Şimdi Ara

PS3 Türkiye Satışı ve Konsol Alacaklar Dikkatine (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: chef

çip yapılsa nolcakki, ps3 ün kullanacağı disclerin boyutu 50gb bu disclerin boşları ne zaman çıkar kaça çıkar bunun writerları nolur. bunları düşünün

Bravo! Haftalardır söylediğim şeye bir destekçi çıktı...
  • quote:

çip yapılsa nolcakki, ps3 ün kullanacağı disclerin boyutu 50gb bu disclerin boşları ne zaman çıkar kaça çıkar bunun writerları nolur. bunları düşünün

çinlilerden ve taiwanlılardan kaçmaz. Mutlaka kopyası çıkar. ZAten onlar kopya basıp bizim gibi ülkelere pazarlarlar. Yani bizim korsancıların basmasına gerek yok. He fiyat 2 milyon değil 10 milyon olur ama yine orijinalinden çok daha ucuzdur. Artı chip yapılamaz diyen arkadaşlara da yazılım sektöründen örnek vermek gerekirse, microsoft da update koruması getirmişti ama aynı gün çözüldü. Sonuçta belli bir korsan payı bırakmak zorunda bu tür firmalar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Corporal

quote:

çinlilerden ve taiwanlılardan kaçmaz. Mutlaka kopyası çıkar. ZAten onlar kopya basıp bizim gibi ülkelere pazarlarlar. Yani bizim korsancıların basmasına gerek yok. He fiyat 2 milyon değil 10 milyon olur ama yine orijinalinden çok daha ucuzdur. Artı chip yapılamaz diyen arkadaşlara da yazılım sektöründen örnek vermek gerekirse, microsoft da update koruması getirmişti ama aynı gün çözüldü. Sonuçta belli bir korsan payı bırakmak zorunda bu tür firmalar.

Şunu açıklarsan .ok memnun olacağım. Zaten şu anda DVD de satılan oyunlar Türkiye de basılmasına rağmen 10YTL. Senin yazdığın gibi 5 kat fark olursa (2 YTL 10 YTL gibi) tayvandan gelecek oyun 50YTL oluyor. Ki medya haka DVD, Bluray değil. 50YTL korsan alınır mı? Hayır!.

• yahu bunu düşünmek çok mu zor çip çıkarsa eğer kopya oyun direk damlar buraya çünkü çin ve taiwanda bu işin pazarı kurulmuş durumda yeter ki çip çıksın şu an sizin bizim hepimizin oynadığı baskı dvd ler uzak doğudan geliyor ps2 çıktığından bugüne hep de uzak doğudan geldi

eğer ps3 için çip çıkarsa anam bizde blue-ray yazıcı yok diye ağlamanıza gerek yok hatta olsada zaten oyunu yok ki nerde bulupda kopayalayaksın o yüzden uzak doğudan gelip tahtakalede 20 - 25 milyona satılmalarını bekleyeceğiz bu kadar basit
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yalorin ile Domelya

yahu bunu düşünmek çok mu zor çip çıkarsa eğer kopya oyun direk damlar buraya çünkü çin ve taiwanda bu işin pazarı kurulmuş durumda yeter ki çip çıksın şu an sizin bizim hepimizin oynadığı baskı dvd ler uzak doğudan geliyor ps2 çıktığından bugüne hep de uzak doğudan geldi

eğer ps3 için çip çıkarsa anam bizde blue-ray yazıcı yok diye ağlamanıza gerek yok hatta olsada zaten oyunu yok ki nerde bulupda kopayalayaksın o yüzden uzak doğudan gelip tahtakalede 20 - 25 milyona satılmalarını bekleyeceğiz bu kadar basit

Niye sürekli lafı çarpıtıyorsunuz. (bunu direk size söylemiyorum, genel bir hayıflanış)

"Evet korsan maliyeti fazla olacağı için uzun bir süre orijinal oyun alacağız ve aslında bu yüzden mutluluk duyuyorum. Orijinal oyun almak bu kadar mı kötü, korkulacak birşey!!?"

