Şimdi Ara

[PS3] PES 2012 MASTER LİG ONLİNE KONUSU (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.450
Cevap
8
Favori
189.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şuan fena halde dandik bir takımla oynuyorum daha çözemedim bu oml'yi para nasıl biriktirilir şaşırmışım :) patolu , neymarlı , c.ronaldo , messi takımını adam dalga geçerek oynar 83 gol atarım 1-0 öndeyim 86 bağlantı kop ve bütün puanlar benden gitsin olacak işmi bu ya yazık vallahi bıktım oynamıyorum artık kıracam bu cd'yi daraltı geldi ..
  • aRKADAŞLAR bende 1 yada 2 defa bağlantı koptu,sizde neden böyle oldu anlamadım gerçi fifada bile bağlantı kopma durumları baya oluyor bu oyun bırakılmaz şimdi sinirden öyle diyiyorsunuz Bu arada Anelkayı aldım ne manyak oyuncu vallahi patodan daha iyi adam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

aRKADAŞLAR bende 1 yada 2 defa bağlantı koptu,sizde neden böyle oldu anlamadım gerçi fifada bile bağlantı kopma durumları baya oluyor bu oyun bırakılmaz şimdi sinirden öyle diyiyorsunuz Bu arada Anelkayı aldım ne manyak oyuncu vallahi patodan daha iyi adam

aynen anelkayı ben de aldım. Baktım sözleşmenin başında birşey yapmıyor formu kırmızıyken bile sözleşmenin son maçı 6 gol bir asist gel de yenileme anelka'nın sözleşmesini sonra :)
  • Arkadaslar merhaba simdi benim bir sorum olacak daha dogrusu yardim isticem kendim ve biliyorum benim gibi bu isi beceremeyen arkadaslar var onlarada yardimi dokunacak eminim :) oml belli basli temel konulari cozdum oyunculari ariyorum ozelliklerine bakip aliyorum simdi sorum bu takima adam gibi adamlar alamiyorum cunki paralar hep sozlesmelere godiyo sizler nasil para yapiyosunuz bir arkadas ilgilenip sole uzun ve guzel yardimci msj yazabilir takim baslangicindan iyi biyere gelene kadar neler yapalim belli oyuncularla bir sure oynayalimmi ? Saygilar sevgiler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba simdi benim bir sorum olacak daha dogrusu yardim isticem kendim ve biliyorum benim gibi bu isi beceremeyen arkadaslar var onlarada yardimi dokunacak eminim :) oml belli basli temel konulari cozdum oyunculari ariyorum ozelliklerine bakip aliyorum simdi sorum bu takima adam gibi adamlar alamiyorum cunki paralar hep sozlesmelere godiyo sizler nasil para yapiyosunuz bir arkadas ilgilenip sole uzun ve guzel yardimci msj yazabilir takim baslangicindan iyi biyere gelene kadar neler yapalim belli oyuncularla bir sure oynayalimmi ? Saygilar sevgiler :)

• 655 den 2 tane kopma ile 615 e indim, ne güzel oldu ama anlatamam!, bir tane türk son macımı yaptım, oda 700 puandaydi sovunma bakımından çok zayifti, ben her zamanki gibi kontrollü oyunumu oynamaya başladım bu üzerime saldırmaya çalışıyor, bende ilk 30 dk sonunda 2-0 öne geçtim bu üzerime geldikçe ben kolaylıkla karsı kaleye gidebiliyordum neyse benim bağlantım gitdi, bu arkadaşa şansta sana güldü yazdım gülücükle, bana şu mesajla geri dondü.

(hahahaha 4 çakılı defans 3 forvet vur topa koşsun bilgisayar iyi oynuyorsun hahaha)

Benim duzenim 2 bek,2 defans,3 orta saha, 2 tane if bir tane santrafor, şimdi bu ne demek, çözemedim ben bu arkadaşı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mertcik

quote:

Orijinalden alıntı: av.korkut

Bu serverlarda sorun var heralde 2-3 gundur...

