Şimdi Ara

Ps4 slim rezalet oyun performansi hakkinda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
116
Cevap
0
Favori
9.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 41
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 31
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 11
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • waleur5 (31 mesaj) yigit1044 (12 mesaj) Return to Monke (10 mesaj) nirvana08 (7 mesaj) hamza5806 (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (51 mesaj) Mobil (42 mesaj) Tablet (2 mesaj) Mini (11 mesaj) Uygulama (10 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> Playstation Genel Bölümü >> Ps4 slim rezalet oyun performansi hakkinda
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş

Allah aşkına bu cihaz mı ölü ?

Laf olsun diye yazıyosunuz ya ,yalan yanlış yazınca ne geçiyor elinize?

Hadi ben ps4 kullanmasam eyvallah ,ben bitirdim spidermanı slimde .Bi kere bile drop olmadı grafikler de gayet yeterliydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit1044 -- 9 Şubat 2019; 3:3:33 >

• Allah aşkına bu cihaz mı ölü ?

Laf olsun diye yazıyosunuz ya ,yalan yanlış yazınca ne geçiyor elinize?

Hadi ben ps4 kullanmasam eyvallah ,ben bitirdim spidermanı slimde .Bi kere bile drop olmadı grafikler de gayet yeterliydi
    Çıktığı zaman da içler acısıydı hala öyle. Senin konsola has bir şey değil bu problem. Aynı cihaz bende de var.Kare sayısı düşük. 30 fps yi sabit verebildiği oyunlar bile sayılı. Ama sorun sadece sony'de değil. Bazı optimizasyon problemli oyunlar da buna neden oluyor. O odyssey dediğin oyun inanılmaz bir grafik yüküne sahip. İstedikleri kadar konsola uyumlu yapmış olsun 256 km k2 lik tek loading ekranı olmayan ac odyssey de haliyle 2013 yılının medium pc ayarındaki ps4 cortluyor. Bu gayet doğal.

High end bir pc topladım. excler dışında ps4 sadece netflix için açılıyor. Evlendiğim zaman aldığım tv de android olsaydı onun için de açılmayacaktı :).

Aslında geçmişe bakarsak her jenerasyon çıktığı zamanın high end pc leri gibiydi. Bu 8. jenerasyon niye böyle oldu bilmiyorum. Hadi ps4 ü geçtim. En büyük facia xbox one'ın dı. Adamlar aldıkları hatalı kararın altında o kadar ezildi ki gidip en güçlü konsol olan xbox one x i çıkardılar.
    PS4'e ölü demek çok yanlış. 1500-2000 TL.'lik bu cihazın oynatamadığı tek oyun Ps4'e çıkmayan oyundur. Cihaz oyunu kaldırır mı kaldırmaz mı derdi yok, kafam rahat.
    ben bu arkadaşı oyunların altında görüyordum hemen hemen çoğu oyunda devamlı aynı şeyi yazıyordu ps4 slim le ilgili gerçekten sıkıntılıymış bir de tavsiye veriyoruz 2014 den beri 5 yıldan beri kötülüyor baksanıza resimden anlaşılıyor :D
    Takmışlar bi ps4 bilmem kaç yok öncenin medium bilgisayar özelliklerindedir diye bırakmıyorlar. Dolar 5.20 gençler kendinize gelin. En kötü oyunbbilgisayarı 4-5 bin TL ye toplanıyor şu an. Ps4 e kutulu veya dijital farketmez çıkmış herhangi bir oyunu alıp açamama ihtimaliniz yok. Şu anda bir sıfır 500 gb ps4 1700-1800 lira. Dalga mı geçiyorsunuz anlamıyorum ki. Ultra bilmem kaç x hd oyun oynamak istiyorsanız sizi bilemem de sırf aynı oyunu biraz kaliteli görecem diye 3-5 bin TL fazla veremem. Akıl var mantık var. İlla görüntü kalitesi isterseniz 2500 civarına ps4 pro alış geçersiniz. Takır takır çalışıyor makine valla.
    İki cihazı da kullanan birisi olarak standart ps4 te şimdiye kadar kasma oluyor dediğiniz kadar frame problemi yaşamadım. Tamam 30 fps nin altına düşen durumlar tabiki oluyor fakat akıcılığı etkileyen bir durumda yok. Öyle 15 fps ler de çalışıyor filan komik olmuş. Büyük ihtimalle konu sahibinin ps4 te bir sıkıntı olabilir. Oyun bilgisayarı vs. gibi tartışmaları geçin konsol oyuncusu donanım düşük diye pc ye geçmez. Ps5 çıktığında donanım düşükte olsa yinede alırım.
  • Yarbay
    2651 Mesaj
    Çıktığı zaman da içler acısıydı hala öyle. Senin konsola has bir şey değil bu problem. Aynı cihaz bende de var.Kare sayısı düşük. 30 fps yi sabit verebildiği oyunlar bile sayılı. Ama sorun sadece sony'de değil. Bazı optimizasyon problemli oyunlar da buna neden oluyor. O odyssey dediğin oyun inanılmaz bir grafik yüküne sahip. İstedikleri kadar konsola uyumlu yapmış olsun 256 km k2 lik tek loading ekranı olmayan ac odyssey de haliyle 2013 yılının medium pc ayarındaki ps4 cortluyor. Bu gayet doğal.

