Şimdi Ara

PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi) (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.751
Cevap
319
Favori
463.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sec hesap oynarken internet bağlantın anlık koparsa (veya bağlantı hızı çok düşerse) bu hatayı verir, askıya alma gerçekleşmediğine göre 15 dakika içinde bağlantın tekrar düzeliyor ve devam edebiliyorsun demektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • zepharoth kullanıcısına yanıt
    Benim de aklıma bir tek o geldi. Geçenlerde internet sağlayıcıma modemi değiştirttim kopma oluyor diye ama hala benzer sorun devam ediyor demek ki.
    Peki sürekli lisans uyarısı geliyor diye ilerisi için bir cihazımla veya hesaplarımla ilgili bir sorun olur mu dersiniz?
  • freelast kullanıcısına yanıt
    Internet bağlantısının kesilmesi cihaza zarar vermez sadece sec hesaplarda bu uyarıyı verir.
    Pri hesaplarda hiç sıkıntı olmaz. Bağlantının kopuyor olması daha çok online oyunlar için sıkıntı, fazla online oynamıyorsan çok da kafaya takacak bir durum değil.

Online olarak çok fazla değil, bazen futbol oynuyorum. O halde sıkıntı olmaz. Teşekkürler..
  • Hocam rehber süper elinize sağlık :)
    Sorum şu şimdi sec hakkı verdiğim arkadaş psn e girip şifre e mail değiştirebilir mi? Böyle bişey olursa hesap elden gider mi?
    Bide ikimiz aynı anda oyun oynarsak sorun olur mu?
  • izmirli1713 kullanıcısına yanıt
    Evet değiştirebilir fakat değiştirdiğinde hesabın önceki mailine değişikliğe ilişkin bildirim gelir, o bildirim üzerinden Sony müşteri hizmetleri ile görüşüp hesabı geri alabilirsiniz (tabi hesabın tüm güvenlik bilgilerine sahip olmanız gerekir)
    Sec hesaba ikiniz aynı anda giremezsiniz, diğerini hesaptan atar.

Teşekkürler cevabınız için. Bahsettiğim ben bende ki pri hesapla, arkadaş ta sec hesapla oynayacak sıkıntı olur mu öyle?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • izmirli1713 kullanıcısına yanıt
    Öyle sıkıntı olmaz, sadece aynı hesaptan aynı anda giremezsiniz, pri ve sec hesaplardan aynı anda aynı oyunu oynayabilirsiniz zaten psn kardeşliği bu şekilde yapılıyor.

• arkadaşlar affınıza sığınarak size danışmak istiyorum, ilk sayfayı bir kaç kez okudum ama tam çıkamaıdım işin içinden :( yeni ps4 aldım ve psn kardeşliği olarak belirtilen olayda çok acemiyim, danışmak istediğim şey kuzenimde de ps4 var ve hali hazırda kendi makinesinde psn üyeliği olup satın aldığı oyunlarda var, bu arada bende psn hesabı açtım kendi makinemde ancak oyun henüz almadım ki iyi ki almamışım artık kuzenimin hesaptan bu işlemi yapmayı düşünüyoruz sayenizde :)

kuzenimin hesabı benim makinede primary hesap yapsam (ki nasıl yapılıyor ve istediğinde değiştirlebiliyor mu bunu da anlatabilir misiniz) kendi hesabı da kendi makinesinde primary olmaya devam etse ikimiz içinde online olarak birbirimizle veya başkası ile oynamada problem olur mu, offline oynamada sanırım problem olmuyordur.

veya kuzen kendi makinesinde secondry hesap olsa da problem olmaz mı.

bilgisi olan arkadaşlar yanıtlayabilirse çok minnettar olurum, konuyu açan arkadaşada ayrıca teşekkür ederim. iyi günler.