3 mactan 2 si zor bitiyo, bitenlerde de surekli takilip duruyo...

Ha simdi gitti ha simdi gidecek korkusuyla oynuyoz, bu nedir arkadas :/

88 de galatasaraylı 1 arkadaşı yenerken server bağlantı kesildi. 20 küsür puan ve ortalama 25000000 euro canımı çok sıktı kapattım çıktım vallahi.

Bı galatasaray li arkadasın nikini yazarmisin?, aynısı banada oldu 700 puanı vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okaliptys

655 den 2 tane kopma ile 615 e indim, ne güzel oldu ama anlatamam!, bir tane türk son macımı yaptım, oda 700 puandaydi sovunma bakımından çok zayifti, ben her zamanki gibi kontrollü oyunumu oynamaya başladım bu üzerime saldırmaya çalışıyor, bende ilk 30 dk sonunda 2-0 öne geçtim bu üzerime geldikçe ben kolaylıkla karsı kaleye gidebiliyordum neyse benim bağlantım gitdi, bu arkadaşa şansta sana güldü yazdım gülücükle, bana şu mesajla geri dondü.

(hahahaha 4 çakılı defans 3 forvet vur topa koşsun bilgisayar iyi oynuyorsun hahaha)

Benim duzenim 2 bek,2 defans,3 orta saha, 2 tane if bir tane santrafor, şimdi bu ne demek, çözemedim ben bu arkadaşı :)

takma kafana, eziklik belirtisi bu sözler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ismeyu

Arkadaslar merhaba simdi benim bir sorum olacak daha dogrusu yardim isticem kendim ve biliyorum benim gibi bu isi beceremeyen arkadaslar var onlarada yardimi dokunacak eminim :) oml belli basli temel konulari cozdum oyunculari ariyorum ozelliklerine bakip aliyorum simdi sorum bu takima adam gibi adamlar alamiyorum cunki paralar hep sozlesmelere godiyo sizler nasil para yapiyosunuz bir arkadas ilgilenip sole uzun ve guzel yardimci msj yazabilir takim baslangicindan iyi biyere gelene kadar neler yapalim belli oyuncularla bir sure oynayalimmi ? Saygilar sevgiler :)

Para kazanmanın 3 yolu var OML de;

Birincisi en basit yolu; Antrenor Mod turnuvaları... Sokacaksın takımı turnuvaya bırakacaksın öyle, maç başı parası vs vs bir de hele ust tura cıkarsan sansına vurdun parayı...

İkincisi biraz daha zor ama kolay yine de; Turnuvalar... Turnuvaları takip edeceksin, maçlar kısa sürdüğü için az zamanda iki katı maç yaparsın, maç başı parası alırsın, turnuva sonunda derece parası alırsın, hele üst tura çıkarsan vurdun parayı...

Üçüncüsü en zor olanı... Sadece hızlı maç... Bunu başarman için hem çok dikkatli, hem planlı hem de iyi olman gerekiyor... Ben 550.000.000 parayı böyle kazandım... Bunu yapman için öncelikle oyuncuların sözleşme sürelerini takip edeceksin... Örneğin bir adamın sözleşmesi 2 maç 50 dk kaldıysa, o adamı bir maçta devre arası falan oyundan alacaksın ya da ikinci yarı sokacaksın ki adam sözleşmesini tamalrken sen de 1 maç fazladan oynasın... Böylece o maçın geliri kasana artı olarak yazılacaktır... Bu kusuratlar sana para kazandırır... Ayrıca bunu yaparken hangi oyuncuyla değiştireceğin de çok önemlidir... girenin de kusuratı olamalıdır... Yoksa onun sözleşmesi sıkıntıya girer... Ayrıca sürekli olarak formda ve işine, sistemine yarayacak adamları seçmelisin... Oyuncunun overalli 85 tir ama senin işini görmez, boşa masrafa edeceğine git 75 overalli işini görecek birini al... Ayrıca maç içinde sistemin ve planın olacak... Rakibinin oyuncularının yorgunluk düzeyini kontrol et... Baktın adamlar azcık yorgun; ilk yarı oyunu tutacak kadroyla başla, oyunu tut, ikinci yarı öldürücü adamları oyuna sok işi bitir... En önemlisi kazanma oranın yüksek olmalı ki maç başı aldığın para yüksek olsun... Kazanmak en önemlisidir...

