Şimdi Ara

PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi) (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.751
Cevap
319
Favori
463.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ama o kendi hesabında oynaması gerekicek dimi yoksa online da çakışır
  • zepharoth kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer sizin içinde uygunsa telefon numaranızı verirseniz müsait olduğunuzda arayabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Melodrhyme kullanıcısına yanıt
    Yurtdışında olduğum için telefon masraflı olacaktır ama psnden ekleyebilirsiniz, oradan parti üzerinden konuşabiliriz.
    Bir önceki soruyla ilgili olarak da her ikiniz de çakışma yaşanmaması için kendi hesaplarınızdan oynayacaksınız, zaten aynı anda tek psn hesabı ile iki farklı ps4 bağlanamaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada elimde 3 aylık psn Plus üyelik kodu var isteyen olursa satabilirim

• arkadaşlar ben ps4 de hesabımı yeğenim ile oynamak istiyorum yeni ps4 aldı ona hesap açtık ama nasıl kardeşlik olayı yapıyoruz bana net açık şekilde kısa ve öz anlatacak bir kişi varsa sevinirim pri sec falan bilmiyorum sadece benım oyunlarımı oynasada olur fark etmez

• Merhaba arkadaşlar...

Kardeşlik yaptığım kişinin, benim bilgim dışında hesabıma girmesini istemiyorum..

Var mıdır acaba bunun bir çözümü?

• _iomaden kullanıcısına yanıt
    Kardeşlik yaptığın kişi senin hesabını kendi makinasında primary yapıp oyunları indirmeye başladıktan sonra hesabın psn şifresini değiştirebilirsin, böylece bir daha hesabına giriş yapamaz, bunun dışında bir yolu yok.

Ama kardeşlikte sorun olmaz di mi?

Ortak aldığımız oyunları oynamaya devam edebilir...?

• _iomaden kullanıcısına yanıt
    Şifreyi değiştirdiğin ana kadar alınmış olan oyunları oynamaya devam eder fakat oyunu makinasından silecek olursa senden yeni şifreyi almadan tekrar indiremez.
    Ben sadece olabilecek tek çözümü yazdım, açıkçası bu koşullarda ben kardeşlik yapmazdım fakat iyi tanıdığın ve durumu açıklayabileceğin biri ise kabul edebilir.

Eyvallah teşekkür ederim ilginiz için hocam...

Kuzenimin yaşı küçük biraz, benden alabileceği oyunların hepsini aldı. Onda problem yok..

İş için yurt dışında olacağım bi süre PS 'ye giremeyeceğim.. Kuzenim bazen arkadaşlarıyla falan oynuyo, dediğim gibi yaşı küçük. Yanlışlıkla benim hesaba falan girip bi sıkıntı olmasın diye garantiya alacağım sadece :)

• Merhaba Arkadaşımla benim hesabım üzerinden kardeşlik yaptık. Yani ana hesap benim ve oyunları benim hesabımdan aldık. Ve ben kendi hesabımda Secondary oldum. Sorum şu ben sec olduğum için kazandığım kupalar vs gözükücekmi. Örneğin Fifa 18 aldık Fifa ut. deki ön sipariş paketleri hangi hesaba gelicek. Bilgisi olan cevap verebilirmi ona göre hareket edicez.
  • tarik-mete T kullanıcısına yanıt
    Secondary olmak kupayı etkileyen bir durum değil, oyunu hangi hesaptan oynuyorsan o hesaptan kupayı kazanırsın.
    FIFA'nın ekstralarını hiç kullanmadım fakat forumdaki konularda ekstraları sadece oyunun alındığı hesabın kullanabildiğinin yazıldığını anımsıyorum, bu soruyu FIFA konusunda sorarsan daha sağlıklı bilgi vereceklerdir.

