Şimdi Ara

PS4 Pro için 4K TV tavsiyeleri (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
13
Favori
55.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mertCoD

Hocam motionflow 800 de gerçek hz değeri 200hz diye biliyorum. Ayrıca şu çok önemli, gerçek hz değeri 50 olan 4K TV almaktan kaçının, 100 ve özellikle 200ler oyun deneyimini muhteşem hale getirir

SONY KD-55XD8505 55" (140CM) 4K UHD Bravia ANDROID LED TV,HD DAHİLİ UYDU ALICI kardes bu tvyi düşünüyom pro icin ne diyosun sence almalımıyım
  • Yaptığım araştırmalara göre Şuan ps4 pro için alıncak tv galıba 55xd8505. yılbası kampanya takibindeyim duyan gören haberdar olan arkadaslar buraya paylaşssın. 4.100tl suankı fiyatı belki bi umut biraz daha düşer diye pusuya yattım
  • 55XD8505'in input lag değerleri biraz yüksek, bu konuda hassas ve takıntılıysanız rahatsız edebilir. Özellikle 4K'da input lag değerleri 57ms'e kadar yükseliyor, ben PS4 PRO'yu Samsung 49KS8500'de kullanıyorum 4K'da input lag oranı 19ms, olduça memnunum çok başarılı.

Hatta hazır elimin altındayken buyrun Samsung 49KS8500 ile Sony 55XD8505 input lag değer karşılaştırması. Soldaki Samsung, sağdaki Sony;

PS4 Pro için 4K TV tavsiyeleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaKo -- 27 Aralık 2016; 2:52:31 >
  • Hiç uzatmadan direk söyleyeceğim. İstediğiniz gibi araştırma yapabilirsiniz.

En önemli dikkat etmeniz gereken unsur,
    1) TV'nin gerçek hz'si
    2)input lag oranı

Dolayısıyla tartışmaya kapalı ve birçok yabancı kaynaktan doğrulayabilirsiniz
    Örnek:http://www.rtings.com

Bütçenizde bir sıkıntı yok ise ;

Samsung
    55KS9500 (Curved TV'dir)
    55KS8500 (Curved TV'dir)
    60KS8000 (Flat TV'dir)

Ben 55KS9500 kullanıyorum. PS4 PRO var. Ben yeni oyun oynamaya başlamışım diyorum ;)
    Arkadaşada tavsiyem üzerine Curved istemediği için 60KS8000 aldırdım. Her gün arıyor teşekkür ediyor :)
    Not: Aralık sonuna kadar ücret iade kampanyası var. Cep Tel kampanyası daha iyiydi ama hiç yoktan iyidir. Bildiğim kadarıyla KS8500 için 750 TL, KS8000 için 900 TL, KS9500 için 1000 TL para iadesi var Samsung TR yapıyor kampanyayı.

• samsungun KS serisi iyidir. ama bütcenizi aşiyorsa veya okadar para vermek istemiyorsanız KU seriside f/p bir televizyondur. ben 60ku7000 kullanıyorum ps4 pro ile gayet başarılı
  • TaKo kullanıcısına yanıt
    üstad verdıgınız bılgı ıcın cok sagolun. playstatıon ıcın hep sony tvlerınde tercıh kıldım. suankı elımdekıde w905 serısı. ama xd8505 modellerın cıdden ms oranları yuksek ve 8 bıtlık bı tv yanılmıyorsam buda göruntulerı baltalamak gıbı bısey. asıl gercek goruntuyu 10bıt alabılııyormusuz puruzsuz olması ıcın bu yuzden tv sevdamı 2017 yenı modellerını beklemekle ertelıcem
  • merhabalar sony KD55XD8505 modeline baktım mediamarkt ta.kontrastı diğer ürünlere göre baya bayaa düşük gözle bakınca.bu birde modeller var ya sonunda beap-b-a bunlar nedir dikkat etmemiz gereken birşey var mı?

