Şimdi Ara

PS4'TE BLU-RAY OYUN KULLANIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben ps4'te ilk kez Kutulu oyun kullanacağım. Biraz çekiniyorum açıkçası blu-ray okuyucu bozulur diye kullanırken nelere dikkat etmem gerekiyor? Disk sürekli cihazın içinde kalsa sorun olur mu? Yoksa sürekli tak çıkar mı yapmak lazım? İçinde kalıp çıkmama gibi bir sorun oluyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sürekli içinde kalabilir, sorun olmaz. Zaten oyun HDD'ye kurulduğu için sadece ilk başlattığında kontrol ediyor, tüm gerekli dosyaları HDD'den okuyor. Ayrıca Blu-ray diski takarken üstünde toz ve parmak izi olmamasına dikkat etmelisin.

Blu-ray okuyucunun içinde disk sıkışabilir. Bu gibi durumlarda HDD bölümünün yanındaki ufak bir vidayı çevirerek diski içinden çıkarabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Sıkışma durumunda içini açmak gerekiyor o zaman?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben bir oyunu bitirene kadar genelde cihazın içinden çıkarmıyorum. Ama üç günde biter oyun ama bir ayda. Çıktığı günden beridir kullanıyorum konsolu şu ana kadar okuyucuyla ilgili bir sorun veya disklerin çizilmesi gibi bir durum yaşamadım. Neticede bu cihazlar biz senelerce kullanabilelim diye üretiliyor ve yüzlerce teste tabi tutuluyor. O yüzden çok pimpiriklenmeye gerek yok. Ayrıca elektronik biraz da şans işi. Çok titizlenirsin iki güne su koyuverir, hoyrat kullanırsın senelerce bana mısın demez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lithium kullanıcısına yanıt
    İçini açmana gerek yok. Aşağıdaki sitede nasıl yapılacağını anlatıyor.

https://support.us.playstation.com/articles/en_US/KC_Article/PS4-Manually-Eject-a-Stuck-Disc

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.