Şimdi Ara

PS4'te çileden çıkarırcasına yavaşlık sorunu :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar 2 ay önce falan HDD gitmişti ve bunun yerine başka alıp taktım oynamaya başladım ama son 2-3 haftadır hiç bir oyun oynanmaz hale geldi ve resmen PS4 komple çöksünde kurtulayım diye dua ediyorum. Fifa 19, PUBG ve Rainbow oyunlarını genel olarak oynamaktayım ve özellikle FİFA üzerinde bunun etkisini aşırı şekilde hissediyorum. Mesela siz yenerken hiç çileden çıkar mısınız? İşte ben çıkıyorum ve kafayı yemek üzereyim. Bu yavaş işlemenin sorununu başına gelenler söylerse gerçekten sevinirim. Çözüm falan da bulamazsam benzin döküp yakarak kurtulacağım.

İyi günler..

• HDD'ye ne olmustu ki degistirdin ?
  • Merhaba,

1- PS4'ü kapat.
    2- Power tuşuna basarak çalıştır fakat power tuşunda elin basılı kalsın. Bip sesi duyduktan sonra elini çek.
    3- PS4 güvenli modda açılacak.
    4- DS4'ü usb kablıosu ile PS4'e bağla
    5- 5. seçenek olan Rebuilt Database seçeneğini seç ve işlemin bitmesini bekle.

Ps4 tekrar açılacak. Umarım işinize yarar. Menülerde lag problemi yaşayan arkadaşlarda arada bir yaparsa sıkıntıyı daha az yaşarlar.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _HollowMan_ -- 7 Mart 2019; 23:22:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _HollowMan_

Merhaba,

1- PS4'ü kapat.
    2- Power tuşuna basarak çalıştır fakat power tuşunda elin basılı kalsın. Bip sesi duyduktan sonra elini çek.
    3- PS4 güvenli modda açılacak.
    4- DS4'ü usb kablıosu ile PS4'e bağla
    5- 5. seçenek olan Rebuilt Database seçeneğini seç ve işlemin bitmesini bekle.

Ps4 tekrar açılacak. Umarım işinize yarar. Menülerde lag problemi yaşayan arkadaşlarda arada bir yaparsa sıkıntıyı daha az yaşarlar.

İyi günler.
    Ben oyundan çıktığım anda filan menü geçişlerinde hep lag yaşıyorum ps4 de normal değil mi bu durum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

Ben oyundan çıktığım anda filan menü geçişlerinde hep lag yaşıyorum ps4 de normal değil mi bu durum ?

Alıntıları Göster
    Evet lag oluyor. Bu dediklerimi yaparsanız daha az yaşarsın.
  • _HollowMan_ kullanıcısına yanıt
    ben denedim işe yaradı sağol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uzekena

ben denedim işe yaradı sağol
    Rica ederim. Arada bende kullanıyorum, işe yarıyor. Bilgisayardaki disk birleştirme gibi düşünün.
    Bu işlem Konsolu sıfırlıyor mu peki?
  • COD remaster açınca çok takılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _HollowMan_

Rica ederim. Arada bende kullanıyorum, işe yarıyor. Bilgisayardaki disk birleştirme gibi düşünün.

Alıntıları Göster
    her hangi bir şey siliniyormu bunu yaparsak?
    Hocam teşekkür ederim değerli paylaşımınız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veterangamer

her hangi bir şey siliniyormu bunu yaparsak?

Alıntıları Göster
    Silinmiyor. Sadece bazı oyunlar ana menüde görünmüyor ilk açılışta. Onları kütüphaneye girip ordan başlatmanız gerekiyor ilk seferde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1520extreme

Hocam teşekkür ederim değerli paylaşımınız için.
    Rica ederim hocam.
  • Hdd rpm i düşük olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thecobra

Bu işlem Konsolu sıfırlıyor mu peki?
    Dosya sistemini düzenliyor hocam sıfırlamıyor. Bilgisayardaki disk birleştirme gibi düşünebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertvontrier

COD remaster açınca çok takılıyor.
    Sizde duymuşsunuzdur hocam, bazı oyunlarda takılmalar olabiliyor. Oyundan kaynaklıda olabilir. Bu işlemi bir deneyin isterseniz daha iyi olabilir. PS5 çıkana kadar Ps4 ve Pro yavaşlamaya başlar yavaş yavaş. Hava ızgaralarını felan temizleyebilirsiniz, termal macun yenileme yapılıncada iyi oluyor deniyor ama hiç yapmadım o işlemi.
  • Aslında aynı işlemi ps4 yeni yazılım sürümü yükleyince yapıyor gibi. Çünkü cihaz hızlanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLuBu -- 17 Mart 2019; 21:7:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLuBu

Aslında aynı işlemi ps4 yeni yazılım sürümü yükleyince yapıyor gibi. Çünkü cihaz hızlanıyor.
    Haklısınız. Muhtemelen yapıyor çünkü yazılımı yüklerken dosyaları düzenliyordur. 2, 3 haftada bir yapıyorum ben bu işlemi.
  • Hangi seri model cihaz?
  • Ben hep diyorum sony makineye update vere vere bozuyor

Bu updateler ile cihaz bozuluyor menüde lag sorunu sonraki update ile gelen yoğun şikayetler sonucu düzelir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.