DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: promedyumx Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
4.782
Cevap
259
Favori
219.636
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> PSN ve Arcade >> PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2296 Mesaj
      13 Haziran 2017 23:30:27
      Aldığım pri. hesabı satmak istediğimde ps4 üzerinde hangi bölümden deaktiv edebiliyorum hesabı?

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
      "Bismillahirrahmanirrahîm"

Playstation 4 Ultimate Player Edition / PSN: karamavi
    • Binbaşı
      1551 Mesaj
      14 Haziran 2017 20:18:18
      Herkese merhaba.
      Yıllardır PS3 oyuncusuydum fakat artık PS4'e terfi ettim.
      PS3'ten kalan kendime ait bir PSN hesabım var. Özellikle GTA5'te karakterim yüksek seviye, o yüzden onu kullanacağım.
      Fakat ekstra olarak şöyle bir durum var: bir arkadaşım da bana PSN hesabını verecek kullanmam için. Kendisi kendi hesabını aktif olarak kullanıyor online oyunlarda, ama ondaki oyunları indirmem için hesabını benimle paylaşabilirmiş.
      Arkadaşımın hesabında GTA5 ve FIFA17 var, onun hesabından oyunları kendi cihazıma indireceğim. Bunun için sanırım onun hesabını kendi cihazımda Primary olarak ayarlamam lazım? Tam bilgim yok bu konuda ama. (Oyunları online oynamak için, oyunun indirildiği hesabın Primary olarak ayarlanması gerekiyomuş sanırım

Olay buraya kadar normal güzeldi, fakat yeni bir şey daha ortaya çıktı:
      Satın almak istediğim 5-6 oyun vardı ve internette birisinin PSN hesabını sattığını gördüm. Adamın hesabında benim istediğim oyunların hepsi mevcut ve gayet uygun bir fiyata satıyor. Benim için CD olması önemli değil zaten 1TB cihaz aldım, oyunları indiririm o hesaptan.

Şimdi bu durumda; ben hem kendi arkadaşımın hem de o adamdan satın alacağım yeni PSN hesabını kendi PS4'ümde Primary olarak ayarlayabilir miyim?
      Ve bu durumda bu iki PSN hesabından indireceğim oyunları, kendi PSN hesabıma girip online olarak sıkıntısız oynar mıyım? (Kendi PSN hesabımda PS Plus olacak)

Umarım karışık anlatmamışımdır, şimdiden çok teşekkürler :))

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >

• Yüzbaşı
      297 Mesaj
      14 Haziran 2017 21:22:56
      Merhabalar, secondary hesabin bagli oldugu kullanici profili, arkadasimin playstationindan otomatik olarak silinmis, neden olabilir? Hesap sifresini, gizli soruyu falan degistirdim, guvenilir hesap.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ekleyin! psn: eray_s
    • Yarbay
      3293 Mesaj
      14 Haziran 2017 21:40:47

Kısa ve net cevap vereyim: Tüm sorularının cevabı da evet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zepharoth -- 14 Haziran 2017; 21:41:54 >
      |
      |
      nahege270 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN ID: zepharooth (Forumdan oyun alisverislerimi profilimin Hakkinda kisminda gorebilirsiniz)
    • Yarbay
      3293 Mesaj
      14 Haziran 2017 21:43:24

Arkadaşının kardeşi/abisi/yeğeni silmiştir, otomatik silinme olmaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      eerraayyss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PSN ID: zepharooth (Forumdan oyun alisverislerimi profilimin Hakkinda kisminda gorebilirsiniz)
    • Binbaşı
      1551 Mesaj
      14 Haziran 2017 21:47:06

Cevap icin tesekkurler hocam o zaman ben o yeni hesabi satin alayim :))
      Peki arkadasimin hesabindan oyunlari indirdikten sonra cikis yapmali miyim? Cİkis yaparsam oyunlar yine cihazda durur mu. Arkadasim o kendi hesabini aktif olarak kullaniyor. Bana sadece oyunlari indireyim diye hesabini odunc vermek istedi

|
      |
      zepharoth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Teğmen
      162 Mesaj
      14 Haziran 2017 23:06:50
      Benimde bir sorum vardı gençler, benim oğlana ikinciel bir ps4 aldım ve içinde fifa 17 vardı ve adamın hesabı sorum şu ki ben o adamın hesabını siler isem fifa17 de gidermi&#128563;

• Yarbay
      2386 Mesaj
      15 Haziran 2017 02:01:13

Gider

|
      |
      matetech kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PS4 Pro / PSN ID : tnrvrd1903
    • Yarbay
      3293 Mesaj
      15 Haziran 2017 04:50:17
      quote:

Orijinalden alıntı: nahege270

Cevap icin tesekkurler hocam o zaman ben o yeni hesabi satin alayim :))
      Peki arkadasimin hesabindan oyunlari indirdikten sonra cikis yapmali miyim? Cİkis yaparsam oyunlar yine cihazda durur mu. Arkadasim o kendi hesabini aktif olarak kullaniyor. Bana sadece oyunlari indireyim diye hesabini odunc vermek istedi

Rica ederim
      Enteresan bir şekilde denk geldi fakat bu sorduğun iki sorunun cevabı da evet

