Şimdi Ara

PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi) (214. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.751
Cevap
319
Favori
463.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bende ps kardeşimle fifa 18 icon aldım. oyunu onun hesabından aldık. Ama kardeşim olduğu için bende oynayabiliyorum anlatıldığı üzere. Ama icon sürümün paketleri bana gelmiyor. Bir sebebi var mıdır?
  • uurilhan kullanıcısına yanıt
    icon edition ödülleri sadece alınan hesapta geçerli oluyor.
  • Arkadaşlar Merhaba

Ben ve yakın bir arkadaşım daimi kardeşlik içindeyiz. Ben US PSN kendisi TR PSN hesap kullanıyor.

Ben kendi makinemden sec hesap olarak dijital oyun aldığımda kendisi makinesine indiriyor fakat aynı anda oynayamıyoruz(FIFA 17) gel gelelim kendisi yine kendi makinesinden sec hesap olarak indirdiği oyunu(GTA5) ikimizde aynı anda online olarak oynuyoruz.

Sizce bu neden kaynaklanıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuflenmispeynir -- 21 Ekim 2017; 11:54:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz karmaşık bir durumum var nasıl çözerim diye fikir almak istedim.
    Birkaç ay önce ps4 alıp hesap oluşturdum. Bütün oyunları bu hesaptan aldım ve save lerim de bu hesabta. Bir yakınım ps4 alacak ve kardeşlik yapmak istiyorum.
    Şimdi save dosyalarını başka bir kullanıcıya aktarmak mümkün değilmiş. Aynı zamanda evde oğlumun da kendi hesabından oynadığı oyunlar var. Bu yüzden ana hesabım benim makinemde secondary karşı tarafta primary duruma olursa oğlum kendi hesabından bu hesaptan alınan oyunları oynayamayacak değil mi?
    Şimdi diyorum ki benim hesabım karşı tarafta secondary olsun. Fakat bu sefer de o sadece benim hesabimdan benim kullanıcı adımla oynayabilecek oyunları. Aynı anda oynayamayacağız.O yüzden beni,m kendi makinemde o hesap yerine yeni bir hesap açıp oradan devam etmem gerekecek. Fakat save dosyalarını aktaramadığım için baştan başlamam gerekecek oyunlara. Trophy ler de gidecek.
    Şöyle olmuyor mu?
    Karşı taraf benim hesabımı oyunu indirene kadar kendi makinesinde ana hesap yapsa. Sonra da kullanmadan kendi hesabına girip oyunları oynasa. Ben kendi makinemde bundan etkilenmeden devam edemez miyim?
    Ya da su sorunun çözümü için başka bir alternatif söyleyebilir misiniz?
    Bir ayrıntı daha sorucam. Benim hesabımla başka bir makinede oyun oynarken save dosyalarım da o makineye aktarılıyor mu. Aynı şekilde o makinede yeni oyun başlatırsam save leri silersem kendi makinemde de benim saveler uçar mı?

• stylerbb kullanıcısına yanıt
    3 kişi birlikte kardeşlik yapılamıyor malesef, 3 kişiden biri fedakarlık yapmadan bunun bir çözümü yok. (Oğlun kendi hesabından değil de senin hesabından oynamayı kabul ederse arkadaşınla kardeşlik yaparsınız tabi bu durumda oğlunla aynı save dısyalarını kullanıyor olacaksınız, oyunlarda ayrı ayrı ilerleme durumunuz olmayacak)
    Arkadaşın oyunu indirene kadar hesabını ana hesap yapsa bile oyun indiğinde hesabın etkinleştirmesini kaldırdığı gibi oyuna kilit simgesi gelir ve oynayamaz.
    Hesabındaki oyunları oğlunla paylaştığınız için malesef başkası ile karşılıklı kardeşlik yapamazsın, yapacak olursan oğlun kendi hesabı ile girdiğinde senin hesabından oynadığı tüm oyunların kilitlenmiş olduğunu görür.

Save dosyaları ise makinede lokal tutuluyor (tabi online oyunları ayrı düşünmek lazım, online oyunlarda oyunun serverinde tutuluyor), bu yüzden başka makinede kullanıcın ile giriş yaptığında oluşacak save dosyaları kendi ps4’ündeki save dosyalarını etkilemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kygt

Arkadaşlar Merhaba

Ben ve yakın bir arkadaşım daimi kardeşlik içindeyiz. Ben US PSN kendisi TR PSN hesap kullanıyor.

Ben kendi makinemden sec hesap olarak dijital oyun aldığımda kendisi makinesine indiriyor fakat aynı anda oynayamıyoruz(FIFA 17) gel gelelim kendisi yine kendi makinesinden sec hesap olarak indirdiği oyunu(GTA5) ikimizde aynı anda online olarak oynuyoruz.

Birbirinizin hesapları karşılıklı olarak etkinleştirilmiş durumda ise ve hesaplardan birinde plus üyelik varsa aynı anda online oynayabilmeniz gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zepharoth

quote:

Orijinalden alıntı: Kygt

Arkadaşlar Merhaba

Birbirinizin hesapları karşılıklı olarak etkinleştirilmiş durumda ise ve hesaplardan birinde plus üyelik varsa aynı anda online oynayabilmeniz gerekir.

Hocam cevap için teşekkkürler , online oynamada kısmen sıkıntı yok. Benim us psn den aldığım oyunu arkadaşım cihazına indiriyor ama oynayamıyor. Bunla alakalı bir bilgisi olan var mı?

