Şimdi Ara

PS4 PRO Cihazım Banlanmış. Edit: Sony'den cevap geldi. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
81
Cevap
0
Favori
11.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende genelde oyunları kendim alıp sonra satıyorum. Çok nadir oyun alıyorum aldıklarımda çift hak hesabı ilk açandan alıyorum. Yinede dikkatli olmak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet whatsapp grubundan daha öncede bi kaç kez alışveriş yaptığım birinden aldığım fifa 17 hesabı yüzündenmiş
    o arkadaşında makinasını banlamışlar
    sanırım o kişinin aldığı kişi hesabı plati.ru üzerinden almış
    ve çalıntı kredi kartıyla alındığı için de makinalar banlanmış
    sony türkiyeye kayıt açtırdık artık ne olur ne olmaz bilinmiyor

fakat bu kadar pahalı oyunların olduğu bir ülkede kardeşlik olayı bizim için çok iyiydi ama malesef böyle durumlarda olabiliyormuş. KEŞKE sony burada böyle habersiz ban atacağına olayı açıklasa uyarı verse veya süreli ban atsa
    ne desek boş

DİKKAT EDİN ARKADAŞLAR HESAPLARI ALDIĞINI KİŞİYE HESAPLARA
    ÖZELLİKLE DOĞUM TARİHİ BİLGİSİ OLMAYAN HESAPLARA DİKKAT EDİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

En güzeli bilgisayar konsol makine olarak ucuz ama başka masrafı çok oyun film dışında başka bir işe de yaramıyor toplayacan adam gibi bir pc eline alacan xbox gamepadi televizyona da ya hdmi yada steam link gibi bir cihazla görüntüyü aktarıp takılacan.

kardeş ps4'de exc oyunlar var, masraf olarak sadece oyun alıyosun başka ne gibi masrafı var? gamepad de yılda 1 kere alıyorum zaten garantili cihaz 3 kere gamepad bozdum 3'ünde de yenisini yolladı adamlar. PC'in masrafları say say bitmez ama
  • Şuan kullandığım kasayı 5 senedir kullanıyorum üzerine sonradan birtek ssd alıp taktım. Oynadığım oyun sayısı gırla Steam sağolsun g2a sağolsun kinguin sağolsun ucuza bayağı oyun aldım. Yeri geldi oyun oynadım yeri geldi dizi film izledim yeri geldi okul için yaptığım sunumlari hazırladım yeri geldi eğitimini aldığım kodlamaları üzerinde yaptım yeri geldi pcb tasarımı yaptım. Hepsinin birden arıza yaşamadan hallettim. Konsol alsaydım hem oyunlarina bir sürü para hemde online oynamak için aylık ödeme yapmam lazımdı. Hadi Blu-ray takıp oyun oynama keyfi farklıdır bişey diyemem ama online oyun oynuycam diye aylık ücret vermek saçmalık.

• dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Sen aylık-yıllık ücret vermenin saçma olduğunu düşünüyorsun o duruma bir şey diyemem ama PC'in yanında PS4 olması lazım exc oyunlar için almak gerek, he exc oyunlar ilgini çekmiyorsa almazsın zaten. Bana dünyanın en iyi PC'si verseler dahi yüzüne bakmam çünkü konsolu çoçukluğumdan beri kullanıyorum alışkanlık oldu TV'in karşısında ayakları uzatmanın verdiği keyfi PC veremiyor. Bizde indirimleri takip ederek oyunları alıyoruz bana pek bu durum koymuyor, çalışmayan insan için konsollar her zaman lüks gelir, pahalı gelir buda normaldir ülkemizde herkes PC'ye yöneliyor çünkü konsol oyunlarına para veremiyor, ps plus yıllık veriyosun verdiği oyunlardan bazıları çok iyi oluyor buda PS plus'a aldığına değiyor ben Endo PS Plus kullanıyorum kaç aydan beri sağlam oyunlar veriyorlar verdiği oyunlardan bazıları; Until Dawn, GOW 3, Abzu, GOT Telltale, Just Cause 3, Walking Dead Season One, Tales From the Borderlands, Life is Strange, Journey, Lords Of The Fallen gibi oyunlar Endo Ps Plus verdi.

