Şimdi Ara

'PSA Peugeot Citroën' hakkında gelişmeler, yeni modeller, şirket haberleri (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
13
Favori
7.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: weycell1905

quote:

Orijinalden alıntı: DolceVita.

quote:

Orijinalden alıntı: weycell1905

Arka ve ön tasarım hoş görünüyor, inşallah farklı ve güzel tasarımlar türetiler konseptten.. Motorlar benzer mi olacak acaba??

Tabiki böyle 500 beygirlik araçlar olmaz ama en azından şu kombinasyonu bekliyorum;

1.6 THP 165 beygir, arka aksta da 100 beygirlik elektrik motorundan oluşan HYbrid4 sistemi.

Tamamen elektrik modu, benzin modu, 4 çeker performans modu.

Benzerden kastım beygir değil de, özellikle tamamen elektrikli motor olacak mı onu merak ediyorum.

Tamamen elektrik motoru koymazlar abi.

Peugeot'nun 4 çeker anlayışı bu şekilde, öne bi benzinli motor arkaya da elektrik motoru.

Al sana şaft tüneli olmayan 4 çeker.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bu tarz 4 ceker sistemlerin tutacagini dusunuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Ben bu tarz 4 ceker sistemlerin tutacagini dusunuyorum

Aynen ben de. Şaft tüneli yok, aktarma kaybı yok.

İster önden çeker, ister arkadan çeker, istersen de 4 çeker

Tamamen elektrik modunda da 50-60 kilometre menzil sunsa daha ne.

• quote:

quote:

Ben bu tarz 4 ceker sistemlerin tutacagini dusunuyorum

Aynen ben de. Şaft tüneli yok, aktarma kaybı yok.

İster önden çeker, ister arkadan çeker, istersen de 4 çeker

Tamamen elektrik modunda da 50-60 kilometre menzil sunsa daha ne.

İşte o da olursa tadından yenmez

• DolceVita. kullanıcısına yanıt
    Motor bilgileri muazzam. Bundan önceki dört çeker sistemide göz doldurucu idi. Güzel teknolojiler bizi bekliyor. Şu 5 senenin trendi hafifletilmiş kasalar olacak. Daha sonra ise bu tasarımlar ve çok daha gelişmiş mühendisliğe sahip motorlar trend olacak gibi.

Öte yandan infinity nin suv modellerini hep çok beğenmiştim. Buradaki concept te aynı çizgileri yakalamış. Bence ds tarafından güzel işler bizi bekliyor.

Dünya gelişiyor, otomobillerde gelişiyor. Bundan 10 seneki arabalara bakın birde şimdikilere. Tüm gelişmelerin akabinde ekonomiler büyüyor ve refah yükseliyor. Fakat sorun şurada, biz olduğumuz yerde sayıyoruz. 10 sene önce aldığım maaşın, 5 sene önce %30 eksiğini almaya başladım özelleştirmeden dolayı. 4 sene önce sıfır km dolu bir c segmenti aldım. Şimdi 4 sene öncekiyle aynı maaşı alıyorum. Ama 4 sene önceki teknoloji şuan pahalandı. Takribi 5 sene sonra %20 daha artacak. Ama ben hala aynı parayı alıyor olacağım. Peki ben nasıl teknolojiyi takip edeceğim ? Sizler nasıl edeceksiniz ? 2.500 liraya atanan öğretmenlerimiz 70 bin liraya nasıl araba alacak.

Genç arkadaşlarımız dil öğrensin. Hayat kurmak ve yeni bir hayata başlamak için ülkemiz iyi bir tercih değil.

• herşeye bir anlam yüklüyorumda ön gögüsü renkli yapmalarına

rahşan hanıma victoria secret giydirmiş gibi sırıtıyor arkadaş...
  • bugün fiyat kurcaladım pejoyada baktım liste fiyatını görünce gitmekten de vazgeçtim.dizel düz vites 76bine herhalde türkiyede 5 tane satılmamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airarmada -- 19 Eylül 2014; 15:42:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

bugün fiyat kurcaladım pejoyada baktım liste fiyatını görünce gitmekten de vazgeçtim.dizel düz vites 76bine herhalde türkiyede 5 tane satılmamıştır.

