Şimdi Ara

ps4 30 fps hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
11.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mesele 60 fps meselesi değil önemli olan oyunun optimizasyonunun iyi ayarlanmış olması hem konsol hem pc oyuncusu olarak konuşuyorum 120 fps oynadığım oyunda oldu lakin stuttering ve frame düşmeleri oluyor buda oyun zevkini baltalıyor pc de oyun oynayınca optimizasyon olarak farklı etmenler giriyor işin içine oyunun farklı işlemci ve ekran kartlarına göre optimizasyonu donanım üreticilerinin sürücü desteği sağlaması windowsun sorunları vs... uzar gider. 120hz 120 fps veya sabit 60 fps oyun oynamak son derece zevkli ve güzel lakin bu stabiliteyi yakalamak oldukça zor oluyor. Konsollarda ise bu olay fix leniyor 30 fps de olsa optimizasyon iyi ise oyun zevkini baltalamıyor

pc den şöyle bir örnek vereyim misal bu ss yi 2013 yılında cf düzeneği ile 1080p de bf3 oyununda framerate testi uygulamışım görüldüğü gibi oyun zevkinin baltalanmaması için min 60 fps almışım ama oyunda fps dalgalanması oluyor milisaniyelerle ölçülebilen frame düşüşleri ve yükselmesi oyun zevkini baltalıyor ki bu çift kartla yapılmış test tek kartta durum daha da vahim .Ben bu kartların parası ile yanlış hatırlamıyorsan 2 konsol alırdım şuanda

ps4 30 fps hakkında

ps4 te 60 fps çalışan oyunlar

Battlefield 4
    Battlefield: Hardline
    Blacklight Retribution
    Call of Duty: Advanced Warfare
    Call of Duty: Ghosts
    Diablo III: Reaper of Souls
    FIFA Soccer 15
    Killzone: Shadow Fall
    Metal Gear Solid V: Ground Zeroes
    Metro: Redux
    MLB 14: The Show
    Murdered: Soul Suspect
    NBA 2K14
    Outlast
    Plants vs Zombies: Garden Warfare
    Planetside 2
    Primal Carnage: Extinction
    Project Cars
    Pro Evolution Soccer 2015
    Shadow Warrior
    Skylanders: Swap Force
    Sniper Elite 3
    The Last of Us: Remastered
    Tomb Raider: Definitive Edition
    Warframe
    Wolfenstein: The New Order
    WWE 2k15

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0101 -- 21 Nisan 2015; 15:08:27 >
  • kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    yazdığınız oyunların çoğu remastered ve spor oyunları battlefield serileride 900p 60fps

Bu arada Dying Light'da 30 fps de çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReflexAction -- 21 Nisan 2015; 14:46:53 >
  • indie oyunlar mı ?
  • Watch dees. kullanıcısına yanıt
    PC deki 30 fps ile PS4 deki 30 fps aynıdır
  • ReflexAction kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ben zaten fps konusuna takılmamak gerektiğini belirttim eğer fps mantığıyla oyun oynasaydım şuan pc yi bırakmamış olurdum Rakip firma konsoluna göre yinede iç açıcı durumda şuan ps4 , en azından 1080p 30fps sınırını tutturabiliyor çoğu oyunda

Dynlight konusunda dediğiniz doğru mesajımı güncelliyorum
    Hocam ona kitap da yazsan anlamaz yorma kendini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eskiden fps filan bukadar önemli değildi hep 30 olsun ama akıcı olsun istenirdi. Şimdi oyun yapımcıları 4 senedir filan 60 fps vaad edip oyunları pazarlamaya çalıştılar , sonra da kendi vaad ettiklerini yerine getiremiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MikeMİller -- 21 Nisan 2015; 16:51:11 >
  • Arkadaşı tanımam etmem, bilgi kirliliği yapıpta ortayı bulandırmanın alemi yok mal meydan da yaptıkları belli yapacakları belli bunun aksini ispat eden at gözlüklerini çıkarsın bir zahmet neyse konuyu farklı noktalara çekmenin alemi yok herkese bol oyunlu günler
  • Yemisim fps'ini. Bir god of war oynayamadiktan sonra isterse 120 fps olsun oyun zevk veriyor mu vermiyor mu ona bakarim.

