Şimdi Ara

PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi) (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.751
Cevap
319
Favori
463.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kardeşlik olayını anladım fakat bu sec hakkı satmak falan nasıl oluyor biri aydınlatabilir mi ?@zepharoth Hocam siz yardımcı olabilir misiniz acaba bilginiz varsa ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatihCp53 -- 6 Aralık 2017; 23:1:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alsancak

bir kaç sayda okudum ama anlayamadım hiç birşey. Benim arkadaşımın psnplus üyeliği mevcut ben onun üyeliğinden kendi ps4 cihazımda açsam oyunu indirsem ve kendi psn hesabımla ps4 cihazımı açıp oynayabilir miyim ?

arkadaşının hesabının sende ana hesap olması lazım. O zaman oyunları indirir kendi hesabında oynayabilirsin. o da zaten kendi hesabı olduğu için ve o hesapta oynayacağı için sorun yaşamazsınız.
  • a.turkanoglu kullanıcısına yanıt
    üstad ana hesap nasıl yapılıyor peki ? Bana çok karışık geldi. Benim anladığım olay şöyle : 1 adet psnplus üyeliği var bu üyelik ile istediğin kadar cihazdan giriş yaparak satın alınmış oyunu bu cihazlara indirebiliyorsunuz daha sonra bu hesaptan çıkarak kendi hesabını açıp indirmiş olduğun oyunu kendi hesabın üzerinden oynayabiliyorsunuz.

Sizin demiş olduğunuz o psnplus hesabını nasıl ana hesap yapacağız ?
  • merhabalar,

yeni ps4 aldım. Plus üyeliğim yok.
    Plus ı olan ve oyunları olan 3 arkadaşım.
    3 ününde hesaplarını hendi ps4 üme ekleyip, hangisini oynayacaksam onu primary yapıp oynayabilirim değil mi ?
    yani 4 tane hesap ekliyip, hangi oyun hangi hesaba baglıysa onu primary yapmam yeterli?
    Ve onlarda Plus olduğu için plusta, oyunda almama gerek yok sanırım:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alsancak

üstad ana hesap nasıl yapılıyor peki ? Bana çok karışık geldi. Benim anladığım olay şöyle : 1 adet psnplus üyeliği var bu üyelik ile istediğin kadar cihazdan giriş yaparak satın alınmış oyunu bu cihazlara indirebiliyorsunuz daha sonra bu hesaptan çıkarak kendi hesabını açıp indirmiş olduğun oyunu kendi hesabın üzerinden oynayabiliyorsunuz.

Sizin demiş olduğunuz o psnplus hesabını nasıl ana hesap yapacağız ?

ayarlarda hesap yönetiminde ana hesap olarak aktif et sekmesi var. o nu etkinleştir yaparsan ana hesap olacaktır.

Bir hesabı dediğin gibi istediğin kadar playstationa ekleyebilirsin fakat;

o hesabın ana hesap olduğu playstationda istediğin hesaptan oyunu açar oynarsın onda sıkıntı yok amaa diğer hesaplar sadece oyunun olduğu hesaptan giriş yapabilecekleri için 1 kişi o hesaba girer oyun oynarken başkası girerse ilk gireni oyundan atar. ayrıca 2. hesaplar sanırım internet olmadan çalışmıyorlar. mecburen internete bağlı olmalı makine.

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihCp53

Arkadaşlar kardeşlik olayını anladım fakat bu sec hakkı satmak falan nasıl oluyor biri aydınlatabilir mi ?@zepharoth Hocam siz yardımcı olabilir misiniz acaba bilginiz varsa ?

Aslına bakarsan pri hak da satsan sec hak da satsan hesaba girebilmek için için gerekli olan mail adresi ve psn şifresini vermen gerekiyor, bu yüzden hangi hak olursa olsun satışı güvenebileceğin kişilere yapmalısın.
    Sec hak sattığın kişi sadece o hesaptan giriş yapıp oynuyor, hesabı etkinleştirmiyor.
    Pri hak sattığın kişi ise hesaba girip etkinleştiriyor, içerisindeki oyunu indirmeye başlıyor, daha sonra hesaptan çıkış yapıp başka hesaptan girerek oyunu oynuyor.
    Tabi pri hak sattığın zaman hesabın doğum tarihi, gizli sorusu, mail şifresi gibi güvenlik bilgilerini de alıcıya vermen gerekir, sec hak sattığında bu bilgileri vermen gerekli değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zepharoth

quote:

Orijinalden alıntı: FatihCp53

Arkadaşlar kardeşlik olayını anladım fakat bu sec hakkı satmak falan nasıl oluyor biri aydınlatabilir mi ?@zepharoth Hocam siz yardımcı olabilir misiniz acaba bilginiz varsa ?