Bu fiyatlara araba alırken 3 kez düşünmek lazım.

Sadece Peugeot değil, hepsi uçmuş.

Ama Peugeot daha bi anlamsız uçmuş. Umarım kısa zamanda çakılırlar da efendi gibi fiyat listesi hazırlarlar.

Yeni arabaların satmadığını farketmiyor mu acaba bu yetkililer? Eski 308 gırla gidiyor, yenisini ara ki bulasın.

Bu arada senin şanzıman geliyor. 1 aya benzinli için, 3 aya da dizel için gelir.

Toyota fiyatları uçmuş resmen
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

bugün fiyat kurcaladım pejoyada baktım liste fiyatını görünce gitmekten de vazgeçtim.dizel düz vites 76bine herhalde türkiyede 5 tane satılmamıştır.

Bu fiyatlara araba alırken 3 kez düşünmek lazım.

Sadece Peugeot değil, hepsi uçmuş.

Ama Peugeot daha bi anlamsız uçmuş. Umarım kısa zamanda çakılırlar da efendi gibi fiyat listesi hazırlarlar.

Yeni arabaların satmadığını farketmiyor mu acaba bu yetkililer? Eski 308 gırla gidiyor, yenisini ara ki bulasın.

Bu arada senin şanzıman geliyor. 1 aya benzinli için, 3 aya da dizel için gelir.

eğitimleri vermeye başlamışlar. haftaya tanıtımı var ve satışa çıkıyor.fiyatını ve sürüşünü çok merak ediyorum

• Hybrid 4 sistemi kesinlikle çok tutacak ve yaygınlaşacak. Şaft tüneli ve aktarma sıkıntısı olmadığından ortak platform kullanımına çok uygun. Sürüş modlarıyla yüksek seviyede ekonomi veya yüksek performans elde edebilmek mümkün.
    bugün honda 67.750 ye dolu yemiş makyajlı civic otomatik elegance teklif verdi.
    yuh dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhansencag

Hybrid 4 sistemi kesinlikle çok tutacak ve yaygınlaşacak. Şaft tüneli ve aktarma sıkıntısı olmadığından ortak platform kullanımına çok uygun. Sürüş modlarıyla yüksek seviyede ekonomi veya yüksek performans elde edebilmek mümkün.

Benim anlamadığım, HYbrid4 sistemi ayrıca "Dünyanın ilk dizel hibrit sistemi" olma özelliğine sahip.

Dizel motor içeren hibrit bir güç sistemi yapmak çok mu zor? Daha geçenlerde Mazda yeni yeni dizel hibrit konusunda çalışmalar yaptığını söylemişti.
  • Bu konseptten aslında öyle ekmek çıkar ki.

Hybrid4, müthiş güç, Hydractive de olursa.

Mesela gerekirse yükselip her türlü araziye giren manyak bi makine olur.

Şehre girince de alçalıp şehir aracı olur.

Çekişi istediği gibi değiştirir(ön, arka, AWD) ve elektrikli olduğu için tork sıkıntısı olmaz.

Aslında bunu ben yapim
  • quote:

Şöyle yüksek fiyatlara aldırmayıp alan adamlara hastayım.

Tam keyif

@DolceVita.

Bana davetiye gelmedi.

Yoksa altınımı alıp gidicektim

Açılış için bana davetiye geldi, size nasıl göndermezler, hemen arayıp fırça çekiyorum.

"307'ye en uzun süre dayanan insan (0-275.000km) - üstün başarı ödülü" adına sahip bir plaket vereceklermiş

Sizi davet etmezlerse ödülü kabul etmeyeceğimi söyleyeceğim

• şirket haberleri şirket haberleri Son yıllarda bankacılık sistemimiz, dünyaya önderlik ederek eğitimler vermekte ve know how ihraç etmektedir. Benzer yaratıcı yıkımın mali piyasalarda tekrarlanması ile ekonominin birbirine entegre olması sağlanmalıdır. Böylelikle fon arz edenler, talep edenler ve yatırımcılar sermaye piyasalarının gerçek işlevini yerine getirdiğini hissedeceklerdir.
    İstanbul’u finans merkezi yapmaktan tutun, Türkiye’mizin ilk on büyük ekonomiye girmesi gibi hedefler, başkalarının çöpe attığı sistem ve akılla gerçekleşmez. Aksi halde, yabancılar yeni yeni projeleri tamamlayıp çıta yükseltirken, bizler de, onların müsveddelerini tercüme ederken, birbirimizin kuyusunu kazmaya devam ederiz.

