Şimdi Ara

PS3 Türkiye Satışı ve Konsol Alacaklar Dikkatine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PS3 08.2006'da Türkiyede ve bence öncesi olmaz sonrası olur. Türkiye Yetkili Satıcısından detayı görebilirsiniz (http://www.morfare.com/asp/listgroup.asp?Group_ID=Cb-Makineler ). Tam zamanında gelse bile çipinin yapılması (tabii yapılabilir ise) ve randumanlı olarak çalışması kafadan 2007' nin ilk 3 ayı gibi görünüyor. Oyun konsolu alacak arkadaşlara duyrulur..

• çip yapılamıycak bence bu sefer..
  • çipi yapılacakta ne zaman Allah bilir
  • Offf yeterki gelsin Çipi sallayın MGS4 bundle'lı olarak alıcam zaten.Hiç olmadı Almanya'dan istetirim
  • Elbette çipi yapılır merak edecej bir durum yok. Dünya da kendini sadece bu işe adamış yüzlerce insan var
  • çip olmadan olmaz çip demek herşey demek
  • BIRAK ÇİPİ ÇİPİ BE NE YAPAYIM.ŞU ANA KADAR ALDIĞIM HER KONSOLDA İLK BAŞTA ORJİNAL OYUN ALDIM.PS3 gelecek ve ben çip çıkmadı diye almayacağım.1 oyun takriben 3 ay yeter herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khn -- 23 Eylül 2005, 21:58:24 >
  • benim aldıgım habere göre millet chip yapmaya başlamış bile bu iş üzerine çalışanlar varmış ve yol kat etmişler die duydummm ama aslı varmı bilmem
  • quote:

Orjinalden alıntı: turans

benim aldıgım habere göre millet chip yapmaya başlamış bile bu iş üzerine çalışanlar varmış ve yol kat etmişler die duydummm ama aslı varmı bilmem

daha ortada makine yok ama çip meselesi baya yol almış o nasıl oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ereneren

quote:

benim aldıgım habere göre millet chip yapmaya başlamış bile bu iş üzerine çalışanlar varmış ve yol kat etmişler die duydummm ama aslı varmı bilmem

walla arkadaş doru sölüyor. xbox360 a chip ytapılmış bile
  • quote:

Orjinalden alıntı: Daywalkerr

quote:

quote:

xbox 360 kasımda çıkıyor develoment kitinide excuter takımı ele geçirmiş çip çalışmaları başlamış bunu bende biliyorum ama ps3 için değil bu olay
  • XBOX 360'ın development kiti G5 işlemcisi olan bir MAC'den başka birşey değil.. nasıl oluyorda çipi yapılmış bu safsatalarına inanıyorsunuz.

XBOX360 içinde, PS3 içinde çip uzun süre çıkmayacaktır. hatta PS3 için hiçbir zaman çıkmayacağını düşünüyorum.. Cell işlemcisinin içerisinde özel olarak bu amaçla oluşturulmuş ve dışarıdan erişilemeyen bir birim olduğunu okudum.. Bence çip işi hayal..
  • excuter takımını öyle hor görme kardeş sonuçta xbo sın çipini bu adamlar yaptı bu arada çip olmaz diye bişey yok sony nin politikası bu 3. dünya ülkelerine makinesini böyle satacak

şimdi geyiklere girmeyin lütfen 1000 defa yazdım bunun nedenini aynı ps2 de olduğu gibi orjinale duyarlı optik okuyucu çıkaracak yine ps3 de ve çip takılıp kopya yazılım konduğunda optik okuyucu zarar görecek

şu anda arızalanan ps2 lerin % 99 çipli makineler yani sony çip için açık kapıyı her zaman bırakıyor ama sonuçlarına katlanın diyor size ayrıca çip olmazsa amerika-japonya ve avrupanın belirli yerlerinde makinesini satamamaz e böyle olduğunda aksesuarlarını satamaz vsvsvs

sony nin zaten belirlediği bi orjinal pazar payı var bunu her türlü elde ediyor 3. dünya ülkelerine hiç bişey satamamak mı daha iyi yokda makine -aksesuar ve arızalarda oluşacak yedek parça satmak mı daha iyi

lütfen şu bağnaz düşünceleri bırakın psoneden beri yani 10 yıldır bu iş böyle
  • çıkar çıkar ne xbox aptal nede sony play station.
    onlar makinalarını satmaya bakar oyunların korsan yada orjinal satışına değil çip olmazsa satışlarda düşüş olur öbür türlü daha ii satış olur
  • sony ve microsoft aptal değil.. Onların sizin gibi düşünmesi aptalca olur...

Oyun konsol üreticilerinin tek geliri donanım satmak mı sanıyorsunuz? Oyun satışlarının toplam gelirlerinin % kaçını oluşturduğunu hayatınızda hiç araştırma zahmetine girdiniz mi? Hiç sanmıyorum..

