Şimdi Ara

'PSA Peugeot Citroën' hakkında gelişmeler, yeni modeller, şirket haberleri (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
369
Cevap
13
Favori
7.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen gercekten dalga geciyor olmalisin.
    1.6 thp nin tiriska motorundan baska piyasada hangisi var.
    Yok rcymis yok miniymis yok ici sahin disi ferrari olan rczymis
    Kardes ben bir turk olarak vergi ve yakit pahaliligidan kacip adam gibi thp motor gormek istiyorum
    Halkin kullanmadigi abuk subuk arabalarin sacmasapan motorlarini buraya koyupta cok biliyormus tavirlarina girme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airarmada -- 10 Eylül 2014; 13:18:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

Kamil sus oglum

Haydarın sevimlisi de başka oluyor .Aman da aman çok mu kızmış küçük enişte psa grubuna?Anasının erkek evladı, otomotiv dehası, yerle bir ettin koca psa yı tek başına..
  • 1.6 THP baştan beri istikrarlı bir şekilde üretiliyor. TSI gibi her sene anahtar vurmuyorlar motora.

Alan adamın kafası rahat oluyor yani. Tiriska dediğin 1.6 motordan bugün sorunsuz bir şekilde 270 beygir alınıyor

O üstün gördüğün grup bu işe girse şimdiye o motorun 3.nesil "yeni" versiyonları çıkmıştı

Şimdi de 1.2 THP geliyor. Alan adam göbeğini kaşıya kaşıya binecek. TSI gibi sürekli "güncelleme" görmeyecek.

DSG yerine de tertemiz tork konvertörlü Aisin şanzımanla konforun verimin dibine vuracak.

Hyundai diyorsun verimsiz, VW diyorsun motor şanzıman kombinasyonları mimli. Sonra PSA tü kaka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DolceVita. -- 10 Eylül 2014; 14:01:13 >

• quote:

Sen gercekten dalga geciyor olmalisin.
    1.6 thp nin tiriska motorundan baska piyasada hangisi var.
    Yok rcymis yok miniymis yok ici sahin disi ferrari olan rczymis
    Kardes ben bir turk olarak vergi ve yakit pahaliligidan kacip adam gibi thp motor gormek istiyorum
    Halkin kullanmadigi abuk subuk arabalarin sacmasapan motorlarini buraya koyupta cok biliyormus tavirlarina girme

Hiç güleceğim yoktu, 1.6 THP tırışka ve saçmasapan motor öyle mi Kimlerle tartışıyoruz, hey Allah'ım

Tartışma başlangıcında senin iddian : "hala saçma sapan atmosferik motorlar"
    Benim cevabım : "THP nedir?"
    Devamında senin yazdıkların : "hani nerdeymiş o THP, hangi arabada varmış?"
    Benim cevabım : "şu zaman satışa çıktı, o günden bu güne şu şu modellerde var, hala da piyasada"
    Devamında yazdıkların : "ama vergi, yakıt, halkın kullanmadığı modeller bla bla..."

Vergiymiş, yakıtmış falan fişman, 1.6 turbo motoru yürütmeye paran yetmiyorsa almayacaksın o zaman, bu kadar basit. b.k atacağım diye konuyu daldan dala atlatıp geveleyip duruyorsun.

1.6 THP çıktığı ilk günden beridir taş gibi piyasada, gayet stabil ve başarılı bir ünite. Senin pek sevdiğin bazı gruplardaki gibi kullanıcı üzerinde test edilip de "hay Allah yağ yaktı, dur biraz gücünü düşürelim", "tüh bu sefer de çift şarj olmadı, sadece turbo olsun", "dur yine olmadı, zincirden kayışa dönelim en iyisi" şeklinde 50 defa motor hacmi, tipi, güç çıkışı falan değiştirilmedi, ilk çıktığı gibi acısız ağrısız devam ediyor

"Yok rcymis yok miniymis yok ici sahin disi ferrari olan rczymis" "Halkin kullanmadigi abuk subuk arabalarin sacmasapan motorlari" şeklinde saçmaladığın kısımlar için ise; halkın da kullandığı 308-508-3008-5008 neredeyse her modelde mevcut olan bir seçenek.