• Beyler bi C5 haberi verin bana be
  • quote:

Beyler bi C5 haberi verin bana be

Güncel C5i kullanan birisi olarak yeni C5i ben de merakla bekleyenlerden birisiyim.

Ama Gm ile yapılan ortaklıklardan sonra ve Çinde PSAnın rekabetini arttırmak amacıyla C5 üzerinde baya oyunlar oynandı. Sadece C5 de değil PSAnın yeni yönetim anlayışına göre Citroen c1-c3-c4-c5 yani tüm c serisi ekonomik modeller olacak, Peugeot nun tüm modelleri Citroenin bir tık üzerinde konumlandırılacak, Citroenden DS serisi ise (DS3-4-5 belki 6) Premium sınıfında konumlandırılacak.

Buna göre yapılan çalışmalar sonucunda Citroen C5in 2016dan önce çıkması beklenmiyor. Özellikle Avrupada daralan D sınıfı talebini Çinde artan taleple dengelemeye çalışıyor PSA buyüzden de tasarım ve diğer özellikler konusunda Çinden gelen beklentilere göre hareket ettikleri söyleniyor.

Sevindirici haberler, yeni çıkan 1.2 thp 130beygirlik motor C5te kullanılacak keza güncel Aisin tam otomatik 6ileri şanzımanla birlikte. Eğer yetişirse GM ile yeni şanzımanlar üzerinde çalıştıkları da söyleniyor. 1.5 dizel motor kullanılacağı ve 120beygir ve üzerinde güç üretebileceği söylenmiş. Diğer büyük motorlarda da geliştirmeler mevcut.

Yeni 308de de kullanılan hafif ve modüler platform sayesinde araç baya bir hafifleyecek (beklenen bu). Özellikle 100kgdan fazla hafifleyebileceği sçylenmiş. Aracın boyunun Çinde Long araçların sevilmesinden dolayı bir miktar daha uzayabileceği ve 4.95m ye ulaşabileceği söylenmiş (heybetli araç sevenler için sevindirici bir haber).

Kötü haberler ise yeni platformda C5te hydractive süspansiyonun hiçbirşekilde kullanılmacağı belirtilmiş baya bir makalede.. umarım bu gerçekleşmez ama Citroen severler baya bir olumsuz yorum yapmışlar bu konuda. İnsanlar tüm modellere yaygınlaşmasını beklerken C serisinden sadece C5 ve C6da bulunan bu özelliğin sadece DS serisinde o da ileride olmak şartıyla kullanılabileceği belirtilmiş. Emin değilim tabi araştırmak lazım.

Buna benzer haberler mevcut. Daha çık zaman olduğu için herhangi bir haber ve Fotoğraf yeralmaması normal. Bir ara C5in komple üretimden kalkabileceği bile söyleniyordu ama bildiğim kadarıyla çinde tutulan bir model olduğu için yeniden dizayn ve üretim kararı çıktı PSAda.

Umarım düzgün kullanışlı şık ve heybetli bir tasarım yaparlarki bu efsane ölmez. 2016ya kim öle kim kala gerçi :)

• mutu07 M kullanıcısına yanıt
    GM ile iliskilerini bitirseler daha iyi olur.

Arabalari bozucaklar bu gidisle.

• quote:

GM ile iliskilerini bitirseler daha iyi olur.

Arabalari bozucaklar bu gidisle.

D segmentinde ortaklık olmayacak :)

Fakat Meriva, Zafira, 5008, Picasso ve Grand Picasso ortak üretim oluyor.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.