Şimdi Ara

PS4'e takılabilecek harddisk kapasitesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
13.194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumu aradım da pek bulamadım. PS4 500gb hdd ile geliyor fakat store'dan alışveriş yapan kişiler için bir süre sonra bu kapasite yetmeyecek. ileride hdd'i arttırmak isteyecekler için kaç tb'ye kadar desteklediğini bilen var mı acaba?

• 9.5mm kalınlığına kadar tüm 2.5'' HDD'leri takabilirsiniz. Boyut olarak sıkıntısı yok. 2TB'ın üzerine geçilmedi zaten 2,5'' de. O da Türkiye'de yok henüz.
  • Keşke 1tb olarak çıksaydı . Kutulu oyun alan insana bile yetmez bu kapasite. Hepimiz artık zorunlu PSN plus üyesi olacağız. Eee her ay zaten oyun gelecek ücretsiz .Onları indirdiğimizde yaza kadar biter dolar o ps4

Ps4ün içini açıp hdd bağlantı arabirimine harici hdd'inizi bağladığınızda 3.5" / 2.5" sınırlarınız ve en önemlisi kapasite sınırlarınız kalkıyor. Yani şuan tek seferde 6TB'a kadar kapasite sunan WD mybook alıp ( konsol fiyatında ) ps4ün teknolojik ömrü bitene kadar onunla gidersiniz oyun arşivinize

Fakat tek kusuru koca hdd'in de ps4'e diyalizle bağlı kalmak zorunda olması. Yerini değiştirmeyecekseniz sıkıntı olmaz.
  • :::LOSTPLANET::: kullanıcısına yanıt
    zaten kolay kolay yerini kıpırdatamayız ya. Evet şimdiden 3 oyun yükledim ve gözümü korkutmaya başladı bu durum, insan "lan gidiyor gb'lar laaaan" diye düşünmeye başlıyor bir süre sonra. harici hdd'i bağlama yeri var diyorsunuz yani? :D
  • 3.5" i kaldırmıyor mu takılacak yer? sadee 2.5" mu olmak zorunda yani ?
  • ilerde çıkacak olan modelleri aynı ps3de olduğu gibi farklı hafızalarda çıkabilir mi acaba? 1tb ps4 çok karizmatik olabilir
  • 3.5" hdd takma yeri şöyle var: cihazı söküp açacaksınız . sata bağlantı yerindeki PS4ün asıl hdd'inin bağlantısını çıkarıp o sata yuvasına kendi 3.5" harici hddnizin kablosunu takacaksınız.Ama ps4ün içinden dışına kablo çıktığı için ps4ün kapağı tam kapanmıyor sanırım.

Hatta forumda birisi bunu yapmıştı .fotoğrafları da mevcut rehber de hazırlamıştı kendisi. ama linkini kaydetmedim, bilmiyorum burada bir yerlerde o konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

Fakat tek kusuru koca hdd'in de ps4'e diyalizle bağlı kalmak zorunda olması. Yerini değiştirmeyecekseniz sıkıntı olmaz.

çok güzel benzetme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wrocław

ilerde çıkacak olan modelleri aynı ps3de olduğu gibi farklı hafızalarda çıkabilir mi acaba? 1tb ps4 çok karizmatik olabilir

tabiki çıkacaktır. oyunların 40-50gb olduğu günümüze 500gb' ın yetersiz kalacağı kesin (hatta 407gb diyelim malum 93gb ps4 kullanıyor) ama satiş stratejisi bunu gerektirir. 1tb-1.5tb versiyonları zamanla cıkacaktır.
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Elimde WD My Passport Ultra 2,5" 2TB harici harddisk var (USB 3.0). Bunu takabilir miyim PS4'e??
  • quote:

Orijinalden alıntı: SUPER-TANKS

Elimde WD My Passport Ultra 2,5" 2TB harici harddisk var (USB 3.0). Bunu takabilir miyim PS4'e??

İcini sokerseniz ve icindeki disk 9.5mm den kalin degilse takarsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.5" olarak maksimum 2Tb var oda Türkiye'de bulmak biraz zor Samsung da var diye biliyorum sadece 3.5" takanlar var ama gereksiz 1 Tb yada 2 Tb 2.5" takarsanız gayet yeterli olur

• quote:

Orijinalden alıntı: tyler durden palamut

3.5" i kaldırmıyor mu takılacak yer? sadee 2.5" mu olmak zorunda yani ?

Hayır 3.5" sığmıyor değişik modifikasyonlar yaparak takanlar var ama dediğim gibi estetiği bozuyor.

• Harici 2 tb harddiski sokup içindeki 2.5 hdd yi takanlar var hangileri uyumlu bu sekilde bilen var mi

• 2tb taktım sıkıntı yok şuan

• Takan arkadaşlar 2TB HDD hangi modeli seçtiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AyKqT

Takan arkadaşlar 2TB HDD hangi modeli seçtiniz.

Seagate backup plus 2tb sorunsuz kullanıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyfn85

quote:

Sanırım bu ürünü kullanıyorsun. Rahat bir şekilde sığdımı ps4 içine.
    http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-2-5-2tb-backup-plus-slim-usb3-0-usb2-0-siyah-tasinabilir-disk.html

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-2-5-2tb-backup-plus-slim-usb3-0-usb2-0-siyah-tasinabilir-disk.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AykutGuru -- 23 Haziran 2016; 17:16:31 >
  • Konu hortlanmış ama yinede yazmak istedim bilgi olsun.

3-4 ay önce Seagete 2TB HDD aldım ve içindeki hard diski Ps4'e taktım. Sorunsuz kullanıyorum fiyat olarak zamanında 269 liraya almıştım şuan ne kadar bilmiyorum. PS4'ü 500GB alıp artırmak isteyen arkadaşlar varsa bu modeli çekinmeden alabilirler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tyfn85

quote:

Sanırım bu ürünü kullanıyorsun. Rahat bir şekilde sığdımı ps4 içine.

Evet bu ürün kutuyu tırnakla açtım basit açılıyor sığma konusunda sıkıntısı yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.