Şimdi Ara

PS3 optik çıkışa bağlanabilecek hoparlörler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
6.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PS3'üm şu anda TV'ye bağlı, sesi de TV'den alıyorum. Bir yanda da 5+1 hoparlörlerim bilgisayarı da toplayıp kaldırdığımdan boş boş yatıyor. Optik girişi yok, PS3'e bağlayamıyorum.

Optik çıkışı kullanabilmek için buradan bağlayabileceğim hoparlörler arıyorum. Logitech Z5500'ü biliyorum ama en ucuz 550 liraya var, ben PS3'ü o paraya aldım zaten, bütçeyi aşıyor.

İnternetten araştırayım dedim, alışveriş sitelerinde hoparlörlerin teknik özellikleri çok yavan, havada kalıyor, en ileri modellerde bile çoğu zaman ne tip girişlere imkan sağladığını göremiyorum.

Lafın kısası optik girişi olan makul fiyatlı hoparlörler var mı bildiğiniz? Varsa nerede? Ne kadar?

Olmadı evdeki hoparlörlerimi PS3'e bağlamanın bir yolunu gösterin bari...

• x 540 logitech oıptik çıkışı var sanırım..olursa al..
  • Logitech Z-5500 almayacaksan hiçbirşey alma o zaman.
  • Teşekkür ederim, eğer optik girişi varsa X540 daha akıllıca bir seçim olur benim için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atauysal -- 10 Eylül 2008; 15:09:27 >
  • x-540'ın optik çıkışı yok ne yazıkki.

Logitech'in

Z-5400
    Z-5450
    Z-5500 serilerinde var optik giriş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4GE -- 10 Eylül 2008; 15:14:12 >
  • Bütçeyi zorla ve Z-5500 al. Borç al bişey al, ne yap ne et bu sistemi al. Yok böyle bir ses sistemi.
  • Her ne kadar evin salonunda prof ses sistemi olsa da,
    oturma odasında kurulu home theatre a, microlab 5+1 ses düzenini bağladım ve kullanıyorum.
    (optik yok, analog 5+1)
    PS3 streo çıkışınıda buna bağladım, sanal da olsa sesi 5+1 alabiliyorum.
    (ps3 de oyunlarda 5+1 ayrılmış ses çıkıyor)

TAVSİYEM:
    ya ucuz yollu yukardaki sistemi kullan,
    yada,(bence)
    400-500 ytl ver yarı prof bir amfi al, sonra buna yakışır hopörlörler.
    (sendekiler uyarmı bilemem)
    sesin doygun gelmesindeki en önemli faktör, hopörlörlerin büyüklüğü ve kasa yapısıdır.
    öyle sigara paketi gibi hopörlörlere itibar etme.

selamlar

EDIT:

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=256&productid=bd850166

# Güç Çıkışı: (Woofer) 30W RMS (Uydu) 14W x 5 RMS
    # Frekans Yanıtı:(Woofer) 30Hz-140Hz (Uydu) 140Hz-20KHz
    # Giriş Duyarlılığı: 380mV
    # Sapma:1 W 1KHz’de % 0.3
    # S/N Oranı:70 dB’den fazla
    # Ayırım:40 dB’den fazla
    # Sürücü Ünite:(Woofer Sürücü) 5.25” manyetik korumalı (Uydu Sürücü) 2.5” manyetik korumalı
    # Ses Giriş Soketi:RCA Soketi
    # Ses Çıkış Soketi:RCA Soketi
    # Multimedya sistemi harika bir akustik performansa sahiptir. Bu harika performansı, AC-3 veya DTS dekodere bağlayarak elde etmek mümkündür.
    # Stereo Ses kaynağı 5.1 geri oynatım moduna dönüştürebilen AUX girişi ile birlikte.
    # Kolay çalıştırma için uzaktan kumanda
    # Sistemi daha emniyetli ve güvenli hale getiren bekleme fonksiyonu (uzun süre kullanılmadığı zamanlarda lütfen sistemi AC prizinden çekiniz.)
    # Güçlü bir bas performansına erişmek için, akustik Hava Akış Dizayn’lı gelişmiş subwoofer
    # Eşsiz V12 Treble Hoparlör Ünitesi net bir ses yaratır.