High end bir pc topladım. excler dışında ps4 sadece netflix için açılıyor. Evlendiğim zaman aldığım tv de android olsaydı onun için de açılmayacaktı :).

Aslında geçmişe bakarsak her jenerasyon çıktığı zamanın high end pc leri gibiydi. Bu 8. jenerasyon niye böyle oldu bilmiyorum. Hadi ps4 ü geçtim. En büyük facia xbox one'ın dı. Adamlar aldıkları hatalı kararın altında o kadar ezildi ki gidip en güçlü konsol olan xbox one x i çıkardılar.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: panda-win

Bu mesaj silindi.
    Biz de ciddi ciddi yorum yapıyoruz , okb li değil bu troll

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1525 Mesaj
    PS4'e ölü demek çok yanlış. 1500-2000 TL.'lik bu cihazın oynatamadığı tek oyun Ps4'e çıkmayan oyundur. Cihaz oyunu kaldırır mı kaldırmaz mı derdi yok, kafam rahat.

|
    |
  • Yüzbaşı
    875 Mesaj
    Adam ağır rahatsız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1566 Mesaj

ben bu arkadaşı oyunların altında görüyordum hemen hemen çoğu oyunda devamlı aynı şeyi yazıyordu ps4 slim le ilgili gerçekten sıkıntılıymış bir de tavsiye veriyoruz 2014 den beri 5 yıldan beri kötülüyor baksanıza resimden anlaşılıyor :D
    |
    |
    yigit1044 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1693 Mesaj
    Takmışlar bi ps4 bilmem kaç yok öncenin medium bilgisayar özelliklerindedir diye bırakmıyorlar. Dolar 5.20 gençler kendinize gelin. En kötü oyunbbilgisayarı 4-5 bin TL ye toplanıyor şu an. Ps4 e kutulu veya dijital farketmez çıkmış herhangi bir oyunu alıp açamama ihtimaliniz yok. Şu anda bir sıfır 500 gb ps4 1700-1800 lira. Dalga mı geçiyorsunuz anlamıyorum ki. Ultra bilmem kaç x hd oyun oynamak istiyorsanız sizi bilemem de sırf aynı oyunu biraz kaliteli görecem diye 3-5 bin TL fazla veremem. Akıl var mantık var. İlla görüntü kalitesi isterseniz 2500 civarına ps4 pro alış geçersiniz. Takır takır çalışıyor makine valla.

|
    |
  • Yarbay
    2057 Mesaj
    İki cihazı da kullanan birisi olarak standart ps4 te şimdiye kadar kasma oluyor dediğiniz kadar frame problemi yaşamadım. Tamam 30 fps nin altına düşen durumlar tabiki oluyor fakat akıcılığı etkileyen bir durumda yok. Öyle 15 fps ler de çalışıyor filan komik olmuş. Büyük ihtimalle konu sahibinin ps4 te bir sıkıntı olabilir. Oyun bilgisayarı vs. gibi tartışmaları geçin konsol oyuncusu donanım düşük diye pc ye geçmez. Ps5 çıktığında donanım düşükte olsa yinede alırım.

Witcher 3 PS3'e çıkmadı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hamza5806 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    231 Mesaj