Küçük hacimli versiyonları da geliyor, 1.6 zaten başarılıydı, onların da sıkıntısız şekilde aynı yoldan gideceği ortada.

Eee problem?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rst78 -- 10 Eylül 2014; 14:02:08 >

• Bu kapaklar da sana 100 yıl yeter herhalde haydar Yoksa internetten almanların gelecekteki motorlarını mı araştırıyosun panpaaaa
  • 7,8 senedir kendi hacminde yılın motoru seçiliyor 1,6 thp. mercedes in 1,6 cgi bile geçemiyor.1,2 thp de aynı başarıyı yakalayacaktır muhtemelen.e-hdi motor zaten ekonominin dibine vuran motordur.motor konusunda en son laf edilecek grup psa dır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icemy -- 10 Eylül 2014; 14:47:56 >
  • PSA motorlu Focus sahibi olarak konuyu takip ediyorum. Hedefim THP 200PS RCZ ama iyi bi otomatik şanzımanla gelirse

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sence insanlar neden 308 almiyorlarda i30 auris leon golf gibi araclari aliyorlar ?
    Insanlar neden 208 almiyorda clio ibiza polo fiesta aliyorlar ?
    Insanlar neden 508 almiyorda jetta corolla focus aliyorlar ?
    Bak pejo ve citroenin rakibi olarak reno toyota vw seat hyundai ford saydim.bukadar marka turkiye ve dunya genelinde neden daha cok satiyor ?

milletin aklına hic bi zaman uymadım.

en azından milletin kararı yerinde olsaydı böyle bir hükümet, böyle bir muhalefete sahip olmazdık.

ya da milletin aklına uysaydık 80 den 2000 e kadar sahin doğan binmeliydik.

senin mantıkta akp süper, sahin doğan enfes!

ayrıca bmw, mercedes, audi, volvo kiralayan bir ofisin tam karşısındayım suan.

ara ara takipte ederim ömrümde görmediğim modeller gelir buraya sabah. öğlen olmadan kiralanır. bu durumda mercedes bmw audi gibi markaların modellerinedemi çöp demeliyiz?

yine aynı mantıktan gidersek. ben bir araç kiralayacak olsam kesinlikle az yakan, yormayan, konforlu ve pratik bir araç tercih ederim. yada ben kiraya araç koyacak olsam alt takımı, iç aksamı, aktarma organları, motoru, elektroniği, ve sundugu donanımların zırt pırt arıza vermeyen parçası ustası bol bakımı ucuz bir model isterim.

bu saydıklarımı c4 karşılayıp ele ayağa düşecek kadar olduysa. citroen doğal olarak psa cok tşaklı bir model üretmiştir. araç tercihlerinizdeki ön yargılarınızı bir kenara bırakıp ağzınızdan cıkan gercekleri düşünmeniz gerekli biraz.

• hemide kamanlı H kullanıcısına yanıt
    Usakli kamil isine bak :)emlakciyla zaten isim olmaz.

• quote:

Usakli kamil isine bak :)emlakciyla zaten isim olmaz.

Haydar ingiltere doğumlusun galiba,devletimin memuruyum profilim açık herkes görebilir seninki gibi kapalı degil sen holding sahibisin galiba?Haydar holding muhahahaha..goncagülümüzsün sen bizim.Allah senin gibi bir cevheri bu forumdan eksik etmesin..Amiiiiiinnnnnn...

• Neyse forum amacindan sapmasın hepimizi eğlendirdin güldürdün Allah senden razı olsun..artık yazmayacam sana haydarsın sen haydar kal..