140 ytl almıştım, burada 190 ytl ama piyasada daha ucuza bulursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onbes -- 10 Eylül 2008; 15:53:14 >

• dostum sana en ucuz yöntem...

bilgisayarını yeniden kur
    optik girişi olan bir ses kartı al
    optikten ses kartını ps3 e bağla
    5.1 kolonlarını ses kartına bağla

oldu bitti bu iş hayırlı olsun
  • @onbeş
    Kardeş teşekkür ederim uğraşmış yazmışsın uzun uzun, linkini gönderdiğin sistem güzel görünüyor, 5+1 sanal da olsa olur, benim istediğim televizyonun hoparlörlerinden daha kaliteli birşeylerden dinlemek zaten. Bu hoparlörleri de yazdım aklımın bir kenarına.

@renzokuken

PS3 salonda duruyor, bilgisayar da biraz demode, büyük kasalı birşey, fanı da gürültülü sayılır. Bu durumda hem ufak tv sehpama sığmadığından yerde biryerlerde duracak PC, hem de PS3 oynarken bilgisayarın da çalışması gerekeceğinden fan sesi dinleyeceğim bir yandan. O yüzden çok cazip gelmedi önerin. İlerisi için şu ufak media center PC'lerden düşünüyorum, PC oyuncusu değilim zaten, medya oynatsın yeter, o zaman bu dediğin çok daha mantıklı olacak...

@zarakikenpachi

Sağol kardeş, X540'ı da soruşturayım diyordum mediamarkttan falan, gerek kalmadı sayende :) Diğer olasılıklara bakıcaz...

• quote:

Orjinalden alıntı: renzokuken

dostum sana en ucuz yöntem...

Ses

ADI® 8-kanallı High Definition Audio CODEC
    - Jack-Sensing, Liste, Multi-işlem ve Jack-Retasking desteği
    - I/O arkasında Eksendeş / Optik S/PDIF çıkış portu
    - ASUS Noise Filter

Dostum anakartım Asus P5B. Ses özelliklerinde bunlar yazıyor. Sanırım optik çıkış var. Acaba şimdi o optik kabloyu alsam pc ile ps3 ü birbirine bağlasam benim 5+1 den ses gelir mi? Bide o optik kabloyu nerede bulabilirim? Kaç liradır?

• arkadaşların belirtiği gibi z-5500 bu konuda çok meşhur.

fiyat olarak uygun fiyatlı optik inputlu ses sistemi olarak

EVEREST H5402 5+1 CH HOME THEATRE SPEAKER

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=256&productid=bd50194
  • quote:

Orjinalden alıntı: megaturk

quote:

Ses

- ASUS Noise Filter

Dostum anakartım Asus P5B. Ses özelliklerinde bunlar yazıyor. Sanırım optik çıkış var. Acaba şimdi o optik kabloyu alsam pc ile ps3 ü birbirine bağlasam benim 5+1 den ses gelir mi? Bide o optik kabloyu nerede bulabilirim? Kaç liradır?

eğer böyle oluyorsa sana ne kadar teşekkür etsem azdır.Soru da sorsan beni büyük dertten kurtarmış olursun.Benimde anakartım bu optik çıkış varmış.Biliyordum olduğunu ama unutmuşum.Büyük ihitmal olur gibi geliyo.Yarın teknosada optik kabloyla bağlamayı denerim.Sonucu sana söylerim

• quote:

Orjinalden alıntı: GoldPunch

quote:

quote:

Ses

- ASUS Noise Filter

eğer böyle oluyorsa sana ne kadar teşekkür etsem azdır.Soru da sorsan beni büyük dertten kurtarmış olursun.Benimde anakartım bu optik çıkış varmış.Biliyordum olduğunu ama unutmuşum.Büyük ihitmal olur gibi geliyo.Yarın teknosada optik kabloyla bağlamayı denerim.Sonucu sana söylerim

Dostum deneyince lütfen yazmakta gecikme. Eğer oluyorsa bende gidip hemen o kablodan bulacam bir tane. Eğer oluyorsa süper olacak. Olmuyorsa yandık valla. yine paralar gidecek.

• Kabloda sanırım böyle bişey.

