Şimdi Ara

PS4| Dijital Oyun Kardeşlik-Satış-Takas Grubu [İlk Mesajı Okuyunuz]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
55.546
Cevap
441
Favori
1.547.429
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> Gruplar / Topluluklar / Turnuvalar >> PS4| Dijital Oyun Kardeşlik-Satış-Takas Grubu [İlk Mesajı Okuyunuz]
Giriş
    4318 Mesaj
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1n0xzDjENCHhaJBgL_lZotkTVCHHi7GHjBIxMA2AR9sQ/edit?pli=1#gid=0

Evet arkadaşlar kabaca bir taslak hazırladım. Şimdi öncelikle bu sisteme dahil olacak herkesin Google hesap sahibi olması gerekiyor. Sanırım herkesin bir Gmail hesabı vardır olmayanlar da kolayca açabilir.
    Linkteki tabloyu incelediğinizde zaten ne olduğunu anlayacaksınız. ulwi ile öyle bir kardeşliğimiz yok oradaki bilgileri örnek amaçlı yazdım.

Şimdi öncelikle burada referanslı, bugüne kadar sorunsuz gelmiş arkadaşlardan oluşan bir liste oluşturmamız gerekiyor. Bu listeyi oluşturduktan sonra herkes bana google adreslerini verecek, ben de bu dökümana erişme ve düzenleme izni olanlar listesine onları ekleyeceğim.

Tabloya gelecek olursak örnekte de gördüğünüz gibi ben ulwi ile kardeşlik yaptığımı varsaydım ve oyunu aldım. Hemen ilk iş buraya gerekli bilgileri dolduruyorum. İlerde ben ya da ulwi elimizdeki hesapları çıkaracağımız zaman direk bu tabloyu açıp kendi ismimizi silip devrettiğimiz kişinin forum nickini yazıyoruz. Eğer bu işten faydalanmak ve uzun yıllar güvenli bir şekilde devam ettirmek istiyorsak bu tabloyu takip etme konusunda azami hassasiyet göstermemiz gerekiyor. Yani burada bütün iş bize kalmış. Bu takip işinde düzenin bozulmaması için hassasiyet göstermeyenlere de birtakım cezalar belirleyebiliriz. Atıyorum 2 hafta oyun satış-takas yapamama cezası gibi...

Bir diğer önemli konuda kardeşlik hesabını açanlarla ilgili. Hesap açanlara basit bir sorumluluk daha düşecek o da şu ; hesabı açan kişi o oyunu elinden çıkarmış olsa bile o hesabın bütün bilgilerini elinde tutmaya devam edecek. Hesap açanlara benim tavsiyem şu şekilde; bu takip sistemi için zaten herkesin google hesabı acağını düşünürsek bu yukarıdaki e-tablo gibi kendi hesaplarından sadece kendilerinin erişebileceği bir tabloda bu açmış oldukları hesapların bilgilerini arşivleyebilirler (mail, şifre, psn id, doğum tarihi vs.). İsteyen de kendi PC sinde not defterinde, excel de vs. bu bilgileri saklayabilir ama bana kalırsa google docs daha sağlıklı olur.

Bir örnekle işleyişi açıklayacak olursak, diyelim 1 sene önce açılmış bir hesabın primary hakkını alan bir arkadaş bir süre sonra şifrenin değiştiğini farketti hesaba erişemiyor. Hemen takip tablosuna girip CTRL + F yaparak mail adresini girip diğer hakkın kimde olduğunu görebilecek. Hadi diyelim bir aksaklık oldu ve diğer ortağa ulaşamadı. O zaman hesabı ilk açanın ismini göreceğinden ona pm atıp şifre sıfırlama için yardım isteyecek. Burada hesabı açan kişinin diğer kişiye doğum tarihi vs. bilgileri vermesine gerek yok, pm den haberleşerek iki dk. da işi halledebilirler. Yani gördüğünüz gibi burada ihtiyaç olmadığı sürece kimsenin elindeki hesabın diğer ortağından haberi olmasına, onu takip etmesine gerek kalmayacak. Çünkü gerekli bütün bilgiler bu tabloda kayda geçecek.

Şimdilik başka yazacak bir şey kalmadı sanıyorum. Fikirlerinizi, yorumlarınızı ve varsa eklenmesini istediğiniz şeyler yazabilirsiniz. Aramızda kararlaştırıp bu sisteme son halini veririz.

*Yorumlarınızı Alıntı yerine Cevap şeklinde yazarsanız okunması daha rahat olur.

