Şimdi Ara

PS4'te kardeşlik yapılamayacak(Not=İçeri girin) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
3
Favori
7.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: d3vstator

Kardeşlik dediğimiz şey aslında bizim mevcut sistemi istismarımızdan başka bir şey değil. Bu olayın sebebi birden fazla konsolu olan insanların mağdur olmaması için kullanıcıya verilen bir hak. Tutup Sony çakallık yapıyor şeklinde bakmak yerine, adamlar istismar edilen bu sistemin daha fazla bu şekilde kullanılmasına seyirci kalmıyor dememiz daha doğrudur. Yani kardeşlik bir hak değil, olmayan şeyin elden alınması da kimsenin gücüne gitmesin.

Tebrik ederim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kraldan çok kralcı dolmuş yine buralar... 200 liralık oyunlarınızla iyi oyunlar sizlere
  • Ne alakası var kraldan fazla kralcılıkla hocam anlamadım? Mevcut sistemin felsefesi böyle, ortada durumu istismar eden bizleriz, adamlar da önlemini almış işte, durum bundan ibarettir. Bence bugüne kadar kardeşlik mevzusu dediğimiz bu olaydan faydalandığımız yeter, adamlar daha fazlada müsaade etmiyor işte. Olayı hemen kişisele bağlayıp "Bir daha da Davos'a gelmem"e bağlamayalım lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 2 Eylül 2013; 16:17:23 >
  • Ben hiç kardeşlik yapmadım zaten. Bir-iki kere hesap takası yapmışlığım var.

Hocalar, hacılar; ben size defalarca demiştim "Sony, PS4'te bu kardeşlik olayını kaldırabilir. Hesap 10 makinede aktif olsa bile oyun sadece bir makinede çalışır.
    "
    diye. Şimdi de o mesajlarımı aradım epey ama maalesef bulamadım.

Yine haklı çıktım.

Yukarıda dediğim gibi, ben kardeşlik yapmam zaten ama PSN kardeşliği üzerinden forumda sağlam dostluklar kurulmuştu, ak-kara insanlar belli olmuştu
    ve tabii ki insanlar ucuz fiyatlara oyunlar alıp oynamıştı.

Yasal olmasa da gerçekten oyunculuğa hoş tatlar bıraktı
    PSN Kardeşliği.

Kardeşliğin yapılmayacak olmasında sevindiğim tek nokta ise kutulu oyunlar yeniden popüler ve gözde olacak.

İyisiyle kötüsüyle bir devir daha kapandı.

• ps3 sisteminide etkilemeyecek değil mi bu ? daha ps3de oynayacagım çok oyun var
  • Haber doğruysa kutulu oyun çağı yeniden başlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADEBISI

kraldan çok kralcı dolmuş yine buralar... 200 liralık oyunlarınızla iyi oyunlar sizlere

hakikatten haa ya çok zengin burdakiler yada hala farkında değiller oyunların 200tl olduğunun! askeri ücret 700tl bu ülkede. artık oyun oynamakta lüks oldu. yaşasın bilgisayar ve torrent siteleri...
  • quote:

Kardeşlik dediğimiz şey aslında bizim mevcut sistemi istismarımızdan başka bir şey değil. Bu olayın sebebi birden fazla konsolu olan insanların mağdur olmaması için kullanıcıya verilen bir hak. Tutup Sony çakallık yapıyor şeklinde bakmak yerine, adamlar istismar edilen bu sistemin daha fazla bu şekilde kullanılmasına seyirci kalmıyor dememiz daha doğrudur. Yani kardeşlik bir hak değil, olmayan şeyin elden alınması da kimsenin gücüne gitmesin.

• deseniz ilk kan dökülecek sony, Habil ile Kabili ayıracak birbirinden
  • quote:

Ne alakası var kraldan fazla kralcılıkla hocam anlamadım? Mevcut sistemin felsefesi böyle, ortada durumu istismar eden bizleriz, adamlar da önlemini almış işte, durum bundan ibarettir. Bence bugüne kadar kardeşlik mevzusu dediğimiz bu olaydan faydalandığımız yeter, adamlar daha fazlada müsaade etmiyor işte. Olayı hemen kişisele bağlayıp "Bir daha da Davos'a gelmem"e bağlamayalım lütfen.

ben arkadasin ne demek istedigini anlatim soyle soylemis ben askari duzey geliri olan bi vatandasim oyun oynamaya hakkim varmi ? elbette var ama askari ucret 850 iken 200 tl lik bi oyunu nasil alirim demek istemis. ancak sen cok farkli anlamissin cunku senin icin 200 tl problem deyil,ancak ben ve bircok arkadas icin buyuk problem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ike

quote:

Orijinalden alıntı: ADEBISI

kraldan çok kralcı dolmuş yine buralar... 200 liralık oyunlarınızla iyi oyunlar sizlere

hakikatten haa ya çok zengin burdakiler yada hala farkında değiller oyunların 200tl olduğunun! askeri ücret 700tl bu ülkede. artık oyun oynamakta lüks oldu. yaşasın bilgisayar ve torrent siteleri...

