Şimdi Ara

PS3 Uyumlu DOLBY Destekli Kulaklık.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
2.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • siz ne alacagımı söyleyin de buluruz elbet biyerden

o 3 ü arasında en iyisi hangisi ? en kalite ses veren
  • Kulaklıkta 5+1 keyfi nasıl olur bilmem ama kulaklık piyasasinda parayı yukarlara çektikçe harika sesler alına biliyor öyleki kolay kolay bir 5+1 in veremeyeceği bir ses verebiliyor gerek bas gerek ses temizliği olsun.Ama en büyük eksisi baş arısı yapması fazla uzun süreli dinlemelerde insanı bıktırma seviyesine bile geliyor.
    SENNHEİSER kulaklıklarda 1 numara olduğunu biliyorum onun 5+1 optik çıkışlısı yokmu.

@turkopol

Kulaklığını alınca artılarını eksilerini bizimle baylaşırsın.Şimdiden hayırlı olsun
  • surround kulaklıklar nasıl mı çalışır.howstuffworks adlı sitede böle açıklamışlar;
    Dolby Virtual Speaker
    One method for creating a virtual surround-sound environment is Dolby Virtual Speaker. Dolby Virtual Speaker is a set of rules and algorithms that re-create multi-channel sound for devices that have only two ordinary speakers. It's a feature found in certain TVs, stereo systems, and computers rather than a separate, physical component of a home-theater system. A similar technology is Dolby Headphone, which uses sound-processing algorithms to let a normal set of headphones mimic a set of surround-sound speakers.
    The transmitter will accept a digital optical stream for 5.1 and PCM audio, or any coaxial stereo analog input, which will then pass through a 24-bit DSP for surround decoding and output to 2 channels. Support is offered for Dolby Digital, Dolby Pro Logic, an enhanced stereo effect, and standard, unmodified output.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozngltkn -- 16 Şubat 2008; 12:29:42 >

• sony ı almayı dusunuyorun ama insom bi model alıcak o alsın belki onunkinden alırım
  • Yada 5+1 kulaklıgı kendimde yaparım demiş adamlar.Saçma ama güzel.İŞTE
  • quote:

Orjinalden alıntı: turkopol

sony ı almayı dusunuyorun ama insom bi model alıcak o alsın belki onunkinden alırım

sony için o kadar iyi degil diyorlar idi ?
  • kesin bir şey söyleyin de alalım yaw
  • ben o sony nin modelini yaklaşık 2-3 haftadır kullanıyorum. gayette tatminkar.. hatta daha önce stereo hoparlörlerden hiç duymadığım sesleri bile çok rahat duydum ve şaşırdım.. "alla ala oyunda böyle sesler varmıydı" diye söylendim kablosuda yeterince uzun. optik çıkış çok pratik herhangi bi sorun yok gelen sinyale görede dolby - dts arasında geçiş yapıyo decoder.. geceleri oynarken süper
  • Bir süredir ben de kulaklık almayı düşünüyorum. Özellikle Sony markasını araştırdım. Konu ile ilgili izlenimlerim şöyle:

1) Surround ses için kulaklık alınacak ise, üzerinde gerçekten kulak başına 1'den fazla ses kaynağı bulunan kulaklıklar yerine normal stereo kulaklık + sanal surround ses işlemcisi kombinasyonu tercih edilmeli.

2) Türkiye'de bu tarz en kolay bulunabilecek kombinasyon Sony DP-1000 ses işlemcisi + Sony MDR-XD050 kulaklık, yani kısaca Sony MDR-DS1000 seti.

PS3 Uyumlu DOLBY Destekli Kulaklık..

http://blog.pixnet.net/duskblue616/post/1295274

3) Bu setin ses işlemcisi için olan yorumlar genelde olumlu. Ancak sistemin kulaklığı tabiri caiz ise biraz tırt. Bazı sitelerde setin kulaklığı olarak MDR-XD050 yerine MDR-XD100 gösterilmiş. Ancak her iki kulaklığın dış görünümü aynı ve ben aralarında teknik olarak fark olduğunu zannetmiyorum. Zaten benim vereceğim teknik özellikler MDR-XD100 modeline ait.