• Eğer kardeşliği senin us hesabın ve arkadaşının kendi psn hesabı arasında yaptıysanız oynayabilmesi gerekir.
    Oynayamıyor derken sorun ne? Oyun üzerinde kilit simgesi mi çıkıyor?
    Kilit simgesi çıkıyorsa ya arkadaşına senin us hesabının etkinleştirilmiş görünüp görünmediğini sorabilirsin, hesap ayarlarından girip kontrol edebilir.

• Merhaba,

Ben çift hak oyun aldım ve benim kendi aldığım oyunlarda var bunların sec hakkını satsam alan kişi mail şifresi olmadan şifreyi değişebilirmi.Çünki çift hak olarak aldığım hesabın şifresini değişirken mail hesabıma herhangi bir değişim linki gelmedi direk değişti.Ps4 te biraz yeniyim.
  • WaBoSe kullanıcısına yanıt
    Evet değiştirebilir ama hesabın mailine de şifrenin değiştirildiğine dair bildirim gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: zepharoth

Eğer kardeşliği senin us hesabın ve arkadaşının kendi psn hesabı arasında yaptıysanız oynayabilmesi gerekir.
    Oynayamıyor derken sorun ne? Oyun üzerinde kilit simgesi mi çıkıyor?
    Kilit simgesi çıkıyorsa ya arkadaşına senin us hesabının etkinleştirilmiş görünüp görünmediğini sorabilirsin, hesap ayarlarından girip kontrol edebilir.

doğrudur hocam kendı hesabından gırdıgınde oyunda kılıt sımgesı cıkıyor , kardeşliği doğru yaptığımızı düşünüyoruz neden dersen onun hesabı bende ana hesap ve onun tum oyunlarını ben oynayabılıyorum fakat kendısı benım satın aldıgım oyunları oynayamıyor.

• Kilit çıkıyorsa senin hesabın arkadaşında ana hesap değil demektir, bunu kontrol etmeniz çok kolay, arkadaşın ps4’ünde senin hesabınla giriş yapıp hesap yönetimi içerisinden hesabın etkinleştirilmiş ana hesap olarak görünüp görünmediğini kontrol edecek, ana hesap görünmüyorsa senin hesabını ana hesap yaptığında kilit kalkacaktır

• zepharoth kullanıcısına yanıt
    Üstad benim hesap karşı tarafta secondary olsa. Ben primary olarak oyunu makineyi nete baglamadan oynarken, karşı taraf online olarak benim hesabı aynı anda kullanabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stylerbb kullanıcısına yanıt
    Yani sen hesabını primary yaptıktan sonra nete bağlanmadan ps4’ünde lokal olarak kullanacaksın, arkadaşın da senin hesabından secondary olarak girip oynayacak diye anlıyorum. Evet, bu şekilde yapılabilir.

• zepharoth kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğin gibi. Eyvallah hocam

• Cod WW 2 icin kardes ariyorum 😀👍

• Beyler ben arkadaşın hesabını makıneye kurdum ana hesap yapıp fifayı ındırdım

kendı hesabımdan gırıyorum oynuyorum sıkıntı yok

sımdı bf1 premum 100 lıraya ınmıs baska bır arkadas oyunu aldım sımdı kendı makıneme 2. arkadasın hesabı kursam ana hesap yap desem nası olacak?

2. arkadasın makınede de ana hesapsa kullandıgı (ki oyledır) oyuna kendı hesabımban gırebılcekmıyım

bırde 2. arkadasın hesabı ana hesap yaptıgımda fifaya gırmem de sıkıntı olucakmıdır

cok saolun sımdıden
  • ahmetb34gfb kullanıcısına yanıt
    Tek bir ps4’te aynı anda 16 hesaba kadar tamamı ana hesap olarak kullanabilir.
    Fakat bir hesap sadece tek ps4’te ana hesap olabilir, sen arkadaşınn hesabını ana hesap yaptığında arkadaşının ps4’ünde ana hesaplıktan çıkmış olur.

• bir ben çözemedim sanırım şu kardeşlik işini :D

şimdi ben crash bandicoot'u satın aldım 120 tl verdim hemde yalnızca ben oynuyorum bunu sec hesap olarak 2. bir kişi oynasın diye satabiliyormuyum?

satarken kendi mail adresi şifremi mi vermem gerekiyor ? (kredi kartı ekli oyun kupalarımın olduğu özel hesabım) zaten özel hesabımı veremeyeceğim için save dosyalarım vs.'ler yüzünden kardeşişlik yapılamıyor galiba.
  • Konuşu sahibi kardeşime çok teşekkür ediyorum. Sayesinde birçok şeyi anladım yek bir sorum var.

Dijital pri hakkı alıp ana hesap yaptıktan sonra kendi asıl hesabımı ana hesap yaparsam kendi ana hesabımda kupa biriktirebilirmiyim ve daha sonra kendi asıl hesabımı ana hesap yapmamdan dolayı pri aldığım oyunun pri hakkını kaybetmiş olurmuyum.

Çok karışık olduysa şuna cevap vermeni rica ediyorum :)

Forumda anlaştım pri hak aldım nasıl hesabı ps4e ekleyip kendi ana hesabimda kupa kasarım

• 
Sayfa: önceki 212213214215216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.