Aslına bakarsan pri hak da satsan sec hak da satsan hesaba girebilmek için için gerekli olan mail adresi ve psn şifresini vermen gerekiyor, bu yüzden hangi hak olursa olsun satışı güvenebileceğin kişilere yapmalısın.
    Sec hak sattığın kişi sadece o hesaptan giriş yapıp oynuyor, hesabı etkinleştirmiyor.
    Pri hak sattığın kişi ise hesaba girip etkinleştiriyor, içerisindeki oyunu indirmeye başlıyor, daha sonra hesaptan çıkış yapıp başka hesaptan girerek oyunu oynuyor.
    Tabi pri hak sattığın zaman hesabın doğum tarihi, gizli sorusu, mail şifresi gibi güvenlik bilgilerini de alıcıya vermen gerekir, sec hak sattığında bu bilgileri vermen gerekli değil.

Öncelikle zaman ayırdığın için teşekkür ederim. O zaman bu durumda, mesela benim bir hesabım var ve içinde 10 oyun var.Ben bunun içinden 1 oyunun pri hakkını satamam çünkü hesabı verdiğimde 10 oyun da indirilebilir. Ama satacağım oyunu, yeni bir hesap açıp ana hesaptan oyunu oraya indirip şifresini başkasına vererek sec hakkını satabilirim. Doğru mu anladım acaba?😄

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FatihCp53 -- 7 Aralık 2017; 7:8:48 >

• hocam, hesabın pri ya da sec olduğunu nasıl anlarız?
  • sunshines35 kullanıcısına yanıt
    Hesabi satan kisi pri mi sec mi yoksa cift hak mi sattigini belirtir.
    Sec hak almissan hesabi etkinlestirmeden sadece o hesaptan girerek oyununu oynarsin, pri hak almissan hesabi etkinlestirip baska bir psn hesabina gecerek oyununu oynarsin.
  • FatihCp53 F kullanıcısına yanıt
    Evet, gayet dogru anlamissin, oyunlari tek tek satmak istiyorsan her oyunu farkli hesaptan almalisin
  • Teşekkürler😄 Son bir şey daha var aklıma takılan. Bir hesap pri yapıldıktan sonra birden fazla hesap sec olarak kullanılabiliyor sanırım. Örneğin pri hesabın altında 5 tane de sec hesap açmış olalım. Bu durumda pri hesaptaki oyunu tek tek bu hesaplara indirerek 1 oyunun 5 kere sec hakkı satılabilir olmaz mı?@zepharoth

• FatihCp53 F kullanıcısına yanıt
    Yok öyle birşey yapamazsın, oyun sadece tek bir hesabın kütüphanesinde mevcut yani dediğin pri altına 5 sec hesap açma gibi birşey mümkün değil, o açtığın 5 hesapla sadece pri yaptığın ps4’te lokal olarak oynarsın.

• Cevapların ve zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim.

İyi akşamlar, iyi forumlar

• Arkadaşlar ben de ps4 pro alarak aranıza katıldım. Bir tane hesap açarak Need for speed payback ve nba 2k18 aldım. Şimdi ben bu oyunları secondary olarak satabiliyor muyum ?

• Benim bir sorunum var bu pri-sec konusunda.

Şifremi bir arkadaşa verdim yeni PS4 aldı, benim oyunları oynasın diye. Fakat o ne zaman PS4'e giriş yaparsa beni atıyor ben de tabi aynı şekilde herhalde onu atıyorumdur. Hesap ayarlarına bakınca bende ana hesap olarak gözüküyor onda ise ana hesap olarak gözükmüyor. Sec olan benim hesaptan oynamak zorunda fakat ben primary olarak başka hesaptan mı oynamam gerekiyor?
  • bu olaylar için ps plus lazım mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tany3450

bu olaylar için ps plus lazım mıdır?

Sony öyle bir duruma getirdiki ps kullanıcılarını plus olmazsa olmaz, geleni gideni öpüyor sony, ne diyelim helal olsun
  • Plus ile ne alakası var? Sorulanı yanlış anlamışsınız, yanlış yönlendirme yapmayın lütfen

Plus olmadan da psn kardeşliği yapılabilir, storedan oyun alınıp pri/sec olarak oynanabilir

• zepharoth kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, online oynamayı düşünmüyorum o nedenle psn plus olmadan ucuza forumdan oyun alabilir miyim diye merak etmiştim.
  • Merhaba arkadaşlar bende geçtiğimiz hafta bir PS4 Slim cihaz aldım. Bir arkadaşımla kardeşlik yaptık, onun hesap bende benim hesap onda primary oldu. Benim merak ettiğim kendi cihazıma kaç tane secondary hesap ekleyebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.