4bin vereceğiz zaten başka muadili var mı marka vs
  • Merhabalar

Tv modelleri ve input lag değerlerinihttp://www.displaylag.com/display-database/ burdan inceleyebilirsiniz. Faydalı olacağını düşünüyorum. İyi forumlar
  • samsung 60 KU 7000 kullanıyorum. arkadaşın pro ile gün boyu kullandık ve sonuç çok güzel ben 3800.00 TL ye plack fridaydan almıştım 100-200 üstü şuanda gördüğün kadaruyla.
  • Ks8000 akar
  • Samsung 55KU7350 Tizen serisi Curved TV aldım gayet memmunum tavsiye ederim.Yılbaşından önce 3699'a almıştım şimdi 4.099 TL olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 6 Ocak 2017; 1:19:41 >
  • Erdi sende Sony 55Xd8505 vardı noldu ona, değiştirdin mi? Değiştirdiysen neden değiştirdin? Hayırlı olsun bu arada güle güle kullan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaKo -- 6 Ocak 2017; 5:42:23 >
  • Tşk ederim sağol Yiğit.Anakart arızalanmış galiba, görüntü gidip gidip geliyordu.serviste şu an değişim olursa yada yenisi gelirse forumda satıcam onuda.ondanda memmundum ama malesef böyle bişey geldi başıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 6 Ocak 2017; 12:26:38 >
  • antrepocu A kullanıcısına yanıt
    Bu Tv bende de var.Proyla kullanıyorum.Hdr özelliği yok.Görüntü 2160pyuv şeklinde görünüyo.Rgb desteklenmiyor.

Benim merak ettiğim yuv ve rgb arasında nasıl bir fark var görüntü kalitesinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teologin09

Bu Tv bende de var.Proyla kullanıyorum.Hdr özelliği yok.Görüntü 2160pyuv şeklinde görünüyo.Rgb desteklenmiyor.

Benim merak ettiğim yuv ve rgb arasında nasıl bir fark var görüntü kalitesinde.

normal ps4 aldığım için ne yazık ki ben tecrübe edemedim.
  • Arkadaşlar PS4 PRO için 1080P TV`mi alayım yoksa 4K TV`mi. Hangisinde daha iyi görsel elde ediliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AyKqT

Arkadaşlar PS4 PRO için 1080P TV`mi alayım yoksa 4K TV`mi. Hangisinde daha iyi görsel elde ediliyor

sorunun cevabı tabii ki 4K Tv :)))
    önemli olan soru o değil, önemli, olan senin bütçen ne kadar.

3 bin TL lere çıkamayacaksan, HDR destekli güzel bir 4K alamazsın genelde. Gerçek 4K olmayan HDR olmayan bi tv yi alacağına, tabii ki 1500 ler civarına kaliteli bi 1080p de alabilirsin. Onda da farkını gösterecektir Pro.
  • Teologin09 T kullanıcısına yanıt
    HDR görüntü alamadığınız için, aydınlık ve karanlık arasındaki keskin ayrımı göremeyeceksiniz.

Siyahlar tam siyah değil gri gibi olacak, Aydınlık alanlarda ise çok aydınlık alanlar detayları örtecek.

Siyah la beyaz arası gibi bi fark yaratıyor mu HDR? hayır. ama olursa da hakkını veriyor.
  • Sony 55 xd 8505 ve 55 xd 9305 önerimdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Retradin

Merhabalar

Tv modelleri ve input lag değerlerinihttp://www.displaylag.com/display-database/ burdan inceleyebilirsiniz. Faydalı olacağını düşünüyorum. İyi forumlar

Bu tarz tablolar, tüketicileri daha çok para harcamaya yönelik bir uygulama olarak görüyorum ben :))) yanına Good Bad vs diye yorum yaparak tüketiciyi iğneliyorlar. :))

Benim LG TV nin gecikmesi 64ms ve listede BAD olarak gösteriliyor.

Gel gör ki oyunda ASLA VE ASLA bişey farketmiyorsun. oyun akıyor.

CONTROLLER la oynadığın bir oyunda zaten 15ms latency olsa nolur olmasa nolur. Mouse la Çatır çatır oynayan bi PROGAMER olasan tamam anlayacağım önemli bişey bu ama... PS4 de zaten controller la hen hen bi oraya bi buraya dönerken, 20 ile 60 arasındaki farkı, normal bi oyuncu çok ayırt etmez.

Tabi ne kadar az o kadar iyi ama, fiayt performansa da bakmak lazım .

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.