İnsanlar zenginleşmedi bizim ekomomimiz fakirleştiği için koyuyor. Adam 400 e konsolunu alırken biz 1400 vericez

• Bu çok uygun fiyatlı denk gelmedikçe store den oyun almayacağımız anlamına geliyor. Mesela geçen hafta the last of us oyununun disc versionunu aldım. Almadan önce store dan bir fiyatına bakayım uygunsa oradan alırım dedim fakat orada da fiyat aynıydı. Şimdi disc olarak almak varken aynı fiyatı vererek niye digital versionunu indireyim ki? Hem hdd de yer tutuyor hemde indirirken zaman harcıyorum. Tabiki eski sistemi istismar ediyoruz fakat buna mecbur kalıyoruz gelir seviyesi düşük bir ülkede oyunlara yüksek seviyelerde para vermek her kullanıcının altından kalkabileceği birşey değil. Konsol oyunculuğu bu ülke için gerçekten lüks birşey. Konuyu dağıtmazsak store daki oyunlarında disc versionlarına göre daha ucuz olması gerekiyor fakat durum nedense böyle değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: oMeR24

quote:

Ne alakası var kraldan fazla kralcılıkla hocam anlamadım? Mevcut sistemin felsefesi böyle, ortada durumu istismar eden bizleriz, adamlar da önlemini almış işte, durum bundan ibarettir. Bence bugüne kadar kardeşlik mevzusu dediğimiz bu olaydan faydalandığımız yeter, adamlar daha fazlada müsaade etmiyor işte. Olayı hemen kişisele bağlayıp "Bir daha da Davos'a gelmem"e bağlamayalım lütfen.

ben arkadasin ne demek istedigini anlatim soyle soylemis ben askari duzey geliri olan bi vatandasim oyun oynamaya hakkim varmi ? elbette var ama askari ucret 850 iken 200 tl lik bi oyunu nasil alirim demek istemis. ancak sen cok farkli anlamissin cunku senin icin 200 tl problem deyil,ancak ben ve bircok arkadas icin buyuk problem

İşte hocam herkes kendi penceresinden bakıyor olaya.Bir oyuna 200 lira vermem zaten ama verirsemde çok koyar.Genelde 100 tl den fazla vermem psikolojik sınırım 119 tl.

• quote:

+8
    ancak oyunlar çok pahalı orası ayrı bir konu tabi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 2 Eylül 2013; 20:08:54 >
  • hele 200 tl verip 2 gunde bitirnce acayip koyar vijdan azabi gibi olur valla

• 10-25 liraya oyun oynarken nerelere geldi şimdi sistem. Artık millet oynayıp bitirdikten 5 ay sonra oyunları oynayacağız sanırım. 5 ay spoiler yememek için ıkınıp sıkılacağız demek oluyor bu. PS3'te bu süre yine bir veya iki ayı geçmezdi.
  • sipahi yazmadan inanmam bu habere :)
    bu arada zaten kaç yıldır bi kere kardeşlik yaptım bf 3 26 tl ye gelmişti allah razı olsun sonra 99 a premium aldık orası ayrı.Ama 2 kişi kalsa bence kafi kardeşlik.aynı anda 2 kişi giremeyecekse bir anlamı kalmaz zaten.
  • Önemi yok zaten kutulu oyun alıyorum
  • http://blog.eu.playstat...u-didnt-know-about-ps4/

Burada yazılıp çizilenlerden benim anladığım kadarıyla durum şöyle:

Elimizde iki adet ps4 olsun (inşallah) ve ikisinde de kullanılan birer ana hesap olsun.
    Örneğin ben kendi ps4 ümde tüm oyunlarımı Oscillator hesabı üzerinden oynuyorum.
    Diğer ps4'de de tüm oyunlar atıyorum Ahmet hesabı üzerinden oynanıyor olsun.