Sakın öyle alabileceğinin en iyisini alma işine girme, en az 18-19 oyuncudan oluşan alternatifli bir kadro ya ki rotasyon sağlayabilesin, böylece hem takımın dinç kalır, hem sözleşme problemin azalır...

Bu benim yöntemim... Ben oyuna başladığımda direk OML den ve hızlı maçtan başladım ve hızlı maç dışında hiçbişey yapmadım bugüne dek... Ama her zaman alternatifli kadrolar kurdum, formda adamlar tuttum... ve en önemlisi başından sonuna galibiyet oranım hiçö %80 nin altına inmedi... Şu an 1182 maç yamışım, hepsi hızlı maç; 1009 galibiyet 83 beraberlik ve 90 mağlubiyetim var, ortalama %85,3 e tekabul eder... Eğer bu kazanma oranım %50 olsaydı şu an 550 Milyon değil 250 Milyonum ancak olurdu sanırım...

• quote:

Arkadaslar merhaba simdi benim bir sorum olacak daha dogrusu yardim isticem kendim ve biliyorum benim gibi bu isi beceremeyen arkadaslar var onlarada yardimi dokunacak eminim :) oml belli basli temel konulari cozdum oyunculari ariyorum ozelliklerine bakip aliyorum simdi sorum bu takima adam gibi adamlar alamiyorum cunki paralar hep sozlesmelere godiyo sizler nasil para yapiyosunuz bir arkadas ilgilenip sole uzun ve guzel yardimci msj yazabilir takim baslangicindan iyi biyere gelene kadar neler yapalim belli oyuncularla bir sure oynayalimmi ? Saygilar sevgiler :)

Söylenenlere ek olarak turnuvalarda bağlantı koparanların sayısı daha çok olduğundan bu ara ben de hızlı maç yapıyorum. Para kazanmak=maç kazanmak. Bunu yapmak için de adam gibi adama değil form durumu yükselişte olan oyunculara ihtiyacın var ve tabi ki iyi bir oyun planına. Gelelim somut atılacak adamlara kadronu özellikle başlarda minimum sayıda tut. Gereksiz yedek tutma. Gereksizlerin sözleşmesini serbest bırakıp buradan ekstra bir gelir elde edebilirsin. İkinci olarak isime değil ihtiyacın olan özellik ve muhakkak FORM DURUMU'na bakarak transfer yap. Bütün takımında kırmızı veya yükselişte turuncu form durumunda olan oyuncular olduğunda göreceksin ki galibiyetlerin artacak. 11 tane transfer yaptın formu tepede olan oyunculardan örnek veriyorum gün sonuna kadar 9-10 maç yapıp düşüşte olanları ertesi gün sat ve bu oyuncuların yerini formda oyuncularla doldur. Galibiyetlerin arttığı için göreceksin hep bir gömlek yukarıda oyuncuları transfer etmeye bütçen yetecektir. Son olarak en önem verdiğim nokta 5-6 maç seri yapıp üzerine bir mağlubiyet aldıysan o dakika oyuna ara ver. Çünkü %90 sen ne yaparsan yap takımın toparlanması çok zor oluyor. Biraz ara verip sağlam kafayla tekrar otur. Diğer arkadaşların dediklerine ek olarak anlatacaklarım bunlar. Umarım yardımcı olmuşuzdur.

