Şimdi Ara

Adblue iptali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
15.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malum PSA (peugeot-citroen-opel-ds) grubu araçlarda adblue depo-enjektör problemi tüm avrupada yaşanıyor, her geçen gün problem büyüyecek, araçlar eskidikçe psa'nın üstlendiği tutar da düşecektir.

Bugün itibariyle deponun 7 bin tl gibi bir parça fiyatı var.

Adblue iptali yaptıranlar :

Model-yıl-motor-km

Nerde ,ne kadar ücretle, nasıl (kesme biçme oldu mu, yanında başka bir iptal yapıldı mı (dpf-egr)) gibi

ve yaptırdıktan sonra ne kadar süre-km geçtiğini, herhangi bir problem (çekiş-yakıt tüketimi-arıza lambası-dpf tıkanması vs gibi) yaşayıp yaşamadıklarını paylaşırlarsa güzel bir veri tabanı oluşturmuş oluruz.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• iptal edilmesi, mantıklı-mantıksız-vicdani-vicdani değil bunlar farklı meseleler.

ülkemizde muayene standartı euro 2, eski- daha çok çevreryi kirleten araçlar daha az vergi ödüyor. küresel anlamda bakarsak da dieselgate meselesine ne hikmetse çevreci organizasyonlardan hiç tepki göremedik.

özetle bu konjoktürde bunları konuşmanın pek bir manasını göremiyorum maalesef.

benim merak ettiğim insanların tecrübelerinin ne yönde olduğu.

• grandland x vardı. adblue arızası çıkarmadı ama sattım kurtuldum.  

• zotacing kullanıcısına yanıt
    Nasıl hiç bir katkısı yok, boşu boşunamı ekliyorlar yıllarca kamyonlara, otomobillere?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • wetkopat kullanıcısına yanıt

Emisyon değerlerini düşürmeye yönelik bir parça. Kısaca evet gereksiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 2016 bluehdi 3008'in adblue deposunu yetkili serviste garantide 169 bin km'deyken değiştirdim 6 ay önce. Eğer garantiye sokmasalardı iptal ettirecektik, ustam öyle önermişti. Garantiye de ustam sayesinde soktuk zaten.

• kartalus kullanıcısına yanıt
    O zaman tüm dünya gereksiz iş yapıyor desene. Bir araştır Adblue ne işe yarar, NOx gazlarının önce insana sonra doğaya, atmosferene kadar zarar verdiğini. Sonra karar ver gereksiz mi değil mi ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • iptal edilmesi, mantıklı-mantıksız-vicdani-vicdani değil bunlar farklı meseleler.

ülkemizde muayene standartı euro 2, eski- daha çok çevreryi kirleten araçlar daha az vergi ödüyor. küresel anlamda bakarsak da dieselgate meselesine ne hikmetse çevreci organizasyonlardan hiç tepki göremedik.

özetle bu konjoktürde bunları konuşmanın pek bir manasını göremiyorum maalesef.

benim merak ettiğim insanların tecrübelerinin ne yönde olduğu.

• Madem çevreyi psa bu kadar koruyor hem depoları ücretsiz değişecek üstüne yaptıkları hatadan dolayı ücretsiz bakım yaptıracak. Sade vatandaş ekonomik olarak inlemekle uğraşıyor. Nedense çevremde ne kadar greenpeace kafalı varsa maddi durumu mükemmel. Bir bitmediniz...

Ayrıca 2 pug dize araç var. Adblue ile ilgili sorun olursa gözünün yaşına bile bakmam. Ver nox u

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Götürün servise sadece işçilik ödersiniz sorunsuz versiyonla değiştiriyorlar.

Tantana ederlerse emsal kararı var tüketici hakem heyetine e devletten başvurun, başvurdum deyin gel düzeltiriz derler zaten.