Biz ahmetle beraber ortaklaşa last of us 2 almaya karar verdik. Ben ps4'ümde "lastofus2" diye bir hesap açtım ve oyunu bu hesaptan satın aldım. Sonra hesap bilgerini ahmete verdim oda ps4'üne yeni bir hesap açtı "lastofus2" diye ve buraya bu oyunu ekledi (klasik kardeşlik olayı)

Şuan benim ps4'ümde
    oscillator (ana hesabım),
    lastofus2 (oyunu satın aldığım hesap)("home" olarak ayarladım) iki hesap mevcut

Ahmetin ps4'ünde
    Ahmet (ana hesabı),
    lastofus2(ortak hesabımız)iki hesap mevcut iş artık bu noktada değişiyor.

Sony'nin getirdiği yenilik, bu lastofus2 hesabı sadece bir ps4 üzerinde "home" olarak ayarlanabiliyor. Ben lastofus2'yi kendi makinemde "home" olarak ayarladığım için "oscillator" hesabımdan girip bu oyunu oynayabiliyorum. Oyunu oynamak için online olma zorunluluğum da yok ancak Ahmet'in ps4'ünde "lastofus2" hesabı home olarak ayarlı olmadığı için Ahmet ps4'ündeki ana hesabından lastofus2 oynayamıyor.

Ahmet ancak lastofus2 hesabına giriş yaparak ve online olma şartı ile bu oyunu oynayabiliyor, tabi aynı anda ben de oscillator hesabımdan, istersem online olarak aynı oyunu Ahmetle oynayabilirim.

Yani özetle kardeşlik olayı kısmen devam edebilir, ortaklardan biri bu oyunu sadece online ve farklı bir nick ile oynamayı kabul ederse.

Tabi bunların hiçbiri kesin bilgiler değil, 3 ay sonra anlayacağız zaten neyin ne olduğunu

• quote:

Orijinalden alıntı: OsCilLaToR

http://blog.eu.playstat...u-didnt-know-about-ps4/

Burada yazılıp çizilenlerden benim anladığım kadarıyla durum şöyle:

Elimizde iki adet ps4 olsun (inşallah) ve ikisinde de kullanılan birer ana hesap olsun.
    Örneğin ben kendi ps4 ümde tüm oyunlarımı Oscillator hesabı üzerinden oynuyorum.
    Diğer ps4'de de tüm oyunlar atıyorum Ahmet hesabı üzerinden oynanıyor olsun.

Biz ahmetle beraber ortaklaşa last of us 2 almaya karar verdik. Ben ps4'ümde "lastofus2" diye bir hesap açtım ve oyunu bu hesaptan satın aldım. Sonra hesap bilgerini ahmete verdim oda ps4'üne yeni bir hesap açtı "lastofus2" diye ve buraya bu oyunu ekledi (klasik kardeşlik olayı)

Şuan benim ps4'ümde
    oscillator (ana hesabım),
    lastofus2 (oyunu satın aldığım hesap)("home" olarak ayarladım) iki hesap mevcut

Ahmetin ps4'ünde
    Ahmet (ana hesabı),
    lastofus2(ortak hesabımız)iki hesap mevcut iş artık bu noktada değişiyor.

Sony'nin getirdiği yenilik, bu lastofus2 hesabı sadece bir ps4 üzerinde "home" olarak ayarlanabiliyor. Ben lastofus2'yi kendi makinemde "home" olarak ayarladığım için "oscillator" hesabımdan girip bu oyunu oynayabiliyorum. Oyunu oynamak için online olma zorunluluğum da yok ancak Ahmet'in ps4'ünde "lastofus2" hesabı home olarak ayarlı olmadığı için Ahmet ps4'ündeki ana hesabından lastofus2 oynayamıyor.

Ahmet ancak lastofus2 hesabına giriş yaparak ve online olma şartı ile bu oyunu oynayabiliyor, tabi aynı anda ben de oscillator hesabımdan, istersem online olarak aynı oyunu Ahmetle oynayabilirim.

Yani özetle kardeşlik olayı kısmen devam edebilir, ortaklardan biri bu oyunu sadece online ve farklı bir nick ile oynamayı kabul ederse.

Tabi bunların hiçbiri kesin bilgiler değil, 3 ay sonra anlayacağız zaten neyin ne olduğunu

3 kez okudum her okuduğumda kafam biraz daha karıştı ama sanırım çözmüşsün olayı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.