Şimdi Ara

PS4| Dijital Oyun Kardeşlik-Satış-Takas Grubu [İlk Mesajı Okuyunuz] (230. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
55.546
Cevap
411
Favori
1.598.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
138 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: janot

ben de henüz ps4 sahibi değilim ama konuyu hep takip ediyorum ve kapalı bir grup olmamasını dilerim şahsen objektif bir sistem yerine karşılıklı güven içerisinde alınmasını ve herkesin hesap vl onun geçmiş sahiplerinin aralarında birbirlerine bağlanmasını isterim. böylece grup kapaılığı olmadığı gibi buradan ifşa edilerek en azından kimin sistemi tıkadığı da belli edilebilir ve zamanla yanlış işler kalmaz umarım. zaten en yeni üye ile de kimsenin fazla alışveriş yapmayacağı açık gibi.

Kapalı grup diye bir şey olmaz zaten. Millet anca kendisini kandırıyor.. Ha sadece kendi aralarında oluşturdukları 3-5 kişiyle takaslarını gerçekleştirirler ( burada kendilerini güvene alıyorlar) onlarda oynadıktan sonra çeyizlerine kaldıracak değiller hesapları, illaki satacaklar. Ee satmak içinde herkesin katıldığı bir yer lazım, ister istemez önüne gelen ilk kişiye satacak hesabı.. Kalkıpta kapalı grupta bunu yaparsa, anca kendi yazar kendi okur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamilee -- 9 Mayıs 2014; 0:01:21 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: deathrider13

quote:

Orijinalden alıntı: Fifaboy

quote:

Orijinalden alıntı: pasHa_m

Mail değiştiği taktirde alamıyor hocam hadi alabiliyor diyelim mail adresleri kabak gibi görünecek id i de öğrendımı zaten dolandırıcıların ekmeğine ballı kaymak sürmüş oluruz :)))

Bu iş yaş hocam emeğine saygı duyuyorum ama inan durum dahada vahimleşir

Dediğim gibi başka bir forum acıp burda sorunsuz takas yapan arkadaşları o konuya davet edip almak tamamen kapalı bir konu acmamız gerekiyor ve 5 hatta 10 tane sorunsuzca takas yapan arkadaşları oraya almak bence böylesi daha mantıklı

Facebook olayıda hiç fena fıkır değil

Ayrıca o bilgi maili gittiğinde bir kez daha mail değişirse o bilgi tekrar ona gitmiyor ... Burda sonye cok kızıyorum mailleri çakılı yapsaydı hiç bir sorun olmazdı

Alınıyor hocam , maili değiştir aktif gerçekte olan bi mail ile değiştirsen bile alıyorlar. Bkz ; tolgahan cift hak satarak dolandırmıştı beni

çift hak satarak nasıl dolandırıldınız??
    Ben çift hak alıyorum sırf bu yüzden..
    İçim rahat ediyordu

gizli soru veya doğum tarihi ile sıfırlıyorlar hocqm dikkat edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: maxtar

BOUND BY FLAME 50 TL Primary

Strike Suit Zero Primary 25 TL
    Lego Super Heroes Primary 40 TL
    Killzone Shadow Fall Primary 50 TL (ingilizce)

(Takas olarak sadece Call of duty Ghost Primary önerinizi konuşabiliriz, başka oyun önermeyiniz)

Abi Bound By Flame ne ara çıktı oynadında satıyorsun. Bi 10 gün falan PS'den uzak kalıcam yoksa hiç kaçırmaz alırdım. Bu arada daha oyunun kritiği hiç bir yerde yok, oyun nasıl?
  • 2 günlük araştırmamda emin oldum ki tek bir oyunu 20 kişi falan oynuyor bu forumda.
  • Arkadaşlar benim ortaya attığım takip tablosu işi yanlış anlaşılmasın. Ben katı kurallarla bir grup kuralım manasında yazmadım oradakileri yani bazı arkadaşlar alınganlık gösteriyor sanırım. Önce bir liste oluşturup burada o kişilere tabloyu düzenleme hakkı vereceğim. O listedeki hesaplardan tek hak alanlar listeyi takip etmek durumunda kalacakları için zamanla bu liste genişleyecek. Burada neyin kimde olduğunu, hangi hesabın kim tarafından açıldığını kolayca tespit edebileceğimiz için yanlış yapanlar anında belli olacak zaten. Hesap açanlar dışında kimsede doğum tarihi, mail hesabının şifresi, gizli soru gibi bilgiler bulunmayacak. Herkes alınganlık göstermeden fikirlerini paylaşırsa bir orta yol bulunur. Ben sadece düşüncelerimi paylaştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuty85

quote:

Orijinalden alıntı: maxtar

BOUND BY FLAME 50 TL Primary

Strike Suit Zero Primary 25 TL
    Lego Super Heroes Primary 40 TL
    Killzone Shadow Fall Primary 50 TL (ingilizce)