demek bu kadar mı zor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saluki -- 28 Eylül 2005, 0:52:04 >

• zor tabii dostum kim verecek 1 oyuna 70 dolar sen ver ben vermek istemiyorum
  • vallaha ps3 alacağım ama toplam 5 oyun istiyorum zaten genelde lan dan hep oyun oynuyorum ps3 ü pes6-gt-mgs4-dmc için alacağım...onlarıda org. alırım....
  • dvd medyası standart oldugu için üreticisi bilmem nesi bol..Ve ucuza alınıyor.Dual layer kopyalarda 10 ytl ye bulunabiliyor..
    Tabii kaç senedir bu medya piyasada, kaç senedir bulabiliyoruz, bunu incelemek size kalmış..

BluRay de durum farklı.O kadar hızlı yayılacagını sanmam.Standart olursa bir nebze.Ama kopyaların yaygınlaşıp ucuzlaması 2-3 seneyi bulur tahminen..Fiyatlarını bilemem..Sonuçta 8GB yazmakla 50GB yazmak arasında bir maliyet farkı muhakkak olacaktır.
    Medyası dahil...

Ayrıca hep birinden almaya mahkum kalınacak..Evinde Blu Ray yazıcı olsa, hadi medyasınıda buldun ve hatta alabildin diyelim..40-50 GB kim indirirde yazar orası mechul...Türkiye için durum vahim...Gavurun oglu yapar orası ayrı
  • takmayın kafanızı burda en önemli nokta çipin ne zaman çıkacağı çip çıksın gerisi kolay

ma atbii xbox 360 sahibi bi kimse netten indirip rahatlıkla yazacak bu durum ps3 için kolay olmayacak en azından türkiyede yaşayan kimse için ama bence ps3 dede ilk oyunlar dvd olarak çıkabilir hatırlayın ps2 nin de ilk senedinde oyunlar cd de çıkıyordu
  • quote:

Orjinalden alıntı: turans

benim aldıgım habere göre millet chip yapmaya başlamış bile bu iş üzerine çalışanlar varmış ve yol kat etmişler die duydummm ama aslı varmı bilmem

türkiyede ps2 satılmadan almanyada kutulu çip satışı başlamıştı.Bunu engelleyemezler.
  • chip kesinlikle olur..
    Gerçi birde Gamecube örnegi var...
    Adamlar standart dışı bir medya koydular, uzun süre chipi olmadı..Şu anda ise cok mutluyum zira mükemmel oyunlarını artık oynayabiliyorum.Ama bu kaç senede oldu oda var :)

Chip cıkar cıkarda, ne zaman nasıl çıkar...Cell e gömerlerse bişeyler o zaman zor.Ama buda satışlarını baltalar.Hemde Xbox360 gibi çok ciddi rakibi varken..

PS2 zamanında yapsalar yaparlardı, yapmadılar.Yine yapmazlar sanmam..Saldım çayıra Mevlam kayıra diyerekten işe başlarlar..
    Chip çıkar, Oyunlar Blu Ray formattada olsaki bunların eminim %80 ini HD videolar oluşturacak..Bunları bir güzel riplerler..DVD5 formatta internette yayınlanır.Ama videoları kırpılmış oyunları oynamaya hazırlansak fena olmaz..Tadı tuzu olmaz tabii
  • Aslına bakarsanız chip çıkıp çıkmayacağını en iyi ps3 piyasaya çıkınca anlayacaz. Şimdi ne desek boş. Zamanı gelince bu konu çok tartışılır.
  • quote:

şimdi sırf bunun için 3 milyarlık hindistan ve çin pazarını elinin tersiyle mi itsin

• quote:

Orjinalden alıntı: mucitmuzo

quote:

şimdi sırf bunun için 3 milyarlık hindistan ve çin pazarını elinin tersiyle mi itsin

iyide ne var bunda

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.