• çalıntı hesaptır muhtemelen hesaplardan birisi geçmiş olsun. bende hesap satın almayı düşünüyordum yabancı forumlardan ama bu konuyu gördüm daha elimi sürmem.
  • Ps4 te al oyna sat yaparak bedava oyun oynanıyor hala daha ama steam daha ucuz denıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dh deki kardeslik konusu bozuldu calinti hesaplari soktular foruma sagdan soldan ucuza alip burda satmaya basladilar sonra tadi kacti kardeslik konusunun tansel diye biri vardi forumda sonra kendisi bi forum sitesi acti calinti hesaplari alip satti sonra o hesaplar dh ye dagildi

• Geçmiş olsun. Keşke oyunlar uygun fiyatlı olsada kardeşlik gibi yöntemlere başvurmak zorunda kalmasak...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun fiyatları bize göre pahalı aslında, Yurt dışında yaşayanlar çatır çatır $60 doları çakıyorlar. $1500-$2000 maaşları var. Bizim 1400 TL asgari ücret minumum Türkiye standartlarında oyun oynamak çok lüks bir şey. Yabancılar çerez niyetine oyun alma kapasitesi var, imkanlar sağlam. Gamepad bozulmasın diye şekilden şekile giriyoruz adamlar gamepad koleksiyon yapıyor.

Yurt dışında $60 , Bizde de 60TL olması lazım ama gel gör ki kan emici aral ve onun yandaşları yüzünden bu durum hiç bir zaman olmucak..

özete gelirsek Türkiye'de her şey pahalı
  • Kutulu oyuna devam 🤓🍻

• Hakkaten çok kötü olmuş kardeş. Geçmiş olsun. Ancak çok acımasız olmuş bu :(
  • Geçmiş olsun.

Bence dh dışından aldığın hesap,çalıntı çıkmış kesin.

En azından Dh diğer yerlere göre,daha güvenilir.başka yerlerden asla alış veriş yapmam kesinlikle.

• TheMuyu kullanıcısına yanıt
    Hocam çok geçmiş olsun,süreç ile alakalı bizleri de bilgilendirirsen seviniriz.

Umarım çözülür...
  • Kardeş senin ps4 artık bel altı boyalı

Satarken öyle yazarsın bel altı boyalı ama kazası yok

Buda bir derstir herkes için. Bilmediğiniz güvenmediğiniz işlere girmeyin. Açacaklarını sanmıyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaris

çalıntı hesaptır muhtemelen hesaplardan birisi geçmiş olsun. bende hesap satın almayı düşünüyordum yabancı forumlardan ama bu konuyu gördüm daha elimi sürmem.

Dh disindan kesinlikle hesap almayin. Dikkat ediniz.

• Bu tarz çalıntı hesaplar ortaya çıktığında ;
    Sony, hesabın halihazırda kurulu olduğu güncel cihazlarımı banlıyor yoksa o hesabın kurulmuş olduğu (kaldırılsa bile ) tüm cihazlarımı banlıyor?
    Konu hakkında bilgisi olan var mıdır?
  • Açılmayacağını söyleyen arkadaşlar neye dayanarak söylüyor? Sanki Sony Europe'da çalışıyor gibi "kesin açılmaz daha" tarzı söylemlerde bulunmak ne derece doğru?

Adam belki mağduriyetini tam manasıyla anlatsa banı kaldıracaklar? Sonuçta kaldırmak teknik olarak mümkün.

Olur mu olur...
  • Sony'in adalet bekçileri üşüşmüş gene konuya.

Geçmiş olsun yardımsever bir arkadaştın. Çalıntı hesapla alınmış birden fazla hesap varsa hesapları banla gitsin. Bunun platin.ru veya kardeşlikle alakası yok. Bilmeden boşuna sallayanlar olmuş. Hesabı çift hak satın aldığımızda bile hesap çalıntı kredi kartıyla alınmış olabilir.

Arkadaşa hata yaptığını söyleyenler lütfen bir daha dijital oyun almasın ya da satmasın. Tek hesap açıp hiç oyun satmadan sonuna kadar kullansın ya da sussun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prestiggge -- 13 Temmuz 2017; 13:37:10 >
  • Geçmiş olsun hocam

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.