• Öncelikle şunu belirteyim; bir hesap tek bir makinede primary olabilir, bundan ötürü ikinizde primary kullanamazsınız, birisi sec olarak kullanmak zorunda. Örneğin kuzenin sec kullanır, sen pri yaparsın, böylelikle ister birbirinizle ister başkalarıyla online oynarsınız fakat sec kullanacak olan kişi mutlaka internet bağlantısına sahip olmalı, lisans doğrulaması yapılamayacağından offline oynayamaz.

Primary hesap nasıl yapılır sorusunun cevabı ise;
    Ps4'te hesap ayarları içerisinde hesabı etkinleştirme vardır, bu etkinleştirmeyi onaylayarak primary yaparsınız.
    Yani primary hesap = ps4'te etkinleştirilmiş hesap

• quote:

Orijinalden alıntı: zepharoth

Öncelikle şunu belirteyim; bir hesap tek bir makinede primary olabilir, bundan ötürü ikinizde primary kullanamazsınız, birisi sec olarak kullanmak zorunda. Örneğin kuzenin sec kullanır, sen pri yaparsın, böylelikle ister birbirinizle ister başkalarıyla online oynarsınız fakat sec kullanacak olan kişi mutlaka internet bağlantısına sahip olmalı, lisans doğrulaması yapılamayacağından offline oynayamaz.

Primary hesap nasıl yapılır sorusunun cevabı ise;
    Ps4'te hesap ayarları içerisinde hesabı etkinleştirme vardır, bu etkinleştirmeyi onaylayarak primary yaparsınız.
    Yani primary hesap = ps4'te etkinleştirilmiş hesap

cevabınız için çok teşekkür ederim, peki saçma olacak belki ama benim makinede oyun oynanmaz iken kuzenim kendi makinesinde kullanıcısı primary yapıp online oynayabilir değil mi.

peki son sorum olarak psn plus üyeliğimizde yok mantıklı olan yine kuzenimin kullanıcıdan yıllık üyelik almak değil mi.

• Online olarak sec hesaptan da oynar online için internet bağlantısı gerekiyor ama offline olarak soruyorsanız, sizin makinede etkinleştirmeyi kaldırmanız lazım kuzeninizin hesabı etkinleştirebilmesi için.
    Eğer kardeşliği kuzeninizin hesabı üzerinden yapacaksanız plus üyeliği de o hesaptan almanız en mantıklısı.

• Pri hesabın kapatılmadan başka makinede aktif olabilmesinin sınırı var mı? Muhtemelen var da ne kadar sürede bir oluyor onu bulamadım
  • Bir sorum var bi hesabın sec iken onu pri hale getirmek icin extra e posta onayi gibi bi kilide ihtiyac var mi

Bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim, iyi günler.

• Satılık tr hesabı çift hak plus üyelik oyunlar last of us for honor dıablo 3 owerwatch fınal fantasy tomb raıder defınıtıve edıtıon battleborn divinity original sin enhanced edition aralık ayına kadar plus üyelik fiyat 350

• Arkadaşlar ilk defa yaptım bu işlemi o da olmadı. Soruma gelecek olursak, arkadaşımın önceden aldığı oyunu şimdi PSN kardeşliği yapıp bende oynayabilir miyim? Olur dediler ama yapamadık. O benim hesabı Primary, bende onun hesabını Primary yaptım olmadı.
  • ya bir şey soracam şimdi benim bir hesabım var ben dijital olarak bf1 aldım kredi kartı tanımlı hesaba bu hesapla arkadaşla psn kardeşliği yapsam nasıl olacak. birde ben şifreyi filan versem şifreyi değiştirme imkanı yok mu ?
  • mapıt kullanıcısına yanıt
    Güvenebileceğin biri değilse kardeşlik yapmanı tavsiye etmem, hem şifreyi değiştirebilir hem de kredi kartından o hesap için başka oyunlar alabilir.

hocam peki bu psn kardeşlik başlığı altında millet nasıl oyun satıyor yada takas yapıyor ?
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.