Şimdi Ara

PS4 PSN Kardeşliği Rehberi. (Primary-Secondary Hesap, DS4 Yöntemi) (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.751
Cevap
319
Favori
463.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jambon

quote:

Orijinalden alıntı: spacemonkey

quote:

Orijinalden alıntı: jambon

Arkadaslar birsey sorucam sizlere. Ornegin x hesabindan alinmis fifa (primary) var. Bu hesabi silsek oyun kalsa, y hesabindan alinmis fifa( primary) aktive etsek oyunu indirmeden oynayabilir miyiz direkt?

Ayni ulke psn ise oynarsn

Simdi denedim oldu. Hesaplar farkliydi yine de calisti indirmeden

Hocam bolge aynidir. Herzaman ise yaramadigi olabiliyor. Bu nedenle en garantisi ay i ulke psn. Neyse cozduysen iyi oyunlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim;

2 arkdaş ps4 ümüz var, daimi kardeşlik yapıp birbirimizin ana hesabını kendi ps4ümüzde primary hesap yapıp kendi hesaplarımızıda sec. hesap yapsak ikimizde birbirimizin psn den aldığı oyunları oynayabiliyoruz. Bildiğim kadarıyla bu böyle bi sıkıntı yok.

ancak bende psn plus üyeliği, yok arkadaşımda var. online oyun oynamak istediğimizde ne olacak? onun plus lı hesabı bende pri. olduğu için ben her iki psn den indirilen oyunları online oynayabilecekken, o sadece kendi psn'inden indirdiği oyunlarımı online oynayabilecek?

umarım anlatabilmişimdir :) bi yol gösterirseniz bizim durum için çok makbule geçer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bdurmus -- 8 Ocak 2016; 16:37:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

arkadaşlar bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim;

2 arkdaş ps4 ümüz var, daimi kardeşlik yapıp birbirimizin ana hesabını kendi ps4ümüzde primary hesap yapıp kendi hesaplarımızıda sec. hesap yapsak ikimizde birbirimizin psn den aldığı oyunları oynayabiliyoruz. Bildiğim kadarıyla bu böyle bi sıkıntı yok.

ancak bende psn plus üyeliği, yok arkadaşımda var. online oyun oynamak istediğimizde ne olacak? onun plus lı hesabı bende pri. olduğu için ben her iki psn den indirilen oyunları online oynayabilecekken, o sadece kendi psn'inden indirdiği oyunlarımı online oynayabilecek?

umarım anlatabilmişimdir :) bi yol gösterirseniz bizim durum için çok makbule geçer

evet sadece kendi hesabindan Online oynayabilir cunku PLUS olan Hesap Primary degil.

bazi oyunlarda oluyor...

oyuna giriyorsun hemen hesap degistirip kendi hesabina geciyorsun. bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 8 Ocak 2016; 20:12:39 >

• Çok basit birşey soracağım kafam epey karıştı. Ergene anlatır gibi yazarsanız sewinirim.

Bir arkadaşıma Fallout4 nba 2k16 oyunlarını paylaşmam için ne yapmam lazım? 2 oyunu benım hesabımla satın alındıgı icin yuklemesını ıstıyorum. Onun hesabını benım konsola gırmek gıbı bırsey yok. Sadece bu iki oyunu paylasıp onlıne oynayabılmesı ıcın...

not: hakkaten kafam karıstı. Bir el atın pliz:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barzo1905

Çok basit birşey soracağım kafam epey karıştı. Ergene anlatır gibi yazarsanız sewinirim.

Bir arkadaşıma Fallout4 nba 2k16 oyunlarını paylaşmam için ne yapmam lazım? 2 oyunu benım hesabımla satın alındıgı icin yuklemesını ıstıyorum. Onun hesabını benım konsola gırmek gıbı bırsey yok. Sadece bu iki oyunu paylasıp onlıne oynayabılmesı ıcın...

email ve hesabin sifresini vermen yeterli

sen nba ve falloutu kendi hesabindan mi oynuyorsun yoksa oyunlari satin aldigin hesaptan mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: etihadb

quote:

Çok basit birşey soracağım kafam epey karıştı. Ergene anlatır gibi yazarsanız sewinirim.

sen nba ve falloutu kendi hesabindan mi oynuyorsun yoksa oyunlari satin aldigin hesaptan mi

Benim kendi hesabım. Tek hesabım var. Bunun mail ve sıfresını paylasacagım arkadasım oyunları yukleyecek(bu arada yuklerken bu hesapta gırıs yapılı olması zorunlulugu var mı? Cakısmaması ıcın) Yukledıkten sonra benım hesabımı silip kendı hesabıyla onlıne oynayamaya devam edebılcek mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: etihadb

quote:

Benim kendi hesabım. Tek hesabım var. Bunun mail ve sıfresını paylasacagım arkadasım oyunları yukleyecek(bu arada yuklerken bu hesapta gırıs yapılı olması zorunlulugu var mı? Cakısmaması ıcın) Yukledıkten sonra benım hesabımı silip kendı hesabıyla onlıne oynayamaya devam edebılcek mı?