• JBL ESC 360 kullanıyorum inanılmaz bi alet.
  • z5500 al gerçekten oyunlara bakış açım değişti

alacağın sistem kesinlikee dolby digital ve dts desteklemeli yoksa hiçbir işe yaramaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 11 Eylül 2008; 19:54:27 >
  • ben de bi ses sistemi dusunuyorum. logitech x540 kullanmistim we ne creative ne de philips yanina yaklasamadi gozumde. z-5500 alirim heralde. fiyati abarti diilse tabi.
  • z-5500 vatan bilgisayarda 545 ytl fiyat üzerinden taksitli olarak satılıyor.
  • Öncelikli olarak optik ses çıkışı veya 5.1 için anakartı değiştirmek çok mantıklı değil. Creative 'in 5.1 ses desteği sunan Live, Audigy v.s. modelleri var. Çok daha ekonomik ve zahmetsiz bir şekilde 5.1 sese ulaşabilirsiniz. Sistem olarak Logitech Z5500 gerçekten çok güzel bir sistem. Aldığı parayı hak ediyor düşüncesindeyim. Forumda bir arkadaş ikinci elini 400YTL civarında bir fiyata satıyordu. Tam emin değilim ancak Everest v.s. marka ürünlerde hoparlörlerde DTS, Dolby Dijital v.s. gibi şeyler yazar ancak bu önünde bu codec lisansını satın almış ve kullanan bir sistem ile kullanılabilir bunu atlıyoruz. Çok sık olmasa da takip ettiğim forumlardan birinde aşağıda copy / paste yaptığım duyuru yapılmış. Bağlantıyı direkt HDMI üzerinden aldığını ve 7.1 desteklediğini belirtmiş bu üründe (kullanmadığım için ve görmediğim için kalitesi konusunda yorum yapamam sadece bilgilendirme amaçlı belirttim) düşünülebilir bir ürün. En azından canlı performansını görmekte fayda var düşüncesindeyim. Kişisel tercihim ise, aceleniz yoksa ve 1 - 2 ay içerisinde bütçe oluşturabilirseniz biriktirip bir Z-5500 almanız. Eğer hiç bir şekilde bu bütçeye çıkmayı düşünmüyorsanızda 100 YTL yi mümkün olduğunca aşmamanız. Alternatif olarak bir dönem (2 yıl kadar) Microlab ürünlerini tavsiye edebilirim, fazla bilinmeyen bir marka olmasına rağmen birçok marka'ya hoparlör ve ses sistemi üretiyorlar. Menşei Çin ancak kaliteli ürünleri var. Kullandığım dönemde hoparlörlerin patlaması vs. olayını yaşamadım. Ödediğim rakamı (100 usd civarı) hak eden bir üründü. Microlab ürünlerini'de Everest ürünlerini getiren firma (Segment) getiyor. Creative ve Logitech'in giriş seviyesi 5.1 sistemleri de düşünülebilecek alternatifler arasında. Birde göz önüne almanız gereken şey gerçek 5.1 ile sanal 5.1 arasında gerçekten büyük bir fark var. Hele hele DTS desteği varsa uçurum oluyor. Vatan, Bimeks v.s. gibi tekno marketlere gidip düşündüğünüz ürünlerin canlı performansını görmenizde fayda var.

Bu da alıntı yaptığım ürün ile ilgili mesaj. Üyelik gerektiren bir forumda yazılan mesaj olduğu için kurallar gereği adresli link belirtmem yasak mı tam bilmiyorum. playstationturk forumunda @nightmare666 'in affına sığınarak aşağıdaki mesajı buraya aktarıyorum.

TrueHD amfilerin uçuk fiyatlarından sonra bu sistemin standartlaşıp ucuzlamasını beklemeye karar verdim
    ve dün Doğubank Savaş Elektronik'den Sherwood RD-8701 amfi aldım fiyatı sadece 390Ytl ve 7.1 kanal destekli
    yeni başlayanlar için ayarları biraz karmaşık gelebilir ama halletikten sonra kulaklarınızın pasını siliyor
    daha evel Sherwood kullanmayanlar için de bir tüyo vereyim HI-FI ile ilgilenen çoğu kişi Sherwood'un ses rengini YAMAHA'ya benzetirler
    bu tarz bir sistem düşünenlere şiddetle tavsiyye ederim

şimdi gelsin Killzone'lar NFS'ler RE5'ler yuppiii

Cihaz ile ilgili detaylı bilgi
    http://www.sherwood.se/index.php?pageid=29

Umarım bütçenize uygun keyif alabileceğiniz bir sistem kurabilirsiniz.

Saygı ve sevgiler...

• quote:

quote:

Ses

- ASUS Noise Filter

dostum yukarıda dediğim olayın olması için optic ÇIKIŞ değil optic GİRİŞ olması lazım ki ps3 den gelen sesi optic kablo ile ses kartına harici bir kaynakmış gibi tanıt, daha sonra ses kartından 5.1 hoparlörlere dağıt...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.