(Takas olarak sadece Call of duty Ghost Primary önerinizi konuşabiliriz, başka oyun önermeyiniz)

Abi Bound By Flame ne ara çıktı oynadında satıyorsun. Bi 10 gün falan PS'den uzak kalıcam yoksa hiç kaçırmaz alırdım. Bu arada daha oyunun kritiği hiç bir yerde yok, oyun nasıl?

abi açık konuşayım oyun tarihi mistik şeylerden hoşlanıyorsan çok iyi... Ama beni sarmadı o yüzden satıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dunyao

quote:

Orijinalden alıntı: Sonic.Storm

Sizin de yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar ona göre kararlaştırıp netleştirelim bu işi.

Hesaplarin emaillerini acik ederek hirsizlarin istahinin kabaracagini dusunuyorum. Hirsiz ben hirsizim diyerek gelmez, once iceri girer, guven kazanir sonra yapacagini yapar, yine de siz bilirsiniz, uygulanabilir bir yontem tabi ki

Ben şahsen mail adresini görerek bir şey yapılabileceğini sanmıyorum. Yani zor bir olay açıkcası ya katı bir grup kurup dışarıdan kimseyi almamak gerekiyor ya da bu sistemi en olurundan işletmek gerekiyor. Benim de kafam karıştı yardımcı olmak amaçlı bir şeyler düşündüm ama ona da razı olmayanlar var. Nasıl yapıcaz bilmiyorum..

• Sonic.Storm kullanıcısına yanıt
    Hocam 2. Bir grup kurmak daha mantıklı o zaman ben varım elimden gelen yardımıda desteğide veririm

Grup kapalı olacak ve herkes alınmayacak tam hiç sorun yasamayan yasatmayan arkadaşları buradan gerekırse eski üyeler ve referanslı uyeler olacak orada burdada guven kazanan arkadaşlarıda oraya alırız bir liste olustururuz mesela oyunun sahibi pasha_m sonic_storum e primary sattı yada takasladı sonra sonic_storm pasha_m dan aldığı oyunu buna verdi vs diye olmazmı böyle daha iyi

Yada hocam wallah aklım durdu benim ben de sağlıklı bir cozum yolu arıyorum ama bulamıyorum en guzelı hesapları komple takaslayan bır forum acmak hiç primary sezondary olmaksızın direk takasa gidicez burasıda bu sekılde dunyao arkadasımızın kontrolu altında kalacak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonicstorm arkadaşımızın yapacağı çizelge bilgilendirme ve takip amaçlı olmalı ilk etapta...Yani aldığımız oyunun izini bir şekilde sürebilelim diye...Yani ben misal x kişisinden aldım...o da y kişisinden falan oyunun geçmişi hakkında bilgi sahibi olmak amacını taşıyabilir...sonra ihtiyaca göre zaten şekillenecektir...mesela bendeki killzone oyunundan başka yerde girildi deyip attığında bana daha önce satan x ve ondan alan y kişisi ile sattılarsa pri veya sec hesap sahipleri sorumludur...2 3 gönüllü adanmış arkadaş bulmazsak da iş zor...şablon oluşunca bir nebze fikir verir...deneyelim görelim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 9 Mayıs 2014; 0:50:54 >
  • Hocam dediğim gibi ya katı bir grup kurarak bu işi yapıcaz ya da orta yolunu bulucaz. Açıkcası kapalı grupta şu dezavantaj olacak, mesela o grupta herkes watch dogs u oynadıysa benim elimde de bu oyun varsa satamam ya da takaslayamam. Bu nedenle katı bir grubu çok da mantıklı bulmuyorum açıkcası. Yani orada böyle bir sorun karşımıza çıkıyor. Bu arada pasha_m sonic.storm a şunu sattı diye yazmaya ihtiyaç olacağını sanmıyorum zaten o şekilde çok karışır. Sadece satan kişi kendi nickini silip yerine sattığı kişinin nickini yazsa yeterli bence. Benim aklıma daha fazla bişey gelmiyor açıkcası yarın başka fikri olanlar varsa yazar zaten konuşup bir orta yol bulunur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Sonicstorm arkadaşımızın yapacağı çizelge bilgilendirme ve takip amaçlı olmalı ilk etapta...Yani aldığımız oyunun izini bir şekilde sürebilelim diye...Yani ben misal x kişisinden aldım...o da y kişisinden falan oyunun geçmişi hakkında bilgi sahibi olmak amacını taşıyabilir...sonra ihtiyaca göre zaten şekillenecektir...mesela bendeki killzone oyunundan başka yerde girildi deyip attığında bana daha önce satan x ve ondan alan y kişisi ile sattılarsa pri veya sec hesap sahipleri sorumludur...2 3 gönüllü adanmış arkadaş bulmazsak da iş zor...şablon oluşunca bir nebze fikir verir...deneyelim görelim...

