Şimdi Ara

Ps4 PRO Garanti belgesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar merhaba. Dün itibariyle internetten (syd bilgisayar) ps4 pro aldım. Elime ulaştığında fatura çıktı ancak içinden garanti belgesi çıkmadı. Bu durumu yaşayan var mı? İleride arıza durumunda bu garanti belgesini isterler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sony hologramlı garanti belgesi yoksa, ürün paralel ithalattır. Arıza durumunda servis desteğini kendileri verir.

• ne garantisi hemşerim garanti biziz diyecekler boşuna hologram arama

çokmu iyi fiyata aldınız acaba bu tarz spotçular tercih ediliyor fiyat öğrenebilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer-x -- 27 Aralık 2017; 8:18:52 >
  • Yani garip olan adamlar sony eurasia garantili diye yolladı. Diyelim ki seri numarasindan sony garantili olduğunu teyit ettirdim. Bu durumda sırf belge yok diye sony işlem yapmaz mı yine

• gamer-x kullanıcısına yanıt
    Yok bu adamlar iyi şirket normalde. Daha önce de aldım sıkıntı çıkmamıştı. 1661 tl ye aldım 1 dualshock ile

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihfatih0611

Yok bu adamlar iyi şirket normalde. Daha önce de aldım sıkıntı çıkmamıştı. 1661 tl ye aldım 1 dualshock ile

hayırlı olsun iyi günlerde kullanın bence garanti olayını takmaya gerek yok herhalde inşallah sıkıntı yaşamazsınız
  • gamer-x kullanıcısına yanıt
    Ben çok takmam normalde ama firmanın eurasia garantili diye satmış olması ve öyle olmaması durumunu çok etik bulmam. O yüzden biraz üzerinde duruyorum. Gerekirse tekrar göndermeyi bile düşünüyorum

• fatihfatih0611 F kullanıcısına yanıt
    Sadece Syd için söylemiyorum, spotçuların elinde çeşit çeşit cihaz var. Bu cihazlar sıfır Türkiye garantili olabilir, yurt dışı yolcu beraberinde gelmiş olabilir, 2.el olabilir, amazon.de üzerinden bile alınmış olabilir, garantiyi de satın alan kişi kontrol etmediği sürece bilemez. Faturayı alır çıkar. Sonuçta bu şekilde satış yapan, garantiyi kendisi veren bir sürü firma mevcut.

Syd yıllardır bu piyasanın içinde, hem teknik servis hem de satış konusunda deneyimli bir firma.

Bence, elinizdeki cihazın seri numarasını, Sony müşteri hizmetlerini arayarak kontrol ettirin. Çıkan sonuca göre hareket edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 27 Aralık 2017; 8:54:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Sadece Syd için söylemiyorum, spotçuların elinde çeşit çeşit cihaz var. Bu cihazlar sıfır Türkiye garantili olabilir, yurt dışı yolcu beraberinde gelmiş olabilir, 2.el olabilir, amazon.de üzerinden bile alınmış olabilir, garantiyi de satın alan kişi kontrol etmediği sürece bilemez. Faturayı alır çıkar. Sonuçta bu şekilde satış yapan, garantiyi kendisi veren bir sürü firma mevcut.

Syd yıllardır bu piyasanın içinde, hem teknik servis hem de satış konusunda deneyimli bir firma.

Bence, elinizdeki cihazın seri numarasını, Sony müşteri hizmetlerini arayarak kontrol ettirin. Çıkan sonuca göre hareket edersiniz.

Bu fiyata satilan ps4 pro gormedim daha.

• BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    Syd ye ürünü aldığım gittigidiyor üzerinden mesaj attım. Dış giydirme kutusunun içinde olabilir Orayı kontrol edin diye yazmışlar. Ben olmadığından eminim ama eve geçince tekrar kontrol edeceğim. Kutu açılış videosu çekmiştim zaten. Açılışta da dikkatimi kutudaki ufak tefek deformasyonlar çekmişti. Üstüne bir de garanti belgesi çıkmayınca cihazın 2. el olma ihtimalini düşünmeye başladım. Sony yi arayıp garantisini öğrenmek şimdilik en iyi seçenek gibi görünüyor. Ayrıca garantinin başlangıç tarihinden de 2. el olup olmadığı anlaşılır sanırım

• Kutunun sağı solu köşesi iyi bak oralardan çıkabiliyor

• Eve geçince tekrar kontrol edeyim bakalım

• quote:

Syd ye ürünü aldığım gittigidiyor üzerinden mesaj attım. Dış giydirme kutusunun içinde olabilir Orayı kontrol edin diye yazmışlar. Ben olmadığından eminim ama eve geçince tekrar kontrol edeceğim. Kutu açılış videosu çekmiştim zaten. Açılışta da dikkatimi kutudaki ufak tefek deformasyonlar çekmişti. Üstüne bir de garanti belgesi çıkmayınca cihazın 2. el olma ihtimalini düşünmeye başladım. Sony yi arayıp garantisini öğrenmek şimdilik en iyi seçenek gibi görünüyor. Ayrıca garantinin başlangıç tarihinden de 2. el olup olmadığı anlaşılır sanırım

Birde kutu resimlerini bir yükleyin buraya bakalım. SYD nin internet sitesine baktım ithalatçı garantili konsol satışı yok gözüküyor ve bütün satılan konsolların üzerinde euroasia garantili ibaresi var. Buna rağmen ithalatçı garantili veya 2. el ürün gönderdilerse yazıklar olsun.http://www.syd.com.tr/Konsol-Ithalat,LA_510-2.html#labels=510-2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLuBu -- 27 Aralık 2017; 14:38:0 >

• Ben de syd firması düzgün bir firma olduğu için bir şekilde güvenerek aldım. Evde tekrar kontrol edip son durumları burada yazarım

• Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler. Garanti belgesi kutunun alt bölmesinde bir göze sıkışmış. Sevindirici bir durum oldu. Kutu deformasyonları konusunda da kargo şirketinin düzgün taşımamasından olabileceğini düşünüyorum. Umarım sorun çıkartmaz ileride

• quote:

Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler. Garanti belgesi kutunun alt bölmesinde bir göze sıkışmış. Sevindirici bir durum oldu. Kutu deformasyonları konusunda da kargo şirketinin düzgün taşımamasından olabileceğini düşünüyorum. Umarım sorun çıkartmaz ileride

Hadi gözün aydın hocam. Bu kargo firmalarının hiç birine güvenim yok. İnternete şöyle bir baktım ekranı kırık çıkan TV'lerden tutun her türlü eşya taşıma sırasında zarar gördüğüyle ilgili şikayetler var. Hatta bir yazıya denk geldim; kargo firmalarının kolileri ve paketleri çok özensiz bir biçimde taşıdıkları yazılmış.
  • Sağolasın. Evet bazı görüntüler dolaşıyor youtube ve benzeri platformlarda kargolarin nasıl karpuz gibi firlatildigina dair. Hak iddia etmek çok zorlaşmış maalesef bu tarz durumlarda

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.