• Arkadaşlar öncelikle verdiğiniz bu bilgilerden ve önerilerden dolayı çok teşekkür ederim size. bu yararlı bilgiler bana ve bir çok kişiye eminim faydalı olacak ...

av.korkut dostum ilk bu konuya msj yazdığımda bana demiştin yeni hastalığın hayırlı olsun vallahi nerden bulaştım ben bu oml'ye pişman oldum :) akşam eve gidiyorum anında açıyorum oml'yi ama bir türlü kadro kuramadım çok sinirlenip takımı sıfırladım bir kaç kez ama kararlı olıcam bu sefer elimdeki takımla bişiler yapmaya çalışıcam aklında olsun sürekli önerilerini bekliyorum :)

battusai dostum sende yalnız bırakma bizi bilgileri paylaşalım sürekli :)
  • quote:

Arkadaşlar öncelikle verdiğiniz bu bilgilerden ve önerilerden dolayı çok teşekkür ederim size. bu yararlı bilgiler bana ve bir çok kişiye eminim faydalı olacak ...

av.korkut dostum ilk bu konuya msj yazdığımda bana demiştin yeni hastalığın hayırlı olsun vallahi nerden bulaştım ben bu oml'ye pişman oldum :) akşam eve gidiyorum anında açıyorum oml'yi ama bir türlü kadro kuramadım çok sinirlenip takımı sıfırladım bir kaç kez ama kararlı olıcam bu sefer elimdeki takımla bişiler yapmaya çalışıcam aklında olsun sürekli önerilerini bekliyorum :)

battusai dostum sende yalnız bırakma bizi bilgileri paylaşalım sürekli :)

Hastalık gerçekten, ama zevkl sanırım :)
  • ABİ BAZI KAMİLLERİ ANLAMIYORUM... SEN FİNALE KADAR GELİYORSUN... TAMAM BENDEN 5 TANE YİYEBİLİRSİN BU ÇOK NORMAL ! AMA NEDEN KAÇIYORSUNKİ İLK YARI SONUNDA ! : BU ARADA SON 5 GÜNDÜR HER GÜN BİR KUPA ALIYORUM.. ŞAMPİYONLAR LİGİNİ 1 DK. İLE KAÇIRDIĞIM İÇİN NEREDEYSE AĞLIYCAKTIM, KOŞA KOŞA GELMİŞTİM EVE YEMİN EDİYORUM : )) TEK HEDİFİM O YAKIŞIKLI KUPAYIDA MÜZEME GÖTÜRMEK ! : ))
  • Bugun oynadigima bin pisman oldum :/

Surekli koptu durdu baglanti...

Baglanti kalitesi diyo, sunucu diyo, diger kullanici diyo vs vs...

Toplamda en az 12-13 mac yaptim 6-7 si ancak bitebildi...

Hile diyecem ama ben ondeyken koptugu gibi berabereyken falan da koptu...

Sadece birinden eminim; jakobi1974...

4 tane yiyince ilk yarida, hoscakal dedi kopardi...

Bu insanlar analarina sovdurmekten gocunmuyo demek ki...

Bir de bisey soracam;

Son 3-4 gundur serverda bi kasilma ya da bi problem mi var bana mi oyle geliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: av.korkut

Bugun oynadigima bin pisman oldum :/

Surekli koptu durdu baglanti...

Baglanti kalitesi diyo, sunucu diyo, diger kullanici diyo vs vs...

Toplamda en az 12-13 mac yaptim 6-7 si ancak bitebildi...

Hile diyecem ama ben ondeyken koptugu gibi berabereyken falan da koptu...

Sadece birinden eminim; jakobi1974...

4 tane yiyince ilk yarida, hoscakal dedi kopardi...

Bu insanlar analarina sovdurmekten gocunmuyo demek ki...