4) Genel bir fikir vermesi açısından yazıyorum, ABD'de setin, yani işlemci ve kulaklığın beraber fiyatı 130 usd, kulaklığın (MDR-XD100) tek olarak fiyatı ise 20 usd.

5) Üst sınıf kulaklıklarda neodmiyum mıknatıs kullanılırken bu kulaklığın mıknatısları ferrit. Ayrıca hassasiyet ve frekans aralığı da diğerleri kadar iyi değil.

6) Sony'nin şu anda kablosuz özelliği olmayan başka bir ses işlemcisi yok, dolayısıyla diğer ses işlemcilerinin fiyatı bu modele göre daha yüksek.

7) Bu işlemcinin mW cinsinden çıkış gücünü henüz bulamadım, bilen varsa yazıversin.

Sonuç olarak, ben MDR-DS1000'i satın almayı düüşnüyorum, ancak setin kulaklığını 2.kulaklık olarak kullanacağım. Asıl kulaklık olarak ise yurt dışından Sony MDR-XD400 model kulaklık getirtmeyi düşünüyorum.

http://www.advizia.com/v41/Advisor.asp?User=SonyHeadphone-LC

Diğer markalarda belki daha iyi seçenekler olabilir ama eğer bir markaya yoğunlaşmazsam seçenekler çok artıyor ve ben artık daha fazla uğraşmak istemiyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, diğer markaları araştıran arkadaşlar varsa umarım onlar da konuyla ilgili izlenimlerini paylaşırlar.

Kolay gelsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: @coyote

Sonuç olarak, ben MDR-DS1000'i satın almayı düüşnüyorum, ancak setin kulaklığını 2.kulaklık olarak kullanacağım. Asıl kulaklık olarak ise yurt dışından Sony MDR-XD400 model kulaklık getirtmeyi düşünüyorum.

http://www.advizia.com/v41/****or.asp?User=SonyHeadphone-LC

Diğer markalarda belki daha iyi seçenekler olabilir ama eğer bir markaya yoğunlaşmazsam seçenekler çok artıyor ve ben artık daha fazla uğraşmak istemiyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, diğer markaları araştıran arkadaşlar varsa umarım onlar da konuyla ilgili izlenimlerini paylaşırlar.

Kolay gelsin.

abi dedigin olay 300 ytl civarına geliyor 300 ünü ödeyip geri kalanına taksit yapsam Z5500 alırım hiç olmassa tüm ev yararlanır ?

• uf ya başlıgı okudum ve hasta oldum saniyesinde... nereden soktunuz aklıma Surround headphones i ya???

peki bunlarda kulakların içinde birden fazla hoparlör olanları Neden başarısız?

mantık olarak çift hoparlörden daha iyi çalışması lazım değilmi? surround konusunda..

o bu değilde , bi arkadaşım (Dj kendisi) bir kulaklık almış kendine Sennheiser marka 600 Ytl... ben böyle bi kulaklık görmedim. hayatımda bu kadar kaliteli bass ve tiz veren bir kulaklık görmedim hemde öyle yüksek bir ses te ki, kulak zarını patlatır mazallah.. muhteşem bişeydi.
  • dostum evet yorumlar setin içinden çıkan kulaklıklar için pekte iyi değil bunu bilerek aldım çünkü sonuçta içinden çıkan decoder iyi olmadı bende kulaklık alırdım diye düşündüm ama kulaklıklar tahmin ettiğim kadar kötü çıkmadı bence dinlemenden hemen başka kulaklık siparişi verme
  • Bu sony kulaklık ve dekoder olayını anlamadım.

Dekodere optikten giriyoruz tamam,ama kulaklığa bildiğimiz tek bir stereo mikrofon dan çıkıyoruz ne anladın bu işten gelen ses Dolby Digital olsa bile kulaklığa ses resmen stereo yani 2 kanaldan gidecek, nerede bunun 5 kanal çevresel sesi.Bu olay aynen şuna benziyor Z5500'ü ps3 ve ya xbox 360 a optiktan bağladık ve dekoderinin üzerindeki mikrofon çıkışından kulaklıkla ses almaya benziyor