• Dört sene pejo kullandım, aracı da 2 yaşındayken 2.el olarak almıştım. Almadan evvel ne kadar tanıdık varsa "alma pejolar çok sorunlu, elinde patlar vb." laflar etmişti. İyi ki onları dinlemeyip almışım, ne bir sorun ne de problem çıkardı, bi hafta içinde de istediğim fiyattan sattım. İş edinip pejo kullanan en az 6 veya 7 kişiye sorun var mı diye sordum, hiçbiri ciddi problemlerle karşılaşmamış. Hazır psacılar toplanmışken bu önyargı , pejo ise sorunludur mottosu nerden geliyor, bilen var mı? Benim tek sinir oldugum servis ve parça olarak ford'dan %40 daha pahalı olmasıydı,unutmadan ekleyeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hemide kamanlı H kullanıcısına yanıt
    Kamil isine bak hadi canim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ohan

Peugeot 206 ve 306 hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Yok mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakallıyan

Dört sene pejo kullandım, aracı da 2 yaşındayken 2.el olarak almıştım. Almadan evvel ne kadar tanıdık varsa "alma pejolar çok sorunlu, elinde patlar vb." laflar etmişti. İyi ki onları dinlemeyip almışım, ne bir sorun ne de problem çıkardı, bi hafta içinde de istediğim fiyattan sattım. İş edinip pejo kullanan en az 6 veya 7 kişiye sorun var mı diye sordum, hiçbiri ciddi problemlerle karşılaşmamış. Hazır psacılar toplanmışken bu önyargı , pejo ise sorunludur mottosu nerden geliyor, bilen var mı? Benim tek sinir oldugum servis ve parça olarak ford'dan %40 daha pahalı olmasıydı,unutmadan ekleyeyim.

kardeş bak bunun canlı örneği var bu forumda adam hiç sahibi olmadığı, kullanmadığı araçlar hakkında bol keseden sallıyor nasılsa bedava sallamak.. Sanırsın mercedesten BMW den hiç inmemiş gelip psa'nın kalitesine laf atabiliyor resmen bişey israfı ama neyse banlanmayalım şimdi.. Ne olursa olsun bu araçlar kul yapısı, günümüz kar odaklı kapitalist dünyada hiçbir firma malının 20 sene sorunsuz kullanılmasını arzu etmez..Bazı şeyleri abartmamak lazım..

• Peugeot 308 GT Geliyor

Ekim ayında hatchback ve station wagon seçenekleri ile satışa sunulacak olan 308 GT, bazı ufak görsel değişiklikler içeriyor. İlk göze çarpan detaylar, LED farlar ve viraj içi aydınlatma farları olurken arka tarafta ise siyah bir difüzör ve çift egzoz çıkışları olarak dikkati çekiyor. Ayrıca bahsetmekte fayda var, ön taraftaki Peugeot logosu kaputun ucundan ızgaranın ortasına transfer edilmiş.

308 GT sadece 2 motor seçeneğine sahip olacak. En güçlü seçenek olan 4 silindirli, 1.6 THP 205 benzinli motor seçeneği, 205 beygir güç ve 1750-4500 d/d arasında kullanıma hazır 285 Nm torka sahip. Bu motora, 6 ileri manuel şanzıman eşlik ediyor.

Diğer motor seçeneği ise; 180 beygir güç ve 400 Nm torka sahip 2.0 litrelik BlueHDI dizel motor olarak yer alıyor. Bu gücü tekerleklere aktarma şerefini ise bir otomatik şanzıman üstleniyor. Her iki aracın performans değerleri de Paris’teki tanıtım gününde açığa çıkacak.

Fransız üreticinin açıklamalarına göre, standart süspansiyon elden geçirilmiş ve her 308 GT’de standart olan Spor Sürücü paketi sayesinde gaz pedalı tepkileri daha canlı hale getirilmiş.

Kaynak: http://yarimdebriyaj.com/haber/peugeotdan-gti-oncesi-hazirlik-308-gt/

• 308 GT için 205 beygirlik güç uygun görüldüğüne göre; 308 GTi için 1.6 THP 270 beygir gelebilir demek ki

Fiyatı da hani olur ya 100 bin barajını aşmazsa
  • GTi THP 270 ile gelirse acayip bir tokat makinası olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: rst78

GTi THP 270 ile gelirse acayip bir tokat makinası olur

Hem de nasıl

RCZ R, pistte 370Z Nismo ile kafa kafaya tur süresi çıkartıyor. Öyle bişey olur yani

• Psa motorlari cok ekonomik turkiye gibi petrolun pahali oldugu bi ulkeler icin cok ideal

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.