Şimdi Ara

PS4 mü Alayım GTX 960 mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
1.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PS4 mü Alayım GTX 960 mı (gtx 960 tan başka kart önermeyin lütfen ekran kartına daha fazla para vermek istemiyorum ) PS4 te anti aliasing problemleri devam ediyo mu PS3 teki gibi . GTX 960 alsam 1080P monitörüm var bu sistem le güncel oyunları hangi ayarlarda oynaırm
    Sistemim
    FX 6300 3.5 GHz
    8 GB DDR3 1333MHz
    AsRock 960GM VGS3 FX ANAKART

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mur@t963 -- 2 Haziran 2015; 16:08:10 >

• Tabiki de Gtx 960

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok sacma 2 secenek. Ps4 un oyun fiyatlarini dusun ayrica gtx960 la sadece ps4 arasinda 2 kat fiyat farki var. Neye gore onerecegiz? Cevap zatten belli.

• Sacma olmayan bir karsilastirma. Bende i7 4790k islemcili bir bilgisayar var ancak ekran karti eskiden kullandigim hd6870. Ekran kartini yenilemek yerine PS4 ile oynuyorum oyunlari. Neden:

- Tabi ki salonda TV karsisinda yayilip oynamak hosuma gidiyor ana neden bu. Tum gun is yerinde bilgisayar basinda oturuyorum zaten. Bir de oyun icin evde oturmak istemiyorum.
    - Bilgisayari baska amaclarla kullandigimdan, oyun oynamak istedigimde bilgisayar mesgul olabiliyor.

Oyunlar ilk ciktiklari sirada 60 dolardan cikiyor(PSN amerika hesap), ben uzun aradan sonra witcher'i aldim 60 dolara. Onuda kardeslikle aldigimdan 30 dolara geldi. Genelde oyunlar 30 dolara dustugunde aliyorum, yani cikar cikmaz almiyorum, kardeslikle 15 dolar felan tutuyor. Burda insanlar oyunlarin Aral fiyatina bakip 200 tl oyuna mi verilir diyor ama 200tl veren bu islerden hic anlamayanlar. Veya benim evimde oyun kutulu olsun rerorerororo yapanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desert_rain -- 2 Haziran 2015; 16:58:47 >
  • Sorunun cevabı konsol tarzı oyun oynamaktan mı hoşlanıyorsun pc tarzımı önemli olan bu.

Hack'n slash, fifa, pes, the last of us tarzı oyunları seviyorsan konsol alman lazım bunlar pc monitöründe klavye mouse zor oynanan konsol kadar rahat ettirmeyen oyun türleri.

Yok ben RPG MMORPG FPS MOBA tarzı oyun oynuyorum ayrıca konsol oyunlarına 100TL vermek koyuyor steamden indirimden hep alıyorum diyorsan tabiki gtx 960.

GTX 960 ile güncel oyunları geforce experience optimizasyonu ile very high-ultra arası 60FPS 1080p oynarsın ve GTX 960 alcaksan amazondan 3 yıl uluslar arası garantili GTX960'ı 640TLye alabilirsin.
  • Soru'yu bence buradaki insanlar dışında kendine sormalısın, nitekim ne istediğini bilmen gerek.
    Yoksa bu konu PS4 ile PC kapışmasına hatta fanboyların toplanmasına bile sebebiyet verebilir.
  • Xbox daha iyi çalıştırıyor Witcher 3'ü.
    "The Witcher 3 PS4 vs Xbox One Patch 1.03 Stress Test: "
  • Hem konsol hem de pc sahibi olarak her ikisinin de birbirine gore avantajlarini yaziyorum, bu sorunun net bir cevabi yok.Olsa idi diger urun zaten piyasada olmazdi.
    Eger konsol tercih edersen:
    - Uzun yillar upgrade etmene gerek kalmayacak.
    - Herhangi bir konfigurasyon ayari ile ugrasmana gerek kalmayacak.
    - Oyunlari sistemin ile optimize bir sekilde oynayacaksin.
    - Local multiplayer oynayabilmen icin ikinci bir oyun kumandasi alman yeterli olacak.
    - Multiplayer oyun oynayabilmek icin ucret odemek zorundasin ( aylik )
    -----
    Eger bilgisayar tercih edersen:
    - Oyunlari sistemine gore sen optimize etmek zorundasin. Nvidia ya da Amd nin sundugu optimize ayarlar her zaman gercekten "optimize" degil.
    - Sistemini daha kisa surelerde upgrade etmek zorunda kalacak, bir noktadan sonra yeni bilgisayar almak zorunda kalacaksin guncel oyunlari oynayabilmek icin.
    - Cok cok daha fazla oyuna erisimin olacak.
    - Bazi oyun turlerini ( strateji , mobo gibi ) klavye mouse ile daha kolay oynayabilirsin. Bildigim kadariyla yeterince ugrasirsan klavye ve mouse u konsol ile de kullanabiliyorsun ama ayni oyunu konsolda bulabilecek misin bilmiyorum.
    - Multiplayer icin internet hizmeti disinda ekstra bir ucret odemene gerek kalmayacak.
    - 960 , next gen ( aslinda current gen ama jargon onemli degil ) konsollardaki ekran kartlarini 2 ye katlayan gucte bir kart. Ancak yine dedigim gibi oyunun kendisi optimize olmadiktan sonra yine senin bir miktar ugrasman gerekecek.
    - Cok daha ucuza daha fazla oyun alabilirsin.
    -------

