlarına göre değişiklik gösterebilir.araç motor ve yürüyen aksam ayarları da bu doğrultuda değişiyor

misal : ingiliz what car ın yaptığı arıza istatistiği ile alman adac nin yaptığı farklı çıkabilir

neticede japon araçları daha sorunsuz gözüküyor

@Disconnectus_Erectus

hocam çok bariz bir fark var adac ve whatcar arıza istatistikleri arasında.

adac internet üzerinden anket, kullanılmış bir aracı kendisi inceleme, alman tüvtürk'ü kayıtları ile yapıyor bunu. sonuç porshe en sorunsuz araç çıkabiliyor

whatcar direkt servis kayıtları ile, sizce hangisi daha güvenilir

• 106 nın yeni kasası çıkacak mıymış var mı bir bilgi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

106 nın yeni kasası çıkacak mıymış var mı bir bilgi?

+1
  • Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    Whatcar servis kayıtlarını temel aldığı için en sağlıklısı olarak bu listeyi görüyorum açıkçası. Yani veriler üretici firmalardan değil, direkt garantiyi işleten şirketlerden alınıyor.

O konuda ben de hemfikirim, sorunsuz geçinen Toyota'ya hiç sıcak bakamıyorum o yüzden.

Benim için piyasada "sorunsuz" sıfatını hakeden tek bir marka var. O da Honda.

"Dünya liderliği" yarışına kendini kaptıran gruplar için bir noktadan sonra iş tamamen paraya dönüyor. Toyota'nın gaz pedalı yüzünden masrafa girmemek için "paspas takılıyor, arabada sorun yok" demesi gibi mesela.

Lexus kazası medyaya o kadar geniş çaplı yansımasaydı büyük ihtimalle o da sumenaltı olacaktı. 10 senede 30 kişi öldükten sonra mevcut soruna mecburen el atan şirket benden uzak dursun mümkünse.
  • Çok önlerde olmadı ama yerimizi alalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

106 nın yeni kasası çıkacak mıymış var mı bir bilgi?

108 var ya işte
  • Peugeot 301'ci olarak bende ufaktan aranıza katılayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhansencag

Çok önlerde olmadı ama yerimizi alalım

Hoşgeldiniz
  • 408 GT hoş duruyor gerçekten.

Tabii bir Giulia değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

408 GT hoş duruyor gerçekten.

Tabii bir Giulia değil

CLA gibi "yumurta tavan" olmaması bile başlı başına bir avantaj
  • Citroen Ds4 ile aranızdayım. Herkese selamlar.
  • DolceVita. kullanıcısına yanıt
    Ekleyin benide ;)
    Hatta konu PSA GENEL olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DNZ_84

Ekleyin benide ;)
    Hatta konu PSA GENEL olabilir

Hoşgeldiniz :)

Ekleyecek bir yer yok maalesef :) Kulüpten ziyade bilgi paylaşımının ön plana çıktığı bir konu olursa güzel bir tartışma ortamı edinmiş oluruz.

Sizin de katkılarınızla tabii :)
  • Thomassee kullanıcısına yanıt
    O değil de Citroen "entry level" olunca Picasso'lar ne olacak acaba? Hiç etmezler umarım mis gibi MPV'leri.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.