Çok ilginç insanlar var ne diyeyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Maxximum_ -- 9 Şubat 2019; 0:10:4 >
    |
    |
    panda-win kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1566 Mesaj
    burda bazı arkadaşlar sallamış yok çok ısınıyor çok kasıyor performansı yerlerde felan diye. bizim oynadiğımız slim ne :D su ana kadar bir sürü ps4 oyunu oynadim bazı oyunlarda ufak kasma dışında yani(rdr2 bu ana caddelerdeki fps droplar o pro dada var) bir sorun yaşamadım. sizin ps4 slimleriniz kesinlikle kronik olarak sıkıntılı. çamur atıp durmayın. he birde taktik vereyim eğer ısınıyorsa. cam olan bir şeyin üzerine koyun ps4 ü ve 4 tane kapağı 4 bir tarafına yani ps4 ün altına koyarsanız fan sesi bile gelmez. hava akışı sağlanmış olur
  • Yarbay
    8117 Mesaj
    oyunlardaki sorunlar cihazın değil oyunu yapan firmanın sorunudur
    |
    |
  • Yarbay
    7575 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba arkadaşlar bende sony ps4 slim 500 gblik cihaz mevcut.Başta bugun yukledigim apex olmak uzere(cok drop ve agirlasma yasiyorum), ac odyysey(frame dusmesinden oynayamadim) yeni cikan oyunlarin bazilarinda fps drop ve kasma yaşiyorum.Horizondada bukadar olmasada gene freezingler aliyorum.Cihaz zaten alev gibi yaniyor..Bunun ustune sony e.garantili cihazimi servise goturdum ve icinde yuklu olan oyunlari denemelerini soyledim.4 gun gecmeden geri donduler ve cihazda bir sorun olmadigini performans testinden gectigini soyleyerek geri verdiler.Eve geldigimde cihaza reset atipmis ve pes2017 yada 2018 yuklenmiş..Yani performans testini bu oyunla dalga geçer gibi yapmişlar.Bende lg tv 32inc smart var televizyondan dolayi dusundugum icin 1080 destegi olmayan ama iyi cihazlar olan diger iki ekranda denedim sonuç ayni.3 hafta gecti sorun hala devam ediyor bana ne onerebilirsiniz servise goturdugum halde cihaz sorunsuz dendi

|
    |
  • Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 14 saat 21 dakika kadarı kaldı.
    Hemen her oyunun youtubeda frame testi var izle bak uyusuyor mu

Ps4 pek cok oyunda 15 fpslere bile düşüyor ciktigi gun bile donanim olarak zayifti 6 yil oldu hala zayif ac gibi oyunlarda sorun yasaman normal herkeste öyle

Yuksek frameli oyunlar da dene misal cod mwr tak bak bakalım 60fps çalışıyor mu yada last of us bu oyunlar sabit 60fps oldugundan anormal bir dropu derhal algilarsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Hemen her oyunun youtubeda frame testi var izle bak uyusuyor mu

Ps4 pek cok oyunda 15 fpslere bile düşüyor ciktigi gun bile donanim olarak zayifti 6 yil oldu hala zayif ac gibi oyunlarda sorun yasaman normal herkeste öyle

Yuksek frameli oyunlar da dene misal cod mwr tak bak bakalım 60fps çalışıyor mu yada last of us bu oyunlar sabit 60fps oldugundan anormal bir dropu derhal algilarsin
    Yanlış bilgi vermeyin.

Bende ps4 var şu ana kadar droplarla çok az karşılaştım.

Arkadaşın fanda problem var belli.Isınmasından belli benim cihaz serin çalışıyor

• Yarbay
    4966 Mesaj
    Bu saaten sonra slim kasa ancak ex. oyunlar için tercih edilir. multiplatformda ps4 pro'nun bile yetersiz kaldığı oyunlar varken slimden performans beklenemez.
  • Yarbay
    11782 Mesaj

Arkham Knighttaki olayın PC den kaynaklı bir olayı yok zira bunun PC'ye optimize edilirken yaşandığı bir sıkıntı olduğu belli. Ayrıca oyun PS4'lerde 60 FPS ile çalışmıyordu.

Kingdom Hearts 3 PS4'te 900P 30FPS Mesela. Bunda da ben PS4 rezalet mi diyeyim? Yoksa yapanlar mı optimize edememiş?

Spiderman'in 900P'ye düştüğü anlar olmuş. RDR2'de şehre girdiğinizde sabit 30 FPS verebiliyor mu?

Bunu gidipte bu fiyata taşınabilir bir laptop alabilir misiniz diye sormayın. Slim 1800 TL. Bunun yanında görüntü cihazı var mı? Laptop aldım diyorsunuz. Alacak kişinin PC'si olmadığını varsayıyorum. Ne yapsın?

Exclusive oyun dışında PS4'ün bana göre bir olayı yok. Oyun PC'ye de çıkıyorsa onda tercih ederim. 30FPS'de oyun oynamak ile 60 FPS arasında oyun oynamak arasında çok fark var. Çıktığı günden beri exc oyunlarda sadece 30FPS Veriyor. Zaten görüntüye takılmayan insanlar kullanıyor bu cihazları.

|
    |
    yigit1044 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ya o değil şu balance nın sallamasına bak , çamur gibi grafiklerde exc oyun oynuyormuş.Biz de keriz ya oynamadık zaten...Allah kimseyi bi teknolojik cihazın fanı yapmasın

Namık kemal ne güzel söylemiş at yalanı ..... inananı diye

|
    |
    ßLacKLioN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.