Şimdi Ara

PS4 Pro için hangi monitör almalıyım? (IPS 5ms mi TN 1ms mi?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. PS4 PRO ve Laptop'ımı bağlayıp ağırlıkla oyun oynamak için kullanılacak bir 4k monitör almak istiyorum. 2. el alacağım, bu üç modeli 1300-1400 bandında bulabiliyorum 2. elde. Kararsız kaldığım nokta IPS (5ms) mi olsun TN (1ms) mi. 3 model arasında kaldım, bunlardan biri IPS ikisi TN.

Samsung LU28E590DS/UF
    LG 27UD58-B
    ViewSonic VX2880ML
    https://www.epey.com/monitor/karsilastir/93552-93627-95330/viewsonic-vx2880ml_lg-27ud58-b_samsung-lu28e590dsuf/

Sizce hangisi?

• Hocam bende Lg'yi almayı düşünüyorum şuan 0'ı n11 de 1600 tl kuponla 1450 ye gelecek son anda bindirim yapmazlar ise.Diğerlerini bilmiyorum ancak lg monitörün konusu var (https://forum.donanimhaber.com/lg-27-27ud58-b-nasildir-kullanan-var-mi--121704424)
    Tek korkum 1060'lı laptopun çok zorlanması.
  • DefuseHostage kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Bende de 1060'lı laptop var o konuda ben de endişeliyim açıkcası, 1080p'de bile son oyunları yüksek detaylarda oynatamıyor sonuçta. Ama PS4 Pro'da kullanacağım için 4k alıyorum. Laptop'u bağladığımda da 1080p'de oynarım oyunları artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByKryL

Merhaba hocam. Bende de 1060'lı laptop var o konuda ben de endişeliyim açıkcası, 1080p'de bile son oyunları yüksek detaylarda oynatamıyor sonuçta. Ama PS4 Pro'da kullanacağım için 4k alıyorum. Laptop'u bağladığımda da 1080p'de oynarım oyunları artık...
    Hocam hali hazırda pronuz varsa değer bence, ben yeni nesil gelince almayı düşünüyorum ondan 2k lık aldım bir tane.Umarım sony de xbox gibi 2k desteği verir ilerde.
    upscale edince nasıl bilginiz var mı hocam?
  • ByKryL kullanıcısına yanıt
    Hocam sorunuzu tam anlamadım ama 1440p monitöre 1080p output yapılmasını kastediyorsunuz sanırım.O durumda reddit vs. gibi yerlerde araştırdığıma göre
    görüntü 1080p olarak monitöre geliyor monitörde onu büyütüp ekrana sığdırıyor.Bazı kişiler 1440p de 1080p kullanınca blur ve upscale yüzünden input lag olduğundan bahsetmiş ancak çoğunluk fark yok diyor.
    4k monitörde laptoptan 1080p oyun oynamaktan bahsediyorum hocam. Görüntü kalitesi native 1080p monitöre göre daha kötü mü olur?
  • ByKryL kullanıcısına yanıt
    Evet hocam genel kanı o yönde.Ancak monitörde hdr özelliği varsa ortalama 1080p monitörden daha iyi görüntü alırsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.