Şimdi Ara

PS4 DMZ açma yardım (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
6
Favori
19.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: WildDestiny

Arkadaşlar bilgisayardan ip ayarlarına giriyorum 2. resimdeki goruntu çıkıyor. 1. resimde de ağ manuel ayarlama kısmına geliyorum simdi tam olarak ordaki boşluklara ne yazmam gerek? Modemin DMZ makinesi kısmında da 192.168.1.0 ip si var neyi nereye yazıcam denedim ama bağlanmadı bu sefer de
     PS4 DMZ açma yardım PS4 DMZ açma yardım

Merhaba ,

Doğrumu anladım bilmiyorum.

- Şimdi sizin IPv4 Adresiniz 192.168.1.229 görünüyor. PS4 ün IP Adresine 192.168.1.xxx yazıyoruz değil mi ? Bu xxx leri kafamızdan sallıyoruz.

- Alt Ağ Maskesine 255.255.255.0 yazıyoruz.

- Birincil ve İkincil DNS ye de benim internetten araştırdığıma göre 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazıyoruz.

Böylelikle DNZ açmış mı oluyoruz ?

Tabi bu işlemleri yapmadan önce modemin arayüzünden DMZ ye girip aktif yapıyoruz ve size göre 192.168.1.229 olan IP adresini yazıp kaydet diyoruz..

Tüm bunları yaptıktan sonra sorunsuzca online oynayabiliyoruz değil mi ? Yanlışım varsa ya da anamadıysam lütfen siz ve forumdaki arkadaşlar düzeltsin.

İyi forumlar...
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pc den modem arayüzüne girip DMZ kısmını bulacaksın. Buraya ağda kullanılmayan bi ip numarası vereceksin. Daha ps4 ün manuel internet ayatlarına girip dmz ye verdiğin ip numarasını gireceksin hepsi bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilberhoca

Pc den modem arayüzüne girip DMZ kısmını bulacaksın. Buraya ağda kullanılmayan bi ip numarası vereceksin. Daha ps4 ün manuel internet ayatlarına girip dmz ye verdiğin ip numarasını gireceksin hepsi bu.

Diyelim benim ip 192.168.2.555 ben ps4 e kafadan 192.168.2.666 verebilirim demi ?

192.168.2.666 yı hem dmz ye hem de ps4 ün manuel internet ayarı kımına yazınca sorun kalmayacak anlaşılan..

Çok teşekkürler

• cobalt_evan kullanıcısına yanıt
    Aynen

• COD:AW oynarken bir bağlanmıyor allahın cezası oyun...Anca bununla bağlanabildim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.