Şimdi Ara

Ps4 slim kasma ve ısınma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gta 5 dying light gibi oyunlarda kasma var. Paint the town red gibi basit bir oyunda bile hafif düşük fps alıyorum. İçini açtım temizledim yine fark yok ne yapmam lazım?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Termal macun ve termal ped değişimiyle yeniden doğar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Christhof C kullanıcısına yanıt
    Kim değişiyor hocam?

Termal macun ve ped in iyisi kötüsü var mı? Varsa iyisi hangisi?

• btkmk B kullanıcısına yanıt

Belki oyunların normali odur. YouTube videolarına veya başka PS4'lerde nasıl çalışıyor onunla kıyaslayın. Oyunlar normalde bütün PS4'lerde aynı performansta çalışır. Hepsi aynıdır.

Tek bir dış etmen olabilir, o da kötü bir TV'de oynamak. Bazı TV'lerde oyun modları falan da oluyor.

• Venomstr kullanıcısına yanıt
    Baktım hocam youtubedeki ps de yağ gibi

• Up

Özel servisler var yapan, 200-250 civarı. Termal macun internetten bakmak lazım hangisi iyi diye.

Hocam 2.30 saattir araştırıyorum bayram nedeniyle açık bir yer bulamadım maalesef

• Bayramda bulmak zor olur hocam.
    Konsol nereden baksan 3-4 yıl önce çıkmış malum fanlar doluyor macun vs eskiyle.
    Bir de bazı oyunlarda hafif kasma olabiliyor arkadaşın da dediği gibi. Mesela ben PC oyuncisuyum GOW30 FPS de bana köyü gelmişti kasıyor gibiydi mesela

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

bayramda açık yer bulmak zor, çarşamba hepsi açılır

• fatihburak95 kullanıcısına yanıt
    Macun ve pad değişsek düzelir ama değil mi

Bende ps4 pro var.uzun yıllar sonra içini açıp temizledim.içini açmaktan kastım bütün parçalarını söktüm.bayağı kirliydi.fan ve soğutucu bloktan acayip bir toz çıktı.vatan bilgisaydan cooler master termal macun aldım.termal macununda yeniledim.elimde termal ped yoktu.onu diğer temizlikte değiştireceğim.eskiden resmen can çekişip bağıran cihaz kendine geldi.tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinanyigit1975 -- 11 Temmuz 2022; 22:37:23 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ben ps4 ün altına 4 köşesine su şişesi kapağı koyuyordum alttan hava sirkülasyonu sağlanıyordu ve işim bitince de örtü ile üstünü kapatıyordum çünkü ısınan ve çabuk toz çeken cihazlar bunlar haliyle performansı etkiliyor. Dene bir sende belki işe yarar

Hocam ps ciye bıraktım temizleyeceğini ve termal macun değişimi yapacağını söyledi. Sence sıkıntı çıkar mı adamı pek gözüm tutmadı

Öyle sıkıntılı bir işlem değil, el biraz alışık olsun yeter. Almadan test edersen iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Christhof -- 14 Temmuz 2022; 10:39:34 >
    Hocam teslim aldım ps yi ve aşırı az bir fark var yaptırmaya değmezmiş evde içini açıp acaba macun değişti mi diye kontrol edeyim mi

• sinanyigit1975 kullanıcısına yanıt
    Hocam yaptırdım aşırı az bi fark var. Adamı da pek gözüm tutmadı sizce evde ps yi açıp termal macun değişmiş mi kontrol edeyim mi

aleti tanımıyorsan içini kendin açma derim.

Açmaya karar verirsen youtube dan açma videosu izle (modeline göre farklı) yapılan işleri not al, flex kablolara dikkat et, güç kablosu mb bağlantısını sökerken dikkatli ol, vidaları karştırma, iyi bir termal macun ve termal ped al, termal macunu çok kullanmak playstation için bir bir sorun yaratmaz kafana takma az mı çok mu koydum diye.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.