• Her oyunda fps nin yüksek olması önemli değil. Hızlı oyunlarda 60 fps kendini belli ediyor.30 fps sabit değer sunması bence çok daha önemli. 60-30 fps arasında oynama olduğu zaman bu daha fazla sıkıntı yaratıyor. O yüzden konsollarda da bazı oyunlarda 30 fps kilit var. Bana göre 60 fps dünyaları değiştirmiyor. Tabi ki herkesin düşüncesi farklıdır. Gönül ister ki her oyun 60 fps olsun fakat 60 fps mi grafik kalitesi mi derseniz tabi ki grafik kalitesini tercih ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan Mmc

Hocam ona kitap da yazsan anlamaz yorma kendini

Buraya gelip tartışma çıkarmaya çalışmayın bozuk algınızla ben sanki 30fps de oynatıyor o yüzden almayın kötü demişim gibi bir imaj yaratmaya kalkmayın
    arkadaş burada arasında fark olup olmadığını sormuş sen gelip çoğu oyunlar zaten 60fps demişin yanlış bilgi vermenin luzumu yok sen bir şeyi aldın insanlarda illa alsın diye
    yalan söylemenin de anlamı yok nasıl bir zihniyet anlamış değilim
  • yorumlar için teşekkürler herkese.30 60 fps tartışılması değil amacım yanlış anlaşılmasın

SABİT 30 fps pc de inanaın zevk vermiyor PS4 te de durum böyleyse almaktan vazgeçmek gibi bir durumum vardı,şöyle bişeyi farkettim;

24 inch bi monitörüm var ve pcde klavye mouse mesafesinden oynadığımda 30 fps bana göre berbat.gel gelelim 1.5 - 2 metre gibi bir mesafeden oynayınca gerçekten oyun 30 fps olduğunu belli etmiyor. tabiki 60 ile arasında fark var ama klavye mouse mesafesinden aldığınız deneyimle uzak mesafeden aldığınız deneyimin arasında gerçekten fark var.

benim anladığım uzak bir konumdan oynadığınız takdirde 30 fps hiç rahatsızlık vermiyor ki zaten ps4 ile oyun oynayacaksnız koltukta oynarsınız büyük ihtimalle ve gerçekten keyif veriyor.

bilmem katılıtmısınız ama 30 fps yi algılamak açısından yakın ve uzak mesafe arasında gerçekten bir fark var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Watch dees. -- 21 Nisan 2015; 17:57:29 >
    hocam belki algılanmıyordur ancak 24 inç monitörle 1.5 metreden oynamak zor olmaz mı ?
  • ReflexAction kullanıcısına yanıt
    tabiki zor yazıları felan göremiyorum hatta tabiki daha büyük bi ekranda sıkıntısız oynanabilir ben sadece kendi imkanlarımla bi karşılaştırma yaptım
  • Konu amacından uzaklaştırdık onun için uzatmayacağım hocam hem pc hem ps4 kullanıcısı olarak her ikisininde kendine has özellikleri var kısaca
    ben kısaca anlattım zaten mesele fps meselesi değil oyunun akıcılığı PC de 30 FPS deneyimin olmadı bir kaç oyunda 30 FPS kilidi ile karşılaşmıştım onlarda da sıkıntı yoktu oynanabilir seviye de idi. oyun akıcı ve optimizasyon düzgün olduktan sonra benim için sorun yok PC dede çoğu oyunu sabit altını çiziyorum sabit yani minimum 60 FPS de oynamak için hatırı sayılır bir donanım sahibi olmak gerekiyor. Geçen nesilde de bir çok oyun oynadım konsolda acaba bu kaç FPS veriyor diye bir endişem olmadı, düşünmedim bile fazla takmamak gerekiyor önemli olan oyundan haz almak, bu arada ufak ekranda konsolla oynamaktan zevk almıyorum ps3 ü 24 inç ile kulllandım bir ara 1 gün ancak dayanabildim

• 30fps nomal bir insan gayet ideal zaten filmler bildiğim kadarıyla 24fps

ha 30fps gözüme kötü gözkyo diyosan bir doktora fln git veya 60fps ye cok uzun süre baktığın için alışmamısındır şahsen bana 26fps bile yetiyo
  • Dediğiniz gibi bu işler şahsen ve bana göre kelimelerine açıktır bana görede sizin için 30 fps iyi ve yeterliyse doktora gitmelisiniz diyebilirim bunlar kişisel meseleler ve amacım yeterlilik değil pcde 30 fps ve konsolda 30 fps deneyimlerini karşılaştırmak fikir edinmem amacıyla yinede yorumun için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Watch dees. -- 24 Temmuz 2016; 2:05:51 >
    amaç zaten 60 30 meselesi değil 60 ıda 30 uda pcde çok iyi biliyorum ve her ikisinide deneyenlerden konsoldaki 30 fps hakkında bi kıyaslama yapmalarını istemekti amacım yorumlarınız için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Watch dees.

Dediğiniz gibi bu işler şahsen ve bana göre kelimelerine açıktır bana görede sizin için 30 fps iyi ve yeterliyse doktora gitmelisiniz diyebilirim bunlar kişisel meseleler ve amacım yeterlilik değil pcde 30 fps ve konsolda 30 fps deneyimlerini karşılaştırmak fikir edinmem amacıyla yinede yorumunuz için teşekkürler

bildiğiniz 30fps ikisindede fark yok
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.