Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
5.814
Cevap
284
Favori
327.945
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> PSN ve Arcade >> PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi)
Giriş
    5025 Mesaj
    Ya beyler ana konuyu okudum ama bu saatte kafa patates oldu. Şimdi benim sualim şu:

Arkadaşımdan 1-2 haftalık emanet aldığım ps4’ten god of war 3 remastered oynamak istiyorum.

Mağazada 58 tl şuan. Ben bunu alıyım bu fiyattan sonra hesabı mı satayım (hesapta uncharted 1-2-3 var) ya da 2. El kutulu mu alayım ya da zerre bilmediğim kardeşlik vb yöntem ile mi edineyim? Hangisi daha konforlu ve ucuz olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MSI B450 gaming plus - AMD Ryzen 5 2600 stock - Sapphire Pulse RX570 4GB ITX - 8GB 2133 mhz DDR4 Kingston HyperX - 8GB 2400 mhz DDR4 kingston Hyperx - WD Blue 1TB 64MB 7200 rpm HDD - Xilence XP550W PSU- Dark Blade 2 mavi led fanlı 2xUSB 3.0 Kasa----Apple İphone SE 16GB Space Gray
  • Teğmen
    201 Mesaj
    Merhabalar.Arkadaşlar bilen varsa yazarsa çok sevinirim.durum şu;ben assasins odyssey usa hesabı pri alıp oynamıştım yarısına kadar ,sonra sıkılıp sattım ama oyunu ve save i silmemiştim. şimdi dün tekrar devam etmek için yine aynı oyunu aldım pri hak ama tr hesap ben indirmeme gerek kalmaz derken oyun kilitli gözüküyor yani oyunu tekrar indirmek zorunda kaldım.şimdi ben bunu indirince kendi hesabımdan saveden devam edip oynayabilirmiyim?baştan başlamak istemiyorum şimdiden teşekkürler.

Malesef devam edemezsin, mevcut save dosyanı kullanabilmek için tr değil us hesap alman lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arrow81 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

teşekkür ederim hocam o zaman elimde ki ni satayım us hesap bulunca alırım.
    |
    |
    zepharoth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar iyi akşamlar . Uzun süre ps4 oynadım ama psn kardeşliği konusunda hiçbir bilgiye sahip değilim . Benim ps4 için satın aldığım dijital oyunların tamamı bir hesapta idi . Ben ps4 ümü hesapla birlikte kardeşime verdim . Kendisi de üzerine bazı oyunlar aldı ve o hesabın üzerine ekledi şu anda da kullanıyor . Benim size sorum şu olacak . Ben şimdi yeni bir ps4 alsam o hesabın içindeki oyunları ben ve kardeşim beraber kullanabilir miyiz ?

evet..

|
    |
    Defias kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim hocam. Acaba nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz hiçbir bilgim yok psn kardeşlik ile ilgili

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    legacy of kain kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    998 Mesaj

İçinde bi sürü oyun olan hesabın adı; A olsun.
    Kardeşinizin cihazının adı; X olsun.
    Sizin alacağınız cihazın adı; Y olsun.

Şimdi kardeşiniz X cihazında A hesabını Primary olarak kullanıyor.

Siz, Y cihazınıza A hesabını Secondary olarak kuracaksınız.
    Kardeşiniz, sıfırdan açacağı bir B hesabını, X cihazına kuracak.

Kardeşiniz, X cihazından, B hesabıyla oyun oynamak istediğinde, oyunu seçecek ve oynayacak. A hesabı Primary olduğu için herhangi bir kısıtlama yok. Oyun indirmek dışında asla A hesabının içine girmeyecek.
    Siz, Y cihazından, A hesabının içine girerek oyunu seçecek ve oynayacaksınız. A hesabı Secondary olduğu için herhangi bir kısıtlama yok.*

Secondary hesabın genel kısıtlamaları var tabi. Örneğin, internet bağlantınız daim olmalı. Arada kopma vs. sorun değil ama uzun süreli offline olmak sıkıntı. Sony sürekli lisans kontrolü yapıyor. Eğer siz offline olursanız, "lisanslar yüklenemedi" anlamına gelen bir uyarı alırsınız ve bi süre sonra oyun kapanır.

Bildiğim kadarıyla böyle oluyor.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Defias

Teşekkür ederim hocam. Acaba nasıl yapacağımı anlatabilir misiniz hiçbir bilgim yok psn kardeşlik ile ilgili
    baycicik anlatmis ust mesajda..uygulama safhasinda kafani karistiran birsey olursa sorarsin yine.

Üstte anlatılmış yalnız kardeşin derse ki "ben bu hesapta oynamaya devam etmek istiyorum,devam eden kayıtlı oyunlarım var falan.." , sen yeni alacağın ps4 e hem kardeşinin şuan kullandığı hesabı hem de sıfırdan yeni bir hesap aç. Kardeşinin kullandığı hesabı ana hesap olarak etkinleştir. Kardeşin için bir değişiklik olmaz, kullandığı hesabı kullanmaya devam eder. Sen de sıfırdan oluşturduğun hesapla oyunları oynar, temiz bir başlangıç yaparsın.
    |
    |

Tabi böyle bir istekte tüm formül tam tersi oluyor
    |
    |
    kayamsist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çok teşekkür ederim hocam verdiğiniz bilgiler için .
    |
    |
    BayCicik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yılbaşı gibi alacağım ps4 ü o zaman bir sıkıntı olursa tekrar danışırım hocam sağolun .
    |
    |
    legacy of kain kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam anladığımı söyleyeyim eğer doğruysam veya yanlışsam belirtirseniz sevinirim . Ben yeni ps4 e sıfırdan hesap oluşturacağım . Ama kardeşimin ps4 ünde kullandığı hesaba da kendi makinemde giriş yapıp onu ana hesap olarak etkinleştireceğim . Ben kendi sıfırdan kurmuş olduğum hesaptan kardeşimin kullandığı hesaptaki oyunları oynayabileceğim sadece kayıtlı olan oyunlara sıfırdan başlamam gerekecek . Yani kardeşimi etkilemeden onun makinesinde olan tüm oyunlarımı oynayabileceğim .
    |
    |
    kayamsist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bey Azura
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.