• Yarbay
    8024 Mesaj

Her oyun alan buraya yazınca hiç bir sorun kalmayacak emeğin için sağolasın hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sonic.Storm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İphone 7 32GB Mat Siyah
    Playstation 4 500GB l Psn:Omers25
    Xbox One 500Gb l Gamertag:Omers25
  • Binbaşı
    1833 Mesaj

Mail adresi değişince ne olcak bu olay hocam diyelim ben aldım adam mailide değiştirdi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Konu buradan devam etmesinden yanayım bende, kim kime ne sattığına dikkat ettiği sürece zaten sorun yok ki. Benim anlamadığım şey başka bi yerde grup açtın elindeki oyunu orada satamayan yine ordan dışarıya satma kararı alacak veya elinde kalacak. Çözümü kendimizde olmasına rağmen başka başka çözümler arıyoruz.
    |
    |

Xbox GT : Lenasso
    PSN : LenassoTR
  • Emekli Yönetici
    1555 Mesaj

Bu herkesin düzenleme yetkisine sahip olduğu Excel dosyası da bana pek güvenilir gelmedi. Aramızdaki sorunlu kişileri temizlemek istiyoruz, aramıza yine sorunlu birisi sızarsa eğer bu belgeye erişim yetkisi olacak ve istediği gibi belge üzerinde oynama yapabilecek. Yani şu durumda pek de bir faydası olmuyor bu Excel dosyasının. Tek bir kişinin dosyayı düzenleme yetkisi olsa, her hesap alım satımında bu kişi bilgilendirilse, düzenlemeyi o kişi yapsa acaba o kişi üzerinde büyük bir yük oluşturur mu bu?
    |
    |
    Bahsedilenler: Sonic.Storm

PSN ID: Kivanc23
  • Yüzbaşı
    676 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pasHa_m

Mail adresi değişince ne olcak bu olay hocam diyelim ben aldım adam mailide değiştirdi

Psn id değişmiyor diye biliyorum. Pan id'den ilk sahibine ulaşıp hesabı alması istenebilir. Bu arada ilk sahibi gizli soru ve cevabı kimseye vermemeli, kendi bilgisayarında bir dosya oluşturup saklamalı. Tabii kim o kadar şeyle uğraşır tartışılır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamilee -- 8 Mayıs 2014; 22:39:40 >
    |
    |

Bence kim ne aldı ana başlıkta oyunların ilk ve ikinci sahibini sürekli gösteren güncel bir çizelge olsun, en önemlisi de referansı olmayan üyelere çok dikkat edin, sonradan şifre değişikliği vs. 1 oyunu 4-5 kişiye satma gibi şeyler söz konusu oluyor

(Güç + Karizma) birleşmesi ile meydana gelen Beyaz Büyü.....
  • ADMiNiMSi
    3356 Mesaj

Kullandıkça eksikler ihtiyaçlar giderilecek duruma göre şekillenecek harika bir sistem olacak...lig sisteminde olduğu gibi sürekli gelişecek sistem...
    |
    |

Orijinalden alıntı: Kivanc1Mac

Bu herkesin düzenleme yetkisine sahip olduğu Excel dosyası da bana pek güvenilir gelmedi. Aramızdaki sorunlu kişileri temizlemek istiyoruz, aramıza yine sorunlu birisi sızarsa eğer bu belgeye erişim yetkisi olacak ve istediği gibi belge üzerinde oynama yapabilecek. Yani şu durumda pek de bir faydası olmuyor bu Excel dosyasının. Tek bir kişinin dosyayı düzenleme yetkisi olsa, her hesap alım satımında bu kişi bilgilendirilse, düzenlemeyi o kişi yapsa acaba o kişi üzerinde büyük bir yük oluşturur mu bu?

Kimse bukadar şeyle uğraşamazki hocam en sağlıklı yapanların doldurması

|
    |

İphone 7 32GB Mat Siyah
    Playstation 4 500GB l Psn:Omers25
    Xbox One 500Gb l Gamertag:Omers25
  • Binbaşı
    1589 Mesaj
    Arkadaslar merhaba..
    Elimde NFS rivals var..
    cagribey isimli arkadasdan sorunsuz bir şekilde almıştım..
    Çift hesap birden satılıktır..(hem primary hem de sekondary)
    Ayrı ayrı satmayı düşünmüyorum..Kimsenin vebalini almak istemem alan arkadas isterse sonra satabilir yada iki kişi birleşip alabilir..
    İnfamous çift hak ile bire bire takas olabilir..
    Pm atabilirsiniz..Alışveriş canlı olarak whatsup üzerinden olacaktır..

Mail adresi kabak gibi belli olucak zaten hocam sıkıntılı bir durum ayrıca zaten bu durumda oyunu ilk alanın önemi sattıktan sonra sıfıra iniyor cunku elinden cıkarmıs oluyor ve ayrıca şifreyi değiştiren şifre ile kalmaz mailide değiştirir maili de değiştirdiği taktırde oyunu ilk alan kişi kendinide yırtsa ir sey yapamaz

az önce dediğim gibi en mantıklısı yeni bir forum acmak yada facebook hesabı acmak ve burada sorunsuzca 5 ten fazla takas satım yapan kişileri oraya almak bence en mantıklısı bu git gide coğalırız zaten o sekilde

|
    |
    Kivanc1Mac kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Kivanc1Mac

Katılıyorum. Bu işi üstlenecek 3 kişi olursa daha kolay ve pratik olur. 1 kişi işin yükünden kalkamaz diye düşünüyorum
    |
    |
  • Yarbay
    4318 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: pasHa_m

Önceki mail adresi, doğum tarihi gibi bilgiler hesabı ilk açan kişide olacağından Sony ile iletişime geçip hesabı geri alabiliyor benim bildiğim.