Benim kafamda 5+1 kulaklık şöyleydi Dekoderin üzerinde 3 tane mikrofon girişi şeklinde ve kulaklıktada 3 tane mikrofon çıkısının olması gerekiyorduki 5 kanalada ses tam olarak gitsin. Yanlışım varsa yazarmısınız.!!
  • @coyote

verdiğin bilgiler için teşekkürler bende en yakın zamanda bunu almayı düşünüyorummm ama biraz kafam karıstı yanii standart set olarak Sony MDR-DS1000 seti başarısızmı ? yada şöyle sorayım... kırmızı beyaz uclarla kullandıgımız klasik 5+1 e göre ses nasıl olur??
  • dostum bu virtual olarak 5.1 veriyo zaten şimdi diceksinki ne kadar başarılı olabilirki ama gayette başarılı bu konuda.. ama senin istediğin kriterlere uyan benim bildiğim bi zalman var 3 girişli onu deneyebilirsin..

• quote:

Orjinalden alıntı: orhanyor

konuyla direkt alaklı kulaklıktan bi kaç resim.. taze çıktı

ben karar verdim kesinlikle alıcam bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.i.T.S -- 16 Şubat 2008; 21:19:44 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Junger

quote:

Orjinalden alıntı: @coyote

http://www.advizia.com/v41/****or.asp?User=SonyHeadphone-LC

Kolay gelsin.

abi dedigin olay 300 ytl civarına geliyor 300 ünü ödeyip geri kalanına taksit yapsam Z5500 alırım hiç olmassa tüm ev yararlanır ?

Problem zaten Z-5500'ün sesinin çok çıkması. Belli bir saatten sonra Z-5500'ün sesini fazla açamadığım için kulaklık alıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: orhanyor

dostum evet yorumlar setin içinden çıkan kulaklıklar için pekte iyi değil bunu bilerek aldım çünkü sonuçta içinden çıkan decoder iyi olmadı bende kulaklık alırdım diye düşündüm ama kulaklıklar tahmin ettiğim kadar kötü çıkmadı bence dinlemenden hemen başka kulaklık siparişi verme

Zaten MDR-DS1000 daha önce elimde olacağı için dediğiniz gibi orjinal kulaklığını denerim sonuca göre diğerini sipariş ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: ridvan1903

Bu sony kulaklık ve dekoder olayını anlamadım.

Dekodere optikten giriyoruz tamam,ama kulaklığa bildiğimiz tek bir stereo mikrofon dan çıkıyoruz ne anladın bu işten gelen ses Dolby Digital olsa bile kulaklığa ses resmen stereo yani 2 kanaldan gidecek, nerede bunun 5 kanal çevresel sesi.Bu olay aynen şuna benziyor Z5500'ü ps3 ve ya xbox 360 a optiktan bağladık ve dekoderinin üzerindeki mikrofon çıkışından kulaklıkla ses almaya benziyor

Benim kafamda 5+1 kulaklık şöyleydi Dekoderin üzerinde 3 tane mikrofon girişi şeklinde ve kulaklıktada 3 tane mikrofon çıkısının olması gerekiyorduki 5 kanalada ses tam olarak gitsin. Yanlışım varsa yazarmısınız.!!

Dediğiniz şekilde olan kulaklıklar da var. Ama bir de şöyle düşünün, tamam ön ve arka sesler için ayrı ses kaynakları var ama ikisi de yanyana yani aynı yerde bulunuyorlar. İşte bu sebepten dolayı, 2 adet ses kaynağıyla ve elektronik olarak yaratılan surround etkisiyle daha iyi sonuç alınabiliyor(muş) En azından kullananlar öyle diyorlar.

@sagorap.

Şimdiden hayırlı olsun, artık yorumlarınızı yazarsınız.

• eyvallah dostum tabi hsbc taksiti yapan bi yer bulurssamm alabilirm
  • benim gibi wireless bekleyenler varsa, sony çıkarmış.
    ama türkiye'ye ne zaman gelir bilemiyorum:

Sony MRD-DS6000 Wireless Headphones

http://reviews.cnet.com/headphones/sony-mrd-ds6000-wireless/4505-7877_7-31803878.html?tag=also
    http://www.amazon.com/dp/B000EGJTL6?smid=A3LJ5WMKNRFKQS&linkCode=asn

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.