Bir de bisey soracam;

Son 3-4 gundur serverda bi kasilma ya da bi problem mi var bana mi oyle geliyor?

evet dostum son 3 4 gündür bendede bağlantı sürekli kopuyor (bağlantı kalitesi belirgin bir biçimde kötüleştiği için maça devam edilemeyecek) ve (sunucu ile bağlantı kesildi) bu iki uyarıyı alıyorum sürekli ve nedense hepsindede öndeydim ve 2. yarıda oldu buda çok tuhaf gerçekten ...

• Üç-dört gündür açamıyordum oyunu, kayınvalide torun sevmeye geldi de eve, dün gece açtım saat on ikiden sonra...
    4 maç yaptım... Birinde sunucu koptu... Diğer üç maçı aldım... Ama ağırçekimde... Yine adamları arkalarından birisi çekiyormuş hissiyle oynadım...
    Sonra gına geldi kapattım... Böyle durumlarda galibiyetin de tadı olmuyor... KONAMİ yine sürprize mi hazırlanıyor acaba....
  • Benim gibi seyrek oynayan adamların en büyük sıkıntısı da şu oyuncuların form grafikleri...
    3-4 Gün ara vermek mecburiyetinde kalıyorsun.. Sonra bi açıyorsun takımda oyuna çıkacak adam kalmamış..
    Form durumları mor... Bu durumu kadroyu zengin tutarak çözmeye çalışıyorum ama o da ara verince zor oluyor...
    Kasayı dolu tutmak gerekiyor sürekli.. Ancak bu seferde sözleşmeler zorluyor... Keşke KÖNAMİ bu form durumunu eski düzen devam ettirseydi...
    Tabi benim gibiler için söylüyorum... Napalım çekiyoruz işte KÖNAMİ saçmalıklarını...
  • keşke sabit bir kadromuz olsa ayda bir transfer dönemleri olsa. Oyun daha bir eğlenceli hale gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uğurpes

Üç-dört gündür açamıyordum oyunu, kayınvalide torun sevmeye geldi de eve, dün gece açtım saat on ikiden sonra...
    4 maç yaptım... Birinde sunucu koptu... Diğer üç maçı aldım... Ama ağırçekimde... Yine adamları arkalarından birisi çekiyormuş hissiyle oynadım...
    Sonra gına geldi kapattım... Böyle durumlarda galibiyetin de tadı olmuyor... KONAMİ yine sürprize mi hazırlanıyor acaba....

Yok abi, 3-4 gündür böyle saçma bi durum var server da...

Genel ortalamam %88 e düştü yaa

zaten eşleştiğim adam kapatıp kaçacak korkusuyla oynuyorum, ki çoğu zaman öyle de oluyor (adam bakıyor kadro iyi, puan yüksek, ne uğraşacam diyor heralde), bir de bu çıktı şimdi...

O değil, dün biriyle maç yapıyoruz... Adam 3-0 öne geçti ilk yarı öyle bitti... Arkasından ikinci yarı başladı ve 47 de gol attım 3-1 oldu... 58 de gol attım 3-2 oldu... Adamın takımı düştü iyice, iyi de bastırıyorum... Dedim ki birini alayım yedekten, diri adam daha iyi olur, durdurdum maçı, oyuncuyu aldım, formasyonda değişiklik yaptım 3 forvete döndüm vs vs, o arada o da değişiklikler yaptı defansa çekti takımını, neyse kapattım, başladı oyun gayet normal gidiyor, hafif bi takılma oldu, sonra geçti yine normale döndü, derken zart diye ekran gitti, öngörülemeyen koşullar vs vs dedi... Sonra adam cheater falan diye mesaj yazdı...

Adama hileci olmadığımı anlatmak için tam 6 mesaj uğraştım, yazık yaaa...

• Buyur iste;

Sunucu atti, gitti 28 puan daha...

Artik sinirlenmiyorum bile :((

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.