Tamam Arkadasin senin hasabi kendi PS4'e ANA HESAP olarak eklesin. Boylelikle arkadasin senin hesaba giris yapmadan oyunlari kendi profilinden oynar.

• Geçen hafta her zaman kullandığım hesabımla PSN den oyun alamadım. Daha onceden sorunsuz kullandigim kredi kartına hatalı dedi ve girdiğim tüm kartları da kabul etmediği için ve indirimleri kaçırmamak adına yeni bir TR hesabı alıp Tearaway unfolded oyununu satin aldım. Oyunun demosunu ilk hesabıma indirmistim. Bu yeni hesabi da cihaza ana hesap olarak ekledim. Oyunun demosu kurulu olduğu için tekrardan indirmedi ve direkt oyuna girebildim.
    Şimdi sıkıntı şu ki ilk hesabımla oyuna girdiğimde demo olarak görülüyor ve satın almamı söylüyor ama ben oyunu bu hesabımla oynamak istiyorum. Malum internet kotalı olunca silip tekrar indirmek de pek işime gelmiyor. Acaba bir yerde yanlış mı yapıyorum?

• hay allah razı olsun:))))
  • Merhaba,

Konunun başlangıcından benim sıkıntımın açıklaması var ama yine de beceremedim sanırım.

derdim şu :

Yasin isimli arkadaşın Fifa pri hakkını aldım. oyunu makineye kurduktan sonra o hesabı ana cihaz yaptım. Yasin de kendi hesabını inaktif yaptı.

Ben de ona COD sec hakkını verdim. Ama makineyi inaktif falan yapmadım haliyle.

Şimdi ben kendi ana hesabımdan fifa oynarken ,Yasin benim kullanıcı adım ile COD'a girdiğinde beni , yada o oynarken ben girersem onu hesaptan atmakta.

Bu sıkıntıyı nasıl çözeriz ?
  • quote:

hay allah razı olsun:))))

Ama hesabi silmemesi gerekli. Pri olarak hesap onda kalacak ama o hesaptan oynamayacak. Sen ise sec olacaksin. Yalniz sen oynarken hesaba girerse dusersin ve plus var ise o hesabinda online ozelligini diger hesaplarda kullanamzsin ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: kfycuneyt

Merhaba,

Konunun başlangıcından benim sıkıntımın açıklaması var ama yine de beceremedim sanırım.

derdim şu :

Yasin isimli arkadaşın Fifa pri hakkını aldım. oyunu makineye kurduktan sonra o hesabı ana cihaz yaptım. Yasin de kendi hesabını inaktif yaptı.

Ben de ona COD sec hakkını verdim. Ama makineyi inaktif falan yapmadım haliyle.

Şimdi ben kendi ana hesabımdan fifa oynarken ,Yasin benim kullanıcı adım ile COD'a girdiğinde beni , yada o oynarken ben girersem onu hesaptan atmakta.

Bu sıkıntıyı nasıl çözeriz ?

Sen hesabini deaktif yapacaksin. Yasin aktif yapacak ve yasin oyunu kendi hesabindan oynayacak. Bukadar basit.

• Bende ac syndicate pri endonezya psn var. Jack ripper dlcsini baska bir ana hesaba alsam gecerli olur mu. Alacagim hesapta endonezya mi olmali.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba

Primary bir oyun aldim diyelim kardeslik ile. Ben bu oyunun dlcsini almak istedigim zaman, kendi kullandigim hesabimdan alsam kullanabiir miyim? Yoksa illa o satin aldigim hesaptan mi almak zorundayim ki boyle yapildigi zaman sanirim sadece sec hesap kullanabiliyor dlcyi. Var mi bilgisi olan

• Dlc ler ayni ulke psn ise oynarsiniz. Bazen bolge ayni olsa yeterli oluyor ama emin olmak adina aynu ulke alin bence.