• Hocalarım merhaba, rehberi okudum ancak hiçbir şey anlamadım çoğu kişi gibi PS4 yeni aldım ve kardeşlik yöntemiyle oyunların çok daha uygun fiyata geldiğini fark ettim. Eğer ben başkasından primary hesap almak istersem sanırım kendi hesabımda online olarak istediğim zaman oynayabiliyorum ve başarı kazanabiliyorum. Sec hesap alırsam online oynayamıyorum(?) ve sadece internet varken oynayabiliyorum. Ayrıca başarı kazanılmıyor(?) doğru mu anlamışım? Ayrıca başkasından nasıl primary hesap alacağım? Daha PS4'ü çözemedim açıkcası. Hesabımdan çıkış yapmayı bile bulamadım Primary ya da sec hesabı biri nasıl ekleyebileceğimi anlatırsa çok sevinirim eminim daha önce çok sorulmuştur kusra bakmayın o yüzden. Bir de mantık olarak online oyunların (Cod, bf, fifa gibi) primary solo oyunların (Witcher 3, gow gibi) sec alınması mı mantıklı? Eğer bu single oyunları sec alırsam kendi hesabımda oynayamıyor dolayısıyla başarı kazanamıyor ancak sadece oyun zevki mi yaşayabiliyorum? Teşekkürler.

Tamam sağol.

• Sör Aragorn kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hesabın primary veya secondary olmasının online oynamaya veya kupa kazanmaya engel olmadığını belirteyim.

Online oynayabilmenin tek kriteri plus üyeliğinin olup olmamasıdır. Eğer makinandaki herhangi bir hesabında plus üyelik varsa ve bu plus üyeliğin olduğu hesap makinanda etkinleştirilmişse (yani primary yapılmışsa) o makinadaki her hesaptan online oynarsın.

Primary hesap etkinleştirilmiş hesap demektir, bir hesabı etkinleştirdiğinde o hesabın içindeki oyunları makinadaki diğer tüm hesaplardan giriş yapıp oynayabilirsin. Primary hesap ile offline iken dahi oyunları açıp oynayabilirsin.
    Secondary hesap ise etkinleştirilmemiş hesap demektir, secondary hesap aldığın zaman sadece o hesaptan giriş yapıp oynarsın, başka hesaptan giriş yapıp oynayamazsın. Secondary hesap ile oynarken ps4'te lisans kontrolü yapılacağı için aktif internet bağlantısının olması gerekir.
    Bundan ötürü kendi tek hesabından kupa (trophy) toplamak istiyorsan primary hesap alman gerekir.

Teşekkürler hocam cevabınız için. Peki secondary hesabı aktifleştirmeden nasıl kullanacağım? Primary hesap kısmını anladım fakat secondaryde hala sorun var kusra bakmayın. Kısacası her türlü hesabı ekleyeceğim ve primaryde kendi hesabımdan oynayabileceğim ama secondaryde sadece oyunun olduğu hesabın oturumundan oynayabileceğim doğru mu? Ama her türlü hesap için yeni bir oturum açacağım? Teşekkürler tekrar.

• Sör Aragorn kullanıcısına yanıt
    Primary olarak aldiginiz hesaplara sadece etkinlestirmeyi yapip oyunlari kutuphaneden indirmeye baslamak icin oturum acacaksiniz, etkinlestirmeyi yapip indirmeleri baslattiktan sonra tekrar bu hesaptan oturum acmaniza gerek kalmiyor.
    Fakat secondary olarak alacaginiz hesaplarda oyunu oynayabilmek icin her seferinde o hesaptan oturum acip o hesaptan oynamaniz gerekiyor.
    Yani amaciniz sadece oyun keyfi yasamak ise fiyati daha uygun olan secondary hesaplari almaniz yeterli olacaktir.
    Fakat ben oynadigim oyunlarin kupalarini kendi ozel hesabima kazanmak istiyorum diyorsaniz primary hesaplari almaniz gerekiyor.
    Teşekkürler hocam.

• arkadaslar 2 adet cihaz var ikiside 4.71 guncellemesi yapildi arkadas pri ben sec kullaniyorum bi hesabi ama o girdiginde beni atiyor ben girdigimde onu cok enteresan cozemediik isi varmi yardimci olucak?

• arkadaşlar allah rızası için cevap verirmisiniz? yeğenime ps4 aldık benım hesabım ve plus üyeliğimi kullanıp oyun oynayacak ama ben onun hesabını istemıyorum nasıl yol izlemem gerekiyor yani sadece o benım hesabı girsin istiyorum ayrıca online olarak ikimizde aynı anda aynı oyunu oynayabılırmıyız açıklayıcı şekilde yazacak varsa lütfenn yardımcı olsun şimdiden teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.