• Gecen sene ankarada kaliteli marka bi chip tuningciye gittim 2 saat orada beklerden 4 5 tane tir kamyon geldi hepsi adbluelerini iptal ettiriyordu

Ayrica beyler kaliteli adbluenin litresi 10 lira olmus ticariler ozellikle saglam adblue harciyor 7000 km ye dayanan mercedes sprinter aracim bu km zarfinda 25 litre adblue tuketti

• Bugün iptal ettirdim.Dünyanin en gereksiz sistemi.

Araçta scr sistemine gelmeden önce mi sonra mı yakıta (çıkan gaza) adblue sıvısı püskürtülerek gazın bir nebze de olsa daha temiz çıkmasını sağlayan sistemmiş.

Bu adblueda ne mi var, üre ve su.Argo tabirle çiş ve su(!)%70 kadar kısmı su!!!Yani gaza su dökuyormuşssun da daha temiz çıkıyormuş.

Geçin bunları arkadaş, çevreye katkısı var da 100 de 1 bile değildir.Ve o kadar saçma bir sistem ki doldurmazsan çalışmayacam diyor araba...Dolduruyorsun yok efendim dolum seviyesi olculemedi motor ışığı yak, veya sensör arızalandı motor ışığı yak, veya aşağısındaki kablo çıkmış 6-7 bin en az masraf çıkarsın, dolum deposu değişsin vs vs.

Hiçbir sanayi ustası da iptal ettir kardeşim demez, denir mi hiç!Kronik olarak bozulan kendilerine düzenli gelir sağlayan bir ekmek parası.Yok efendim kurum yaparmış da, gereksiz bir parça olsaymis koca fabrika koymazmis da vs vs. Gecin bunları.

İptal ettirin kurtulun siz de benim gibi.

Çevre duyari kasan insanlar da sorsanız, sçmaya bile arabayla giden, bisiklet vb hayatta kullanmayan, piknikte çöpünü sağa sola savurup giden, denize işeyen tiplerdir.Dogru, temiz bir dünyada yaşamak zorundayız ama bunun tek önlemi sidikli suyu kullanmak değil.

• Ben iki sene önce araştırdığımda psa grubunun adblue sisteminden anlayan pek usta olmadığından iptal 800-1000 gibi bir maliyet söylediler, onarım için özelde 1500 maliyet verildi, 200 de servise arıza tespit bedeli verecektim. İyi niyet, genel müdürlükle polemikler vs 4600den 1460a çekince serviste yaptırdım.

Evet çevreyi korumak çok çok önemli fakat koskoca firmalar kronik arızalı ürün için uçuk maliyetler çıkarırken, hukuk kronik arızalı ürünün ücretsiz onarılması hususunda destek sağlamazken ben neden bu parayı vereyim diyor insan.

• iptal ettirene etik ahlak falan öğretecek değilim buradan, ama devletin bunu denetlememesi insanları açıkça teşvik ediyor. yapılacak iş basit, araç adblue kaynaklı arıza verdiğinde üreticiye her şartta garanti verdirecek, araç sahibi işçilik dışında bir şey ödemeyecek. ha buna rağmen hala gidip iptal ettiriyorsa da ağır cezalar verecek. bunları yapmazsan arabaya 400 bin 500 bin lira para veren adam bile 3 bin lira vermemek için iptal ettirir, insanımızı, çoluğumuzu çocuğumuzu yaşlılarımızı zehirlemeye devam eder.

• Türk insaninin neredeyse yuzde ellisi eğitilemez, cahil ordusu.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt

benim araç 2017 3008 dizel..ad blue arızası verdi..ne kadar uğraşsam da değiştiremedim..servis 4300 tl istiyor pejo genel merkezi de garantiden değiştirmiyor..4 defa aradım her dönüşte garanti birimi ücretsiz değiştirmiyor dediler..şuan tüketici hakem heyeti de savunmasını istemişler..servis beni arıyor 4300 tl bakiyeniz var gelin ödeyin diye..mahkemeye kadar götürecem olayı..

• sinoplu kullanıcısına yanıt

Egzos muayenesinde sorun olmuyor mu ?

• sinoplu kullanıcısına yanıt

7000 km de 200 lira adblue parasını masraftan mı sayıyorsunuz?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.