Arkadaşından veya forumdan primary hesap aldığında, hesabı ps4'e girip etkinleştirirsin, ardından hesabın kütüphanesine girip oyunları indirmeye başlarsın, indirmeler başladığında da hesaptan çıkış yaparsın fakat kullanıcı hesaplarını ps4'ten silmemen gerekiyor, primary yaptığın hesabı ps4'ten silersen o hesaba ait oyunlar kilitlenir oynayamazsın, hesaplara giriş yapmayacak olsan dahi hesaplar ps4'te durmalı.
      Yalnız arkadaşından alacağın hesabı primary yapmana gerçekten izin veriyor mu? Bunu arkadaşınla tekrar bir konuş derim. Çünkü kendi makinanda arkadaşının hesabını primary yaptıktan sonra arkadaşın kendi hesabından secondary olarak oynuyor olacak, bu da arkadaşın oynarken mutlaka internet bağlantısı olması gerekiyor anlamına geliyor, arkadaşının internet bağlantısı bir sebepten kesilecek olursa hesabındaki oyunları offline oynayamaz, umarım arkadaşın bunu biliyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zepharoth -- 15 Haziran 2017; 4:51:44 >

• Binbaşı
      1551 Mesaj
      15 Haziran 2017 12:59:38

Arkadasim kendi hesabini senede 1 ay falan anca kullaniyor. Yani o da yaz aylarinda ancak.. cok fazla playstation oynayan birisi degil. Yani ben onun hesabini primary alsam ve onda secondary olsa bile bi sorun olmaz ama..
      Peki bu olay yerine ben arkadasimin hesabini nasil ödünc alabilirim? Ben secondary olarak alsam ne olur? (Kendi hesabimdaki psn plus uyeligi ise yarar mi bu konuda)

|
      |
    • Yarbay
      3293 Mesaj
      15 Haziran 2017 13:13:58

Olur tabi ki, kendi plus üyelik olan hesabını primary yaparsın ondan sonra arkadaşının hesabından girip oyunları oynayabilirsin, kendi plusını primary yaptığın için arkadaşının hesabından multiplayer da oynayabilirsin.

|
      |

• Binbaşı
      1551 Mesaj
      15 Haziran 2017 16:34:52

Multiplayer gta5 oynamak icin falan mecbur senelik plus uyeligi satin alacagim kendi ana hesabima hocam zaten. Yani bu durumda cihazimdaki primary secondary tüm hesaplarin oyunlari multiplayer veya offline farketmeksizin sorunsuz calisir di mi? Olay boyle ise cok hosuma gitti :)

|
      |
    • Yarbay
      3293 Mesaj
      15 Haziran 2017 17:55:42

Evet, cihazında tek bir primary plus hesap varsa diğer tüm hesaplar ile multiplayer oynayabilirsin.

|
      |

• Yarbay
      3293 Mesaj
      15 Haziran 2017 18:07:01
      quote:

Orijinalden alıntı: Scorpion28

Aldığım pri. hesabı satmak istediğimde ps4 üzerinde hangi bölümden deaktiv edebiliyorum hesabı?

Ayarlar >> Hesap Yönetimi altında hesabı cihazda etkinleştirme kısmından aktif veya deaktif edebilirsin.
      Ayrıca cihaz internete ve psn'e bağlıyken kullanıcı hesabını sildiğin zaman da silmeden önce otomatik deaktif ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zepharoth -- 15 Haziran 2017; 18:08:20 >
      |
      |

• Teğmen
      241 Mesaj
      16 Haziran 2017 14:13:17
      quote:

Orijinalden alıntı: KOMANDO ASTEĞMEN

Sorum basit...,
      Hali hazırda daimi kardeşim var. Bir arkadaşım daha ile kardeşlik yapmak istiyorum. En rahat hangi yöntem ile yapalım bunu?

Arkadaşlar yardım?

• Yarbay
      3293 Mesaj
      16 Haziran 2017 15:46:59

Sorun çok net değil bence.
      Daimi kardeşim var dediğine göre daha önce kardeşlik yapmışsın, nasıl yapıldığını biliyorsun.
      O zaman sorun nerede? Aynı şekilde başkası ile de kardeşlik yapacaksın işte

|
      |
      KOMANDO ASTEĞMEN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      241 Mesaj
      16 Haziran 2017 16:04:03

Yaptım da pek anlamadim ben o zaman herşeyi arkadaşım ayarlamıştı. Ben sadece girip oyun oynuyorum :))

Araştırdım şimdi kafam karıştı. 2.bir daimi kardeşlik yapabilir miyiz?

|
      |

• Er
      13 Mesaj
      16 Haziran 2017 16:05:29
      quote:

Orijinalden alıntı: KOMANDO ASTEĞMEN

Yaptım da pek anlamadim ben o zaman herşeyi arkadaşım ayarlamıştı. Ben sadece girip oyun oynuyorum :))

Araştırdım şimdi kafam karıştı. 2.bir daimi kardeşlik yapabilir miyiz?

Yeni kardeşde ben olucam yapabilirsek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

AntalyA
    • Yarbay
      3293 Mesaj
      16 Haziran 2017 16:40:34

Ilk daimi kardesligi yaptigin psn hesabi ile yapamazsin tabi fakat yeni bir psn hesabi acarsan yapabilirsin.
      |
      |
      KOMANDO ASTEĞMEN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      241 Mesaj
      16 Haziran 2017 17:03:01

hocam şu işi bir anlatsan adım adım?

Ben mevcut durumda başka bir arkadaşımın hesabını ana hesap yaptım ve oyun oynarken kendi hesabımı kullanıyorum. (Diğer hesabı sadece oyun indirmek için kullanıyorum)
      |
      |

Reklamlar
SEO
Yeni Abonelik d-smart
modasor
paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,079
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.