Şimdi Ara

PS4 NAT Tipi: NAT 3 Sorunu! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
3
Favori
17.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: dubdi

nat1 olma imkanı var mı bilmiyorum,yapabilen biri var mı galiba olmuyor ama
    Nat 1 yapmak için boşuna uğraşma olmuyor. Bende çok denedim olmadı. Nat 1 de olsa Red dead online da oyundan atıyor. Nat 2 benimki 8 saat te bir veya daha kısa sürede oyundan atıyor. Nat 3 te ise 4 dakika olmadan sürekli oyundan atıyordu. Red dead online sorunlu bir oyun. Benim gibi statik ip alarak sorunu kesin çözmüşsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ernknd

Nat 1 yapmak için boşuna uğraşma olmuyor. Bende çok denedim olmadı. Nat 1 de olsa Red dead online da oyundan atıyor. Nat 2 benimki 8 saat te bir veya daha kısa sürede oyundan atıyor. Nat 3 te ise 4 dakika olmadan sürekli oyundan atıyordu. Red dead online sorunlu bir oyun. Benim gibi statik ip alarak sorunu kesin çözmüşsün.

Alıntıları Göster
    Aynen Nat1 olmuyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dubdi -- 30 Mart 2020; 22:7:51 >
  • Beyler bir yardım edin, dmz port ne yazıyorsa yaptım, olmuyor olmuyor olmuyor olmuyor anasını satayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gyu

Arkadaşlar sorununuz bir arıza dan dolayı değil , CGN (Carrier Grade Nat) arkasındasınız ,dünya genelinde ipv4 stokları tükendi dolayısıyla ISP lerde 1 ip yi alıp bir sunucuya atıyor ve o sunucuya atıyorum 200 kullanıcı atıyor bir ip yi 200 kişi paylaşıyor sizde o sunucuya bağlanan istemciler oluyorsunuz, aldığınız ip o serverın size verdiği local bir ipdir.
    Bu nedenle port açamassınız . Tek çare statik ip satın almak , bütün sorunlarınız çözülür.

Hocam bende Vodafone kullanıyorum ve nat tipi 3 olarak görünüyor. Ping değerim çok yüksek 110 falan acaba statik ip pingin düşmesine de etki eder mi?

• Bende nat 3 den dmz port ile nat2 ye geçebildim nat 1 nasıl olucak statik ip falan mı?

• Konuyu baştan sona okudum hatta başka bir nat konusu vardı ona da baktım. Başka kaynaklardan da okuduğum şeyler oldu. Zihnimde birtakım şüpheler oluşturdu.

Kimisi Nat 1 yapmak için DMZ ya da port yönlendirme yapın ama DMZ'yi güvenlik sebebiyle önermiyoruz, port yönlendirmeyi deneyin demiş. Yani ayrı 2 yöntem olarak bahsetmiş.
    Ama başka bir kaynakta ise bunların her ikisini de yazmış, yani ikisini de yapman gerekiyor gibi anlaşılıyor. Hangisi doğru? Yani DMZ için güvenlik sorunları var diyor millet bu yüzden eğer ayrı bir yöntemse sadece port yönlendirmeyi tercih ederim.

Bu forumda bu konu içinde de biri UPNP'yi etkinleştirmeniz yeterli, bu zaten DMZ işlevini yerine getiriyor demiş? Bu doğruysa benim şu andaki Airties Air5650v3 modemimde bir ayar yapmama gerek yok?

Yine bu konu içinde birileri NAT 1 yapılmasının bu coğrafya için mümkün olmadığını yazmış. O zaman biz boşuna NAT 1 hayali kurmayalım ama bağlantımızı olabildiğince iyileştirelim?

Bu arada birçok Türkçe kaynaktan -yabancı kaynaklardan da- gördüm ki sadece 3 tip NAT var. Ancak oyun için girdiğim bir Discord sunucusunda profil ayarlarımızı girdiğimiz yerde 4 tip NAT koymuşlar. NAT 2'yi NAT 2 Open ve NAT 2 Close şeklinde ayırmışlar. Mesela bunun farkı ne, neye göre ayırmışlar hiç bilmiyorum ama soracağım. Ben oraya NAT 2 Open diye sallamıştım. NAT 2 olduğunu biliyorum ama open veya close oluşunu bilmiyorum. Bu arada bu konu içinde de farklı oyunlarda NAT 2 için Open ya da Moderate diyen arkadaş olmuş. Demek ki bu terimler ilgili oyunların içinden çıkıyor öyleyse?

Ben sırf Crash Team Racing Nitro-Fueled için önemsiyorum bu NAT olayını, yoksa pek umrumda değil. Yarın ayarları deneyeceğim. Umarım o zamana kadar bir cevap gelir ama pek sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 15 Şubat 2022; 2:26:27 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.