Sony'nin PS3'ü ne kadara mal edeceği hesaplanıyor. Peki satış fiyatının ne olması tahmin ediliyor? Bunuda bir araştırın.. (Analistler maliyetin 494$, satış fiyatının ise $399 olacağını söylüyor..bkz linkler)

Hiç bir aklı başında firma tamamlayıcı malı elinde olmayan bir ürünü maliteyinden daha ucuza satmaz.. Oyun konsollarında konsol üreticilerine asıl getiriyi sağlayan oyun konsolu değil oyunlarıdır. Bu Gillette traş bıçağına benzer. Cihaz ucuzdur..Ama her seferinde traş olmak için jileti almak zorundasın.. Jilet satışından para kat ve kat çıkar.. Aşağıda bir kaç yazı var. Bir göz atın isterseniz..

http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=55865
    http://www.gamespot.com/ps/news/news_6094655.html
    http://www.gamespot.com/news/2005/06/28/news_6128295.html

Diğer taraftan şu anda yurtdışındaki oyun konsol ve oyun fiyatlarına bakın.. Neredeyse oyun konsolları bedava.. İki oyun fiyatına hatta nerdeyse bir oyun fiyatına oyun konsolu alabiliyorsunuz. Bu kadar ucuz fiyattan cihaz neden satıyorlar acaba? Gelecek nesil oyun konsollarıyla oyun fiyatlarıda artacak.. Bunu herkes açıkladı..

Kısacası Sony ya da Microsoft'un cihaz satmakla çok derdi yok.. Eğer cihaz satacağım dertleri olsa Türkiye'de hepsi olurdu.. hangi oyun konsolu Türkiye'de resmi olarak düzgün satılıyor? Bildiğim kadarıyla hiç biri..Çünkü cihaz satılsa bile TR'de oyun satılmayacak.. Cihaz kazandırmıyor ki. Oyundanda TR'de kazanamayacağına göre neden uğraşsın?

İlgiyi uyandırıyor.. Cihazı satıyor...Daha sonra oyunlardan kat ve kat fazlasını kazanıyor. Oyun geliştiren firmalara Development kit satmaktan, lisanslamaya, oyunlar üzerinden yüzde almaya kadar gidiyor. Siz hala Sony cihaz satıp para kazanacak sanın.. Bu düşünceyle, daha çok beklersiniz :) Çipi :)
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Daywalkerr

quote:

quote:

xbox 360 kasımda çıkıyor develoment kitinide excuter takımı ele geçirmiş çip çalışmaları başlamış bunu bende biliyorum ama ps3 için değil bu olay

güzel kardeşim ben yukarda ne yazmışım iyi oku çok bilmiş tavırlarla bişeyler karalama buraya

sony de microsoftunda zaten kazanacakları orjinal pazarı var zaten maksat orjinal oyun alamayacak ekonomik düzeyde olan pazarıda bi şekilde ele geçirmek

şimdi sırf bunun için 3 milyarlık hindistan ce çin pazarını elinin tersiyle mi itsin adam biraz sen araştır istersen resident evil serisi niye gamecubeye kaydı mesih çipinin şemasını kim verdi korsancılara

adamlar yıllarca konsol üzerinde çalışacaklar yanlarında binlerce mühendis kafa patlatacak milyon hatta milyar dolarlar harcayacaklar ama elektronikçinin biri ahanda ben çip buldum diyecek öyle mi bunu sen yiyorsan afiyet olsun
  • Hiç bir dayanağı olmayan şehir efsanelerinden bahsederek, düşüncenize haklılık kazandıracağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz.. Bu şekilde fikirlerinizi destekleyemezsiniz. Ben söyleyeceklerimi söyledim.. Sizi tatmin etmesede tartışmayı takip eden ve verdiğim linkleri inceleyen arkadaşlar için farklı bir bakış açısı kazandırdığını düşünüyorum.. Bu da bana yeter..
  • quote:

Orjinalden alıntı: commodore

Hiç bir dayanağı olmayan şehir efsanelerinden bahsederek, düşüncenize haklılık kazandıracağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz.. Bu şekilde fikirlerinizi destekleyemezsiniz. Ben söyleyeceklerimi söyledim.. Sizi tatmin etmesede tartışmayı takip eden ve verdiğim linkleri inceleyen arkadaşlar için farklı bir bakış açısı kazandırdığını düşünüyorum.. Bu da bana yeter..

psone çipli

ps2 çipli

xbox çipli

şimdi sanamı inananlım arkadaşım hala sen bu işin nasıl döndüğünü anlayamadın mı
  • çip yapılsa nolcakki, ps3 ün kullanacağı disclerin boyutu 50gb bu disclerin boşları ne zaman çıkar kaça çıkar bunun writerları nolur. bunları düşünün
  • quote:

Orjinalden alıntı: chef

çip yapılsa nolcakki, ps3 ün kullanacağı disclerin boyutu 50gb bu disclerin boşları ne zaman çıkar kaça çıkar bunun writerları nolur. bunları düşünün

evet bu iş sakat bencede.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.