Aynen hocam. Bu takip sisteminin amacı şuan devam ettiğimiz sistemde oluşabilecek sorunları en aza indirgemek. Birinin hesabının şifresi değişince önceki sahiplerini araştırmak zorunda kalıyor ve olay uzuyor, çözülemiyor. Ama bu tablodan diğer hakkın kimde olduğu kolayca tespit edebilecek benim düşüncem o şekildeydi. Hatta herkes ortağını görebileceğinden kendi aralarında anlaşıp yeni şifre de belirleyebilirler ki bu çok sağlıklı olur, şifre sürekli yenilenir. Bu sayede hesabın eski sahipleriyle bir bağlantısı kalmaz. Eski sahipleri uyanıklık yapıp secondary olarak kullanmaya da kalksalar kullanamazlar.

• Sonic.Storm kullanıcısına yanıt
    Ya öyle bir şey olsa bile su anki forumu öldürmicez mesela o grupta herkesde watch dogs vArsa burada guvenılırlığı sağlaya bılırız zaten buradan geleb ve referanslı uyeler ile git gide genişleyeceğiz

• Sonuç ne oldu şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackRussiaN

Sonuç ne oldu şimdi

Sony id adresi gibi mailide değiştirememe firsatı sunsaydı dolandırıcılar olmazdı sonuc ne olursa olsun virusler her zaman vardır

• quote:

quote:

Sonuç ne oldu şimdi

Sony id adresi gibi mailide değiştirememe firsatı sunsaydı dolandırıcılar olmazdı sonuc ne olursa olsun virusler her zaman vardır

İnsanda karekter olmalı önce dostm gerısı boş 3 kurus ıcın bole sylere tama ednler hep olacktr Referanslı alıs verısler en guvenlısı ama ıste aramızda yenı olanlar zor durumda kalıck bu yuzden belkı referanslılardan daha guvenılır ama ıste orda ref yazması gerek sahsn bazı syler deısmesı ıcın
  • BlackRussiaN kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam benim referansım yok ben apacık adresıme varana kadar verebılırım zaten dedim gibi alısverişten once ben facebookumu veririm zaten facemde oturdugum yere varana kadar her seyım belli

Ama en önemliside ALLAH bana kul hakkı ile hesap sormasın yeter bana bunu düşünseler keske işler o zaman değişir

• quote:

Orijinalden alıntı: Xolid Gunner

quote:

Orijinalden alıntı: dunyao

yaş konusu sıkıntı yarattı galiba sende.

evet konu sahibi benim, insanlar bu konu yüzünden sıkıntı yaşayacaksa mağdur olacaksa, forum sahibine kadar haber verip konuyu kapattırırım, istediğim platformdan da istediğim grubu kurarım.

Dostum sen eyupte oturuyosun bende fatihte yakiniz aslinda istersen yuz yuze goruselim yas konusunda sikintini. Herkes burda istedigini yapar ama sen ahkam kesemessin kimseye biz burda bir grubun magdurlugunu konusuyoruz konu senin magdurluk seninse oncek mesajlara bak takas islemlerinin hepsini burdanda bildirdik dsendil in yaptiklarinida

Xolid arkadadla beraber dsendil adli uyenin cakalligini anladik.arada kalan bendim. Dsendil ile outlast tomb r. Takas ettik sonra foruma yazmis bize verdigi heaabi baskasina vermis bizde outlastin sifrelerini degistirdik. Xolide knacki heri verdim. Kendimizce adaleti sagladik. Xolid ile dsendili biz taa o zamanlar ne oldugunu anlamistik. Dsendil secondry hesabi belki 10 kisiye verio sonra millet magdur oluo nasil oluoda bide yaptiklarina karsilik magdurum diyor. Haksizmiyim xolid kayitlar elimizde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hakkımızda hayrlısı bende oyunları cektım Sagolsn arkadaslr yardmcı oldu. Konuyu deyıstrmek lazm bırazda. Şu pes 2015 İnş İyi yaparlar
  • quote:

Hakkımızda hayrlısı bende oyunları cektım Sagolsn arkadaslr yardmcı oldu. Konuyu deyıstrmek lazm bırazda. Şu pes 2015 İnş İyi yaparlar

Aynen hocam fıfa nın momentumundan sıkılmıs bıkmıs durumdayım

• quote:

quote:

Hakkımızda hayrlısı bende oyunları cektım Sagolsn arkadaslr yardmcı oldu. Konuyu deyıstrmek lazm bırazda. Şu pes 2015 İnş İyi yaparlar

Aynen hocam fıfa nın momentumundan sıkılmıs bıkmıs durumdayım

Şöyle Sağlam bi Pess , God of War , Grand Turismo Gelsede PS biraz bayram etse
  • 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.