Şimdi Ara

PS4 Servis Öneri - Değişim İçin 750 TL istiyorlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Toplamda 40 saat bile oynamadığım tam 26 ay önce satın aldığım ve garantisi bittiği gibi disk okuma hatası ile başbaşa kaldığım PS4 için SONY ile görüştüm.

Bana önerdikleri garantisi bittiği için yetkili servislerinden birini aramam oldu.

Kadıköydeki servisi aradıktan sonra bana PS4 için parça temin edilmediği direk ürün değişimi yapıldığı, garantisi bittiği için de 750 TL ücret talep edileceği söylendi.
    Sıfırı o kadar olan bir cihaz için bunu teklif etmeleri saçma geldi.

Basit bir disk okuma hatası yüzünden toplamda 40 saat bile çalışmamış cihazı çöpe atmak ne derece doğru?

Bana önerebileceğiniz bu işi yapan düzgün bir servis var mıdır?

Ya da makinayı çöpe atıp Xbox fln mı almalıyım anlamadım ki.

• tamire vereceğime ben olsam o fiyata amazon.de üzerinden sıfır ps4 alırdım.. eski makinenin içindeki sabit diski ve ve ds4ü kullanırdım. başka türlü nasıl kullanılır bilemedim.
  • Disk okuma hatası varsa dijital oyun satın alın.Kutulu oyun hala neden alınıyor anlamıyorum :D hep alımı hemde satışı çok zahmetli ve masraflı.
  • hic tamirle ugraşmayin hocam dijital oyun alin gecin.indirm takip edin 9-10tane oyun alirsiniz tamir parasina. ben sadece ilk ps4 aldigimda 2-3 kutulu oyun aldim sonra dijitale alişınca bidaha kutulu oyun almadim hiç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 26 ayda toplam 40 saat oynadıysanız sıfır cihaz fiyatı kadar tutan tamir işine hiç girmeyin bence de. Forum üzerinden çok uygun fiyata dijital oyun alıp satabilirsiniz. Ya da TR Psn'den indirimleri takip edip yine dijital oyun alabilirsiniz.
  • Sadece optik okuyucuyu tamir ettiremem mi yani?
    Elimde 2 tane oyun var kutulu Withcher 3 ve GTA. Bunları oynuyorum boş zaman buldukça. Bunları dijital oynamam için bir de dijital versiyonlarını mı almalıyım o zaman?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

Sadece optik okuyucuyu tamir ettiremem mi yani?
    Elimde 2 tane oyun var kutulu Withcher 3 ve GTA. Bunları oynuyorum boş zaman buldukça. Bunları dijital oynamam için bir de dijital versiyonlarını mı almalıyım o zaman?

Oyunları sat dijital al bence 750tl değmez.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Tamir boşuna dijital oyun daha iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snakefatih -- 16 Haziran 2017; 18:30:49 >
  • Onu söyleyen servis saçmalamış sanırım. Az tamir işlerinden anlıyorsan lens fiyatı 60-80 lira kendin alıp takabilirsin çok zor bir işlem değil. Yada komple Deck bölümünü satın alabilirsin 40 dolar civarında
  • 750 TL'yi tamire vereceğinize indirimlerde 15/20 yerine göre belki daha fazlası oyun alır aylarca oynarsınız ayrıca fiyat konusunda sanırım yanlış anlaşılma var bu kadar etmemesi lazım...
  • Cd sürücünün cırt cırt ses çıkartacağına gidin dijital alın. Yukardaki bir üyede amazonda yeni cihaz alın makinenin ds4 nü ve hdd kullanın demiş. Çalışan makineyi neden parçalasın adam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnrvrd1996 -- 16 Haziran 2017; 16:31:49 >
  • bLooP B kullanıcısına yanıt
    Evet. Dijital alman lazım. Ama kayıtlı oyunların kalır. Kutuları sat dijitale devam.
  • 750tl kesinlikle yaptırma

Zaten 2 tane kutulu oyunun varmış

2 oyunu sat digital olarak alırsın

Gta5 şuanda 105tl filandı digital olarak

Diğer oyunda yaklaşık bu fiyatta

Digital olarak alırsan daha kazançlı olursun

750tl tamire para istemek ayıptır yani 250tl daha kat yenisini al daha iyi

İyiki böyle forumlar varda herkes bilinçleniyor

Bilmeyen anlamayan araştırmayan kişiler bu fiyata yaptırırdı

350tl ye kutulu oyun alıyorlar fazla bilgisi olmadığı için onun içinde oyun fiyatları inmiyor

İyiki buraya yazdın kandirilmaktan kurtuldun

• istanblue001 İ kullanıcısına yanıt
    Bazılarıda 350 tl oyunu görünce bu konsol denen illet ne kadar pahalı diyor halbuki o oyun kardeşlik bölümünde 50 lira. Forum bilgi alışverişi yönünden on numara yer

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.