Insanlarin "ben konsola ucuza oyun aliyorum " argumanini kabul etmiyorum. Cunku burada mesele konsol oyunlarinin pahali olmasi degil; ayni oyunun her zaman konsol icin daha pahali olmasi. Ayni sabri ve arastirmayi PC icin yaparsaniz konsola 30 dolara aldigin oyunu 15 dolara PC icin her turlu alirsin.

Su da bir gercek, windowsuydu, steeamiydi, driveriydi bilmemne diyerek ugrasmaktansa yorgun bir is gunu sonrasi tek tusa basip direkt oyun oynamaya baslamanin ve konfigurasyon ile ilgili kafa yormamanin da hazzini goz ardi edemem. O sebeple konsol alan herkese saygi duyarim. Ama bence her turlu 960.

• Ben de aynı ikilemdeydim ama pcnin daha mantıklı olduğuna kanaat getirdim.Bence konsalda bir kumandaya bağlı kalmak gereksiz geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Xbox daha iyi çalıştırıyor Witcher 3'ü.

r9 280 ile r9 290 nın kıyaslandığı ve 280nin daha stabil olduğunu gösteren bir video göstersem 280 daha iyi mi diyeceksin?

• quote:

Orijinalden alıntı: strider_venom

quote:

r9 280 ile r9 290 nın kıyaslandığı ve 280nin daha stabil olduğunu gösteren bir video göstersem 280 daha iyi mi diyeceksin?

Evet. Örnek,
    [3:03]
    PS4 daha zayıf; ama daha akıcı. Uygun ayarı bulamadıktan sonra bir platformu savunmanın hiç faydası yok bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlüminyumGPU

Soru'yu bence buradaki insanlar dışında kendine sormalısın, nitekim ne istediğini bilmen gerek.
    Yoksa bu konu PS4 ile PC kapışmasına hatta fanboyların toplanmasına bile sebebiyet verebilir.

• quote:

quote:

quote:

Evet. Örnek,
    PS4 daha zayıf; ama daha akıcı. Uygun ayarı bulamadıktan sonra bir platformu savunmanın hiç faydası yok bence.

bu cevaptan sonra seninle tartışmaya girmem

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet. Örnek,

bu cevaptan sonra seninle tartışmaya girmem

Açık söylüyorum: dert çekiyorsun. Digital Foundry'den bak, geç. PcPer'den bir ara, "Biz böyle görüntü zamanı incelemesi yapacağız" diye bir çıkış geldi, süper alkış tufanı aldı; ama sonra gerisini getiremediler. Digital Foundry yaptı: sorun çözüldü.
    Oldukça da etkileşimli davranıyorlar testleri nasıl yapmaları gerektiğine dair; yukarıdaki Witcher 3 testi için bataklıklı bölümlerde çekim yapmaları gerektiğine kendi forumlarındaki kullanıcılarının önerileriyle yol göstermesi sayesinde karar vermişler. Mis gibi de çıkmış netice.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 2 Haziran 2015; 20:10:50 >

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Çözünürlük aynı değilki zaten birinde 1080p öbüründe 900p

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Impact1903

Çözünürlük aynı değilki zaten birinde 1080p öbüründe 900p

1080p @ 20 kare saniyeye karşılık, 900p @ 30 fps...
    Bence kazanan Xbox.
  • mur@t963 M kullanıcısına yanıt
    2. el GTX780 al. 800-900 TL civarında ama sen 2. ele güvenemem dersen GTX 960 alma! R9 280X al.
  • bisiklet al gez
  • quote:

Orijinalden alıntı: boogiee90

bisiklet al gez

gtx 970 i satıp bisiklet aldım, şimdi kaşıntı tuttu gene ekran kartı diye :
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanatairum

quote:

Orijinalden alıntı: boogiee90

bisiklet al gez

gtx 970 i satıp bisiklet aldım, şimdi kaşıntı tuttu gene ekran kartı diye :

bu sefer de bisikleti sat hocam :D
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.