• Merhaba arkadaşlar,

Benim PS4'te primary hesabım var. Arkadaşımda PS3 var ve ona diğer hakkı verip plus oyunlarını arkadaşımın da oynamasını istiyorum. Her hangi bir sıkıntı olur mu bu işlemi yaparsam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkandnr6

Bir sorum olacak şütfen yardımcı olun. Şimdi primary plus kullanan bir arkadaştan fifa 16 yı satın aldım. Secondary hakkını sattı bana. Emalini şifresini verdi girdim onun kendi ana hesabı plus üyeliği falan var. İndir kendi hesabından oyna dedi. Hepsinin inmesini beklemedim belli yüklemeden sonra açmaya çalıştım kendi hesabımdan kilit işareti çıktı. Arkadaşın hesaptan girmeye çalıştım oda kendi hesabına girdi beni attı. Farklı hesap açtı böyle olunca bana verdi yine olmadı. Secondary nasıl yapıcak bana vericek hesabı. Plus üyeliği falan var çık bu hesap benim para verdimde diyemiyorum adamın ana hesabı. Nasıl olacak çıkamadım içinden

Dostum Sec hesap demek, sadece o hesaba giriş yaparak oynayabilirsin demek. Pri hesap ise, cihazında tanımlı her hesabın ile oynayabilirsin demek. Sen arkadaşının ana hesabındaki oyunları anca, kendi cihazında pri yaparsın ve cihazında tanımlı kendi hesabın ile oynayabilirsin. Arkadaşın da senin pri yaptığın kendi hesabını kendi cihazında sec yaparsa, o da ana hesabından (ki sec yapılan hesap ana hesap zaten) sorunsuz bi şekilde oynar. İkiniz de bi şey kaybetmemiş olursunuz. Kısaca, sen onun hesabını pri yapacaksın ve bi daha o hesaba girmeyeceksin. O da sec yapacak ve oyunları bu hesaptan oynayacak.

• Günaydın arkadaşlar,

Size bir sorum olacak cevaplayabilirseniz çok sevinirim.
    Bende TR psn var ve plus üyeliğim var, arkadaşımda da TR psn var biz kardeşlik yaptık. Endonezyada oyun fiyatları uygun olduğu için benim makinama endonezya psn alıp oyunları indirsem kardeşliğimdeki arkadaşımda görüp online veya normal oynayabilir mi ?
    Sadece 1 e 1 eşleşmede mi görebiliyor ?
    yada benim açtığım endonezya hesabı da mı onda primary göstermem lazım ama bu sefer 2 adet kardeşlik oluyor sanki işin içinden çıkamadık bi yardımcı olabilirmisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VaLentino__ -- 12 Ocak 2016; 10:37:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VaLentino__

Günaydın arkadaşlar,

Size bir sorum olacak cevaplayabilirseniz çok sevinirim.
    Bende TR psn var ve plus üyeliğim var, arkadaşımda da TR psn var biz kardeşlik yaptık. Endonezyada oyun fiyatları uygun olduğu için benim makinama endonezya psn alıp oyunları indirsem kardeşliğimdeki arkadaşımda görüp online veya normal oynayabilir mi ?
    Sadece 1 e 1 eşleşmede mi görebiliyor ?
    yada benim açtığım endonezya hesabı da mı onda primary göstermem lazım ama bu sefer 2 adet kardeşlik oluyor sanki işin içinden çıkamadık bi yardımcı olabilirmisiniz ?

Ben ne sormak istediğini anlamadım hocam
    Kardeşlik dediğimiz şey, bir hesabın iki kişi tarafından kullanılması. Yani 'kardeşlik yaptık' dediğin kişi ve hesap sayısının bir sınırı yok (cihaza aynı anda 16 hesap tanımlayabiliyorsun sadece)
    Bir oyun için benle kardeşlik yapıp, diğer oyun için başka biri ile, 3. oyun 3. kişi, 4. oyun için 4. .....
    Sen Tr hesabını paylaştığın arkadaşın ile sadece o hesabı paylaşmış oluyorsun. Endo'dan oyun alırsan, onun da mail ve şifre bilgilerini verip paylaşmanız gerekir.
    Bilmiyorum anlamadığım şeyi anlatabilmiş miyim?

• ds4 yöntemi konusunda yardımcı olabilecek yok mu? ilk mesajda anlatılanları anladığım kadarıyla uygulayıp başarılı olamadım.
  • 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.