@Kivanc1Mac Evet aramıza sorunlu birinin sızma ihtimali var ama onun için de bu listeyi oluştururken ince eleyip sık dokuyacağız. Sorun çıkaranı da anında şutlayabiliriz ve listede oynamalar yapsa bile sorun yaşanmaması için herkes tabloya son girişinde tablonun güncel bir yedeğini PC sine indirebilir. Tek bir kişiye düzenleme yetkisi verilirse bence çok ağır olur kimsenin o işi kaldırabileceğini sanmıyorum. Şuan az oyun olduğundan belki sorun olmaz ama ilerde oyun sayısı artacak ve listedeki tüm hesapların el değiştirmelerini tabloya eklemek zorunda kalacak ki bunu takip etmek mümkün gelmiyor bana.
    |
    |
    Bahsedilenler: Kivanc1Mac

• Yarbay
    4318 Mesaj
    Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Yukarıda bazı arkadaşların bahsettiği endişelerin ben şahsen çözümsüz olmadığını düşünüyorum. Mesela mail değiştirme işi de aynı şifre değiştirme gibi. Bu nedenle hesabın ilk sahibi olayı her şekilde çözebilir. Dün kings-prestige mail değiştirildiğinde önceki maile bilgi gittiğini göstermişti ispatıyla. Yani bu da olayın her ihtimalde çözülebileceğini gösteriyor. Yanlış yapanı ispatı halinde anında çizebiliriz çünkü yanlış yapan bu sistemde kabak gibi ortaya çıkacak. Ayrıca yukarıdaki mesajımı uzun diye es geçmeyin lütfen hepsini okuyun önemli şeyler yazıyor.
    |
    |

Mail değiştiği taktirde alamıyor hocam hadi alabiliyor diyelim mail adresleri kabak gibi görünecek id i de öğrendımı zaten dolandırıcıların ekmeğine ballı kaymak sürmüş oluruz :)))

Bu iş yaş hocam emeğine saygı duyuyorum ama inan durum dahada vahimleşir

Dediğim gibi başka bir forum acıp burda sorunsuz takas yapan arkadaşları o konuya davet edip almak tamamen kapalı bir konu acmamız gerekiyor ve 5 hatta 10 tane sorunsuzca takas yapan arkadaşları oraya almak bence böylesi daha mantıklı

Facebook olayıda hiç fena fıkır değil

Ayrıca o bilgi maili gittiğinde bir kez daha mail değişirse o bilgi tekrar ona gitmiyor ... Burda sonye cok kızıyorum mailleri çakılı yapsaydı hiç bir sorun olmazdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlmanLe -- 8 Mayıs 2014; 22:58:45 >
    |
    |
    Bir sürü kan emici var..
    Excel tablosunu gördüm..
    Psn mailler açık açık gözüküyor..
    Bu bir güvenlik açığına sebep olmaz mı mail kırsa iki kişi birden elindekinden olacak

Aynen hocam onu soyluyorum zaten bende

|
    |
    deathrider13 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: REAL MADRID

Arkadaşlar bu konuyu Türkiye genelinde herkes takip ediyor, adam misafir olarak foruma giriyor baktı işine yarar biryer üye oluyor buraya..

Bence kim ne aldı ana başlıkta oyunların ilk ve ikinci sahibini sürekli gösteren güncel bir çizelge olsun, en önemlisi de referansı olmayan üyelere çok dikkat edin, sonradan şifre değişikliği vs. 1 oyunu 4-5 kişiye satma gibi şeyler söz konusu oluyor

Hesabın ilk sahibinin belli olması , hedap patlatılınca gizli soruyla hesabı alması yeterli gibi

|
    |

Orada sadece mail yazacak şahsen onu öğrenerek bir şey yapabileceklerini sanmıyorum hocam :) Ayrıca kapalı bir forum kurmak yerine aynı işi bu tablodan da yürütebiliriz. Zaten yukarıdaki mesajımda da dediğim gibi referanslı sorunsuz kimselerden bir liste oluşturacağız o kısım önemli.
    |
    |
    pasHa_m kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: deathrider13

arkadaslar çabanızı görüyorum..Bu devirde güvenmek zor..
    Bir sürü kan emici var..
    Excel tablosunu gördüm..
    Psn mailler açık açık gözüküyor..
    Bu bir güvenlik açığına sebep olmaz mı mail kırsa iki kişi birden elindekinden olacak

Tolgahan kırar , haklısınız. Kırar bide forumda satar. Yapar yani dikkatli olmak lazım

|
    |
Canlı Tv izle
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.